Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 50
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 50 of 837 FirstFirst ... 40484950515260100150550 ... LastLast
Results 736 to 750 of 12551
  1. #736
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Ναι, δεν το εννοούσα κυριολεκτικά. Είναι εμφανές ότι δε σου δίνουν τη δέουσα σημασία, για να το πω κομψά. Με τα λεφτά τους όμως δε ζεις; Όταν τα τινάξουν, με τίνος τα φράγκα θα εξασφαλίζεις τα απαραίτητα;

  2. #737
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ναι. οταν πεθανουνε θα φροντισω να αγορασω ενα σωρο οπλα με οσα λεφτα απομειναν, και τοτε θα βγω στο δρομο να τιναξω οσο το δυνατον περισσοτερων τα μυαλα στον αερα μπορω. μια ληστεια σε τραπεζα θα ηταν ομως το ιδανικοτερο, αν θελω να συνεχισω να ζω ελευθερος. αφου το Idiocracy δεν απεχει και πολυ απ'το να γινει πραγματικοτητα. τις τελευταιες δυο μερες να φανταστεις, οσες πληροφοριες διαβαζω, βρισκω οτι ειναι ψευτικες και προσπαθουν να ενσωματωσουν οσο πιο πολλες διαφημισεις επιτηδευμενα γινεται. του στυλ "ο ταδε πλακωθηκε με τον ταδε, κι αυτο ειναι μια προσφορα της ταδε ταινιας που κυκλοφορει στο σινεμα την ταδε ημερομηνια ή του ταδε προϊοντος που βρίσκεται στα ταδε καταστηματα". λες και ρωτησα να μαθω, μας τα πλασαρουν τελειως φασιστικα ολα να μη χασουμε. αυτο δεν ειναι παρανομια γαμω τη παναγια τους και τον ιησου χριστο τους ? ο χρονος μας που χανεται ενω δεν εχουμε μελλον ουτε καν λεφτα να ζησουμε ? copyrights κι ACTA και τ'αρχιδια μου κουνιουνται, οτι τους συμφερει παντα, ο κοσμος προβλεπεται να γινει απιστευτα ηλιθιος, να μας κοροϊδευουν μεστα μουτρα και να αδυνατουμε να αντιδρασουμε.

  3. #738
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ξεχασα να αναφερω και τον αλλον νεο φασιστικο νομο για τις διαδηλωσεις που θυμηθηκαν εντελως τυχαια τωρα παλι απο το 1971, και λεει οτι θα πρεπει να συνεργαζονται αυτοι που θελουν να διαδηλωσουν με την αστυνομια, να παιρνουν κι αδεια πριν το κανουν, και να μη κλεινουν φυσικα τις μεγαλες λεωφορους για να μη διακοπτουν τη κυκλοφορια και να περνα ο κοσμος ανετα να μπορει να συνεχιζει τη δουλεια του σαν σκλαβος. τι ουσια θα εχουν οι διαδηλωσεις αραγε πλεον, αγνωστο. τους γραφαν που τους γραφαν ετσι κι αλλιως στ'αρχιδια τους οσους διαδηλωναν, οσο βιαιες συγκρουσεις κι αν γινοντουσαν, οσα προβληματα προκαλουσαν. απο δω και περα δε θα μπορει ουτε κιχ να βγαλει ο κοσμος και να διαμαρτυρηθει. κι αντε μετα να συγκρατηθεις οταν βλεπεις μπατσο στο δρομο, που εμενα μου γυρναν τα αντερα αναποδα ειδικα με τις φατσουλες των πιτσιρικαδων που φορανε στολες και το παιζουν γαμαω, και μου ρχεται να τους κοπανησω αλλα ευτυχως συγκρατουμαι γιατι ξερω οτι θα μπλεξω ασχημα, αφου ειναι σαν να τα βαζω με τη δικαιοσυνη. τυφλα να χει κι αυτη που καταντησαν το κοσμο ετσι, μεστη φυλακη τα πρεζονια κι οσοι κλεψαν ενα κομματι ψωμι, κι εξω οι μεγαλεμπορες και τα καθικια που τα ριμαξαν ολα.

  4. #739
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Όπως όταν καμιά φορά αν και περπατάς στον ίδιο δρόμο, νιώθεις σαν να 'χεις λίγο χαθεί, πόσο απόμακροι μπορεί να φαίνονται οι άνθρωποι, πόσο μηχανικά περπατάνε, ώσπου ξεχνιέσαι παρατηρώντας τους και τελικά χάνεσαι παίρνοντας κατά λάθος διαφορετικό στενό και πόσο οικεία νιώθεις όταν ξαναβρίσκεις τον παλιό γνωστό δρόμο.

  5. #740
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    σαν μικρο παιδακι που δεν σκεφτεται γιατι δεν εχει γεμισει ακομα το μυαλο του αρνητισμο, οποτε απλα κανει οτι του ρθει, ειναι αυτο και το σωμα του ενα. δε ξερω γιατι συνεβη αυτο, μαλλον ειναι απ'τα περιεργα τα ονειρα που ειδα αφου κοιμομουν πολλες ωρες. ισως αυτο να ειναι και το φυσιολογικο κι ετσι να νιωθουμε οταν εχει φυγει η καταθλιψη κι εχει αδειασει το κεφαλι. θα πρεπε να κανουμε και καμια βολτα εξω να παρουμε αερα και να ξανασυνηθισουμε παλι, αλλα δεν αλλαξε τπτ εδω για να νιωσω ανετα και δεν φαινεται να υπαρχει σωτηρια no matter what they're saying. κι αν εγινα κι εγω για λιγο "το πρωι τον χτιζαν, το βραδυ τον γκρεμιζαν" ξερω οτι ειναι απλα ψευτικες ελπιδες διοτι τπτ δε προκειται να αλλαξει. ετσι συμβαινει συχνα, δινεις ελπιδα, σου δινουν, παρε δωσε χωρις πραγματικα να κανεις κατι. ή απλα επιζεις λιγες μερες παραπανω με τις ψευδαισθησεις σωτηριας.

  6. #741
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Αιαθανομαι πικρια, απογοητευση και προβληματισμο... ειναι τρομερα δυσαρεστο οταν συνειδητοποιεις οτι απετυχες σε κατι που προσπαθουσες να βοηθησεις... οταν μενεις κολλημενος στην αδρανεια και δεν μπορεις να κινητοποιηθεις ουσιαστικα.... Μακαρι να μπορουσα να προσφερω ουσιαστικη στηριξη! Δεν αντεχω να βλεπω τον αλλο να βασανιζεται κι εγω απλως να παρατηρω! Μου ειναι οδυνηρο κι αβασταχτο κατι τετοιο...
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  7. #742
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    χάλια για μια ακόμα φορά

  8. #743
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Αυτές τις μέρες θα πάθω δηλητηρίαση από υπερβολική δόση καφεϊνης.

  9. #744
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Φοβάμαιιιι!!! Φοβάμαι πολύ!!! Αλλά μόλις φάω κι ηρεμήσω λίγο, θα βγω έξω να περπατήσω για να μου περάσει, θέλω να δω κόσμο, φύση, πράσινο, ζωάκια, θέλω να πάρω αέρα, θέλω να νιώσω ελεύθερη!!! Δεν ξανακάνω φυλακή!!! Και θέλω οι άνθρωποι που με τρομάζουν ενώ ξέρουν ότι δεν κάνει να φύγουν, να φύγουν!!!

  10. #745
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Φοβάμαιιιι!!! Φοβάμαι πολύ!!! Αλλά μόλις φάω κι ηρεμήσω λίγο, θα βγω έξω να περπατήσω για να μου περάσει, θέλω να δω κόσμο, φύση, πράσινο, ζωάκια, θέλω να πάρω αέρα, θέλω να νιώσω ελεύθερη!!! Δεν ξανακάνω φυλακή!!! Και θέλω οι άνθρωποι που με τρομάζουν ενώ ξέρουν ότι δεν κάνει να φύγουν, να φύγουν!!!
    Το μεσημέρι έπρεπε να βγεις, καλό μου. Τώρα νύχτωσε! Βγες αύριο και πήγαινε Αττικό Πάρκο.

  11. #746
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εχω ορεξη για κρυο. οσο περισσοτερο κρυο γινεται, θελω να χιονισει! μου λειπει τρομερα το χιονι, ποτε στην αθηνα δε το στρωνει. θα ηθελα λοιπον να το στρωσει και να παω βολτα να το ευχαριστηθω, αλλα δεν εχω ουτε παρεα. ψαχνω να βρω και τα γαντια μου να τα κοψω μπροστα να μοιαζω καλυτερα με ζητιανος, αλλα δε τα βρισκω. περασαν τα χριστουγεννα κι ουτε που το καταλαβα, ενω οι βολτες μεστο κρυο με φωτακια ειναι οτι καλυτερο υπαρχει εδω.

  12. #747
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Χάλια,μοναξιά κ μιζέρια

  13. #748
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Goofy View Post
    Το μεσημέρι έπρεπε να βγεις, καλό μου. Τώρα νύχτωσε! Βγες αύριο και πήγαινε Αττικό Πάρκο.
    Δεν μένω Αθήνα Γκούφη μου, μακάρι να έμενα...όμως έχουμε κι εδώ πάρκα και πήγα και εκεί και έκανα και κούνια, lol! Ούτε που ξέρω πόσα χρόνια έχω να κάνω κούνια και ξέρω ότι δεν ταιριάζει στην ηλικία μου αλλά δεν με νοιάζει, ήταν πολύ ωραία και μ' έκανε να νιώσω ελεύθερη, αυτό που είχα ανάγκη δηλαδή...κι όσο έκανα κούνια τραγουδούσα αυτό



    I was born just to loose or to win,
    to be someone's chime in the wind
    to live between my mind and feelings...

    Steal the time, take a song and be glad
    be free as the birds, don't be sad
    your time will come, I'll make you feel it...

    You're still young like the sun after rain
    follow the light, it's not in vain...

    You 've got your songs,
    there are everyday for a while
    just the only way to feel allright...

    Και δεν πειράζει αν είχε νυχτώσει γιατί αν δεν έβγαινα κάτι κακό θα συνέβαινε κι άλλωστε δεν πήγα μακριά, δεν πήγα κάπου επικίνδυνα...στη γειτονιά μου ήμουν...

  14. #749
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν μένω Αθήνα Γκούφη μου, μακάρι να έμενα...όμως έχουμε κι εδώ πάρκα και πήγα και εκεί και έκανα και κούνια, lol! Ούτε που ξέρω πόσα χρόνια έχω να κάνω κούνια και ξέρω ότι δεν ταιριάζει στην ηλικία μου
    Το ξέχασα ότι δεν είσ' εδώ. Είναι επειδή σε αισθάνομαι δίπλα μου...
    Πλάκα με κάνεις τώρα;;; Εδώ κάνω κούνια εγώ...!!!

  15. #750
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    full απλα! εχουμε ενα σωρο πραματα να διαβασουμε, και καινουργια μουσικουλα να ακουσουμε, παιζει να ξεθαψουμε και κανα γαματο ταινιακι να ξαναδουμε αυριο γιατι τελευταια επεσε λιγο νεκρα, και οσο καλυτερο το ταινιακι συνηθως ειναι τοσο πιο θεουλης νιωθει ο KENO σας. καληνυχτεζ λεπον, ομορφα και ηρεμα.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •