Εξόγκωμα στο κεφάλι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22

    Εξόγκωμα στο κεφάλι

    Καλησπέρα παιδιά. Χτες καταλαθος ψυλαφισα το κεφάλι μου παρατήρησα ένα εξογκώμα ακριβός στο κέντρο του κεφαλιού μου. Από εκείνη την στιγμή τρελάθηκα, δεν θυμάμαι εάν το είχα από όταν γεννήθηκα, αλλά γενικά αισθάνομαι μια χαρά. Μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικό, δηλαδή έτσι να έχω γεννηθεί; ή είναι κάτι πιο ανησυχητικό;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Hsaku View Post
    Καλησπέρα παιδιά. Χτες καταλαθος ψυλαφισα το κεφάλι μου παρατήρησα ένα εξογκώμα ακριβός στο κέντρο του κεφαλιού μου. Από εκείνη την στιγμή τρελάθηκα, δεν θυμάμαι εάν το είχα από όταν γεννήθηκα, αλλά γενικά αισθάνομαι μια χαρά. Μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικό, δηλαδή έτσι να έχω γεννηθεί; ή είναι κάτι πιο ανησυχητικό;
    Αυτό το εξόγκωμα που λες ότι έχεις είναι σκληρό ή μαλακό; Όταν το αγγίζεις σε πονάει;
    Εγώ έχω χρόνια λιπωμα στο κεφάλι. Δεν με πονάει. Έχω κάνει κ μαγνητική στο κεφάλι, για άλλο θέμα υγείας, αλλά δεν είχα τίποτα απολύτως. Κ η μητέρα μου έχει. Ούτε εκείνη είχε ποτέ πρόβλημα. Ο πατερας μου είχε στο πρόσωπο αλλά για αισθητικούς λόγους το αφαίρεσε.
    Νομίζω κάτι τέτοιο θα έχεις κ συ αλλά μπορείς να επισκεφτείς κ κάποιον γιατρό να στο επιβεβαιώσει.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Είναι σκληρό αλλά δεν με πονάει καθόλου. Είναι σαν κόκκαλο είμαι 17 χρόνων τι μπορεί να είναι. Η μαμά μου λέει ότι είναι κατασκευαστικο δλδ έτσι είναι το κεφαλι μου, και εγώ έκανα στο αυχενα αλλά δεν ξέρω αν σχετίζεται καθόλου με το κεφάλι η μαγνητική αυχένα

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Hsaku View Post
    Είναι σκληρό αλλά δεν με πονάει καθόλου. Είναι σαν κόκκαλο είμαι 17 χρόνων τι μπορεί να είναι. Η μαμά μου λέει ότι είναι κατασκευαστικο δλδ έτσι είναι το κεφαλι μου, και εγώ έκανα στο αυχενα αλλά δεν ξέρω αν σχετίζεται καθόλου με το κεφάλι η μαγνητική αυχένα
    Συμφωνώ με τη μαμά σου!Κ μένα σκληρό είναι το λιπωμα..Κ ο φίλος μου έχει ένα μεγάλο εξόγκωμα στο κεφάλι που είναι όντως κόκαλο. Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Μαρία σε ευχαριστώ πολύ δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο με ησυχάσες, αν και για καλό και για κακό θα πάω σε γιατρο. Φέτος δινω πανελλήνιες και πραγματικά είναι πολύ δύσκολη περίοδος για εμένα ψυχολογικά,αυτο μου έλειπε τώρα, τα προβλήματα υγείας από τα 17. Μακαρι να μπορούσα να σε ευχαριστήσω από κοντά.

    Στέφανος.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Hsaku View Post
    Μαρία σε ευχαριστώ πολύ δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο με ησυχάσες, αν και για καλό και για κακό θα πάω σε γιατρο. Φέτος δινω πανελλήνιες και πραγματικά είναι πολύ δύσκολη περίοδος για εμένα ψυχολογικά,αυτο μου έλειπε τώρα, τα προβλήματα υγείας από τα 17. Μακαρι να μπορούσα να σε ευχαριστήσω από κοντά.

    Στέφανος.
    Πολύ χαίρομαι!!Αν είναι όντως κόκαλο ούτε καν εξετάσεις δε θα χρειαστεί να κανεις.
    Σου εύχομαι καλή επιτυχία στις πανελλήνιες κ ο,τι καλύτερο στη ζωή σου!!

Similar Threads

  1. Παράξενο Κεφάλι
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-01-2021, 23:38
  2. Πόνος στο κεφάλι όταν κουνάω το κεφάλι
    By ελενη0 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 05-07-2019, 02:34
  3. Μούδιασμα στο κεφάλι
    By Nikoss12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 29-05-2016, 06:32
  4. Ανατριχιασμα στο κεφαλι
    By opalakia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 05-12-2015, 18:59
  5. γαργάλημα στο κεφάλι
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 17-09-2011, 16:06

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •