Η διπλανή μου στο γραφείο - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 211
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Δεν απαντάς όμως.
    Οι σχέσεις για να μην γίνουν αδιάφορες και βαρετές θέλουν δύο.
    Εσύ όταν η γυναίκα σου άρχισε τα περι πονοκεφαλου κτλ έκατσες να συζητήσετε γιατί το κάνει; Γιατί δεν θέλει πια σεξ μαζι σου; Την ρώτησες ποτέ;
    Κι επίσης.....όταν πια βαρέθηκες να ασχολείσαι και αποφάσισες να βρεις άλλη, της το είπες; Γιατί δεν δοκιμάζεις αφού έχεις όλο το δίκιο με το μέρος σου και σε παραμελεί τόσα χρόνια, να της πεις κοίτα να δεις εγώ από δω και στο εξής θα κάνω το κουμάντο μου;
    οκ, έχεις κάποιο δίκιο. Σε κάποιες απόπειρες που έκανα όμως, να της θέσω θέμα "τι θα γίνει με την περίπτωσή μας;" μάλλον πέταξε τη μπάλα στην εξέδρα με διάφορες προφάσεις. Τη μια ήταν αγχωμένη λόγω πίεσης στη δουλειά, την άλλη ήταν αγχωμένη με τον υπερήλικα πατέρα, την άλλη ήταν παροδικό και θα το ξεπεράσουμε κι πάει λέγοντας...
    Σκέφτομαι να της θέσω τελεσίγραφο: ή μου λες τι θα γίνει με τη σεξουαλική ζωή μας ή με αποδεσμεύεις από όποια αποκλειστικότητα κ.λπ. Αλλά πιστεύω ότι και πάλι θα ξεγλιστρήσει με υποσχέσεις για βελτίωση στο μέλλον.

  2. #47
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    συμφωνώ απόλυτα. Και με δεδομένη τη συχνότητα των επαφών που έχει ένας παντρεμένος επί 15 χρόνια και του σεξουαλικού ενδιαφέροντος που επιδεικνύει η νόμιμη σύζυγος, χρειάζονται τουλάχιστον 2-3 friends with benefits για να έχει κανονική σεξουαλική ζωή ο παντρεμένος.
    Όταν ο άντρας μπορεί και ικανοποιεί την γυναίκα του, τότε σίγουρα εκείνη θέλει να κάνει σεξ μαζί του. "Πονοκεφαλους" προφασίζεται μια γυναίκα
    όταν το σεξ με τον άντρα της δεν την ικανοποιεί και της είναι βαρετό, ή όταν έχει εραστή και καλύπτεται σεξουαλικά από αυτόν.
    Εσύ, δεν προβληματίστηκες καθόλου από τους "πονοκεφάλους" της γυναίκας σου, να συζητήσετε, να δεις τι φταίει.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Ναι αλλά ξέρεις σε ποια γυναίκα απευθύνεσαι;

    η κοπέλα που θες μπορεί να είναι κολλημένη αλλου, μπορεί να έχει αλλα θέματα και να μην επιθυμεί αυτό το καιρο ερωτικές σχέσεις με κανέναν.

    Ή ακόμα και να ήταν πραγματικά διαθέσιμη και να σε ήθελε, πού ξέρεις τι είδους σχέσεις κάνει η συγκεκριμένη;

    Μπορεί να είναι ρομαντικός τύπος και να θέλει να συνάπτει σχέσεις πιο αποκλειστικές, και να μη θέλει να μπλέξει με έναν παντρεμένο που δεν θα μπορεί να της προσφέρει συναισθηματικά τίποτα. Επιπλέον, η ηθική της μπορεί να μην της επιτρέπει να κάνει κάτι μαζί σου επειδή ανήκεις σε άλλη.

    Δηλαδή πως τσουβιαλιαζουμε έτσι τις γυναίκες; μαθε πρώτα τι καπνό φουμαρει η αλλη και μετά πήγαινε να της πετάξεις τα δικά σου φούμαρα περι 2ωρου κτλ
    υπόψιν, τα περί 2ωρου είναι σχήμα λόγου. Κατά τα λοιπά, τα περί "φλασιάς" μάλλον ισχύουν στην προκειμένη περίπτωση.
    Α επίσης, οι ιστοσελίδες γνωριμιών είναι σχεδόν 100% απάτη.

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Το πρόβλημα σου Stephen δεν ξεκινάει από το ότι θες να κάνεις σεξ. Το πρόβλημα σου είναι ότι τα θες όλα δικά σου. Και τη πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.

    Θες να κάνεις σεξ με αλλη,
    Αλλά θες και την γυναίκα σου που δεν σου κάθεται επειδή έχετε μαζί παιδιά, σκυλιά, γατιά,

    Θες τη γυναίκα σου αλλα χωρίς να της πεις την αλήθεια ότι ψάχνεσαι και αλλού.

    Θες να είσαι παντρεμένος, θες να έχεις και άλλες επιλογές.

    Θες και να ξενοπηδηξεις, θες και την μικρούλα τη φρεσκαδουρα,την όμορφη από τη δουλειά σου να σου κανει την παράνομη ερωμένη.

    Άμα είναι τόσο μεγάλη η ανάγκη σου και καίγεσαι, ψάξε να βρεις μια παντρεμένη που θα εχει τα ίδια προβλήματα με σένα (ξέρεις πόσες παντρεμένες υπάρχουν που οι άντρες τους τις παραμελούν και έχουν ανάγκη ένα 2ωρο να ξεδωσουν χωρίς να χαλάσουν το σπίτι τους;)

    Τιμια πράγματα..

    Η μήπως δεν σου αρέσουν οι πιο ώριμες γυναίκες; Ή μήπως σε χαλάει το ότι θα είναι και αυτή δεσμευμένη; Μήπως την ήθελες ελεύθερη για να την έχεις οπότε θες εσύ;

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    υπόψιν, τα περί 2ωρου είναι σχήμα λόγου. Κατά τα λοιπά, τα περί "φλασιάς" μάλλον ισχύουν στην προκειμένη περίπτωση.
    Α επίσης, οι ιστοσελίδες γνωριμιών είναι σχεδόν 100% απάτη.
    Αφού είναι καθαρά σεξουαλικό το θέμα και εχεις πρόβλημα μεγάλο , σεξ θα βρεις αν το προσπαθήσεις δεν παίζει, προσπάθησε παραπανω , δεν γίνεται να μην υπάρχει μια γυναικα σε αυτόν τον πλανήτη που να μη θέλει έστω μια ξεπετα. Αλλιώς πήγαινε επί πληρωμή

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Όταν ο άντρας μπορεί και ικανοποιεί την γυναίκα του, τότε σίγουρα εκείνη θέλει να κάνει σεξ μαζί του. "Πονοκεφαλους" προφασίζεται μια γυναίκα
    όταν το σεξ με τον άντρα της δεν την ικανοποιεί και της είναι βαρετό, ή όταν έχει εραστή και καλύπτεται σεξουαλικά από αυτόν.
    Εσύ, δεν προβληματίστηκες καθόλου από τους "πονοκεφάλους" της γυναίκας σου, να συζητήσετε, να δεις τι φταίει.
    A μπράβο! ακριβώς αυτό δεν έχει καταλάβει ο θεματοθέτης. Οτι για να αποφεύγει το σεξ η γύναικα του σημαίνει πώς είτε είχε άλλον, ειτε κάτι δεν πήγαινε καθόλου καλά στο μεταξύ τους σεξ ή την σχέση τους γενικότερα.

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Πάντως το θέμα σου πρέπει να είναι άλλο. Μπορεί όπως λες και εσύ να μη σου κάνει κουκου αν δεν έχεις σχέση συναισθηματική με μια γυναικα.

    Αφού έχεις προσπαθήσει με πληρωμένο σεξ και δεν λειτούργησε , εφόσον λες σε παλιότερο θέμα σου ότι είσαι μονογαμικος τύπος τότε γιατί βρε άνθρωπε μου δεν θες να τα βρεις με τη γυναίκα σου;

    Πες μου , την θες τη γυναίκα σου; Θες να έχετε σεξουαλική ζωή ξανα; αν σου καθόταν θα είχες ανάγκη να ξενοπηξηδεις παλι;;Ή θα ήσουν ευχαριστημένος με τη γυναικούλα σου και μόνο;

    Γιατί στη περίπτωση που θα ήσουν εντάξει με τη γυναίκα σου αν σου καθόταν, τότε πρέπει να κάτσεις να το λύσεις μαζί της , Όχι για το ηθικό του πράγματος αλλα για να δεις τι πρόβλημα υπάρχει και εάν θέλει και εκείνη να το ξεπεράσετε ώστε να έχετε πάλι σεξουαλική ζωή και να είστε κομπλέ και οι δύο. Αν το συζητήσετε και δεις ότι η γυναικα σου δεν σε θέλει ερωτικά πλέον ( είτε επειδή σε βαρεθηκε ,είτε επειδή έχει πεσμένη λίμπιντο, είτε επειδή έχει εραστη είτε οτιδήποτε) τότε παίρνεις τα μπογαλακια σου ήρεμα και ωραία και φεύγεις ελεύθερος να κάνεις άλλη μονογαμικη σχέση που θα σου κάνει και κούκου

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    αγαπητέ Πάνο, η αδιαφορία στα ζευγάρια που έχουν μακροχρόνια σχέση, σε σχέση με το σεξ, είναι αλληλοτροφοδοτούμενη. Όταν η σύζυγος αρχίζει να έχει πολύ συχνά "πονοκέφαλο" και "να είναι πολύ κουρασμένη" και μετά αρχίζει να έχει και αντικειμενικά προβλήματα λόγω εγκυμοσύνης και γέννας, κάποια στιγμή κι ο σύζυγος θα πει "ρε άει στο διάολο που θα παρακαλάω για το αυτονόητο" και θα σταματήσει να ασχολείται.
    Όταν κάποια δεσμεύει τον ...εκλεκτό της σε μακροχρόνια μονογαμική σχέση, αυτό σημαίνει ότι αποδέχεται ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ότι θα φροντίζει να ικανοποιεί τις σεξουαλικές του ανάγκες, Σε διαφορετική περίπτωση, οφείλει να του πει "συγγνώμη, εγώ δεν μπορώ να φροντίσω για τη σεξουαλική σου ζωή πλέον, κάνε το κουμάντο σου". Λέω κάτι παράλογο;
    Θες απάντηση στο αν λες κάτι παράλογο; Για την ακρίβεια η ερώτηση έπρεπε να είναι αν λες κάτι λογικό! Γιατί από παράλογα έχεις πει πολλά!
    Συγκεκριμένα:
    1) Γιατί κατηγορείς μόνο τη σύζυγο σου για το ρουτίνιασμα της σχέσης σας; Μια σχέση δεν εξαρτάται μόνο από το ένα άτομο. It takes two to tango...
    2) Εφόσον εσύ έβλεπες την γυναίκα σου να μην νιώθει πια το ίδιο, να αντιμετωπίζει κάποια θέματα, γιατί δεν προσπάθησες να την καταλάβεις, να την ρωτήσεις πως νιώθει, πως είναι;; Τι σκέφτηκες άραγε ποτέ ή ήσουν απασχολημένος με το πως θα φλερτάρεις την συνάδελφο;
    3) Ποιος σου είπε πως σε μια σχέση το σεξ είναι αυτονόητο; Δεν είναι σκλάβα σου, έχει κι αυτή ανάγκες, δεν είσαι ο μόνος! Ποια λογική έχει το "είσαι η γυναίκα ΜΟΥ και όποτε θέλω να ΜΟΥ ικανοποιήσεις τις σεξουαλικές ορμές θα το κάνεις; Επειδή το λέω ΕΓΩ, επειδή σε έχω παντρευτεί και ειναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ. Πρέπει να με υπηρετείς!" Εγώ έχω να πω πως έχεις μεγάλο θράσος να τα λες όλα αυτά. Πόση αναισθησία, πόση ρηχότητα, πόση ανωριμότητα, πόσον εγωκεντρισμό χωράει αυτός ο τρόπος σκέψης!! Οι γάμοι δεν είναι δέσμευση ικανοποίησης των αναγκών του άντρα από τη γυναίκα, ούτε την τυφλή υπακοή της γυναίκας στον άντρα. Οι γάμοι και όλες οι σχέσεις θέλουν κοινή προσπάθεια, αλληλοσεβασμό, αλληλοκατανόηση και πάνω από όλα το ΜΑΖΙ. ΌΧΙ ΤΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ
    4)Αναρωτιέμαι αν σκέφτηκες ποτέ μήπως εσύ ο ίδιος ευθύνεσαι κάπου για το ρουτίνιασμα της σχέσης σας...ή μήπως να μπεις στο "κλαμπ μισογυνισμού" του Νίκου, που θεωρεί πως για όλα ευθύνονται οι γυναίκες;;
    5) Εντωμεταξύ αυτό που χαρακτηρίζεις τον εαυτό σου ως "εκλεκτό" με ξεπερνάει!!! Τρέξτε μη χάσετε το κελεπούρι, που θα βρείτε άλλο;;;

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    Μου φαίνεται από αδέξιο έως κωμικό, π.χ. να πω στην κοπέλα "κοίτα να δεις, είσαι ελεύθερη, είμαι παντρεμένος, μου αρέσεις, θα ήθελες να βρισκόμαστε ένα 2ωρο το μήνα οι δυο μας για λίγες ιδιαίτερες στιγμές;" Πώς θα αντιδρούσατε εσείς οι γυναίκες σε μια τέτοια περίσταση;
    Έχω υπάρξει στη θέση της κοπέλας, και μάλιστα αρκετές φόρες, όλοι οι παντρεμένοι είστε τόσο δυστυχισμένοι πια? Κάντε κάτι να φτιάξετε τον γάμο σας ή χωρίστε!
    Όσο ήμουν πιο μικρή ντρεπόμουν, ερχόμουν σε απίστευτη αμηχανία κ προσπαθούσα να το αποφύγω με τρόπο. Τώρα που πατάω γερά στα πόδια μου δεν θα φανώ κατίνα για να το πω στην γυναίκα του κλπ αλλά θα τον βάλω στην θέση του με άσχημο τρόπο. Είναι πολύ προσβλητικό αυτό, δείχνεις σε μια γυναίκα πως θες απλά να την χρησιμοποιήσεις απλά για να ξεκ@υλ#$ς εσύ και μετά θα ξαναγυρίσεις στο σπιτάκι σου.
    Από την άλλη υπάρχουν και οι γυναίκες που ψάχνουν την περιπέτεια. Μην ξεχνάς όμως πως οι περισσότερες απο αυτές, ειδικά αν είναι μικρές σε ηλικία, καταλήγουν ερωτευμένες, κάνοντας όνειρα οτι θα παρατήσεις την οικιγένεια και θα φύγεις μαζί της.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    χιχι... αγαπητή Remedy, χαίρομαι που επιβεβαιώνεις τα λεγόμενά μου. Αυτό που εγώ ανέφερα ως σχήμα λόγου, το παίρνεις κυριολεκτικά. Να λοιπόν που ακόμα και για "ξεπέτα" πρέπει κανείς να σας παραμυθιάσει με τον α ή β τρόπο. Μάλιστα - η ζωή λοιπόν είναι ένα τεύχος Άρλεκιν!
    Εδώ επιβεβαιώνεται ακόμη μια έλλειψη σεβασμού, βασικών αρχών επικοινωνίας και συμπεριφοράς, έλλειψη κατανόησης και διεξαγωγής εποικοδομητικού διαλόγου, καθώς και παντελής άγνοια και αδιαφορία ως προς τα θέλω και τις επιθυμίες του αντίθετου φύλου! Εν ολίγοις, θα πρέπει να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό που βρήκες γυναίκα

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Το πρόβλημα σου Stephen δεν ξεκινάει από το ότι θες να κάνεις σεξ. Το πρόβλημα σου είναι ότι τα θες όλα δικά σου. Και τη πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.

    Θες να κάνεις σεξ με αλλη,
    Αλλά θες και την γυναίκα σου που δεν σου κάθεται επειδή έχετε μαζί παιδιά, σκυλιά, γατιά,

    Θες τη γυναίκα σου αλλα χωρίς να της πεις την αλήθεια ότι ψάχνεσαι και αλλού.

    Θες να είσαι παντρεμένος, θες να έχεις και άλλες επιλογές.

    Θες και να ξενοπηδηξεις, θες και την μικρούλα τη φρεσκαδουρα,την όμορφη από τη δουλειά σου να σου κανει την παράνομη ερωμένη.

    Άμα είναι τόσο μεγάλη η ανάγκη σου και καίγεσαι, ψάξε να βρεις μια παντρεμένη που θα εχει τα ίδια προβλήματα με σένα (ξέρεις πόσες παντρεμένες υπάρχουν που οι άντρες τους τις παραμελούν και έχουν ανάγκη ένα 2ωρο να ξεδωσουν χωρίς να χαλάσουν το σπίτι τους;)

    Τιμια πράγματα..

    Η μήπως δεν σου αρέσουν οι πιο ώριμες γυναίκες; Ή μήπως σε χαλάει το ότι θα είναι και αυτή δεσμευμένη; Μήπως την ήθελες ελεύθερη για να την έχεις οπότε θες εσύ;
    αγαπητή/ε,
    α) δεν τραβάω κανένα ζόρι να είναι παντρεμένος. Την ιστορία με τον βάτραχο και το ζεστό νερό την ξέρεις;
    β) ναι, μου αρέσουν οι μικρότερες ηλικίες. Αν με ρωτούσες την ιδανική για μένα ηλικιακή ομάδα, θα σου έλεγα 18-28. Αλλά δυστυχώς αυτές είναι για εισοδήματα αρκετά υψηλότερα από τα δικά μου.
    γ) φυσικά και δεν απορρίπτω την ιδέα της παντρεμένης που να έχει τα ίδια προβλήματα με εμένα. Μάλλον θα ταίριαζαν καλύτερα οι ανάγκες και τα θέλω. Καλώς ή κακώς όμως, δεν μου έχει προκύψει κάτι τέτοιο.
    δ) είμαι παιδί του Γούντστοκ. Δεν θεωρώ τον άλλο άνθρωπο ιδιοκτησία μου. Οπότε δεν έχω ως κριτήριο να είναι η άλλη ελεύθερη για να την έχω οπότε θέλω εγώ.

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    αγαπητέ Πάνο, η αδιαφορία στα ζευγάρια που έχουν μακροχρόνια σχέση, σε σχέση με το σεξ, είναι αλληλοτροφοδοτούμενη. Όταν η σύζυγος αρχίζει να έχει πολύ συχνά "πονοκέφαλο" και "να είναι πολύ κουρασμένη" και μετά αρχίζει να έχει και αντικειμενικά προβλήματα λόγω εγκυμοσύνης και γέννας, κάποια στιγμή κι ο σύζυγος θα πει "ρε άει στο διάολο που θα παρακαλάω για το αυτονόητο" και θα σταματήσει να ασχολείται.
    Όταν κάποια δεσμεύει τον ...εκλεκτό της σε μακροχρόνια μονογαμική σχέση, αυτό σημαίνει ότι αποδέχεται ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ότι θα φροντίζει να ικανοποιεί τις σεξουαλικές του ανάγκες, Σε διαφορετική περίπτωση, οφείλει να του πει "συγγνώμη, εγώ δεν μπορώ να φροντίσω για τη σεξουαλική σου ζωή πλέον, κάνε το κουμάντο σου". Λέω κάτι παράλογο;
    Μπορεί η γυναίκα τοτε που σε παντρεύτηκε να ήταν στα ντουζενια της, να μην είχε υποχρεώσεις και ευθύνες και να ήταν στα μέλια μαζί σου. Το ότι παντρεύεσαι δεν σημαίνει ότι θα μείνεις με τον άλλον και θα τον υπηρετείς για μια ολόκληρη ζωή μέχρι να σε χωρίσει ο θάνατος. Όλες οι σχέσεις έχουν το τέλος τους.

    Τώρα η γυναικα σου μπορεί να μη θέλει να έχει ερωτικές επαφές, θα την εξαναγκασεις; μπορεί να σε βαρεθηκε μετά από τόσα χρόνια, μπορεί να ρουτινιασε και η ίδια όπως και εσύ, μπορεί να σε έμαθε καλύτερα τόσα χρόνια και να καταλαβε στη πορεία ότι δεν της εξαπτεις άλλο την φαντασία. Μπορεί να θεωρεί πια τη μητρότητα πιο σημαντική, μπορεί να την έχουν πνίξει οι ευθύνες και το κυριότερο μπορεί ΕΣΥ ως αντρας της να μην ανταποκρινοσουν σωστα στις δικές της συναισθηματικες , υλικές, σεξουαλικές ανάγκες της .

    Στο γάμο δεν παίρνει μόνο ο ένας και άλλος μονίμως δίνει. Πρέπει και οι δύο να φροντίζουν να καλύπτουν τις ανάγκες ο ενός του άλλου

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Έχω υπάρξει στη θέση της κοπέλας, και μάλιστα αρκετές φόρες, όλοι οι παντρεμένοι είστε τόσο δυστυχισμένοι πια? Κάντε κάτι να φτιάξετε τον γάμο σας ή χωρίστε!
    Όσο ήμουν πιο μικρή ντρεπόμουν, ερχόμουν σε απίστευτη αμηχανία κ προσπαθούσα να το αποφύγω με τρόπο. Τώρα που πατάω γερά στα πόδια μου δεν θα φανώ κατίνα για να το πω στην γυναίκα του κλπ αλλά θα τον βάλω στην θέση του με άσχημο τρόπο. Είναι πολύ προσβλητικό αυτό, δείχνεις σε μια γυναίκα πως θες απλά να την χρησιμοποιήσεις απλά για να ξεκ@υλ#$ς εσύ και μετά θα ξαναγυρίσεις στο σπιτάκι σου.
    Από την άλλη υπάρχουν και οι γυναίκες που ψάχνουν την περιπέτεια. Μην ξεχνάς όμως πως οι περισσότερες απο αυτές, ειδικά αν είναι μικρές σε ηλικία, καταλήγουν ερωτευμένες, κάνοντας όνειρα οτι θα παρατήσεις την οικιγένεια και θα φύγεις μαζί της.
    αγαπητή, θα μου επιτρέψεις να παρατηρήσω πως, αυτό που προκύπτει από όσα γράφεις, είναι η αναπαραγωγή της πατριαρχικής αντίληψης ότι το σεξ χωρίς δεσμεύσεις και βέρες και στεφάνια είναι προσβολή για τη γυναίκα. Όταν δηλ. ο άντρας κάνει σεξ με μια γυναίκα χωρίς να είναι "το στεφάνι του" ή έστω να προορίζεται γι' αυτό, την ατιμάζει. Το σεξ είναι απλώς ωραίο - και συμμετέχουν και τα δυο φύλα, ή όχι;

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    αγαπητή Remedy, με όλο το σεβασμό, θεωρώ ότι είναι μάλλον βιαστικός ο αναθεματισμός εκ μέρους σου του ανθρώπου ως "φτωχομπινέ και μισογύνη".
    Είτε σου αρέσει είτε όχι, είτε το επιδοκιμάζεις είτε όχι, υπάρχει μια σημαντική μερίδα γυναικών, κυρίως της ηλικιακής ομάδας 20-30, που έλκεται σεξουαλικά από το χρήμα, την κοινωνική θέση ή την αναγνωρισιμότητα (συνήθως αυτά πάνε μαζί).
    Εάν λοιπόν μια 25χρονη βρίσκει ...πολύ σέξυ τον 45αρη επιχειρηματία με το σκάφος και το SUV των 80.000 ευρώ που θα ξοδεύει για πάρτη της έναν μισθό το μήνα σε εξόδους, ακριβά δώρα κ.λπ., συγγμώμη αλά δεν φταίμε γι' αυτό εμείς οι "μισογύνηδες".
    Συγνώμη θεωρείς πώς η εκμετάλλευση έχει φύλο; Πώς μόνο οι γυναίκες εκμεταλλεύονται τους άντρες; Επίσης, δεν υπάρχει αυτό που λες έλκονται σεξουαλικά από το χρήμα και το κοινωνικό status. Όχι φίλε. Από το χρήμα και το κοινωνικό status σκέτο έλκονται. Κοινώς δεν σε γουστάρουν, απλά θέλουν να σου φάνε τα λεφτά. Δεν υποστηρίξαμε ποτέ πως η εκμετάλλευση και η κακία έχουν φύλο. Φυσικά και οι άντρες εκμεταλλεύονται γυναίκες. Ξέρεις πόσοι φθηνοί άνθρωποι υπάρχουν;; Μέσα σε αυτούς βρίσκεσαι κι εσύ, γιατί όσο φθηνό είναι το να πουλιέσαι για το χρήμα, άλλο τόσο είναι και το να εξαγοράζεις ανθρώπους με το χρήμα! Καταλάβατε λοιπόν το γιατί είστε μισογύνηδες;;

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    αγαπητή/ε,
    α) δεν τραβάω κανένα ζόρι να είναι παντρεμένος. Την ιστορία με τον βάτραχο και το ζεστό νερό την ξέρεις;
    β) ναι, μου αρέσουν οι μικρότερες ηλικίες. Αν με ρωτούσες την ιδανική για μένα ηλικιακή ομάδα, θα σου έλεγα 18-28. Αλλά δυστυχώς αυτές είναι για εισοδήματα αρκετά υψηλότερα από τα δικά μου.
    γ) φυσικά και δεν απορρίπτω την ιδέα της παντρεμένης που να έχει τα ίδια προβλήματα με εμένα. Μάλλον θα ταίριαζαν καλύτερα οι ανάγκες και τα θέλω. Καλώς ή κακώς όμως, δεν μου έχει προκύψει κάτι τέτοιο.
    δ) είμαι παιδί του Γούντστοκ. Δεν θεωρώ τον άλλο άνθρωπο ιδιοκτησία μου. Οπότε δεν έχω ως κριτήριο να είναι η άλλη ελεύθερη για να την έχω οπότε θέλω εγώ.
    Βγάλε από το μυαλό σου ότι δεν σου κάθεται γκόμενά επειδή δεν έχεις να τη ταΐσεις.

    Δεν είναι όλες οι γυναίκες gold diggers...επιπλεον οι 18 με 28 μπορεί να θέλουν περιπέτειες ( μην παίρνεις όμως ορκο ότι θέλουν και όλες)... Αλλά μπορεί να την θέλουν τη περιπέτεια με καποιον στην ηλικία τους, ή λίγο μεγαλύτερο τους ..που να μην είναι πάντως, ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ....

    Και για πες , εφόσον καιγεσαι για να κάνεις σεξ και έχεις ανάγκη, πες μου πόσες γυναίκες προσεγγισες και σου είπαν όχι.

Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γραφείο σσυμβουλευτικης
    By Sotiris01 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-2021, 21:55
  2. ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ!
    By OcdGuy in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-10-2020, 22:04
  3. Γραφείο
    By Katacunia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2020, 00:14
  4. έρωτας στο γραφείο..
    By vasso82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-12-2012, 06:40
  5. διατροφη στο γραφείο
    By angel_sky in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2007, 15:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •