Ψύχωση η κάτι άλλο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144

    Ψύχωση η κάτι άλλο?

    Έχω πέρασει πολλά ξεκίνησε σαν κοινωνική φοβία! Δεν μπορούσα να μιλήσω μέσα στην τάξη!!
    Μετά από 10χρονια έπαθα κατάθλιψη ,έτσι νόμιζα ,έτσι μου έλεγε η ψυχιατρος!!
    Με πλάκωσε στα αντικαταθλιπτικά και τα ηρεμιστικά!!!
    Και μετά λίγο συνήλθα!!
    Τώρα άλλη υποτροπή δεν τρώω, δεν κοιμάμαι όλη ημέρα άγχος με τα χαναξ βγάζω την ήρεμα!!
    Εγώ του λέω μέσα στο κεφάλι μου σαν να μου απαντάει ο ευατος μου και αυτός μου λέει ιδεοψυχαναγκαστικη!!!
    Εγώ υποψιάζομαι ψυχωτικό επεισόδιο!!

  2. #2
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by sandy25 View Post
    Έχω πέρασει πολλά ξεκίνησε σαν κοινωνική φοβία! Δεν μπορούσα να μιλήσω μέσα στην τάξη!!
    Μετά από 10χρονια έπαθα κατάθλιψη ,έτσι νόμιζα ,έτσι μου έλεγε η ψυχιατρος!!
    Με πλάκωσε στα αντικαταθλιπτικά και τα ηρεμιστικά!!!
    Και μετά λίγο συνήλθα!!
    Τώρα άλλη υποτροπή δεν τρώω, δεν κοιμάμαι όλη ημέρα άγχος με τα χαναξ βγάζω την ήρεμα!!
    Εγώ του λέω μέσα στο κεφάλι μου σαν να μου απαντάει ο ευατος μου και αυτός μου λέει ιδεοψυχαναγκαστικη!!!
    Εγώ υποψιάζομαι ψυχωτικό επεισόδιο!!
    το ψυχωτικο επεισοδιο ειναι κατι πολυ βαρυ αν ειχες θα εβγαινε στο δρομο φωναζοντας οτι θα γινει το τελος του κοσμου ή θα παθαινες κατατονια και δεν θα μπορουσες ουτε νερο να πεις και ουτε να φας.δεν ειναι ετσι απλο το ψυχωτικο επεισοδιο βλεπεις οραματα εχεις παραληρημα εισαι σε διεγερση και φωναζεις.στα λεω απο πρωτο χερι γιατι εχω βιωσει ο ιδιος ψυχωση και ξερω πολυ καλα πως ειναι δεν στο λεω θεωρητικα διαβαζοντας απο το ιντερνετ.επισης νιωθεις τι σκεψεις σου να αλλαζουν γρηγορα και να τρεχουν ταχυτατα.δεν ειναι ετσι απλο το να εχεις υπερβολικο αγχος η να φοβασαι οτι εισαι ψυχωτικη δεν απηχει στην πραγματικοτητα του ψυχωτικου επεισοδιου.το ψυχωτικο επεισοδιο ειναι επειγουσα ιατρικη κατασταση και απαιτει νοσηλεια.δεν ειναι να εισαι ηρεμη στο σπιτι σου και να γραφεις στο φορουμ νομιζοντας οτι εχεις τετοιο επεισοδιο ουτε ικανη να φας δεν εισαι ουτε εχεις την καθαροτητα του νου να γραφεις στο ιντερνετ οταν βιωνεις ψυχωτικο επεισοδιο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    Καλημέρα
    Ευχαριστώ για την απάντηση!
    Να έχεις μια καλή μέρα!!!

Similar Threads

  1. ψυχωση η κατι αλλο εγω ξερω πως υποφερω
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 20-04-2017, 20:01
  2. ΙΨΔ; Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;
    By Red_Rabbit in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 26-08-2014, 14:57
  3. Κάτι σαν ψύχωση
    By newlife in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 11-06-2014, 03:13
  4. Ψύχωση ή κάτι άλλο?
    By MCCoolguy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-2011, 20:21
  5. Ψυχωση ή κατι αλλο ? και τι κανουμε ?
    By georgef in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2009, 13:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •