EΠΙΓΝΩΣΗ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 82

Thread: EΠΙΓΝΩΣΗ

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Με την βοήθεια μιας "διευκολύντριας" της Σαϊεντολογίας είδα τον εαυτό μου πριν γεννηθώ όταν έκαναν έρωτα η μάνα μου και ο πατέρας μου. Ήμουν πίσω δεξιά του πατέρα μου και με κυρίευσε ενθουσιασμός καθώς τους έβλεπα.

    Όταν ο πατέρας μου ολοκλήρωνε σαν να με τράβηξε μέσω αυτού να μπω στη μητέρα μου.

    Το αποτέλεσμα ήταν η γέννησή μου.

    Μέσω της ίδιας διευκολύντριας είχα και αναμνήσεις από προηγούμενη ζωή.

    Η ψυχή είναι αιώνια όπως το σύμπαν.
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  2. #62
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Με την βοήθεια μιας "διευκολύντριας" της Σαϊεντολογίας είδα τον εαυτό μου πριν γεννηθώ όταν έκαναν έρωτα η μάνα μου και ο πατέρας μου. Ήμουν πίσω δεξιά του πατέρα μου και με κυρίευσε ενθουσιασμός καθώς τους έβλεπα.

    Όταν ο πατέρας μου ολοκλήρωνε σαν να με τράβηξε μέσω αυτού να μπω στη μητέρα μου.

    Το αποτέλεσμα ήταν η γέννησή μου.

    Μέσω της ίδιας διευκολύντριας είχα και αναμνήσεις από προηγούμενη ζωή.

    Η ψυχή είναι αιώνια όπως το σύμπαν.
    Αν και δεν είμαι φιλικά προσκείμενος στην Σαϊεντολογία σε ευχαριστώ που μοιράστηκες αυτήν σου την προσωπική εμπειρία εδώ μέσα.

  3. #63
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχεις δικιο σε αυτο που λες (για το οτι η αμφισβητηση θα συνεχιζοταν), αλλα ολα οσα λες δεν ειναι καμια ενδειξη ή αποδειξη οτι υπαρχει ψυχη που συνεχιζει να ζει μετα θανατον, παρα μονο οτι το πιστευεις.
    ο καθενας μπορει να πιστευει ενα σωρο ανυποστατα πραγματα, ε και;

    Χρησιμοποίησες την λέξη ''ανυπόστατα''. Είναι όντως αν-υπόστατα; Μήπως αντί να απορρίπτουμε κάτι εκ των προτέρων να ερευνήσουμε αν όντως αυτό το κάτι έχει υπόσταση;

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Απάντησα, αλλά εσύ ζητάς χειροπιαστές αποδείξεις. Το θέμα είναι ότι η ψυχή δεν είναι κάτι χειροπιαστό. Αλλά ακόμη κι αν σου έδινα μια απόδειξη όπως εσύ την θες πάλι θα αμφέβαλλες, γιατί ο νους έχει την τάση να αμφισβητεί και να περιπλέκει τα πράγματα. Έπειτα ακόμη κι αν σου έλεγα ότι εγώ είδα αυτό που λέγεται ψυχή θα μου έλεγες ότι εσύ δεν το έχεις δει οπότε πάλι θα αμφέβαλλες.
    Αν δεν είναι χειροπιαστό ΤΟΤΕ ΕΣΥ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΗΣ?

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχεις δικιο σε αυτο που λες (για το οτι η αμφισβητηση θα συνεχιζοταν), αλλα ολα οσα λες δεν ειναι καμια ενδειξη ή αποδειξη οτι υπαρχει ψυχη που συνεχιζει να ζει μετα θανατον, παρα μονο οτι το πιστευεις.
    ο καθενας μπορει να πιστευει ενα σωρο ανυποστατα πραγματα, ε και;
    Βασικά αν αποδυκνειε ότι υπάρχει ψυχή θα ηταν αυτό και μόνο αυτό, δε θα σημαίνει τίποτα άλλο, πχ η ψυχή συνεχίζει να ζει οταν το σώμα πεθάνει, αυτό απαιτεί διαφορετική απόδειξη, και ο χώρος καλά κρατεί!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Με την βοήθεια μιας "διευκολύντριας" της Σαϊεντολογίας είδα τον εαυτό μου πριν γεννηθώ όταν έκαναν έρωτα η μάνα μου και ο πατέρας μου. Ήμουν πίσω δεξιά του πατέρα μου και με κυρίευσε ενθουσιασμός καθώς τους έβλεπα.

    Όταν ο πατέρας μου ολοκλήρωνε σαν να με τράβηξε μέσω αυτού να μπω στη μητέρα μου.

    Το αποτέλεσμα ήταν η γέννησή μου.

    Μέσω της ίδιας διευκολύντριας είχα και αναμνήσεις από προηγούμενη ζωή.

    Η ψυχή είναι αιώνια όπως το σύμπαν.
    Σοβαρολογείς ότι σε εψησαν οι ανοησίες των Σαιεντολογων?

    Τρολαρεις ε?

    Θα πέσει ο Xenu να σε πλακώσει λέμε!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Χρησιμοποίησες την λέξη ''ανυπόστατα''. Είναι όντως αν-υπόστατα; Μήπως αντί να απορρίπτουμε κάτι εκ των προτέρων να ερευνήσουμε αν όντως αυτό το κάτι έχει υπόσταση;
    Ποια είναι εκείνη η μεθοδολογία απόδειξη της ψυχής που θα μας φέρει ενα αρνητικο η θετικό αποτέλεσμα και θα είναι αποδεκτό απο την διεθνή επιστημονική κοινότητα?

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Επειδή ο Δάσκαλός μου έχει δίκιο, ότι δεν μπορείς να διδάξεις Πυρηνική Φυσική έναν μαθητή του Δημοτικού, ας ξεκινήσουμε από την Αρχή.
    Δείτε εδώ ό,τι μπορείτε και δεν απαγορεύεται ακόμα και σιγά σιγά ο νους σας θα μάθει την επιστημονική αλήθεια της σύγχρονης Φυσικής.

    https://www.manosdanezis.gr/to-sympan-pou-agapisa/
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Επειδή ο Δάσκαλός μου έχει δίκιο, ότι δεν μπορείς να διδάξεις Πυρηνική Φυσική έναν μαθητή του Δημοτικού, ας ξεκινήσουμε από την Αρχή.
    Δείτε εδώ ό,τι μπορείτε και δεν απαγορεύεται ακόμα και σιγά σιγά ο νους σας θα μάθει την επιστημονική αλήθεια της σύγχρονης Φυσικής.

    https://www.manosdanezis.gr/to-sympan-pou-agapisa/
    Αρα η απάντηση σου στο ερώτημα μου είναι απλά ένα λινκ?

    Το οποίο λινκ είναι και άσχετο με την πυρηνικη φυσική και αυτό που σε ρώτησα.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Το Σύμπαν είναι 11 διαστάσεων. Εμείς αντιλαμβανόμεθα τις 3.
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Αν μπορούσατε να δείτε τη φάτσα μου στην οθόνη σας θα την κλείνατε αμέσως. Δεν μ νοιάζει όμως. Είναι τώρα τρεις μέρες που πίνω και καπνίζω. Ακούω Άντον Μπρούκνερ στη διαπασών και οι ένοικοι παραπονιούνται αλλά δεν φέρνουν τους μπάτσους. Το στομάχι μου γουργουρίζει, αλλά ταυτόχρονα δεν πεινάω. Παράξενος ο Ζύθος. Παραμέρησα στην άκρη καμιά 40 κουτάκια άμστελ για να σας γράψω κι έτσι με περισσή αυταρέσκεια μπορείτε να με χλευάσετε. Μα σας το ζητάω άλλωστε. Περιφρονήστε με Κύριοι. Είμαι δική σας. Θέλετε να με κρεμάσετ στην πλατεία με γιρλάντες και λαμπιόνια ολούθε; Μπορείτε. Κάψτε με στην πυρρά. Κάτι έχω κάνει λάθος με το υγραέριο στη σόμπα ε΄δω και μέρες από τότε που πίνω και με φάει το κρύο κάποιες στιγμές. Σκέφτομαι ενίοτε να την ανοίξω και να την αφήσω να διαχύσει το υγρό της στην ατμόσφαίρα και να ψοφίσω όμορφα και ωραία στο σπίτι μου αλλά δεν το κάνω. Θέλετε μια μπύρα;Έχω πληρωθεί και έχω γεμίσει το ψυγείο με δαύτες. Όταν ζορίζομαι από το πιοτί πηγαίνω στο νεροχύτη και βάζω την οδοντόβουτσα να μου γραντζουνάει το οπίσθιο φαρυγγικό τοίχωμα και ξερνάω. Μετά συνεχίζω να πίνω και μετά ξανά ξερνάω. Αυτή είναι μια ωραίοτατη υποτροπή. Με τα όλα της. Τα έχει όλα αυτή η υποτροπή. Έχει υπέροχους κλασσικούς που μου χρωματίζουν το σπίτι με την αθάνατη μουσική τους, έχει ξερατά, έχει γραφή, έχει γέλιο , έχει τρέλα. ¨όλα τα έχει. Μόνο ****** δεν έχει ακόμα.Έχει κι άλλα που αγνοώ επειδη τα ξέχασα. Μπορεί κάποια στιγμή να τα θυμηθώ. Υπάρχουν γυαλιά στο πάτωμα αλλά κοιμάμαι και ξυπνάω με τις μπότες. Τα κρατσανάω με τις σόλες των παπουτσιών μου.Ωραία όλα αυτά που σας λέω.Σκουπίζω το πιγούνι μου με την παλάμη μου. Ξέρετε τι με θλιβει; Όχι η έλλειψη καλαισθησίας που απαρτίζει τις ηλίθιες γιορτές, ούτε η υποδουλώση στον υλισμό. Μα, η ενδυμασία της υποτιθέμενης φιλεσπαχνίας, της αισοδοξίας, του ομαδικού πνεύματος, που όταν τα τρίγωνα σωπάσουν και όταν τα φωτάκια σβήσουν όλα θα παραχωθούν στην γωνία τους για τις επόμενές 365 μέρες.



    Υ.Σ
    Ωραία δεν τα πήγα ρε μάγκες; 98 μέρες νηφάλια. Έ; Δεν ήταν καλά; kal;a ;htan re malakes

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Το Σύμπαν είναι 11 διαστάσεων. Εμείς αντιλαμβανόμεθα τις 3.
    Ναι... Και η Γη είναι επίπεδη.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Ωραία δεν τα πήγα ρε μάγκες; 98 μέρες νηφάλια. Έ; Δεν ήταν καλά; kal;a ;htan re malakes
    Kal;a ;htan Ioudinthi mou!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Ναι... Και η Γη είναι επίπεδη.
    Γι' αυτό σου λέω πρέπει να ξεκινήσεις από την αρχή!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Με την βοήθεια μιας "διευκολύντριας" της Σαϊεντολογίας είδα τον εαυτό μου πριν γεννηθώ όταν έκαναν έρωτα η μάνα μου και ο πατέρας μου. Ήμουν πίσω δεξιά του πατέρα μου και με κυρίευσε ενθουσιασμός καθώς τους έβλεπα.
    .


    αυτο κι αν ειναι εμπειρια , αγαπητε homebod, ......

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •