Πονοκέφαλος ζάλη και συχνοουρία. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Φιλε το 3% δε θα μου κανει τιποτα. Θα παρω 10% απευθείας. Τωρα για vaporizer που μου προτείνεις το εχει σκεφτεί και εγω αλλα ειναι ακριβοί εδω. Εχω τσάι θα παρω το λάδι να κανω καθημερινή χρήση και θα εχω και ανθούς για άμεσο αποτέλεσμα. Το κανω μιξ με το τσάι και πολλές φορές φεύγει ο πόνος τελείως άλλες φορές απλά τον μειώνει αρκετά. Τωρα θα δω και με τον άνθρωπο εκει που τα πουλάει και ξέρει απο αυτα τι μπορεί να βοηθήσει για πονοκεφάλους και γενικά τους πόνους και για άγχος. Πιστεύω θα μου πει τι να κανω και πως να το παίρνω. Πάντως το κάπνισμα εχει άμεσα αποτελέσματα αν και δεν ειναι καλο να το καπνιζεις αλλα τι να κανω; Θα κοιτάξω αν μπορώ να παρω ατμοποιητη. Εχω διαβάσει οτι το cbd κανει καλο και στη καρδιά εσυ εχεις ακούσει κατι τετοιο;
    κοίτα και από το κάπνισμα παίρνεις το cbd.. απλά χάνεις τα τερπένια επειδή είναι σε πολύ υψηλές θερμοκρασίες επειδή γίνετε η καύση...

    στην ουσία παίζουνε μεγάλο ρολο τα τερπένια το κάθε ένα έχει και κάποιες θεραπευτικές ιδιότητες... ας πάρουμε για παράδειγμα το myrsenio.. που χαλαρώνει το σώμα βοηθάει σε κατάστασης άγχους και σε πόνους... είναι πολλά τα οφέλη που έχουν τα τερπένια... παρολαυτά και το cbd από μονο του έχει αρκετά οφέλη... θεωρητικά μπορείς να το καπνίζεις.. τα παλιά χρονια δεν είχε ο κόσμος vaporizer... και τα έκανε σε τσιγάρο... απλά η καύση γενικά δεν είναι καλή είναι σα να καπνίζεις... το χόρτο ακόμα και το cbd περιέχει 100 τοξικές και καρκινογόνες ουσίες και μονοξείδιο του ανθρακα όταν γίνετε καύση.. παρολαυτά δεν είναι τόσο επιβλαβές όπως ο καπνός του τσιγάρου... που περιέχει πάνω 7.000 χημικές ουσίες η οποιες η 400 έχουνε αποδειχτεί από μελέτες ότι είναι καρκινογόνες σε πολύ υψηλό βαθμό..

    σχετικα με το ελαιο μπορεις να παρεις και 10% απλα ξεκινα με 1 σταγονα... μπορει πχ το θεραπευτικο σου παραθυρο να ειναι η 3 σταγονες απο ενα ελαιο 10% αυτο θα το δεις οταν το περνεις καθημερινα...!!

    ρωτα και εκει στο καταστημα λογικα θα ξερουν και θα σου πουν και αυτοι τι να κανεις...

    πιστευω οτι στην δικια σου περιπτωση που δεν περνεις καμια φαρμακευτικη αγωγη θα δεις τρομερη αλλαγη απο το cbd...!!!

    *προσοχή για όλους εδώ μέσα στο forum.. ότι διαβάσετε μην το κάνετε και εσείς.. συμβουλεύτηκε πάντα τον γιατρό σας και ενημερώστε τον αν είστε σε φαρμακευτική αγωγή.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    κοίτα και από το κάπνισμα παίρνεις το cbd.. απλά χάνεις τα τερπένια επειδή είναι σε πολύ υψηλές θερμοκρασίες επειδή γίνετε η καύση...

    στην ουσία παίζουνε μεγάλο ρολο τα τερπένια το κάθε ένα έχει και κάποιες θεραπευτικές ιδιότητες... ας πάρουμε για παράδειγμα το myrsenio.. που χαλαρώνει το σώμα βοηθάει σε κατάστασης άγχους και σε πόνους... είναι πολλά τα οφέλη που έχουν τα τερπένια... παρολαυτά και το cbd από μονο του έχει αρκετά οφέλη... θεωρητικά μπορείς να το καπνίζεις.. τα παλιά χρονια δεν είχε ο κόσμος vaporizer... και τα έκανε σε τσιγάρο... απλά η καύση γενικά δεν είναι καλή είναι σα να καπνίζεις... το χόρτο ακόμα και το cbd περιέχει 100 τοξικές και καρκινογόνες ουσίες και μονοξείδιο του ανθρακα όταν γίνετε καύση.. παρολαυτά δεν είναι τόσο επιβλαβές όπως ο καπνός του τσιγάρου... που περιέχει πάνω 7.000 χημικές ουσίες η οποιες η 400 έχουνε αποδειχτεί από μελέτες ότι είναι καρκινογόνες σε πολύ υψηλό βαθμό..

    σχετικα με το ελαιο μπορεις να παρεις και 10% απλα ξεκινα με 1 σταγονα... μπορει πχ το θεραπευτικο σου παραθυρο να ειναι η 3 σταγονες απο ενα ελαιο 10% αυτο θα το δεις οταν το περνεις καθημερινα...!!

    ρωτα και εκει στο καταστημα λογικα θα ξερουν και θα σου πουν και αυτοι τι να κανεις...

    πιστευω οτι στην δικια σου περιπτωση που δεν περνεις καμια φαρμακευτικη αγωγη θα δεις τρομερη αλλαγη απο το cbd...!!!

    *προσοχή για όλους εδώ μέσα στο forum.. ότι διαβάσετε μην το κάνετε και εσείς.. συμβουλεύτηκε πάντα τον γιατρό σας και ενημερώστε τον αν είστε σε φαρμακευτική αγωγή.
    Τωρα θα παω στο μαγαζι να παρω μιας και ειμαι εξω. Σημερα χάλασε τελείως ο καιρός μου εκανε απανωτές έκτακτες ενώ ήμουν εξω και όρθιος και επίσης νιώθω κούραση στις γάμπες και γενικά ειμαι κάπως. Ο καιρός ειναι σίγουρα. Αλλα ο καιρός λένε επειρεαζει μονο εφόσον εχεις θέμα!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Τωρα θα παω στο μαγαζι να παρω μιας και ειμαι εξω. Σημερα χάλασε τελείως ο καιρός μου εκανε απανωτές έκτακτες ενώ ήμουν εξω και όρθιος και επίσης νιώθω κούραση στις γάμπες και γενικά ειμαι κάπως. Ο καιρός ειναι σίγουρα. Αλλα ο καιρός λένε επειρεαζει μονο εφόσον εχεις θέμα!
    Γενικα καλο θα ηταν να σε δεί και ένας ρευματολόγος και εγώ περνάω τέτοια συμπτώματα καθημερινά εκτος απο της έκτακτες αλλα εχω πόνους στης γαμπες έντονη σωματική κουραση κλπ.. επίσης με το CBD πρόσεχε με μέτρο κάνε.. γιατι μπορει στην αρχή να μην καταλάβεις διάφορα και να σε πιάσει μετα απο ώρες η ακομα και την επόμενη μερ καμια φορά... Την έχω πατήσει πολλές φορές και χθες που πήρα και Xanax μετα απο το CBD είχα τρομαχτική εμπειρία... ένιωθα οτι παραλύω... Πήγα αμέσως εκανα καφε μεσα στην νύχτα και ηρέμησα... Μάλλον ειχα. Πολυ υπόταση δεν μέτρησα κιολας αλλα γενικα νιοθω πολύ περίεργα ολα παίζουν ρολο...και ο καιρός επίσης στην ψυχολογία..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Γενικα καλο θα ηταν να σε δεί και ένας ρευματολόγος και εγώ περνάω τέτοια συμπτώματα καθημερινά εκτος απο της έκτακτες αλλα εχω πόνους στης γαμπες έντονη σωματική κουραση κλπ.. επίσης με το CBD πρόσεχε με μέτρο κάνε.. γιατι μπορει στην αρχή να μην καταλάβεις διάφορα και να σε πιάσει μετα απο ώρες η ακομα και την επόμενη μερ καμια φορά... Την έχω πατήσει πολλές φορές και χθες που πήρα και Xanax μετα απο το CBD είχα τρομαχτική εμπειρία... ένιωθα οτι παραλύω... Πήγα αμέσως εκανα καφε μεσα στην νύχτα και ηρέμησα... Μάλλον ειχα. Πολυ υπόταση δεν μέτρησα κιολας αλλα γενικα νιοθω πολύ περίεργα ολα παίζουν ρολο...και ο καιρός επίσης στην ψυχολογία..
    Πηγα πηρα. Του ειπα για τι ακριβώς το θέλω και μου εξήγησε ο άνθρωπος. Πηρα 3% cbd & cbda. Αυτο μου πρότεινε για αυτα που του ειπα! Τωρα θα ξεκινήσω με μια πρωι μια βραδυ και σε 3 μερες θα αυξήσω θα το παω στις 2 πρωι 2 βραδυ και παει λέγοντας μεχρι να βρω τη δόση μου. Τωρα μολις ήρθα σπιτι πηρα μια σταγόνα και το βραδυ θα παρω αλλη μια. Να δούμε πως θα παει! Φούντα δεν πηρα μου λεει να δω με το λάδι πρώτα και μετα αν θέλω κατι για άμεσα Ειδικα για πόνους θα παρω και φούντα. Προς το παρόν θα ξεκινήσω ετσι και με λιγο τσαγακι. Θα δούμε πως θα παει. Η αρχή εγινε!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Πηγα πηρα. Του ειπα για τι ακριβώς το θέλω και μου εξήγησε ο άνθρωπος. Πηρα 3% cbd & cbda. Αυτο μου πρότεινε για αυτα που του ειπα! Τωρα θα ξεκινήσω με μια πρωι μια βραδυ και σε 3 μερες θα αυξήσω θα το παω στις 2 πρωι 2 βραδυ και παει λέγοντας μεχρι να βρω τη δόση μου. Τωρα μολις ήρθα σπιτι πηρα μια σταγόνα και το βραδυ θα παρω αλλη μια. Να δούμε πως θα παει! Φούντα δεν πηρα μου λεει να δω με το λάδι πρώτα και μετα αν θέλω κατι για άμεσα Ειδικα για πόνους θα παρω και φούντα. Προς το παρόν θα ξεκινήσω ετσι και με λιγο τσαγακι. Θα δούμε πως θα παει. Η αρχή εγινε!
    τι λαδι σου εδωσε θελω να πω ποιας εταιρειας.. αν μπορεις πες μου... ρωταω για να μην σου εδωσε καμια βλακεια... γιατι πεζουν και πολλα που δεν εχουν καν αποτελεσμα... Οπως σου ειπε παντως ποτε δεν παμε στο 10% αποτομα... εγω απο το 3% ξεκινησα κατευθιαν με 6 σταγονες το βραδυ.... που ειναι και η αρχικη δοσολογια... 5.61mg cbd... αλλα εσυ καντο αυτο ανα μερα γιατι υπαρχει πιθανοτητα να σου βγαλει ξαφνικα εντονο ανχος... συμβενει σε μερικες περιπτωσεις...... και αν νιωσεις καπια αδιαθεσια οπως ναυτια πιες ενα καφε... καλυτερα που δεν πηρες φουντα cbd... γιατι το καπνισμα δεν ειναι και οτι καλυτερο... οποτε τωρα με το ελαιο δες πως θα πας της επομενες μερες... ελπιζω να σε βοηθησει...!


    ΠΡΟΣΟΧΗ!!
    * να σημειώσω πως η συζήτησης για το cbd αφορούν μονο άτομα που έχουνε αποκλείσει άλλες παθολογίες αιτίες και έχουνε ενημερώσει τον γιατρό τους πριν την χρήση...

    μην πάρετε CBD χωρις να ενημερώσετε τον γιατρό σας.. μπορεί να είναι επικίνδυνο μαζί με την φαρμακευτική σας αγωγή..

    συμβουλευτείτε τον γιατρό σας.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Αυτο που μου έδωσε ειναι endoca. Πιστεύω ειναι απο τα καλα γιατι πηγα σε καλή εταιρεία και γνωστό μαγαζι! Τωρα εγω θα ακολουθήσω τις οδηγίες του. Δε νομιζω να μου φερει έντονο άγχος το cbd. Ισα ισα εμένα με χαλαρώνει κατα πολυ! Τωρα για την ναυτία και τα αλλα δε ξερω ακομα δεν με εχει πειράξει. Αν στο μέλλον δω οτι με ενοχλεί τοτε θα ρωτήσω τι μπορώ να κανω γιατι δεν πινω καφε με πειράζει πολυ φέρνει ταχυπαλμίες και ανυσιχια και άγχος ο καφες. Θα το παω σιγα σιγα για να δω πως ειμαι και να βρω την δοσολογια μου.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Τωρα σηκώθηκα να κανω ενα ζυμάρι για πίτσα αισθανόμουν μια χαρά. Όσο το έκανα ένιωσα κόπωση λιγο αυξημένους παλμούς και έκτακτες. Το τελείωσα αλλα δεν μπορώ να σηκωθώ να συνεχίσω. Ήμουν μια χαρά είχα όρεξη τωρα όμως δεν εχω.. ετσι στα καλα καθούμενα! Τωρα δεν εχω όρεξη να κανω τιποτα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Τωρα εχω μια πίεση μεσα στο κεφάλι και στον λαιμό λες και θα πάθω έμφραγμα η εγκεφαλικό. Σταμάτησα δεν μπόρεσα να κάτσω αλλο όρθιος πραγματικά ειναι πολυ τρομακτικό νομιζω θα πάθω κατι. Εχω αίσθημα παλμών πίεση στο στήθος και στο κεφάλι και στον λαιμό και δισπνοια. Λες να ειναι αυτο απο το λαδακι που μου είπες οτι θα φερει πολυ άγχος έντονο; Δε ξερω ειμαι πολυ χαλια ξαφνικά χωρίς λόγο. Σημερα ήμουν και λιγο κόκκινος προς το μελανιασμένο. Δε ξερω αν με επειρεαζει ο καιρός αλλα ειμαι πολυ χαλια. Τοσο έντονα να με χαλάει η αλλαγή του καιρού; Δε νομιζω..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    πολυ καλη η endoca..!!

    κοιτα αυτο που λες οτι εισαι στα καλα καθουμενα ετσι δεν εχει να κανει με το ελαιο.. πηρες μονο 1 σταγονα οποτε ισως φταιει κατι αλλο....

    μηπως ηπιες καθολου αλκοολ? cbd και αλκοολ δεν πανε μαζι.... να αφηνεις διαφορα στης ωρες παντα... 2-3 ωρες...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    πολυ καλη η endoca..!!

    κοιτα αυτο που λες οτι εισαι στα καλα καθουμενα ετσι δεν εχει να κανει με το ελαιο.. πηρες μονο 1 σταγονα οποτε ισως φταιει κατι αλλο....

    μηπως ηπιες καθολου αλκοολ? cbd και αλκοολ δεν πανε μαζι.... να αφηνεις διαφορα στης ωρες παντα... 2-3 ωρες...
    Ούτε αλκοολ πινω. Έφαγα μεσημεριανό κάθισα ειδα ταινια και μετα απο κάποιες ωρες σηκώθηκα να κανω ζυμάρι για πίτσα. Μολις ήρθε η ωρα να βάλω τα πραγματα απο πάνω σταμάτησα και φώναξα την κοπέλα μου να την τελειώσει. Απλά στα καλα καθούμενα το επαθα αυτο. Εγω όταν παίρνω το έλαιο πριν και μετα δεν τρωω ούτε πινω τιποτα για κανένα μισάωρο. Αν και αυτος μου ειπε λιγότερο 1,5 λεπτό να ειναι άδειο το στόμα αλλα εγω το κανω ετσι. Τωρα δε ξερω τι με εκανε ετσι. Αυριο εχω ραντεβού με τον γιατρο μου ούτως η άλλως γιατι πολυ το παράτησα. Έδινα συνέχεια παράταση αλλα πρέπει να παω! Εκει που ήμουν όρθιος όμως το επαθα. Μηπως ειναι κρίση πανικού; Αλλα γιατι Αφου δεν εχω άγχος. Δε ξερω φιλε στα καλα καθούμενα. Αν θέλεις στείλε μου μήνυμα να τα πούμε απο εκει καλύτερα μη τα λεμε ολα απο δω!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Μολις πηρα και την βραδυνη σταγόνα. Ελπίζω να αρχίσει σύντομα να δρα το cbd. Ξερω οτι θα βοηθήσει τουλάχιστον η φούντα βοηθούσε!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΖΑΛΗ
    By rose45 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 8
    Last Post: 12-06-2019, 00:28
  2. Συχνοουρια
    By anastasia1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 24-09-2018, 23:32
  3. εχει παθει κανεις αισθημα ατελους κενωσης ουρων/συχνοουρια?
    By Giorgos27 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2018, 04:50
  4. Ζάλη εδώ και 2 χρόνια...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 03-01-2014, 01:40
  5. ζάλη
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-06-2013, 18:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •