Έχει κανείς επίμονο βήχα μετά από καιρό από την νόσηση με κοβιντ? - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    3 άτομα στην οικογένεια έχουμε κοβιντ, μας πέρασαν όλα τα συμπτώματα εκτός από το βήχα, όλοι έχουμε βήχα έντονο με φλεμα, από τους 3 μόνο εγώ καπνίζω οι υπόλοιποι όχι.. Πήραμε κάτι καραμέλες από το φαρμακείο αλλά δεν βοηθάνε..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  2. #77
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    3 άτομα στην οικογένεια έχουμε κοβιντ, μας πέρασαν όλα τα συμπτώματα εκτός από το βήχα, όλοι έχουμε βήχα έντονο με φλεμα, από τους 3 μόνο εγώ καπνίζω οι υπόλοιποι όχι.. Πήραμε κάτι καραμέλες από το φαρμακείο αλλά δεν βοηθάνε..
    Θα κάνει λίγο καιρό να περασει αυτός ο βήχας... Είχα 2 μήνες για να μου περασει. Τώρα δεν έχω καθόλου φλέματα καθάρισα εντελώς.. Αλλά τότε είχα πολλα φλέματα... Υπομονή να έχετε και θα περασει

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Θα κάνει λίγο καιρό να περασει αυτός ο βήχας... Είχα 2 μήνες για να μου περασει. Τώρα δεν έχω καθόλου φλέματα καθάρισα εντελώς.. Αλλά τότε είχα πολλα φλέματα... Υπομονή να έχετε και θα περασει
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Από μυρωδιά και γεύση πως ήσουν εσύ?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Γεια σας παιδια! Και καλο μηνα! Εγω συνεχιζω με οπισθορινικη καταρροη, βηχα κ γαργαλητο στο λαιμο. Θελω διαρκως να καθαριζω το λαιμο μου..εχω παρει τα παντα..εχουν περασει μηνες..βαρεθηκα!!

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Κοριτσια αν δεν ξερετε να φυσατε τη μυτη σασ σε χαρτοπετσετα να φυγει η μυξα τοτε δεν μπορειτε να αντιμετωπισετε ουτε το κοινο κρυωμα φυσατε προσ τα εξω ακουμπωντασ τα ρουθουνια σε χαρτι κουζινασ χαρτοπετσετα χαρτομαντηλο οτι θετε

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κοριτσια αν δεν ξερετε να φυσατε τη μυτη σασ σε χαρτοπετσετα να φυγει η μυξα τοτε δεν μπορειτε να αντιμετωπισετε ουτε το κοινο κρυωμα φυσατε προσ τα εξω ακουμπωντασ τα ρουθουνια σε χαρτι κουζινασ χαρτοπετσετα χαρτομαντηλο οτι θετε
    Πισω απο τη μυτη εχω εκκρισεις..μπροστα ειναι καθαρη..κ ολα αυτα συσσωρευονται στο λαιμο

  7. #82
    Quote Originally Posted by PenyP View Post
    Γεια σας παιδια! Και καλο μηνα! Εγω συνεχιζω με οπισθορινικη καταρροη, βηχα κ γαργαλητο στο λαιμο. Θελω διαρκως να καθαριζω το λαιμο μου..εχω παρει τα παντα..εχουν περασει μηνες..βαρεθηκα!!
    Καλό μήνα!
    Ο δικός μου βήχας σταμστησε αφού κατέληξα να παίρνω χάπια κορτιζόνης για σχεδόν ένα μήνα....αλλά ο δικός μου βήχας τελικσ ήταν κάποιο είδους άσθμα που πυροδοτήθηκε από την λαρρυγγιτιδα που έπαθα τον Φεβρουάριο....Πάντως η πεθερά μου που είχε το ίδιο πρόβλημα με εσένα, με βήχα λόγω οπισθορινικης, σώθηκε από έναν ΩΡΛ που τις συνέστησε συχνές πλύσεις με αυτά τα σπρέι θαλασσινού νερού....και είχε πάει σε 2-3 ΩΡΛ μέχρι να βρει κάποιον που τη βοήθησε....μήπως να πας να ζητήσεις και δεύτερη και τρίτη γνώμη μπας και βρει κάποιος γιατρός κάποια θεραπεία που θα σε βοηθήσει;

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Είναι κανείς εδώ;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3778
    Last Post: 26-03-2024, 18:45
  2. Replies: 12
    Last Post: 18-06-2022, 23:40
  3. ποναω μετα απο μάσηση.
    By Enoxlitikos in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 2
    Last Post: 09-02-2022, 21:41
  4. Κανείς δεν καταλαβαίνει
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2020, 17:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •