Eναλλακτικές θεραπείες για την Κατάθλιψη - Page 26
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 26 of 28 FirstFirst ... 162425262728 LastLast
Results 376 to 390 of 410
  1. #376
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    15
    για μένα πάντως ειναι ξεκάθαρο πως με έχουν βοηθήσει.ισως φταίει και η δοσολογία.στις τρεις βδομάδες ακριβώς άρχισα να καταλαβαίνω κάποια διαφορά και στη συνέχεια με το πέρασμα των εβδομάδων αυτό γινόταν ολο και καλύτερο.τώρα στον εναμιση μήνα νομίζω πως σχεδόν είμαι τελείως καλά και έχω επανέλθει σε όλες τις δραστηριότητες μου.το θέμα είναι οτι ειχα ξαναπροσπαθήσει αλλά χωρίς να ειμαι τυπική στη δοσολογία και βέβαια δεν ειχα δει καμμία διαφορά.και να επισημάνω οτι δεν εχω κινητοποιηθεί και με γυμναστική ή περπάτημα .ελπίζω να μην ειναι προσωρινή η βελτίωση αλλα μετά το τέλος του τριμήνου θα συνεχισω με άλλες καψουλες της ιδιας εταιρίας σαν συντήρηση.

  2. #377
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Όχι τα ω3 φημίζονται για την αναδόμηση και την επιδιόρθωση του εγκεφάλου.. Πίσω από τα ω3 στηρίζεται μία θεωρεία η οποία λέει ότι τα ψάρια που παίρνουμε το ιχθυέλαιο, και συγκεκριμένα το επα, οτι εοαναδημιουργει τον εγκέφαλο μας...

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #378
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Καλημερα! Σχετικα με τα ωμεγα επειδή εχω ασχοληθεί αρκετά καταρχάς πρεπει να βρείτε ενα καλό σκεύασμα και να μελετήσετε καλα και τις αναλογίες σε epa και dha . Πρεπει επισης να ειναι υψηλής καθαρότητας. Επίσης πολύ καλό κατά την άποψη μου ειναι και το Μουρουνέλαιο . Κυκλοφορούν τελευταία κάποια μουρουνέλαια που είναι προέρχονται απο ζύμωση του συκωτιού της μουρούνας. Τα έχετε υπόψη σας? Αν κάποιος γνωρίζει σχετικά θα με ενδιέφερε η άποψη του γιατί εδώ και λίγες μέρες τα ψάχνω. Από ότι έχω καταλάβει η διαφορά απο τα υπόλοιπα είναι ότι τα περισσοτερα θερμαίνονται με αποτέλεσμα να χάνονται κάποιες σημαντικές βιταμίνες .. Ευχαριστω για το χρονο σας

  4. #379
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Συγνώμη και εγώ πως θα κάνω την μελέτη μόνος μου ώστε να ξέρω ότι το προϊόν που έχω αγοράσει είναι καθαρό ιχθυέλαιο; δεν έχω δικό μου εργαστήριο; κατά τα άλλα το vegepa είναι το μου που κυκλοφορούσε και είχε ταμπέλα πάνω αντιμετωπίζει την κατάθλιψη... Για το dr tolones δεν ξέρω...

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #380
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Σας διαβάζω προσεχτικά. Το έψαξα το vegepa αλλα δε το βρίσκω άμεσα. Οπότε θα πάρω το Health aid ω3 και ο Θεός βοηθός.
    Εχω πέσει αρκετά τελευταία κ δε θέλω να ξαναρχίσω το εσκιταλοπραμ. Ηδη παίρνω λιγο αγχολυτικό σχεδόν κάθε μερα,
    Ευχαριστώ για τις γνώσεις σας!

  6. #381
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Τα ιχθυέλαια συνήθως λέγεται ότι θέλουν χρόνο για να δράσουν.. Πιο πολύ από τα αντικαταθλιπτικα, επςιδη χρειάζεται κάποιος χρόνος ώστε να επαναδημιουργηθουν κάποια σημεία του εγκεφάλου...

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #382
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Τα ιχθυέλαια συνήθως λέγεται ότι θέλουν χρόνο για να δράσουν.. Πιο πολύ από τα αντικαταθλιπτικα, επςιδη χρειάζεται κάποιος χρόνος ώστε να επαναδημιουργηθουν κάποια σημεία του εγκεφάλου...

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Τελικά μου έδωσε η φαρμακοποιός το valmaine stress, ενα φυτικό απο λυκίσκο κ βαλεριάνα. Για να δούμε θα κάνει κάτι? Εχω βέβαια πάντα μαζί μου tranxen, αλλα ευελπιστώ να το χρησιμοποιώ τεταρτάκι στα δύσκολα. Αν υποθέσουμε οτι το ιχθυελαιο αργεί να δράσει, θα δράσει όμως κάποια στιγμή λες? Απ την εμπειρία σου. Γιατί κάτι ερευνες στο ιντερνετ που διάβασα λένε οτι επιστημονικά δεν θεραπεύουν συμπτωματα αγχους κ κατάθλιψης...τώρα θα μου πεις αμα πληρώνονται και απ τις φαρμακευτικές γιατί να μη τα γράφουν έτσι...οπως κ να έχει θα το δοκιμάσω το vegepa απο Σεπτέμβριο...φαντάζομαι κακό δεν κάνουν τα ιχθυέλαια...

  8. #383
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    31
    Καλησπερα ξεκινησα σημερα τις καψουλες απο dr tolones.Πηρα 120 και θα κουμπωνω 2 καθε μερα...Επισης 2 βαζακια ολοκαθαρη γυρη μελισσας..Σε 2 μηνες θα την εχω καθαρισει και αυτη...Για να δουμε πως θα βοηθησουν μεχρι τα τελη Σεπτεμβρη αφου αυτη τη στιγμη ειμαι παλι χαλια...

  9. #384
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Οσο τα παιρνεισ θα εισαι καλα μετα δεν ξερουμε αλλα απο τα φαρμακα καλυτερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #385
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Οσο τα παιρνεισ θα εισαι καλα μετα δεν ξερουμε αλλα απο τα φαρμακα καλυτερα
    και γιατι να τα σταματησεις;? Καλα κοκτειλ κανω παιρνω και αντικαταθλιπτικο για δευτερη φορα τωρα...Εχω σκοπο να κανω και αυτη τη θεραπεια και μετα να το γυρισω μονο σε superfoods..

    Εστάλη από SM-G925F στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #386
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αυτο ειναι το καλυτερο που θα κανεισ κι εγω αυτο κανω κ δεν πιστευει κανεισ οτι εχω προβλημα δουλευω διασκεδαζω ολα κανονικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #387
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αν κανεισ γυμναστικη παρε και καμια πρωτεινουλα να δυναμωσεισ για ενα εξαμηνο μετα φαι βασικα μπορεισ να φτιαξεισ το σωμα σου οπωσ θεσ χωρισ επικινδυνα πραγματα αρκει να μην κοροιδευεισ δηλαδη κανε πεντε ασκησεισ τελεια απο τεχνικη και δυναμη και το σωμα θα παρει και μετα ασ εχεισ και καμια ατελεια δεν πειραζει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #388
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αυτο ειναι το καλυτερο που θα κανεισ κι εγω αυτο κανω κ δεν πιστευει κανεισ οτι εχω προβλημα δουλευω διασκεδαζω ολα κανονικα
    Τι κανεις;Παιρνεις και απο τα δυο εννοεις;

    Εστάλη από SM-G925F στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #389
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Και φαρμακα και συμπληρωματα και γυμναστικη σαν πορτα διφυλλη ειμαι αφου παω σε μια καφετερια και νομιζουν οτι δουλευω εκει αμα με δεισ θα τρομαξεισ 190 95 κιλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #390
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αν κανεισ γυμναστικη παρε και καμια πρωτεινουλα να δυναμωσεισ για ενα εξαμηνο μετα φαι βασικα μπορεισ να φτιαξεισ το σωμα σου οπωσ θεσ χωρισ επικινδυνα πραγματα αρκει να μην κοροιδευεισ δηλαδη κανε πεντε ασκησεισ τελεια απο τεχνικη και δυναμη και το σωμα θα παρει και μετα ασ εχεισ και καμια ατελεια δεν πειραζει
    Α ρε Ελις αστα να πανε...Εκανα φοβερη γυμναστικη λιγο παλιοτερα...Για καποιο διαστημα και τριαθλο...Το σωμα μου ηταν μονο γραμμωση και δεν επαιρνα καν πρωτεινη.. Μεχρι που ηρθε και με θερισε η καταθλιψη...Εχει 2 χρονια τωρα που δε μπορω να γυμναστω...πηρα σχεδον 20 κιλα...Τωρα εχασα τα 10 αφου βρηκα καπως την ορεξη μου για τη παλια μου αδυναμια "ρακετες" και παω οσο πιο συχνα μπορω και λιωνω.Για καποιο λογο ειναι το μονο που βρισκω τη δυναμη να ασχοληθω και ευτυχως ειμαι επιθετικος παιχτης οποτε βγαζω και το αχτι μου παραλληλα...Μεχρι τελη Οκτωβρη θα τα στειλω απο εκει που ηρθαν...Τη καταθλιψη την αποδεχτηκα σε καποια φαση τη κοιλια ουτε στιγμη...

    Εστάλη από SM-G925F στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 26 of 28 FirstFirst ... 162425262728 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •