χωρισμος μετα απο 1 μηνα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    χωρισμος μετα απο 1 μηνα

    γεια σας

    προσφατα χωρισα απο σχεση 3 χρονων,μου το ζητησε εκεινη,και μου στειχισε αρκετα...ενα μηνα μετα γνορισα μια κοπελα,ενοιωσα λες και μου πεταξε ο θεος σανιδα σωτηριας,ταιριαζαμε παρα πολυ ξενυχτουσαμε,καναμε ονειρα-σχεδια,κ αυτη ειχε χωρισει απο δυσκολη σχεση,συνεχεια μου ελεγε οτι ειμαι αυτο που εψαχνε,το 1ο μηνα ειμασταν συνεχεια μαζι,δε ξεκολουσαμε...ειχε ανεβει η αυτοπεποιθηση οσο δε παει,ειχα παψει να στεναχωριεμαι για την πρωην και ενοιωθα πολυ τυχερος που ειχε συμβει αυτο τοσο συντομα...ελα που ομως τα πραγματα αλλαξαν ξαφνικα...
    Μια μερα με περνει και μου λεει οτι δε μπορουμε να συνεχισουμε,,,οτι δε φταιω εγω,αυτη εχει τα δικα της κ της βγηκε καπως....και ειναι καλυτερα να χορισουμε,,,και ξαναλεω οτι ολα ηταν μελι γαλα...
    Εγω μετα αρχισα μηνυματα,τηλεφωνα σα μλκς...αυτη δεν απαντουσε,με πηρε πριν μερικες μερες και μου ειπε οτι νοιωθει ασχημα που μου το εκανε αυτο αλλα δε γινοταν διαφορετικα,εγω εγινα κουρελι και της ελεγα να βρεθουμε απο κοντα να τα πουμε αλλα μου λεει οτι δε θα βοηθησει κανεναν αυτο...μετα παλι αναπαντητα μηνυματα και κλησεις...
    Μου εκανε τη ψυχολογια ΧΑΛΙΑ αυτη η κατασταση...μου πεταξε τη καρδια στο μπλεντερ και την εκανε κομματια!!δε μπορω να κοιμηθω δε τρογω και ολα τα κλασικα του χορισμου και λογω οτι χορισα και προσφατα η σφαλιαρα ειναι διπλη...μια σκεφτομαι να παω να τη βρω να μιλησουμε απο κοντα και μια λεω να την αφησω...ειμαι χαλια...μιλαω με πρωην μου κοπελες και τις ρωταω εμμεσα γιατι με χωρισαν,,,αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι να παω σπιτι της να τη βρω και να κατσουμε να μιλησουμε απο κοντα...αλλα ολοι μου λενε να μη το κανω...
    οποια γνωμη δεκτη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    γεια σου jimi, τελικα σου εχει δωσει καποια εξηγηση για τη συμπεριφορα αυτη? οφειλει να σου εξηγησει, για να μην υπαρχει αυτο το ερωτηματικο στο κεφαλι σου..εσυ τι υποψιαζεσαι? οι φιλοι σου την ξερουν? γιατι λενε να μην πας απο εκει να τη βρεις?

  3. #3
    γεια σου καλοπιστη,η εξηγηση ειναι οτι εχει τα δικα της,δε φταιω εγω,ειμουν αψογος,αυτη εχει το προβλημα..οτι επειδη περασε ασχημα με το πρωην της ξενερωνει πολυ ευκολα...το τονιζε συνεχεια οτι δε φταιω εγω και μου ορκιζοταν,,,απο κοντα δεν ηθελε με τπτ γιατι θα ενοιωθε πολυ ασχημα λεει...
    οι φιλοι μου δεν την ειχαν γνορισει,εμενα περνανε χιλια 2 απο το κεφαλι μου,και η μλκια ειναι οτι συνεχεια σκεφτομαι τι εκανα κ το επαθε αυτο,αυτο με τρωει,για αυτο ελεγα να παω να τη βρω...τωρα τη εχει γινει πραγματικα δε ξερω,,,βρηκε αλλο?γυρισε στο πρωην?λεει αληθεια?...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    εγω ψηφιζω οτι βρηκε αλλον αυτα τα να μεινω λιγο μονη μου να σκεφτω κλπ ειναι κλασσικοσ προλογοσ!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    μπορει να μην εχει ξεκαθαρισει ακομα με τον πρωην,ειναι νωρις.. μην ασχολεισαι αλλο, αστην να καταλαβει τι θελει πρωτα κ μετα θα εκτιμησει τη σχεση σας

  6. #6
    τζιμ, εγώ πιστεύω πως κατά 99% γύρισε ο πρώην..:(
    Πρόσφατα ένας φίλος μου είχε ακριβώς το ίδιο θέμα.
    Δεν θέλει να στο πει για να μη σε στεναχωρήσει και να μη την πεις ανακόλουθη σε όλα όσα σου έλεγε όσο κράτησε η σχέση σας.
    Προχωρα παρακάτω και μη χάνεις άσκοπα το καλοκαίρι σου...:)

  7. #7
    το μυστηριο λυθηκε,γυρισε στον πρωην,τα λεγανε και οταν ηταν μαζι μου...τη συναντησα απο κοντα κ μου τα ξερασε ολα...μου ελεγε συνεχεια συγνωμη δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος και κατι τετοια...οσο ειμασταν μαζι τον εθαβε ΣΥΝΕΧΕΙΑ ειχε πεσει κ κερατο...της το ειπα κ μου απαντησε "δε ξερω αλλα με ξαναριξε με το τροπο του"
    Ηθικο διδαγμα της υποθεσης 1)οι γυναικες γουσταρουν τους μαλακες,καλα παιδια αλλαξτε αμεσως γιατι προκοπη δε βλεπω 2)αβυσος η ψυχη της γυναικας

    εβιβα μας....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    το μυστηριο λυθηκε,γυρισε στον πρωην,τα λεγανε και οταν ηταν μαζι μου...τη συναντησα απο κοντα κ μου τα ξερασε ολα...μου ελεγε συνεχεια συγνωμη δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος και κατι τετοια...οσο ειμασταν μαζι τον εθαβε ΣΥΝΕΧΕΙΑ ειχε πεσει κ κερατο...της το ειπα κ μου απαντησε "δε ξερω αλλα με ξαναριξε με το τροπο του"
    Ηθικο διδαγμα της υποθεσης 1)οι γυναικες γουσταρουν τους μαλακες,καλα παιδια αλλαξτε αμεσως γιατι προκοπη δε βλεπω 2)αβυσος η ψυχη της γυναικας

    εβιβα μας....
    καθηστερημενη γκομενα ειναι
    τι περιμενεις απο τετοιες

  9. #9
    βλαμενο εντελως βγηκε κ εγω καθομουν κ την πιστευα σα μ.....ας ,αν δε παθεις δε θα μαθεις

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    Ηθικο διδαγμα της υποθεσης 1)οι γυναικες γουσταρουν τους μαλακες,καλα παιδια αλλαξτε αμεσως γιατι προκοπη δε βλεπω 2)αβυσος η ψυχη της γυναικας
    εβιβα μας....
    Μήπως και οι άντρες δεν γουστάρουν και πολύ τα "καλά" και βολικά κορίτσια?
    Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    ..κ καπως ετσι ξεκινανε ολα κ καταληγουν οι αντρες στα 30+ μαλακες κ συναισθηματικα αδιαφοροι..

  12. #12
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Μήπως και οι άντρες δεν γουστάρουν και πολύ τα "καλά" και βολικά κορίτσια?
    Λάθος!! Η δική μου εμπειρία λέει πως ακόμα και οι μεγαλύτεροι μαλάκες και παλιοχαρακτήρες είναι τα καλά, σοβαρά κορίτσια που γουστάρουν επειδή τις θέλουν για σπίτι και οικογένεια. Κι αμα είναι και ωραίες τις παρακαλάν "γονατιστοί".Τα "κακά" κορίτσια τα θέλουν για σχέσεις της μιας νύχτας και για να χουν κάποια να παιρνάνε τον καιρό τους. Διερεύνησε το αν δε με πιστεύεις!
    Κι εγω αυτές τις μερες είμαι σε μια φάση με μια τετοια καλή, σοβαρή κοπέλα, παρα το ότι μου την γνωρισαν, η οποία φαίνεται δεν έιναι και τοσο σίγουρη αν θελει να κανει κατι μαζι μου και το σκέφτεται να με ξαναδει από κοντα (μια φορα βγηκαμε μόνοι) αφού ειναι όλο δικαιολογίες και εγω δεν ξερω τι να κάνω, ουσιαστικά το παλεύω και δεν ξερω πως αλλιώς να το χειριστώ.
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Λάθος!! Η δική μου εμπειρία λέει πως ακόμα και οι μεγαλύτεροι μαλάκες και παλιοχαρακτήρες είναι τα καλά, σοβαρά κορίτσια που γουστάρουν επειδή τις θέλουν για σπίτι και οικογένεια.
    Ναι σίγουρα, αν τις θέλουν για σπίτι και οικογένεια. Τα "κακά" κορίτσια τα καψουρεύονται και τα καλά κορίτσια τα παντρεύονται. Για να τα κερατώσουν μετά με ένα "κακό" κορίτσι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Λάθος!!..τα καλά, σοβαρά κορίτσια που γουστάρουν επειδή τις θέλουν για σπίτι και οικογένεια. Κι αμα είναι και ωραίες τις παρακαλάν "γονατιστοί".
    σε ποια χωρα γινεται αυτο??? χαχα

    πως προσδιοριζεις τα καλα-σοβαρα κοριτσια κ πως γινεται οι ιδιες να μετατρεπονται σε παλιοχαρακτηρες??
    στην ελλαδα παντως συνηθως τα "κακα" κοριτσια "βολευονται" .."οι πουτ@νες κ οι τρελες εχουν τις τυχες τις καλες" που λενε κ στο χωριο μου... :P μαλλον τα εχεις μπερδεψει λιγακι τα πραγματα γιαννη...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    24
    πιστευω πως το αποτελεσμα μετραει... και να μαθεις το λογο που σε χωρισε εκτος οτι μπορει να στεναχωρηθεις περισσοτερο, το αποτελεσμα δεν αλλαζει... εχετε χωρισει..
    παντως οι εμπειριες στη ζωη για σας τους αντρες ειναι καλο πραγμα.. για εκεινη παλι που χωριζει καλα παιδια, μαλλον σημαινει οτι τις αρεσουν τα κακα παιδια.. αυτοι που δε θα της δινουν σημασια μετα απο λιγο καιρο.. και ετσι κολανε μερικες γυναικες.. γνωμη μου απο αυτα που εχω δει και ακουσει... αλλα να λες οτι αυτος ο μηνας της ζωης σου ηταν ομορφος, περασατε καλα.. δεν πηγαινε αλλο και χωρισατε.
    σαν τη ταινια (Γλυκος Νοεμβρης) με τον Κιανου Ριβς και τη Σαρλιζ Θερον..
    εσυ για παραδειγμα εισαι ο <Γλυκος της Ιουνης>...

Similar Threads

  1. Χωρισμός μετά απο 10 χρόνια σχέσης;
    By nassos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 02-04-2012, 17:31
  2. χωρισμος κ μετα???
    By annadamn in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 14-12-2009, 02:27
  3. Χωρισμος μετα απο 5 χρονια
    By piccolo7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2009, 22:37
  4. Μετά απο 8 χρόνια χωρισμός γιατί?
    By mike1978 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 200
    Last Post: 26-01-2009, 14:18
  5. ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ?
    By gm in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 14-06-2006, 18:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •