Έκοψα τα αντιψυχωτικά και τα αντικαταθλιπτικά μαχαιρι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    οποιοσ θελει να δουλεψει ντεπον 500mg πρωτεινεσ πολυβιταμινεσ ωμεγα3 και κορτιζονη αν δεν γινεται καλα με αυτα πιανεται το 90 τα εκατο καλα μιλατε πειτε οτι θελετε μονο μη διαμαρτειρεστε απο οτι φαινεται δουλευουν οι ανθρωποι δε μασ εχουν γραμμενουσ ξεκολειστε απο την καραμελα φτανει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Γράψε λίγο πιο σωστά... δεν βγαίνει νόημα από τα λεγόμενα σου...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    βαρια παυσιπονα θεραπεια ψυχωσησ εδω ελλαδα ντεπον 500mg η ντεπον 1000mg γινεσαι καλα με ενα μονο χαπι εθιζεσαι ψυχολογικα ομωσ
    συμπληρωματα διατροφησ που βοηθανε πρωτεινεσ πολυβιταμινεσ και ωμεγα 3
    φαρμακα συμπληρωματικα μυοχαλαρωτικο αλγκοφρεν νουροφεν
    αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by elis View Post
    βαρια παυσιπονα θεραπεια ψυχωσησ εδω ελλαδα ντεπον 500mg η ντεπον 1000mg γινεσαι καλα με ενα μονο χαπι εθιζεσαι ψυχολογικα ομωσ
    συμπληρωματα διατροφησ που βοηθανε πρωτεινεσ πολυβιταμινεσ και ωμεγα 3
    φαρμακα συμπληρωματικα μυοχαλαρωτικο αλγκοφρεν νουροφεν
    αυτα
    Οκ φίλε το θέμα είναι άλλο... να κόψουμε τα αντιψυχωσικα...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη, δεν διαβασες τι εχει; το ειπε. καταλαβες να ειπε οτι εχει καταθλιψη; πως επικροτεις την αποτομη διακοπη φαρμακων απο ασθενη που του τα εδωσε ψυχιατρος;;;
    δεν μπορω να καταλαβω τι εχετε στο κεφαλι σας μερικοι..
    Αν διάβασες καλά αυτά που γράφω πρέπει να κατάλαβες και ναι το επικροτώ γιατί οι γιατροί μας βλέπουν σαν ευρώ... δεν νοιάζονται καθόλου για μας και μας πασάρουν τα δηλητήρια έτσι παίξε γέλασε...
    Αν θεωρείς εσύ σωστούς τους γιατρούς που γράφουν αντιψυχωσικα σε μερικούς μόνο και μόνο για τον ύπνο... ε τότε συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω εγώ τι έχεις στο κεφάλι σου...
    Μάλλον δεν ξέρεις τις παρενέργειες τους κοίτα να ενημερωθείς και να μην ακούς ότι λένε οι Drug dealers σαν χαζος

  6. #36
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Elendar123 View Post
    Αν διάβασες καλά αυτά που γράφω πρέπει να κατάλαβες και ναι το επικροτώ γιατί οι γιατροί μας βλέπουν σαν ευρώ... δεν νοιάζονται καθόλου για μας και μας πασάρουν τα δηλητήρια έτσι παίξε γέλασε...
    Αν θεωρείς εσύ σωστούς τους γιατρούς που γράφουν αντιψυχωσικα σε μερικούς μόνο και μόνο για τον ύπνο... ε τότε συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω εγώ τι έχεις στο κεφάλι σου...
    Μάλλον δεν ξέρεις τις παρενέργειες τους κοίτα να ενημερωθείς και να μην ακούς ότι λένε οι Drug dealers σαν χαζος
    Στην αμερικη χορηγουν αντιψυχωτικα με το παραμικρο ετσι ηρθε η μοδα και στην Ελλαδα.Η Αγγλια ας πουμε που η αμερικη ηταν αποικια της αν δε κανω λαθος παλια γι αυτο μιλανε αγγλικα και στην αμερικη,συνεχιζω στην αγγλια σπανια γραφουν αντιψυχωτικα αν δε εχει καποιος ψυχωση και ας εχει και χρονιες αυπνιες.τωρα στην Ελλαδα δεν ειναι τυχαιο που ολοι θελουν δουλεια ψυχολογου και ψυχιατρου και εχουν θησαυρισει απο εμας.πες οι ψυχωτικοι ειναι λιγοι σχετικα και ειναι ισοβια πελατακια αλλα οι καταθλιπτικοι και οι λοιπα χειροτερα τους κανουν με αντιψυχωτικα και τους δεσμευουν για πελατες.

    δεν ειναι τυχαιο που ανθρωπος χωρις ψυχωση επαιρνε για χρονια αντιψυχωτικα χωρις να εχει ψυχωση και οταν τα εκοψε μετα απο χρονια δεν μπορουσε να λετουργησει καθολου καταστραφηκε ο εγκεφαλος του και εγινε πειθηνιο και ισοβιο πελατακι τω ψυχιατρων οπως επισης και για τους ψυχωτικους που τους ειχαν για χρονια σε ψυχιατρεια κατεληξαν να ιδρυματοποιηθουν και να μην μπορουν με τιποτα να ζησουν αυτονομοι και τα δυο παραδειγματα ειναι αληθινα που λεω και για την ιδρυματοποιηση των ψυχωτικων που τους κρατουσαν για χρονια στα ψυχιατρεια και καταληγαν πληρως δυσλειτουργικοι αλλα για τον κυριο που επαιρνε χρονια αντιψυχωτικα και κατεληξε ισοβιο πελατακι.

    και γω συμφωνω μαζι σου elendar και ας πασχω απο ψυχωση αυτα τα δινεις σε ψυχωτικες διαταραχες γι αυο και λεγονται αντι-ψυχωτικα γιατι πολεμουν τα ψυχωτικα συμπτωματα.αλλα το μαρκετινγκ τα λεφτα που θελουν να τσεπωνουν οι ψυχιατροι δεν θα δισταζουν με το παραμικρο προβλημα εγω τους καταλαβα τι λαμογια ειναι οι ψυχιατροι που ειχα ενα παλια που τσεπωνε 100 ευρω για 20 λεπτα μου με εβλεπε και υποσχεθηκα στον εαυτο μου να μην ξαναπληρωσω ψυχιατρο απο την τσεπη μου και απο τοτε δεν εχω ξαναπατησει σε ιδιωτη ψυχιατρο να του τα σκαω παω σε δημοσιο νοσοκομειο και μου γραουν τη συνταγη.

    ετσι και σεις μη τους πλουτιζετε σας τα παιρνουν απο εσας για να πηγαινουν κρουαζιερες σεμυκονο και σαντορινη και σεις βαζετε κιλα και καταστρεφετε την υγεια σας.τα αντιψυχωτικα στην ψυχωση, τα αντικαταθλιπτικα στην καταθλιψη,τα σταθεροποιητικα διαθεσης στις τασεις αυτοκτονιας,διπολικη διαταραχη και επιληψια οπως ηταν και πριν μια δεκαετια που ετσι εκαναν οι γιατροι οχι τωρα που μπουκωνουν με αντιψυχωτικα αγχωτικους και καταθλιτπικους γιατι πριν μια δεκαετια δεν τα καναν αυτα.

    εχεις ψυχωση παιρνεις αντιψυχωτικα ειτε προκειται για ψυχωτικα ανοια,ειτε για ψυχωτικη καταθλιψη ειτε για ψυχωτικη διπολικη διαταραχη ειτε για σχιζοφρενεια και συναφεις διαταραχες.στην καταθλιψη που θα βοηθησει?

  7. #37
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Παιδιά τα συμπτώματα στέρησης ποτέ σταματάνε και πως γίνεται να φτιάξω την διάθεση μου ;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 10-02-2020 at 13:43.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by Locomatic View Post
    Παιδιά τα συμπτώματα στέρησης ποτέ σταματάνε και πως γίνεται να φτιάξω την διάθεση μου ;
    Τα συμπτώματα νομίζω έχουν να κάνουν με το ποσό καιρό τα παίρνεις... το μόνο σίγουρο είναι ότι θα καλυτερέψεις... υπομονη και επιμονή θέλει... αν θες πες μου τι αντιψυχωσικο έπαιρνες και για πόσο καιρό?? και τι συμπτώματα έχεις ακριβώς. Η διάθεση θα φτιάξει όσο τρως καλά δλδ διατροφή χωρίς γλουτενη λακτόζη και ζάχαρη... πρέπει να ενισχύσεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και προβιοτικα...
    Last edited by Elendar123; 23-01-2020 at 00:47.

  10. #40
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Elendar123 View Post
    Έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ σε όλα όσα λες... αλλα ρε φίλε με πιάνει τρελά εν έτη 2020 να υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν καταλάβει τι ρόλο παίζουν οι Drug dealers...και το χειρότερο είναι ότι τους υποστηρίζουν μέχρι θανάτου... έπεσαν οι μάσκες... και έχω και μια ερώτηση πείτε μου έναν που έκαναν καλά οι ψυχίατροι...
    ξερεις τι κανουν για τα αντιψυχωτικα?

    επειδη οι πωλησεις παγκοσμιως των αντιψυχωτικων δεν θα αυξανονταν επειδη το target group που στοχευουν ηταν οι ψυχωτικοι και η ψυχωση δεν εχει αυξηθει σαν ποσοστο παγκοσμιως παραμενει σταθερο και σε καποιες περιοχες του πλανητη μειωνεται.

    σκεψου για παραδειγμα σχιζοφρενεια ειχαν το 2004 26.000.000 ατομα παγκοσμιως.το 2009 τα ατομα με σχιζοφρενεια ηταν 24.000.000 ατομα παγκοσμιως.το 2015 ηταν 21.000.000 ατομα παγκοσμιως τα ατομα με σχιζοφρενεια και εφτασαν το 2017 τα περιπου 20.000.000 ατομα για την ακριβεια 19.776.000 που σημαινει οτι παρολο που αυξηθηκε ο παγκοσμιος πληθυσμος της γης ο αριθμος των ατομων με σχιζοφερενεια μειωθηκε απο το 2004 εως το 2017(που ειναι τα τελευταια στοιχεια) κατα περιπου 7.000.000 ατομα.

    αυτο που εχει αυξηθει παγκοσμιως περα απο την καταθλιψη και τις αγχωδεις διαταραχες ειναι και οι παροδικες ψυχωσεις λογω της ιδιαιτερα δυνατης κανναβης σε σχεση με το παρελθον αλλα σε αυτα τα ατομα μολις περασει η επιδραση απο την επηρεια της κανναβης ή μεθαμφεταμινης ξαναεπανερχονται στη φυσιολογικη τους κατασταση εφοσον δε εχουν την απαιτουμενη προδιαθεση για σχιζοφρενεια.

    ετσι επειδη οι μονιμα ψυχωτικοι μειωνονται και οι εταιριες με τα αντιψυχωτικα για να μη χασουν μεριδιο απο τα κερδη πανε οι εκπροσωποι τους στα γραφεια των ψυχιατρων και τους πειθουν ενιοτε και με χρηματικα ανταλλαγματα οτι αυτο το αντιψυχωτικο ειναι και για αλλες χρησεις οπως καταθλιψη αυπνια και τα λοιπα και προς τα κερδη για να αυξηθει το μεριδιο των κερδων για τις εταιριες με τα αντιψυχωτικα τα γραφουν σε ολους τους ασθενεις ανεξαρτητα αν εχουν ψυχωση γιατι αν περιμεναν μονο απο τους ψυχωτικους ως πελατακια θα ειχαν χρεοκοπησει οι εταιριες με τα αντιψυχωτικα μιας και οπως ανεφερα λεπτομερως τα ατομα με σχιζοφρενεια ή μονιμες ψυχωσεις εχουν μειωθει

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    ξερεις τι κανουν για τα αντιψυχωτικα?

    επειδη οι πωλησεις παγκοσμιως των αντιψυχωτικων δεν θα αυξανονταν επειδη το target group που στοχευουν ηταν οι ψυχωτικοι και η ψυχωση δεν εχει αυξηθει σαν ποσοστο παγκοσμιως παραμενει σταθερο και σε καποιες περιοχες του πλανητη μειωνεται.

    σκεψου για παραδειγμα σχιζοφρενεια ειχαν το 2004 26.000.000 ατομα παγκοσμιως.το 2009 τα ατομα με σχιζοφρενεια ηταν 24.000.000 ατομα παγκοσμιως.το 2015 ηταν 21.000.000 ατομα παγκοσμιως τα ατομα με σχιζοφρενεια και εφτασαν το 2017 τα περιπου 20.000.000 ατομα για την ακριβεια 19.776.000 που σημαινει οτι παρολο που αυξηθηκε ο παγκοσμιος πληθυσμος της γης ο αριθμος των ατομων με σχιζοφερενεια μειωθηκε απο το 2004 εως το 2017(που ειναι τα τελευταια στοιχεια) κατα περιπου 7.000.000 ατομα.

    αυτο που εχει αυξηθει παγκοσμιως περα απο την καταθλιψη και τις αγχωδεις διαταραχες ειναι και οι παροδικες ψυχωσεις λογω της ιδιαιτερα δυνατης κανναβης σε σχεση με το παρελθον αλλα σε αυτα τα ατομα μολις περασει η επιδραση απο την επηρεια της κανναβης ή μεθαμφεταμινης ξαναεπανερχονται στη φυσιολογικη τους κατασταση εφοσον δε εχουν την απαιτουμενη προδιαθεση για σχιζοφρενεια.

    ετσι επειδη οι μονιμα ψυχωτικοι μειωνονται και οι εταιριες με τα αντιψυχωτικα για να μη χασουν μεριδιο απο τα κερδη πανε οι εκπροσωποι τους στα γραφεια των ψυχιατρων και τους πειθουν ενιοτε και με χρηματικα ανταλλαγματα οτι αυτο το αντιψυχωτικο ειναι και για αλλες χρησεις οπως καταθλιψη αυπνια και τα λοιπα και προς τα κερδη για να αυξηθει το μεριδιο των κερδων για τις εταιριες με τα αντιψυχωτικα τα γραφουν σε ολους τους ασθενεις ανεξαρτητα αν εχουν ψυχωση γιατι αν περιμεναν μονο απο τους ψυχωτικους ως πελατακια θα ειχαν χρεοκοπησει οι εταιριες με τα αντιψυχωτικα μιας και οπως ανεφερα λεπτομερως τα ατομα με σχιζοφρενεια ή μονιμες ψυχωσεις εχουν μειωθει
    Αυτά μην τα λες σε μένα... εγώ τα ξέρω πολύ καλά... αυτά να τα πεις σε μερικούς εδώ μέσα που έχουν τους ψυχίατρους θεούς (έλεος).
    Επίσης η καραμέλα που βλέπω εδώ μέσα και γελάω είναι ότι όποιος κόβει τα φάρμακα υποτροπιαζει... ναι φίλοι μου υποτροπιαζει αλλά λόγω της απόσυρσης των φαρμάκων και όχι επειδή επανήλθε η πάθηση του όπως προσπαθούν να μας πείσουν οι ψυχίατροι...
    Και φυσικά τα συμπτώματα απόσυρσης κρατάνε αρκετά.. αλλά κάποια στιγμή περνάνε... Το λέω και θα το ξαναλέω, μέχρι να σβήσει ο Ήλιος... Αντιψυχωσικα μόνο σε σχιζοφρένεια και σε σοβαρή ψύχωση... πότε και για κανέναν λόγο σε κάτι άλλο...

  12. #42
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Elendar123 View Post
    Αυτά μην τα λες σε μένα... εγώ τα ξέρω πολύ καλά... αυτά να τα πεις σε μερικούς εδώ μέσα που έχουν τους ψυχίατρους θεούς (έλεος).
    Επίσης η καραμέλα που βλέπω εδώ μέσα και γελάω είναι ότι όποιος κόβει τα φάρμακα υποτροπιαζει... ναι φίλοι μου υποτροπιαζει αλλά λόγω της απόσυρσης των φαρμάκων και όχι επειδή επανήλθε η πάθηση του όπως προσπαθούν να μας πείσουν οι ψυχίατροι...
    Και φυσικά τα συμπτώματα απόσυρσης κρατάνε αρκετά.. αλλά κάποια στιγμή περνάνε... Το λέω και θα το ξαναλέω, μέχρι να σβήσει ο Ήλιος... Αντιψυχωσικα μόνο σε σχιζοφρένεια και σε σοβαρή ψύχωση... πότε και για κανέναν λόγο σε κάτι άλλο...
    ναι εκανα παραθεση οχι για να τα πω σε σενα εννοειται οποιος θα μπει και θα το διαβασει θα καταλαβει καποια πραγματα το ξερω οτι συμφωνουμε σε αυτο το κομματι απλα δινω πιο αναλυτικες πληροφοριες πανω στο θεμα αυτο με αφορμη να το διαβασουν και αλλα ατομα

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    ναι εκανα παραθεση οχι για να τα πω σε σενα εννοειται οποιος θα μπει και θα το διαβασει θα καταλαβει καποια πραγματα το ξερω οτι συμφωνουμε σε αυτο το κομματι απλα δινω πιο αναλυτικες πληροφοριες πανω στο θεμα αυτο με αφορμη να το διαβασουν και αλλα ατομα
    Κανένα πρόβλημα... το θέμα είναι επειδή και γω είμαι σε διαδικασία κοψιματος του αντιψυχωσικου (με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού... στον οποίο δεν ξαναπάω γιατί δεν έχει κάτι να μου προσφέρει)
    Αν ξέρεις καμία καλή συμβουλή που θα μας βοηθήσει να το κόψουμε... ολα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε... αφου την πάτησα και πήρα αντιψυχωσικο για άγχος και κατάθλιψη...

  14. #44
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Elendar123 View Post
    Κανένα πρόβλημα... το θέμα είναι επειδή και γω είμαι σε διαδικασία κοψιματος του αντιψυχωσικου (με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού... στον οποίο δεν ξαναπάω γιατί δεν έχει κάτι να μου προσφέρει)
    Αν ξέρεις καμία καλή συμβουλή που θα μας βοηθήσει να το κόψουμε... ολα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε... αφου την πάτησα και πήρα αντιψυχωσικο για άγχος και κατάθλιψη...
    τι να σου πω δεν ξερω πως κοβονται εγω τα ειχα μειωσει αρκετα πριν χρονια και επαθα μεγαλη κριση πανικου που διηρκεσε αρκετο καιρο και ετσι ξανααυξησα την δοση για να μου περασει.εγω ομως πρεπει να τα παιρνω και μου ειπε τοτε ο γιατρος οτι ειχα υποτροπη εν τω μεταξει δεν ειχα κανενα ψυχωτικο συμπτωμα απλα αρκετο αγχος κριση πανικου που δε ειχα ξαναπαθει ποτε πιο πριν και αυπνιες απο τοτε δεν ξαναεπιχειρησα να τα κοψω.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    τι να σου πω δεν ξερω πως κοβονται εγω τα ειχα μειωσει αρκετα πριν χρονια και επαθα μεγαλη κριση πανικου που διηρκεσε αρκετο καιρο και ετσι ξανααυξησα την δοση για να μου περασει.εγω ομως πρεπει να τα παιρνω και μου ειπε τοτε ο γιατρος οτι ειχα υποτροπη εν τω μεταξει δεν ειχα κανενα ψυχωτικο συμπτωμα απλα αρκετο αγχος κριση πανικου που δε ειχα ξαναπαθει ποτε πιο πριν και αυπνιες απο τοτε δεν ξαναεπιχειρησα να τα κοψω.
    Δυστυχώς όλα αυτά που περιγράφεις είναι συμπτώματα απόσυρσης του φαρμάκου... και οι ψυχίατροι ποτέ δεν το παραδέχονται... λένε ότι οφείλεται στην πάθηση και καλά... θέλει πολύ σταδιακή και μικρή μείωση... αλλιώς παθαίνεις τα παραπάνω... ποιο φάρμακο παίρνεις?

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. αντικαταθλιπτικα και αντιψυχωτικα
    By hlias1988 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 01-12-2019, 12:54
  2. Αντικαταθλιπτικά Vs Αντιψυχωτικά
    By tvasileios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 28-02-2019, 17:35
  3. έκοψα τα αντικαταθλιπτικά..
    By akis1 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 7
    Last Post: 11-01-2018, 02:24
  4. Μαχαιρι στην πληγη!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 05-03-2015, 00:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •