ομοφυλια κ σεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    ομοφυλια κ σεξ

    γεια σας.
    ομοφυλια.
    ειναι το θεμα που εχω ασχοληθει αρκετα με αυτο.. με απασχολησε παρα πολυ αυτο το θεμα θα σας πω πρωτα τι πιστευω γενικα με αυτο το θεμα κ στη συνεχεια την αποψη μου.
    ξεκιναω..:cool:
    πιστευω οτι τα προβληματα δεν αρχιζουν απο την ομοφυλια αλλα απο δυο λεξεις η πρωτη ειναι ταμπου κ η δευτερη ρατσισμος.
    ειναι πολες οι φωρες που σκεφτομαι οτι οι ανθρωποι αυτης της κοινωνιας θα ηταν πολυ καλυτερη αν συζητουσαν για τα παντα χωρις ταμπου τυχαινει να ξερω πολους ομοφυλους που απο φοβο οτι θα τους κακοχαρακτηρισουν δεν μιλουν σε κανεναν για αυτο και βυθιζονται μονοι σε μια ατελειοτη μοναξια που δεν τους επιτρεπει να μιλησουν για αυτο το θεμα στον εξω κοσμο... ο λογος για αυτο ειναι οτι φοβουνται το ρατσισμο κ την απορριψη αφου αυτοι που εχουν το θαρρος να μιλησουν ανοιχτα για αυτο το θεμα ειναι ατομα με ισχυρο χαρακτηρα που εχουν το θαρρος των επιλογων τους..
    ξερω ακομα περισσοτερους ομοφυλους κρυμενους πισω απο υποτιθεμενες στρειτ σχεσεις που ως καλυψη για να μη γνωριζουν οι αλλοι τη πραγματικη τους ταυτοτητα
    και τωρα ρωτω...
    ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ πρεπει να ζουν με αυτο το τροπο?
    ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ πρεπει να κρυβουν την ομοφυλια τους?
    γιατι αυτοι οι ανθρωποι πρεπει να συμπεριφερονται ΚΡΥΦΑ ως ομοφυλοι?
    για πιο λογο θα πρεπει να συμπεριφερονται ως κατωτεροι απο τα ετεροφυλα ζευγαρια?
    για πιο λογο να μην εχουν τα ιδια δικαιοματα με ολους?
    και η απαντηση σε αυτα τα ερωτηματα
    γιατι το προβλημα αρχιζει οταν οι αλλοι τους κανουν να αισθανονται οτι πρεπει να κρυβουν την ομοφυλια τους.
    αυτο σημαινει οτι...
    ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ
    η αποδοχη ειναι το Α και το Ω στη ψυχολογια αποδεχομενος τους αλλους τους βοηθας να αποδεχτουν κ να αγαπησουν τον εαυτο τους.

    και τωρα θα σας πω την αποψη μου..

    η αποψη μου ειναι οτι οι ανθρωποι παντοτε πρεπει να θυμουνται οτι εχουν επιλογες που η μια δεν αναιρει την αλλη

    δε καταλαβαινω πχ γιατι οι ανθρωποι πρεπει ντε κ καλα να κολησουν σε ενα πραγμα 100% πχ αν εχεις μια ταση προς την ομοφυλια γιατι αυτο να ειναι κατακριτεο? αλλα αυτο γιατι να σου απαγορευει να κανεις κ μια ετεροφυλικη σχεση?

    αρα
    εγω ειμαι υπερ των bisexual πιστευω οτι αυτο ειναι το καλυτερο για καπιον ομοφυλο δεν ειμαι υπερ των ακρων αναγνωριζω πχ οτι ενας ανθρωπος ΕΧΕΙ ΤΑΣΕΙς αναλωγα με τα βιωματα του νομιζω οτι το καλυτερο σε αυτη τη περιπτωση ειναι ο καθε ανθρωπος να ξερει πως να διαχηριζετε τον εαυτο του και να ξερει που ειναι η αντοχες του πιστευω πολυ σε αυτο που λεω.

    πιστευω οτι...

    ο καθε ανθρωπος ανεξαρτητα απο το τι βιωσε στη ζωη του

    δε θα πρεπει

    -Να εχει μεσα του οπιοδηποτε μισος για το αλλο φυλο
    -Να απορριπτει τον εαυτο του επιδη ειναι ομοφυλος
    -Να απορριπτει το οτι εχει επιλογες
    -Να μη ξερει καλα τον εαυτο του

    αλλα θα πρεπει

    -Να εχει αυτοσεβασμο
    -Να αποδεχετε τον εαυτο του οπως ειναι
    -Να ειναι ηλικρινης με τον εαυτο του κ τους αλλους
    -Να μη δινει σημασια σε ανθρωπους που τον επικρινουν
    -Να αγαπα τον εαυτο του για να ειναι ικανος να δωσει κ αγαπη στους αλλους.

    σχετικα με το σεξ..

    παντα πιστευα οτι το σεξ ειναι ενα θεμα που βγαζει στη φορα οπιαδηπευτε πλευρα του ανθρωπου ακομα κ αυτη που τον κανει να αισθανετε ευαλωτος
    ειναι το θεμα που..

    διανοουμενοι χαζοι εξυπνοι μορφωμενοι κ ανεκπεδευτοι παραδινονται στο παθος τους

    ειναι το θεμα που αναδικνιει τι υπαρχει στο σεξουαλικο μυαλο του καθε ανθρωπου..

    ειναι το θεμα που ολοι σε αυτο τελικα παραδινονται.

    το συμπερασμα ειναι οτι η λυση για ολα τα θεματα ειναι η συζητιση κ ο διαλογος μεσα απο το διαλογο οι ανθρωποι βρισκουν λυσεις απελευθερονονται κ μαθαινουν καλυτερα τον εαυτο τους.

    ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ ΤΗς ΚΑΛΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

    αυτα τα λιγα ειχα να πω.. :D

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Γεια σου αλεξανδρε!!εχω κανει απειρες συζητησεις με το θεμα αυτο ...κ εγω ποτε μου δεν καταλαβα γιατι νανε στο περιθοριο καποιος που ειναι ομοφιλοφιλος..με φιλους μου gay που εχω μιλησει μου εχουν πει οτι πολλες φορες τους αντιμετοπιζουν με χλευασμο..απαραδεκτο για μενα αλλα για την κοινονια που ζουμε φυσιολογικο..τι να πω αλεξ ισως φταιςι που ειμαστε καλλητεχνες κ σκεφτομΣτε διαφιρετικα απο τον κ καλα κανονικο κοσμο..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    που ειμαστε καλλητεχνες κ σκεφτομΣτε διαφιρετικα απο τον κ καλα κανονικο κοσμο..
    χμμμ εχει καπια σχεση αυτο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    ομόφυλος -η -ο [omófilos] Ε5 : (για πρόσ.) 1. που ανήκει στην ίδια φυλή με κπ. άλλο. ANT αλλόφυλος. || (συνήθ. ως ουσ.): Συμπαράσταση στους ομοφύλους. 2. που ανήκει στο ίδιο φύλο με κπ. άλλο. ANT ετερόφυλος. || (συνήθ. ως ουσ.).
    [λόγ. < αρχ. ὁμόφυλος]

    ομοφυλόφιλος -η -ο [omofilófilos] Ε5 : που χαρακτηρίζεται από την ομοφυλοφιλία, που επιδιώκει σεξουαλικές σχέσεις με άτομα του φύλου του: ~ άντρας. Ομοφυλόφιλη γυναίκα, λεσβία. || (ως ουσ.) ο ομοφυλόφιλος, θηλ. ομοφυλόφιλη: Δικαιώματα των ομοφυλοφίλων. || που αναφέρεται στην ομοφυλοφιλία· ομοφυλοφιλικός: Ομοφυλόφιλες σχέσεις.
    [λόγ. ομοφυλοφιλ(ία) -ος (αναδρ. σχημ.)]

    Αλήθεια, με ποιο από τα δύο ασχολήθηκες πολύ Αλέξανδρε; Με την ομοφυλία ή την ομοφυλοφιλία;
    Προτού ξεκινήσεις να γράφεις έκθεση ιδεών, δεν θα έπρεπε τουλάχιστον να ξεχωρίζεις τη διαφορά;

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    ομόφυλος -η -ο [omófilos] Ε5 : (για πρόσ.) 1. που ανήκει στην ίδια φυλή με κπ. άλλο. ANT αλλόφυλος. || (συνήθ. ως ουσ.): Συμπαράσταση στους ομοφύλους. 2. που ανήκει στο ίδιο φύλο με κπ. άλλο. ANT ετερόφυλος. || (συνήθ. ως ουσ.).
    [λόγ. < αρχ. ὁμόφυλος]

    ομοφυλόφιλος -η -ο [omofilófilos] Ε5 : που χαρακτηρίζεται από την ομοφυλοφιλία, που επιδιώκει σεξουαλικές σχέσεις με άτομα του φύλου του: ~ άντρας. Ομοφυλόφιλη γυναίκα, λεσβία. || (ως ουσ.) ο ομοφυλόφιλος, θηλ. ομοφυλόφιλη: Δικαιώματα των ομοφυλοφίλων. || που αναφέρεται στην ομοφυλοφιλία· ομοφυλοφιλικός: Ομοφυλόφιλες σχέσεις.
    [λόγ. ομοφυλοφιλ(ία) -ος (αναδρ. σχημ.)]

    Αλήθεια, με ποιο από τα δύο ασχολήθηκες πολύ Αλέξανδρε; Με την ομοφυλία ή την ομοφυλοφιλία;
    Προτού ξεκινήσεις να γράφεις έκθεση ιδεών, δεν θα έπρεπε τουλάχιστον να ξεχωρίζεις τη διαφορά;
    δες αυτο κ θα καταλαβεις :D http://www.otamap.com/img02/061299_affila_0009.jpg

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •