Σπίτι μόνο σπίτι!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352

    Σπίτι μόνο σπίτι!!

    Δεν ξέρω εάν γράφω το στην σωστή ενότητα, αλλά έχω παρατηρήσει σε ότι βγαίνοντας από το σπίτι πέφτει η διάθεση μου και όλο κάνω αρνητικές σκέψεις. Όταν όμως επιστρέφω στο σπίτι φτιάχνει η διάθεσή μου!!

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    δεν θα ερθει καμια γυναικα που θελεις να σε παντρευτει στον 2ο οροφο . Βγες παραεξω κανε παιχνιδι να σου φτιαξει η διαθεση

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    δεν θα ερθει καμια γυναικα που θελεις να σε παντρευτει στον 2ο οροφο . Βγες παραεξω κανε παιχνιδι να σου φτιαξει η διαθεση
    Δεν είναι το θέμα η γυναίκα, δεν αναφέρομαι σε γυναίκα, αναφέρομαι γενικά στο θέμα ότι δεν θέλω να είμαι έξω, θέλω να είμαι σπίτι και να ξαπλώνω να μην κάνω τίποτα, δεν βρίσκω τίποτα ευχάριστο στην ζωή μου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Γενικα σπιτι ειναι πιο ευκολα απο οτι εξω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Κι εγώ μόλις γύρισα σπίτι από μια βόλτα για περπάτημα. Σπίτι αισθάνομαι λιγότερο μόνος. Περίεργο δεν είναι;

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    Να πω και εγω το δικο μου...!
    Εγω μολις αναβω τσιγαρο ξεχναω τις κακες σκεψεις...
    Εξω και παλι μονος μου ειμαι αλλα το απολαμβανω... βγαινω για περπατημα πηγαινω για καφε λεω δυο καλημερες... αυτο.. αλλα κυριως μονος...
    Σπιτι δεν αντεχω... ξαπλα στο κρεβατι δεν περναει η ημερα... εαν θα ηθελα κατι ειναι να βρω κατι να ασχολιεμαι... για να ξεφευγω απο τις σκεψεις...
    Εχω πεπειστει οτι περα οτι φταιω εγω φταινε και οι τοξικοι ανθρωποι γυρω μου... αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι.. το μονο που μπορω να κανω ειναι να βρω με κατι να ασχολιεμαι...! αυτα απο εμενα!

  7. #7
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν ξέρω εάν γράφω το στην σωστή ενότητα, αλλά έχω παρατηρήσει σε ότι βγαίνοντας από το σπίτι πέφτει η διάθεση μου και όλο κάνω αρνητικές σκέψεις. Όταν όμως επιστρέφω στο σπίτι φτιάχνει η διάθεσή μου!!
    Η αληθεια ειναι οτι πανω κατω το ιδιο βλεπω και στον ευατο μου. Εντάξει στο σπιτι ειμαι πιο ανετα ειμαι ο ευατος μ εχω ασφαλεια αλλα δν μπορώ να μενω μεσα συνέχεια καθαρος αερα εστω και μονη μου παω για περπάτημα λίγο να παρω καθαρο αερα.. Οι αρνητικες σκεψεις ετσι κ αλλιως αν τις εχουμε θα ερθουν στο κεφαλι μας και μεσα να ειμαστε και εξω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Εγώ είμαι ψυχολογικά χάλια όταν μου λένε να κάνω μια δουλειά για το σπίτι αλλά εξωτερική δεν ξέρω μακάρι να είναι τεμπελιά, αλλά φοβάμαι ότι είναι κάτι ψυχολογικό που δεν ξέρω από που πηγάζει. Ναι μεν ότι δουλειά έκανα στην ζωή μου δεν πήγαινε καλά αλλά εκεί ήταν διαφορετικά, εδώ είναι στο σπίτι μου δεν ξέρω τι να πω, το μόνο που θέλω είναι να ξάπλωνα και να τρώω ότι βρίσκω!!

  9. #9
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ είμαι ψυχολογικά χάλια όταν μου λένε να κάνω μια δουλειά για το σπίτι αλλά εξωτερική δεν ξέρω μακάρι να είναι τεμπελιά, αλλά φοβάμαι ότι είναι κάτι ψυχολογικό που δεν ξέρω από που πηγάζει. Ναι μεν ότι δουλειά έκανα στην ζωή μου δεν πήγαινε καλά αλλά εκεί ήταν διαφορετικά, εδώ είναι στο σπίτι μου δεν ξέρω τι να πω, το μόνο που θέλω είναι να ξάπλωνα και να τρώω ότι βρίσκω!!
    Νόμιζω ολοι λιγο πολυ εχουμε περασει αυτη την φαση ανα διαστηματα και τωρα με την κατάσταση έτσι οπως ειναι ολα χαλαει πολυ η διαθεση και εγω πολλες φορες απο τν βαρεμαρα μ η αμα δν εχω διαθεση τρωω ολο το ψυγείο οποτε σε καταλαβαίνω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Άσχετο αλλά το marimar μου θυμίζει μια σαπουνόπερα με την Ταλία την ηθοποιό!!

  11. #11
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Άσχετο αλλά το marimar μου θυμίζει μια σαπουνόπερα με την Ταλία την ηθοποιό!!
    Χαχαχ ναι ωραιες εποχες τοτε που τα εβλεπα[emoji1787][emoji1787]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    απομονωση ειναι η απαντηση, οταν εισαι εξω και απλα νιωθεις χαλια και ειναι σαν μην θελεις να βλεπεις τιποτα και κανεναν... για αυτο τον λογο οταν επιστρεφεις σπιτι νιωθεις πιο ομορφα.... δεν ειναι περιεργο που οσοι εχουν καταθλιψη, δεν θελουν να βγαινουν εξω! και εμενα το εξω με χαλαει οταν δεν εχει κοσμο, τοτε, μολις γυρισω σπιτι και ειμαι μονος αυτοματως γινομαι καλυτερα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    απομονωση ειναι η απαντηση, οταν εισαι εξω και απλα νιωθεις χαλια και ειναι σαν μην θελεις να βλεπεις τιποτα και κανεναν... για αυτο τον λογο οταν επιστρεφεις σπιτι νιωθεις πιο ομορφα.... δεν ειναι περιεργο που οσοι εχουν καταθλιψη, δεν θελουν να βγαινουν εξω! και εμενα το εξω με χαλαει οταν δεν εχει κοσμο, τοτε, μολις γυρισω σπιτι και ειμαι μονος αυτοματως γινομαι καλυτερα
    Τελικά άρχισα να πιστεύω ότι έχω κατάθλιψη, με όλα αυτά τα σημάδια, τουλάχιστον ήπιας μορφής, γιατί έχω νόμιζα ότι είχα θλίψη!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Τελικά άρχισα να πιστεύω ότι έχω κατάθλιψη, με όλα αυτά τα σημάδια, τουλάχιστον ήπιας μορφής, γιατί έχω νόμιζα ότι είχα θλίψη!!
    εγω θα ελεγα οτι η θλιψη ειναι η στεναχωρια, αλλα αυτην που δεν μας επηρεαζει την λειτουργικοτητα μας και κανουμε πραγματα μεσα στην ημερα κανονικα... η στεναχωρια ειναι ενα συναισθημα αλλα πρεπει να την προσεξεις και να εξετασεις κατα ποσο σε επηρεαζει την ζωη σου,, γιατι εκει ξεκιναει η ψυχικη νοσος

Similar Threads

  1. σπιτι...
    By hlias1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 62
    Last Post: 08-07-2020, 19:16
  2. 2 λογαριασμοι σε 1 σπιτι?
    By boo in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 7
    Last Post: 25-07-2019, 19:22
  3. Δεν μπορώ να βγω από το σπίτι
    By Chronic Derealization Dis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 09-07-2015, 17:02
  4. Μόνος στο σπίτι
    By alez in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 06-09-2009, 18:39
  5. Μονη στο σπιτι
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 22-08-2009, 17:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •