65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 136 to 150 of 171
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    δεν διαφωνώ σε τπτ από όσα λες. Η πληροφορία του ότι η επανασύνδεση έγινε και διατηρείται λόγο εκβιασμού, αλλάζει τα πράγματα.
    Δεν χρειαζόταν αυτή η τελευταία του παραδοχή πάντως. Απ το πρωτο του μνμ ακόμα είπε οτι η κοπέλα ενω είχε απομακρυνθεί και δεν δεχοταν να συναντηθούν, άρχισαν να ξανασυναντιούνται μετά τα άκρως παρανομα που έκανε ο θεματοθετης με την έκθεση της στο νετ, γιατι είχε καταλάβει πως αυτός βρισκόταν πίσω από το ψεύτικο προφιλ. Ήταν σαφές δηλαδή και χωρίς να το παραδεχτει, οτι μετά η γυναίκα συνέχισε να τον συναντά γιατί ήξερε πως αυτός την εκβιάζε.

    Για μένα είναι σαφές το ποιος είναι το θύμα στην ιστορία ακόμα κι αν οι ρόλοι ήταν αντεστραμένοι στην αρχή της γνωριμίας τους.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ήταν σαφές δηλαδή και χωρίς να το παραδεχτει, οτι μετά η γυναίκα συνέχισε να τον συναντά γιατί ήξερε πως αυτός την εκβιάζε.
    Αυτό το σημείο για εμένα δεν ήταν σαφές. Ίσως να μην ερμήνευσα σωστά τα data. Τώρα ειναι.

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αντί να προσπαθείς να διαφύγεις με αντερωτηση, μήπως μπορείς να απαντήσεις στο αρχικό ερώτημα;
    Από που έχεις αυτή την ενημέρωση;
    η αντερωτηση σημαινει ΑΚΡΙΒΩΣ οτι λες κατι αστηριχτο. εσυ απο που την εχεις;

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αυτά ειναι τα συμπεράσματα που έβγαλες; Μάλλον δε διάβασες κατά τι γράφω. Μου καταλογίζεις απόλυτες απόψεις ότι θεωρώ θύμα τον θεματοθέτη αλλά αυτό δεν ισχύει. είπα ότι: "Δεν λέω ότι έτσι γίνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση, απλά λέω ότι μπορεί και να συμβαίνει". Στην πραγματικότητα απόλυτη είσαι εσύ. Εγώ απλά λέω ότι δεν είναι σίγουρος για το τι συμβαίνει γιατί δεν γνωρίζουμε πολλές πληροφορίες. Εσύ όμως είσαι σίγουρη! Η δική μου άποψη καθορίζεται από τα δεδομένα και όχι από συναισθηματισμούς.

    Επίσης με ενοχλεί η ειρωνεία που έχουν τα σχόλιά σου.
    εγω παλι , θεωρω οτι η αποψη μου βασιζεται σε ξεκαθαρα στοιχεια που εδωσε μονος του και οχι σε εικασιες, ουτε συναισθηματισμους (προφανως).

    οταν μονος του παραδεχεται μια σειρα παρανομιων που ε χει κανει για να την εξευτελισει, να την χειραγωγησει και στην συνεχεια να την εκβιασει, πραγματικα δεν με νοιαζει καθολου αν τα συμπερασματα που εβγαλα τα θεωρησει καποιος απολυτα...
    αληθεια με ρωτας ποιος ναναι αραγε το θυμα και μου λες οτι αν ηταν πατερας σου θα τον βαφτιζες "θυμα";

    απολυτα- σχετικα τα συμπερασματα μου, τα θεωρω εντελως στηριγμενα στην απλη διηγηση που με τοση αφελεια εγραψε εδω, ο κυριος ετων 65...

    για την ειρωνια, δεν μπορω να κανω κατι. μου βγαινει αυθορμητα οταν διαβασω παραδοξολογιες...

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αληθεια με ρωτας ποιος ναναι αραγε το θυμα και μου λες οτι αν ηταν πατερας σου θα τον βαφτιζες "θυμα";
    Ναι ο πατέρας θα ήταν το θύμα και το λέω με απόλυτη σιγουριά, διότι ξέρω τον πατέρα μου. Να αμφιβάλω και γι' αυτό; Τώρα αν ήξερα ότι ήταν ένα άτομο που συχνάζει στα κωλόμπαρα, δεν θα ήμουν και τόσο σίγουρος.

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Ναι ο πατέρας θα ήταν το θύμα και το λέω με απόλυτη σιγουριά, διότι ξέρω τον πατέρα μου. Να αμφιβάλω και γι' αυτό; Τώρα αν ήξερα ότι ήταν ένα άτομο που συχνάζει στα κωλόμπαρα, δεν θα ήμουν και τόσο σίγουρος.
    Εγώ δεν ξέρω τον πατέρα σου οπότε δεν θα είμαι απόλυτη αλλά για τον θεματοθέτη σιγά μην τον βίασε κιόλας κι είναι το θύμα... Θα ξεχάσουμε τα σωστά που ξέρουμε και θα πιστεύουμε τα ανάποδα, τι άλλο θ' ακούσουμε!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω παλι , θεωρω οτι η αποψη μου βασιζεται σε ξεκαθαρα στοιχεια που εδωσε μονος του και οχι σε εικασιες, ουτε συναισθηματισμους (προφανως).

    οταν μονος του παραδεχεται μια σειρα παρανομιων που ε χει κανει για να την εξευτελισει, να την χειραγωγησει και στην συνεχεια να την εκβιασει, πραγματικα δεν με νοιαζει καθολου αν τα συμπερασματα που εβγαλα τα θεωρησει καποιος απολυτα...
    αληθεια με ρωτας ποιος ναναι αραγε το θυμα και μου λες οτι αν ηταν πατερας σου θα τον βαφτιζες "θυμα";

    απολυτα- σχετικα τα συμπερασματα μου, τα θεωρω εντελως στηριγμενα στην απλη διηγηση που με τοση αφελεια εγραψε εδω, ο κυριος ετων 65...

    για την ειρωνια, δεν μπορω να κανω κατι. μου βγαινει αυθορμητα οταν διαβασω παραδοξολογιες...
    Το "προφανώς" έχει πολύ πλάκα.

    Από ποια ξεκάθαρα στοιχεία προκύπτει ότι η κυρία άρχισε ξανά να πηδιέται με τον κύριο, όχι με σκοπό το κέρδος αλλά λόγο εκβιασμού; (εκτός του τελευταίου μηνύματος του κυρίου)

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Ναι ο πατέρας θα ήταν το θύμα και το λέω με απόλυτη σιγουριά, διότι ξέρω τον πατέρα μου. Να αμφιβάλω και γι' αυτό; Τώρα αν ήξερα ότι ήταν ένα άτομο που συχνάζει στα κωλόμπαρα, δεν θα ήμουν και τόσο σίγουρος.
    Ναι μπορεις να τον πεις και "θυμα " αλλα στην δεδομενη περίπτωση ειναι εθελοντης θυμα και εχει μεγαλη διαφορα αυτο ..
    Μονος του παει και την πληρωνει .
    Δεν τον εκβιαζει αυτη ωστε να αναγκάζεται να βρισκει χρηματα και να εξαγοραζει ετσι την σιωπη της ..
    Τρωει γεροντοκαψουρα και το εχει δηλωσει απο το πρωτο του μηνυμα ..

    Τωρα αν σταματησει η κυρια να τον αρμεγει , γιατι ισως θελήσει εκεινος να αποτραβηχτει απο ολη αυτη την εξαρτηση και αρχίσει να τον απειλή οτι θα τα πει ολα στην αστυνομια και στην γυναικα του ,τοτε σιγουρα θα μιλαμε για ενα θυτη που εβαλε τα χερακια του και εβγαλε τα ματακια του και εγινε θυμα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Το "προφανώς" έχει πολύ πλάκα.

    Από ποια ξεκάθαρα στοιχεία προκύπτει ότι η κυρία άρχισε ξανά να πηδιέται με τον κύριο, όχι με σκοπό το κέρδος αλλά λόγο εκβιασμού; (εκτός του τελευταίου μηνύματος του κυρίου)
    Βρε aeolus ξερεις καμια που να θελει να αρμεξει καποιον και ενω τον εχει και τον αρμεγει μια χαρα να παει απο μονη της να του πει "θελω να σταματησουμε να βρισκομαστε, ειμαι με αλλον";;; αληθεια τωρα...δεν καταλαβαινω . Κι αντε να δεχτω πως κι αυτο, λογω χειριστικοτητας του το ειπε για να τον κανει να κολλησει περισσοτερο (δεν ειχε λογο, μια χαρα την πληρωνε ο θεματοθετης κ ηταν κ χαρουμενος) αλλα το τηρησε κιολας η κοπελα. Για μεγαλο διαστημα διεκοψε μαζι του, αρνιοταν να τον συναντησει, την επαιρνε επιμονα και της ζητουσε να βγουν κ αυτη του λεγε οτι δεν μπορει. Και μετα επεστρεψε ΑΦΟΥ ο θεματοθετης της εκανε ολα αυτα που ειπε οτι εκανε. Που ανεβασε ψευτικα προφιλ, που την ξεφτηλισε δημοσια, που προσπαθησε να την κανει να απολυθει....και ειναι σαφες πως καταλαβε οτι αυτος βρισκοταν πισω απο αυτα. Πηγε και τον κατηγορησε ευθεως, του το ειπε!!! Οποτε....εσυ γιατι λες οτι επεστρεψε??? η κοινη λογικη δεν λεει οτι επεστρεψε γιατι ενιωσε πως εκβιαζεται πια κι οτι ο αλλος θα την καταστρεψει αν δεν του κατσει;;;

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Βρε aeolus ξερεις καμια που να θελει να αρμεξει καποιον και ενω τον εχει και τον αρμεγει μια χαρα να παει απο μονη της να του πει "θελω να σταματησουμε να βρισκομαστε, ειμαι με αλλον";;; αληθεια τωρα...δεν καταλαβαινω . Κι αντε να δεχτω πως κι αυτο, λογω χειριστικοτητας του το ειπε για να τον κανει να κολλησει περισσοτερο (δεν ειχε λογο, μια χαρα την πληρωνε ο θεματοθετης κ ηταν κ χαρουμενος) αλλα το τηρησε κιολας η κοπελα. Για μεγαλο διαστημα διεκοψε μαζι του, αρνιοταν να τον συναντησει, την επαιρνε επιμονα και της ζητουσε να βγουν κ αυτη του λεγε οτι δεν μπορει. Και μετα επεστρεψε ΑΦΟΥ ο θεματοθετης της εκανε ολα αυτα που ειπε οτι εκανε. Που ανεβασε ψευτικα προφιλ, που την ξεφτηλισε δημοσια, που προσπαθησε να την κανει να απολυθει....και ειναι σαφες πως καταλαβε οτι αυτος βρισκοταν πισω απο αυτα. Πηγε και τον κατηγορησε ευθεως, του το ειπε!!! Οποτε....εσυ γιατι λες οτι επεστρεψε??? η κοινη λογικη δεν λεει οτι επεστρεψε γιατι ενιωσε πως εκβιαζεται πια κι οτι ο αλλος θα την καταστρεψει αν δεν του κατσει;;;
    Εντάξει κορίτσια, μη βαράτε όλες μαζί

  11. #146
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ναι καταλαβαίνω τι θες να πεις. Κι ίσως έχεις δίκιο, δεν ξέρουμε πως έγιναν τα πράγματα, ίσως στην αρχή εκείνη τον πλησίασε και του παρουσίασε παραμύθι περί οικονομικών δυσκολιών με σκοπό να τον ξεζουμίσει.
    Ξέρεις τι δεν μου κολλάει όμως; Ο θεματοθέτης εδώ κολλησε αγρίως και σίγουρα είχε σκοπό να συνεχίσει να της δίνει και να της δίνει. Βρίσκω πολύ έντιμη την στάση της όταν του είπε "δεν θέλω να συνεχίσουμε" ή "έχω βρει άλλον τον οποίον τον θέλω και θέλω να σταματήσει αυτό με μας". Αν ήθελε να του τρώει λεφτά δεν θα του έλεγε αυτά και δεν θα σταματούσε να τον βλέπει. Θα του λεγε "α εγώ έχω κι άλλον γιατί δεν μου φτάνουν αυτά που μου δίνεις " (πράγμα που ο θεματοθέτης είπε οτι θα δεχόταν, είπε οτι δεν εχει πρόβλημα να την μοιράζεται) Και τότε ακριβώς είναι που ο θεματοθέτης άρχισε να την εκβιάζει και να την παρενοχλεί με σκοπό να την κάνει να ξαναγυρίσει....πράγμα που πέτυχε τελικά γιατί και τώρα είπε ότι τον συναντά με αντάλλαγμα την σιωπή του.

    Υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες που μέσω της χειραγώγισης που λες βρίσκουν συντρόφους στην ηλικία του θεματοθέτη ή μεγαλύτερους και τους τρώνε περιουσίες, και τους χωρίζουν απτις γυναίκες τους και τους βάζουν να τσακωθούν με τα παιδιά τους και χίλια δύο. Όμως εδώ δεν μου φαίνεται τέτοια περίπτωση.

    Ο θεματοθέτης ακόμα και τώρα την ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ να τον συναντά και το κάνει συνειδητά αυτό, ο ίδιος το είπε, για να εξαγοράσει την σιωπή του.
    ΛΑΘΟς ΕΔΩ! δΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΑΖΩ. Απλα της δίνω μου δίνει. Για την σιωπή μου υποθέτω δεν είμαι σίγουρος . Όσο όταν μου είπε πως γνώρισε κάποιον μου είπε πως δεν πηγαίνει για τα χρήματα αλλά για να είναι καλός μαζί της. Είπε πως ο μόνος που έχει πάρει χρήματα είμαι εγώ!

  12. #147
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και που το ξερεις εσυ; ειστε φιλοι με τον δικο της;. μπορει να σου λεει ψεματα, οπως της εχεις πει κι εσυ ενα σωρο ψεματα..
    Ναι τον ξέρω έχει είναι μόνος αλλοδαπός έχει δυο σπίτια που εκμεταλλεύεται μέσο BOOKING και στο ένα από αυτά είναι που κατοικεί και εκεί βρίσκονται όταν δεν είναι ενοικιασμένο. Αυτη προσπαθούσε να μην γνώριζα τίποτα για αυτόν

  13. #148
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Άρα λες ξεκάθαρα ότι την εκβιάζεις
    Δυστυχώς δεν με καταλαβαίνετε Δεν την εκβιάζω! αυτό που λέγω για την σιωπή μου το υποθέτω. Εγώ της είπα σορυ για ότι σου έχω πει συνεχίζομαι όπως παλιά σου δίνω μου δίνεις και αυτό μένει αναμεταξύ μας, Που βλέπετε τον εκβιασμό;

  14. #149
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αυτό το σημείο για εμένα δεν ήταν σαφές. Ίσως να μην ερμήνευσα σωστά τα data. Τώρα ειναι.
    Ποτέ δεν την εκβίασα ούτε τότε με αυτά που ανάρτησα στο FB γιατί δεν γνώριζε ποιος ήταν ούτε τώρα με την σιωπή μου.

  15. #150
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Βρε aeolus ξερεις καμια που να θελει να αρμεξει καποιον και ενω τον εχει και τον αρμεγει μια χαρα να παει απο μονη της να του πει "θελω να σταματησουμε να βρισκομαστε, ειμαι με αλλον";;; αληθεια τωρα...δεν καταλαβαινω . Κι αντε να δεχτω πως κι αυτο, λογω χειριστικοτητας του το ειπε για να τον κανει να κολλησει περισσοτερο (δεν ειχε λογο, μια χαρα την πληρωνε ο θεματοθετης κ ηταν κ χαρουμενος) αλλα το τηρησε κιολας η κοπελα. Για μεγαλο διαστημα διεκοψε μαζι του, αρνιοταν να τον συναντησει, την επαιρνε επιμονα και της ζητουσε να βγουν κ αυτη του λεγε οτι δεν μπορει. Και μετα επεστρεψε ΑΦΟΥ ο θεματοθετης της εκανε ολα αυτα που ειπε οτι εκανε. Που ανεβασε ψευτικα προφιλ, που την ξεφτηλισε δημοσια, που προσπαθησε να την κανει να απολυθει....και ειναι σαφες πως καταλαβε οτι αυτος βρισκοταν πισω απο αυτα. Πηγε και τον κατηγορησε ευθεως, του το ειπε!!! Οποτε....εσυ γιατι λες οτι επεστρεψε??? η κοινη λογικη δεν λεει οτι επεστρεψε γιατι ενιωσε πως εκβιαζεται πια κι οτι ο αλλος θα την καταστρεψει αν δεν του κατσει;;;
    Μέχρι και σήμερα υποπτεύεται πως είμαι εγώ πίσω από άλλα μα δεν είναι σίγουρη και ποτέ δεν της έδωσα την εντύπωση εκβιασμού.

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast

Similar Threads

  1. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 08:10
  2. βοηθεια...εξαρτημενος απ την ηρωινη.
    By olia7 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 123
    Last Post: 15-04-2016, 14:13
  3. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 05:26
  4. η κοπελα μου αλλα λεει και αλλα κανει..και αλλα ενοει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 21-06-2013, 00:24
  5. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 20:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •