Κινηματογραφος- επιρροες.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 40 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 599
  1. #1

    Κινηματογραφος- επιρροες.

    Ανοιγω thread και οποιος θελει γραφει...

    Ταινιες που σαν αγγιξαν ή σας εκαναν συναισθηματικα ή νοητικα σκετο ενα κλικ παραπανω.

    1.http://www.imdb.com/title/tt0082766/ -Mommy Dearest - ειπε η τυπισσα ντε και καλα να γινει Μανα... και το χαος...
    2.https://en.wikipedia.org/wiki/Sybil_(1976_film) --- πως τα απωθημενα απο το συνειδητο βιωματα οδηγουν στις πολυπροσωπες μορφες μας, το λεω ετσι για να μην αρχισω ορολογιες επιστημονικες.
    3.http://www.imdb.com/title/tt1068678/ -Βασιζεται σε ενα απο τα βιβλια του Κοελο-σημειωτεον μια καλη αντιγραφη-βιβλιογραφικα εκανε ο τυπος απο τονCarlos Castaneda, παρακατω, η ταινια με εμπλουτισε μουσικα...

    ---Αυτες μου ηρθαν πρωινιατικα...


    Οποια κατηγορια θελετε βαζετε.


    Να κανουμε και λιγο χαβαλε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ετος κοντα 2000 σε ενα ταξιδι μου σε μια αλλη πολη. Βαριεμαρα, δεν εχω τι να κανω και φανατικος σινεφιλ τοτε. Βλεπω σινεμα, βλεπω να παιζει μια ταινια με το ονομα "Matrix" ... επισημονικης φαντασιας μοιαζει το αγαπημενο μου ειδος .... βουρ μεσα ... και οταν τελειωσε να βγαινω εξω χαζεμενος και να σκεφτομαι WOW ΤΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ :P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ετος κοντα 2000 σε ενα ταξιδι μου σε μια αλλη πολη. Βαριεμαρα, δεν εχω τι να κανω και φανατικος σινεφιλ τοτε. Βλεπω σινεμα, βλεπω να παιζει μια ταινια με το ονομα "Matrix" ... επισημονικης φαντασιας μοιαζει το αγαπημενο μου ειδος .... βουρ μεσα ... και οταν τελειωσε να βγαινω εξω χαζεμενος και να σκεφτομαι WOW ΤΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ :P
    Απο τις αγαπημενες μου ταινιες, - Ακομα και για τα ονοματα των ηρωων εχουν γραφτει αποσυμβολισμοι και ερμηνειες. Virtual Reality ! ! ! Και φυσικα σεναριο απο Larry and Andy Wachowski.
    Αλλες παρομοιες εχεις κατα νου?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ... ακομα θυμαμαι τις κρεμαστρες!!!
    εμενα αυτο που τοπαρει τα πάντα ολα ...
    2. the god father
    3. twelve angry men
    4.usual suspects
    5. city of god
    6 forest gump
    7 lillle mis sunshine
    8 big fish
    9 life of Pi
    10american beauty
    και ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ οι παλιες ελληνικες με τα ιερα τερατα

    καλημερα cc πως εισαι σημερα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Απο τις αγαπημενες μου ταινιες, - Ακομα και για τα ονοματα των ηρωων εχουν γραφτει αποσυμβολισμοι και ερμηνειες. Virtual Reality ! ! ! Και φυσικα σεναριο απο Larry and Andy Wachowski.
    Αλλες παρομοιες εχεις κατα νου?

    Οχι τοσο καλες. Αλλα αν σε ενδιαφερει το ειδος και εισαι και βιβλιολατρης τοτε το κινημα που σε ενδιαφερει ειναι η cyberpunk επιστημονικη φαντασια με πρωτεργατη τον William Gibson και το κλασσικο πλεον βιβλιο του " Neuromancer" , αν και απο τοτε εχει χυθει πολυ μελανι.
    Sorry αν εκανα λαθος καποια ονομασια...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ετος κοντα 2000 σε ενα ταξιδι μου σε μια αλλη πολη. Βαριεμαρα, δεν εχω τι να κανω και φανατικος σινεφιλ τοτε. Βλεπω σινεμα, βλεπω να παιζει μια ταινια με το ονομα "Matrix" ... επισημονικης φαντασιας μοιαζει το αγαπημενο μου ειδος .... βουρ μεσα ... και οταν τελειωσε να βγαινω εξω χαζεμενος και να σκεφτομαι WOW ΤΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ :P
    ναι!!!!... το 2 με απογοητευσε ομως τοσο που δεν του το συγχωρεσα ποτε!!!

  7. #7
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ Ρεα μου ωραία μου, ετσι θα σε φωναζω, χιχι... Ειμαι ΑΥΠΝΗ...αλλα ειπα να το γυρισω σε θετικο. Οι ταινιες που εγραψες μου αρεσουν γιατι πιανουν και διαφορετικο feeling.

    Keep_walking ειμαι βιβλιολατρης αλλα πλεον σε δοκιμιακη μελετη συγκεκριμενων κατευθηνσεων, παρ'ολα αυτα ποσο χαιρομαι να μοιραζουμε γνωσεις !!!


    ΕΡΩΤΗΣΗ---ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑ με drama/thriller με μεταφυσικο χαρακτηρα? Εχω δει τα παντα ολα (και τα κοαλα τιποτα) μ αρεσει π μεσα στη νυστα κανω και χιουμορ.

  8. #8
    Ρεα πες μου πως εχεις δει KILL BILL vol I, II και Elektra...ντοπαρομαι ρε φουλ με Γυναικες δυναμικες

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ρεα πες μου πως εχεις δει KILL BILL vol I, II και Elektra...ντοπαρομαι ρε φουλ με Γυναικες δυναμικες
    ε ναι!!!! κιλ μπιλ αλλος ερωτας!!...γενικα ο ταραντινο ειναι αγαπημενος ψυχακιας!!
    to electra δεν το εχω δει...αλλα επανορθωνω με το Codename.Nina ;ρ

  10. #10
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ε ναι!!!! κιλ μπιλ αλλος ερωτας!!...γενικα ο ταραντινο ειναι αγαπημενος ψυχακιας!!
    to electra δεν το εχω δει...αλλα επανορθωνω με το Codename.Nina ;ρ
    Ρεα μου... τσεκαρε και ηλεκτρα κανα βραδυ που θα θες λιγη ντοπα...

    Α...και HANNA ασε που απο μουσικη απλα ειναι φουλ εμπνευση. Για εμενα τουλ.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ Ρεα μου ωραία μου, ετσι θα σε φωναζω, χιχι... Ειμαι ΑΥΠΝΗ...αλλα ειπα να το γυρισω σε θετικο. Οι ταινιες που εγραψες μου αρεσουν γιατι πιανουν και διαφορετικο feeling.

    Keep_walking ειμαι βιβλιολατρης αλλα πλεον σε δοκιμιακη μελετη συγκεκριμενων κατευθηνσεων, παρ'ολα αυτα ποσο χαιρομαι να μοιραζουμε γνωσεις !!!


    ΕΡΩΤΗΣΗ---ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑ με drama/thriller με μεταφυσικο χαρακτηρα? Εχω δει τα παντα ολα (και τα κοαλα τιποτα) μ αρεσει π μεσα στη νυστα κανω και χιουμορ.
    χαχαχα... ετσι να με ανεβαζεις!! ...γιατι ξενυχτησες? και τι ακριβως διαβαζεις τωρα?... εμενα με τρελαινουν οι παρωδιες θριλερ ..πολυ γελιο γουας ααααπ!!!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ρεα μου... τσεκαρε και ηλεκτρα κανα βραδυ που θα θες λιγη ντοπα...

    Α...και HANNA ασε που απο μουσικη απλα ειναι φουλ εμπνευση. Για εμενα τουλ.
    εγινε!!...στα αμεσα σχεδια..

  13. #13
    Για οποιον εχει όρεξη, προτεινω για αποψε The equalizer

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ετος κοντα 2000 σε ενα ταξιδι μου σε μια αλλη πολη. Βαριεμαρα, δεν εχω τι να κανω και φανατικος σινεφιλ τοτε. Βλεπω σινεμα, βλεπω να παιζει μια ταινια με το ονομα "Matrix" ... επισημονικης φαντασιας μοιαζει το αγαπημενο μου ειδος .... βουρ μεσα ... και οταν τελειωσε να βγαινω εξω χαζεμενος και να σκεφτομαι WOW ΤΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ :P

    Κι εγω , Κηπ , σοκαριστικα , την εβλεπα καιτην ξαναβλεπα , συνεχως , καμμια 30αρια φορες την ειδα , την1η , μετα οι αλλες ηταν μαπα .

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    THE FOUNTAIN.
    Δεν ειναι ταινια ,ειναι εμπειρία.

Page 1 of 40 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμπλουτισμός με νέες κατηγορίες (Μουσική, Κινηματογράφος, κλπ)
    By daydreamer in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 02-08-2007, 16:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •