Εντονη σεξουαλικη επιθυμια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    8

    Εντονη σεξουαλικη επιθυμια

    καλησπερα σας, ειμαι καινουργια στο forum και ο μονος λογος που γραφτηκα ειναι γιατι χρειαζομαι βοηθεια για πραγματα που δεν μπορω να πω πουθενα. Ειμαι η ελενα 26 χρονων παντρεμενη 2 χρονια. Εχω μια πολυ καλη σχεση με τον αντρα μοθ με τα σκαμπανευαζματα της φυσικα. Εχουμε μια ακρως καλη σεξουαλικη επαφη. Αυτη την περιοδο προσπαθουμε να κανουμε παιδακι και παιρνω καποια ορμονικα χαπια. Η επιθυμια μου για σεξ ειναι καθημερινα ολο και πιο εντονη. Τοσο π εχω φτασει σε σημειο να βλεπω "ταινιεσ" για να αυνανιζομαι τουλαχιστον 4 φορεσ την ημερα. Εχω μια τηλεφωνικη επαφη με ενα παιδι μεσω fb π ξερει πως ειμαι παντρεμενη απλα τοθ αρεσει να μιλαμε ετσι μεσω μνμ. νιωθω παρα πολλες τυψεις γ αυτο π κανω,αλλα η επιθυμια μου να αυνανιστω ειναι αρρωστη. μπορει καποιοσ να με βοηθησει για το τι μπορει να σημαινει ολο αυτο? Σας ευχαριστω εκ των προταιρων

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην θα ελεγα οτι εκτιμω την ηλικρινια σου. ισως μια εξηγιση για αυτο που περιγραφεις ειναι οτι εχεις μονιμως τη φαντασιωση του αγνωστου αντρα στο μυαλο σου :p το θεμα ειναι ενω μπορει να εχετε καλη σεξουαλικη επαφη οπως το περιγραφεις αλλα εσεις οι γυναικες εχετε ενα μυαλο που δεν ειναι κ τοσο ευκολο κανεις να το ικανοποιησει 100% οτι κ να κανει.. αρα λοιπον μηπως πρεπει να δωσεις τη λυση το προβλημα σου μεσω της φαντασιας? δηλαδη αν σε πλησιαζε ο αντρας σου απο πισω κ εσυ φανταζοσουν κατι αλλο μηπως ετσι θα ελυνες το προβλημα σου? επισης βλεπω εδω που λες :p
    η επιθυμια μου να αυνανιστω ειναι αρρωστη
    και υποψιαζομαι τι ακριβως παιζει. τωρα
    τι μπορει να σημαινει ολο αυτο?
    μηπως ειχες καπια αλλη εμπιρια απο αντρα αρνητικη στο παρελθον? που ειχε συμβει αρκετα παλια πχ

  3. #3
    Για εμένα καλά κάνεις και νιώθεις τύψεις, αφού η σχέση με τον άντρα σου είναι καλή δε καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μιλάς με το παιδί. Αν το πρόβλημα σου είναι η αιτία της έντονης σεξουαλικής επιθυμίας μπορείς να πάρεις τις απαντήσεις από το γιατρό σου..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Έλενα γεια. Είναι πολύ ευχάριστο που η λίμπιντό σου είναι στα ύψη. Στους περισσότερους γαμους η σεξουαλική ζωή είναι απο κακή ως ανύπαρκτη. Γιατι δεν κοιτάς να εκτονωθείς ερωτικά με το σύζυγο? Ξεκινήστε το απογεμα και κάντε ολονυχτία. Μήπως ο σύζυγος αγρόν ηγόραζε?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    8
    Πολλές φορές εχω φαντασιώσεις με άγνωστους απλα κ μονο επειδη με εξιτάρει η ιδέα όπως είπες. Αυτο π με εξιτάρει περισσοτερο ειναι η τελείως διαφορετική σεξουαλικη προσέγγιση τ συγκεκριμένου παιδιού,χωρίς αυτο να σημαινει πως δεν ικανοποιουμαι απο τον άντρα μου! Ισως εχεις δίκιο στο να φαντάζομαι κάποιον άλλον αλλα φοβάμαι πως ισως δεν πετύχει... Όσο για το τελευταίο ερώτημα σου δεν είχα καποια τραυματική εμπειρία. Απλα το να αυνανίζομαι τόσες φορές την ημέρα,μονο φυσιολογικό δεν το θεωρω,γ αυτο κ το χαρακτηρίζω ως άρρωστο. Σ'ευχαριστω πολυ!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    8
    Γιατι μάλλον με εξιτάρει το άγνωστο χωρίς ομως να θελω να τον απάτηςω πραγματικα. Όσο για το προβλήματα εχω μιλήσει με τον γιατρο κ δυστυχώς θα ειμαι έτσι γ αρκετό καιρο. Σ'ευχαριστω!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    8
    Δεν θα έλεγα πως ειναι μέτρια! Θα έλεγα πως ειναι αρκετα καλη εώς άριστη! Απλα αρκετα συνηθισμένη. Θελω μα δοκιμάσω πιο extreme πράγματα μονο μαζι του αλλα φοβάμαι πως θα αρνηθεί η πως θα με δει διαφορετικά! Ισως κ γ αυτο "ξεσπάσω" δε έναν άγνωστο. Μ προσφέρει απλόχερα αυτα π φαντάζομαι,χωρίς η απιστία να ειναι ουσιαστική.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Εlena,
    βασιζόμενη σε όσα έχω ακούσει από φίλες μου, η ορμονοθεραπεία παίζει ρόλο σε αυτό. Σημαντικό.
    Και το άγχος να συλλάβεις και η θλίψη που δεν έρχεται το παιδάκι και η ανάγκη να επιβεβαιωθείς σα γυναίκα.
    Ίσως θα ήταν πιο βοηθητικό για σένα να το συζητήσεις με τον ενδοκρινολόγο σου ή ίσως και έναν ψυχίατρο.
    Θέμα χημείας του εγκεφάλου είναι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Quote Originally Posted by elenav24 View Post
    Δεν θα έλεγα πως ειναι μέτρια! Θα έλεγα πως ειναι αρκετα καλη εώς άριστη! Απλα αρκετα συνηθισμένη. Θελω μα δοκιμάσω πιο extreme πράγματα μονο μαζι του αλλα φοβάμαι πως θα αρνηθεί η πως θα με δει διαφορετικά! Ισως κ γ αυτο "ξεσπάσω" δε έναν άγνωστο. Μ προσφέρει απλόχερα αυτα π φαντάζομαι,χωρίς η απιστία να ειναι ουσιαστική.
    Ελενα, πώς είσαι σίγουρη οτι ο σύζυγος θα αρνηθεί? Δεν παίζει ρόλο μόνο το τι θα του ζητήσεις, αλλά και ο τρόπος που θα το κάνεις. Αν πιστεύεις πως συζητώντας το μαζί του θα αντιδράσει αρνητικά, μπορείς να του το περάσεις μέσα από το ερωτικό παιχνίδι, διακριτικά και υπαινιχτικά. Ο καθένας μας αντιμετωπίζει διαφορετικά μία "ακραία" προτίμηση όταν την κρίνει με τη λογική, από οτι την αντιιμετωπίζει στα πλαίσια του ερωτικού παιχνιδιού, όπου τον πρώτο λόγο έχει η επιθυμία.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    8
    Lena01,
    οντως ολα αυτα μαζι,ειναι ο χειροτερος συνδυασμος. το ξερω πως ειναι κα8αρα εγκεφαλικο 8εμα και αυτο ειναι που με προβληματιζει περισσοτερο. Ημουν παντα της αποψης πως για να ερε8ιστει μια γυναικα σεξουαλικα,πρεπει πρωτα να ερε8ιστει εγκεφαλικα. Αυτη την περιοδο μου συμβαινει το εντελως αντι8ετο. Ισως εχεισ δικιο και η βοη8εια ενως ψυχιατρου να φανει πολυτιμη. Σ'ευχαριστω πολυ!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Quote Originally Posted by elenav24 View Post
    Δεν θα έλεγα πως ειναι μέτρια! Θα έλεγα πως ειναι αρκετα καλη εώς άριστη! Απλα αρκετα συνηθισμένη. Θελω μα δοκιμάσω πιο extreme πράγματα μονο μαζι του αλλα φοβάμαι πως θα αρνηθεί η πως θα με δει διαφορετικά! Ισως κ γ αυτο "ξεσπάσω" δε έναν άγνωστο. Μ προσφέρει απλόχερα αυτα π φαντάζομαι,χωρίς η απιστία να ειναι ουσιαστική.
    Τι εννοείς "χωρις η απιστία να ειναι ουσιαστική" ?
    Δηλαδή πότε η απιστία θα ήταν ουσιαστική? όταν πραγματικά δεν θα έχεις κανέναν λόγο να είσαι με τον άντρα σου? Αυτό λέγεται διαζύγιο που αναμένει υπογραφές.
    ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ειναι πως το να προσπαθήσεις να εκλογικεύσεις κάτι για να αποποιηθείς τις ενοχές που νιώθεις, λέγοντας με πλάγιο τρόπο "τι το κακό έχει να πάρω κάτι που θέλω απο κάποιον άλλο εφόσον δεν μπορώ απο τον σύντροφο μου" δεν το κάνει "χωρις η απιστία να ειναι ουσιαστική".
    Γιατί δεν τον ρωτάς να δεις τι γνώμη θα έχει για αυτό να δουμε τότε αν η απιστία θα είναι ουσιαστική?
    Εσύ μπορεί να κάνεις κυριολεκτικά ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ και να πεις "δεν ειναι απιστία" αλλά η αλήθεια είναι πως η απιστία δεν ορίζεται απο εσένα μόνο...ορίζεται απο το ζευγάρι και ορίζεται απο τα πλάισια στα οποία νιώθουν ΚΑΙ οι δυο καλά με τον άλλο.
    Το ότι έχεις αυξημένες ορέξεις δε, δεν αποκλείει το οτι θα το ζητούσες απο τον σύντροφο σου....δεν το κάνεις όμως απο ότι κατάλαβα αλλά το καλύπτεις με φαντασιώσεις με το "παιδι απο το fb".
    Κάποιος θα μπορούσε να ένιωθε την ανάγκη να βρεθεί με τον σύντροφο του "4 φορες τη μέρα"....εσύ περιγράφεις πως δεν έχεις αυτή την ανάγκη αλλά το μυαλό σου πηγαίνει σε άλλα χωράφια...
    Οπότε...μήπως απλά σε έχει συνεπάρει η περιπετειούλα αυτή σε ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ με την ορμονική αγωγή που λες οτι ακολουθείς?
    Προσοχή όμως....ΚΑΙ τα δύο...
    Στο κάτω κάτω οι άνθρωποι δεν κάνουν "λάθη" απο λογική αλλά απο παρ[ορμη]ση.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by nick cave View Post
    Ελενα, πώς είσαι σίγουρη οτι ο σύζυγος θα αρνηθεί? Δεν παίζει ρόλο μόνο το τι θα του ζητήσεις, αλλά και ο τρόπος που θα το κάνεις. Αν πιστεύεις πως συζητώντας το μαζί του θα αντιδράσει αρνητικά, μπορείς να του το περάσεις μέσα από το ερωτικό παιχνίδι, διακριτικά και υπαινιχτικά. Ο καθένας μας αντιμετωπίζει διαφορετικά μία "ακραία" προτίμηση όταν την κρίνει με τη λογική, από οτι την αντιιμετωπίζει στα πλαίσια του ερωτικού παιχνιδιού, όπου τον πρώτο λόγο έχει η επιθυμία.
    Δεν ξερω γιατι εχω αυτη την υπονοια στο μυαλο μου. Ισως το γεγονος οτι δεν μου το εχει προτεινει ο ιδιος αυτο το "διαφορετικο" ειναι που με κομπλαρει,με κανει να πιστευω πως δεν 8ελει,και ψαχνω να το βρω αλλου εστω και με μια τηλεφωικη επικοινωνια.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    Τι εννοείς "χωρις η απιστία να ειναι ουσιαστική" ?
    Δηλαδή πότε η απιστία θα ήταν ουσιαστική? όταν πραγματικά δεν θα έχεις κανέναν λόγο να είσαι με τον άντρα σου? Αυτό λέγεται διαζύγιο που αναμένει υπογραφές.
    ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ειναι πως το να προσπαθήσεις να εκλογικεύσεις κάτι για να αποποιηθείς τις ενοχές που νιώθεις, λέγοντας με πλάγιο τρόπο "τι το κακό έχει να πάρω κάτι που θέλω απο κάποιον άλλο εφόσον δεν μπορώ απο τον σύντροφο μου" δεν το κάνει "χωρις η απιστία να ειναι ουσιαστική".
    Γιατί δεν τον ρωτάς να δεις τι γνώμη θα έχει για αυτό να δουμε τότε αν η απιστία θα είναι ουσιαστική?
    Εσύ μπορεί να κάνεις κυριολεκτικά ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ και να πεις "δεν ειναι απιστία" αλλά η αλήθεια είναι πως η απιστία δεν ορίζεται απο εσένα μόνο...ορίζεται απο το ζευγάρι και ορίζεται απο τα πλάισια στα οποία νιώθουν ΚΑΙ οι δυο καλά με τον άλλο.
    Το ότι έχεις αυξημένες ορέξεις δε, δεν αποκλείει το οτι θα το ζητούσες απο τον σύντροφο σου....δεν το κάνεις όμως απο ότι κατάλαβα αλλά το καλύπτεις με φαντασιώσεις με το "παιδι απο το fb".
    Κάποιος θα μπορούσε να ένιωθε την ανάγκη να βρεθεί με τον σύντροφο του "4 φορες τη μέρα"....εσύ περιγράφεις πως δεν έχεις αυτή την ανάγκη αλλά το μυαλό σου πηγαίνει σε άλλα χωράφια...
    Οπότε...μήπως απλά σε έχει συνεπάρει η περιπετειούλα αυτή σε ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ με την ορμονική αγωγή που λες οτι ακολουθείς?
    Προσοχή όμως....ΚΑΙ τα δύο...
    Στο κάτω κάτω οι άνθρωποι δεν κάνουν "λάθη" απο λογική αλλά απο παρ[ορμη]ση.

    Εννοω πως δεν 8α η8ελα ποτε να απατησω τον αντρα μου κανονικα! δηλαδη να βρισκομαι με καποιον μονο και μονο για να κανω σεξ. Δεν το η8ελα ποτε,δεν το 8ελω ουτε κ τωρα. Δεν ισχυριζομαι πως αυτο π κανω ειναι περα απο τη 8εληση μου,απλα ειναι μια 8εληση που δεν μπορω να κατευνασω με τπτ αυτη και μονο την περιοδο. ο αντρας μου δουλευει πολλεσ ωρες και ισωσ γ αυτο "ξεσπαω" μονη μου. Αν η8ελα να τον απατησω 8α ειχα ολεσ τισ ευκαιριεσ να το κανω,αλλα δεν 8ελω. Ισως 8ελω να μου προτεινει το κατι διαφορετικο...Αυτοσ ομως δεν το κανει,εγω κολλαω γιατι φοβαμαι πως 8α αρνη8ει και ξεδινω εκει... Δε νομιζω πως υπαρχει γυναικα που να την ικανοποιει απλα και μονο να "παιζει" μονη της. Νιω8ω αφορητεσ τυψεισ και δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να τελειωνει ολο αυτο. Σ'ευχαριστω!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Οκ τότε να σε ρωτήσω το εξής...
    Επειδή θεωρώ πως το γεγόνός οτι αναφέρεις το οτι "επικοινωνείς" με κάποιον το αναφέρεις για κάποιον λόγο...δηλαδή αν ήταν να μιλάτε για το τι καιρό έχει έξω δεν θα το θεωρούσες σκόπιμο να το αναφέρεις...
    Οπότε θεωρώ πως υπάρχει φλερτ, παιχνίδι και ενδεχομένως αυτό (αν δεν εχει γινει ήδη) να εξελιχτεί πχ σε τηλεφωνικό σεξ κλπ...αυτό δεν το θεωρείς απιστία γιατί δεν υπάρχει φυσική επαφή?
    Γιατί όπως είπα και πριν, αν πχ το γνωστοποιήσεις αυτό στον άντρα σου μάλλον θα ξενερώσει με την ζωή του, για να το πω απλά.

  15. #15
    ...ήρθε ο καιρός να πω ότι συμφωνώ με τον τομχετ 100% :Ρ

    φίλη θεματοθέτρια, μπορεί να μη θες να το παραδεχτείς, μήπως και αναγκαστείς να δεις με καθαρό μάτι την ουσία του γάμου σου και την ανεπάρκεια του, αλλά στην απιστία δεν υπάρχει το "ολίγον έγκυος".
    Οταν είσαι ερωτευμένη και ευτυχισμένη με κάποιον, τότε ούτε σαν σκέψη δεν περνά απ το μυαλό σου η οποιαδήποτε σχέση με κάποιον άλλο, πόσο μάλλον σε ερωτικό επίπεδο με φαντασιώσεις/ολοκλήρωση κλπ.
    Το ότι καταφέρνεις να ικανοποιείσαι με κάποιον άλλο, τα λέει όλα από μόνο του.
    Εγώ θα σου έλεγα να πάτε σε ένα σύμβουλο γάμου, ώστε να δείτε από που μπάζει το όλο θέμα, γιατί αν κατάλαβα καλά δεν είστε και πάρα πολλά χρόνια μαζί :)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Επιθυμία για ζωή
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 30-05-2012, 10:12
  2. Ερωτική επιθυμία
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 22-06-2011, 23:22
  3. Η επιθυμία για σεξ μπορι να καταστρέψει τη σχέση;
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 08-06-2010, 12:14
  4. Σεξουαλική επιθυμία και εμπόδια
    By Dimitris1979 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 22-06-2009, 11:48
  5. DΔεν εχω επιθυμία
    By aris1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 18-05-2007, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •