''φλερτ''
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: ''φλερτ''

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250

    ''φλερτ''

    Λοιπόν ας πούμε ότι γνωρίζει κάποιος μια κοπέλα μέσω παρέας και του αρέσει...τι θα πρέπει να κάνει αυτός την δεύτερη φορά που θα ξαναβγούν, πάλι με παρέα σε μια καφετέρια ας πούμε, πως θα τον προσέξει αυτή ? Δεν θα πρέπει να την φλερτάρει ? Τι να κάνει να την αφήσει μήπως και τον προσέξει αυτή? Σώθηκε λέω γω....

    Πιστεύετε ότι πρέπει να αποφύγει κάποιος κάτι συγκεκριμένο πχ?
    Τι μηνύματα πρέπει να της περάσει ? Ποια να είναι η γλώσσα του σώματός του?
    Να είναι περιποιητικός αλλά πόσο?
    Να προσφερθεί να την βοηθήσει σε κάτι ή όχι?
    Φτάνει μια φιλική κουβέντα για αρχή ή όχι? Η πρέπει να υπάρχει και ''παιχνίδι'', ματιές , υπονοούμενα κλπ ?
    Πότε κάποιος κινδυνεύει να θεωρηθεί από την κοπέλα απελπισμένος/ λιγούρη?
    Πότε κάποιος γίνεται ''φιλενάδα''?
    Ποια είναι η συμπεριφορά του όταν την δει και ποια όταν την αποχαιρετήσει ? Να την φιλήσει ''φιλικά'' ή όχι? να την κεράσει ή όχι? κλπ
    Να της δείξει ότι επιθυμεί να την ξαναδεί? Να της το πει ? να της το δείξει? Να μην κάνει τίποτα?
    Να κανονίσει/ εξασφαλίσει μια άλλη συνάντηση ή να το παίξει αδιάφορος?

    Έφτιαξα έτσι το θέμα ώστε αν ειπωθεί κάτι να είναι όσο το δυνατόν πρακτικό και χρήσιμο για κάποιον.......πήξαμε στις θεωρίες..........

  2. #2
    Όλα αυτά που ρωτάς είναι πολύ υποκειμενικά και σχετικά!
    Οι άνθρωποι διαφέρουμε στο τι μας αρέσει στον άλλον και τι συμπεριφορά θα μας κάνει να τον προσέξουμε.
    Γι απαράδειγμα εμένα μαρέσει η βλεμματική επαφή και ο άλλος να μου την λεει (χωρίς όμως να με προσβάλλει σαν πείραγμα). Εκεί θα ανταποκριθώ και εγώ και θα αρχίσει το λεγόμενο παιχνίδι.
    Υπάρχουν κοπέλες βέβαια που είναι λιγοτερο χαλαρές και προσβάλλονται με αυτό τον τρόπο ή νιιώθουν άσχημα.
    Το θέμα είναι να είσαι ο εαυτός σου και να δίνεις σημασία με μετρό. Ουτε να αδιαφορείς ουτε να σου τρέχουν τα σάλια. Είναι θεμα και αλληλεπίδρασης. Αν της αρέσεις της κοπέλας και δει και από σένα βλεμματική επαφή και ενδιαφέρον να την ρωτησεις κάτι για εκεινη θα ανταποκριθεί και θα κυλήσει μόνο του.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Magdalinx View Post
    Όλα αυτά που ρωτάς είναι πολύ υποκειμενικά και σχετικά!
    Οι άνθρωποι διαφέρουμε στο τι μας αρέσει στον άλλον και τι συμπεριφορά θα μας κάνει να τον προσέξουμε.
    Γι απαράδειγμα εμένα μαρέσει η βλεμματική επαφή και ο άλλος να μου την λεει (χωρίς όμως να με προσβάλλει σαν πείραγμα). Εκεί θα ανταποκριθώ και εγώ και θα αρχίσει το λεγόμενο παιχνίδι.
    Υπάρχουν κοπέλες βέβαια που είναι λιγοτερο χαλαρές και προσβάλλονται με αυτό τον τρόπο ή νιιώθουν άσχημα.
    Το θέμα είναι να είσαι ο εαυτός σου και να δίνεις σημασία με μετρό. Ουτε να αδιαφορείς ουτε να σου τρέχουν τα σάλια. Είναι θεμα και αλληλεπίδρασης. Αν της αρέσεις της κοπέλας και δει και από σένα βλεμματική επαφή και ενδιαφέρον να την ρωτησεις κάτι για εκεινη θα ανταποκριθεί και θα κυλήσει μόνο του.
    α μπράβο! δεν ψάχνουμε κάποια αλήθεια εδώ, αλλά γνώμες......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Εγω θα προσθεσω και τα υπονουμενα και οτι θελω να μου δειχνει οτι ειναι ξεχωριστος ( παντα μεσω παρεας γτ μονο μας ειναι αλλιως) πχ να μην ακολουθαει την μαζα κλπ
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Α , ρε Κιουμπ , με τα ερωτηματα σου , θα σου απαντησω ομως , σε συμπαθω ..............
    ναποφυγει να δειξει πολυ πρεμουρα ,
    να μην κανει νυξη για σεξ
    να μην υπονοησει μακροημερευση της σχεσης τους
    να μην κοιταει αλλες
    να μην αναφερθε σε πρωην του
    να μην μιλαει , η κοιταει στο κινητο του
    να μην ρωταει προσωπικα θεματα
    να μην ζητησει δανεικα
    να μην την κοιταει καταματα , ανευ λογου
    να μην μιλαει , τρωγοντας
    να μην ξυνει την μυτη του , η ταυτι του
    Περιποιητικος να ειναι οσο περισσοτερο μπορει , μην την ταισει ομως και το φαγητο , αν φανε ,
    οπως και να ειναι ευγενεστατος και διακριτικος , οπως αν σηκωθει να παει τουλετα , να σηκωθει κι ο ιδιος , χωρις νακολουθησει
    να μην μιλαει για τον εαυτο του , να κανει την αλλη να μιλαει , κανοντας ερωτησεις μη προσωπικου περιεχομενου , οχι ομως του τυπου ' ωραιος καιρος σημερα ' , μπορει να μιλησει για το μαγαζι που βρισκονται , αν της αρεσει ,
    να την βοηθησει βεβαιως , οπως μπορει , οχι ομως να της φερεται σαν ανημπορη
    φτανει και παραφτανει μια φιλικη κουβεντα , φιλεναδα γινεσαι αν δεν της αρεσεις μονο , δεν πα να κανεις τον φιλο , αμα της αρεσεις , σεχει δει οπως αυτη θελει ,
    για να μην σε θεωρησει λιγουρη , οποιαδηποτε κουβεντα γυρω απο σεξ απαγορευεται δια ροπαλου , οπως και το οποιοδηποτε απλωμα χεριων , εστω και στα μαλλια ,
    τα υπονοουμενα να λειπουν , δειχνουν ανωριμοτητα , καλυτερα να πεις κατι ευθεως , αν ειναι διακριτικο , οπως , εχεις κατι πολυ γοητευτικο , η εισαι χαρμα οφθαλμων , τοπιασε η αλλη , εκτος αν ειναι ουφο ...οι υπερβολικες εκφρασεις , να λειπουν ....
    αν εχει καποια ανεση οικ. , να την κερασει , οχι ομως την 3η φορα , αν υπαρξει φυσικα ,
    να μην την φιλησει , εκτος αν μιλαμε για κεραυνοβολο ερωτα ,
    να την συνοδευσει μεχρι το αυτοκινητο της , και αν εχουν παει με το δικο του , να περιμενεινα μπει σπιτι της , και μετα να φυγει ,
    να δειξει οτι θελει να την ξαναδει , χωρι να το πει , να υπαρχει και λιγο μυστηριο, βρε αδερφακι μου , μην τον εχει και σιγουρακι .................................να λειπουν εκφρασεις , ' τα λεμε ' , προτιμοτερο , 'εις το επανιδειν ' ....ουτε ' ποτε λες να ξαναβρεθουμε ' ........καλυτερα μην πει τιποτα , αν εχει το τηλεφωνο της βεβαια ........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Kιουμπ , βλεπεις οτι ειμαι πολυ ευγενης , και σε συμπαθω , σου προτεινω να συναντηθουμε , φιλικα παντα , εχουμε και μεγαλη διαφορα ηλικιας αλλωστε , τι λες ?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    δεν υπαρχει κατι στανταρ στο φλερτ.. εξαρτάται από το ταιμιγκ, το άλλο ατομο που εχεις απέναντι και από την διαθεση της στιγμης...

    πχ.. μου εχει τυχει να πω στην ψυχρα θελω να σε.... μεχρι και να ριχνω απλα βλεμματα...

    πιστευω ότι όλα είναι θεμα ταιμιγκ και τα λοιπα που ειπα παραπανω!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Μακ εαν πει εις το επανηδην εχει φαει ακυρο αμεσως αλλαξαν τα πραγματα τωρα φρασεος αποχερετησμου ειναι τα λεμε στα τηλ τα λεμε στο φβ κλπ κλπ ;)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Μακ εαν πει εις το επανηδην εχει φαει ακυρο αμεσως αλλαξαν τα πραγματα τωρα φρασεος αποχερετησμου ειναι τα λεμε στα τηλ τα λεμε στο φβ κλπ κλπ ;)
    Αμα σου πω οτι δεν καταλαβα τιποτα ..........................

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Εγω θα προσθεσω και τα υπονουμενα και οτι θελω να μου δειχνει οτι ειναι ξεχωριστος ( παντα μεσω παρεας γτ μονο μας ειναι αλλιως) πχ να μην ακολουθαει την μαζα κλπ
    Τι εννοείς δηλαδή? Να σου πιάσει την κουβέντα και να δείχνει την εξυπνάδα του , τις γνώσεις του κλπ?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250

    Red face

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Α , ρε Κιουμπ , με τα ερωτηματα σου , θα σου απαντησω ομως , σε συμπαθω ..............
    ναποφυγει να δειξει πολυ πρεμουρα ,
    να μην κανει νυξη για σεξ
    να μην υπονοησει μακροημερευση της σχεσης τους
    να μην κοιταει αλλες
    να μην αναφερθε σε πρωην του
    να μην μιλαει , η κοιταει στο κινητο του
    να μην ρωταει προσωπικα θεματα
    να μην ζητησει δανεικα
    να μην την κοιταει καταματα , ανευ λογου
    να μην μιλαει , τρωγοντας
    να μην ξυνει την μυτη του , η ταυτι του
    Περιποιητικος να ειναι οσο περισσοτερο μπορει , μην την ταισει ομως και το φαγητο , αν φανε ,
    οπως και να ειναι ευγενεστατος και διακριτικος , οπως αν σηκωθει να παει τουλετα , να σηκωθει κι ο ιδιος , χωρις νακολουθησει
    να μην μιλαει για τον εαυτο του , να κανει την αλλη να μιλαει , κανοντας ερωτησεις μη προσωπικου περιεχομενου , οχι ομως του τυπου ' ωραιος καιρος σημερα ' , μπορει να μιλησει για το μαγαζι που βρισκονται , αν της αρεσει ,
    να την βοηθησει βεβαιως , οπως μπορει , οχι ομως να της φερεται σαν ανημπορη
    φτανει και παραφτανει μια φιλικη κουβεντα , φιλεναδα γινεσαι αν δεν της αρεσεις μονο , δεν πα να κανεις τον φιλο , αμα της αρεσεις , σεχει δει οπως αυτη θελει ,
    για να μην σε θεωρησει λιγουρη , οποιαδηποτε κουβεντα γυρω απο σεξ απαγορευεται δια ροπαλου , οπως και το οποιοδηποτε απλωμα χεριων , εστω και στα μαλλια ,
    τα υπονοουμενα να λειπουν , δειχνουν ανωριμοτητα , καλυτερα να πεις κατι ευθεως , αν ειναι διακριτικο , οπως , εχεις κατι πολυ γοητευτικο , η εισαι χαρμα οφθαλμων , τοπιασε η αλλη , εκτος αν ειναι ουφο ...οι υπερβολικες εκφρασεις , να λειπουν ....
    αν εχει καποια ανεση οικ. , να την κερασει , οχι ομως την 3η φορα , αν υπαρξει φυσικα ,
    να μην την φιλησει , εκτος αν μιλαμε για κεραυνοβολο ερωτα ,
    να την συνοδευσει μεχρι το αυτοκινητο της , και αν εχουν παει με το δικο του , να περιμενεινα μπει σπιτι της , και μετα να φυγει ,
    να δειξει οτι θελει να την ξαναδει , χωρι να το πει , να υπαρχει και λιγο μυστηριο, βρε αδερφακι μου , μην τον εχει και σιγουρακι .................................να λειπουν εκφρασεις , ' τα λεμε ' , προτιμοτερο , 'εις το επανιδειν ' ....ουτε ' ποτε λες να ξαναβρεθουμε ' ........καλυτερα μην πει τιποτα , αν εχει το τηλεφωνο της βεβαια ........
    Το να πεις ''έχεις κάτι γοητευτικό '' κλπ μου φαίνεται δύσκολο.. από κάπου πρέπει να πιαστεί για να το πει....και να έχει και άνεση για να το πει.........
    τα χέρια που απλώνονται τώρα αναλόγως πόσο δεκτική είναι και η κοπέλα πιστεύω.....
    ''τα λέμε'' γιατί να μην πει ας πούμε?

    Κι εγώ σε συμπαθώ

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    δεν υπαρχει κατι στανταρ στο φλερτ.. εξαρτάται από το ταιμιγκ, το άλλο ατομο που εχεις απέναντι και από την διαθεση της στιγμης...

    πχ.. μου εχει τυχει να πω στην ψυχρα θελω να σε.... μεχρι και να ριχνω απλα βλεμματα...

    πιστευω ότι όλα είναι θεμα ταιμιγκ και τα λοιπα που ειπα παραπανω!
    Αυτό προυποθέτει να έχεις μια χ εμπειρία και να κρίνεις αναλογα με τις περιστάσεις ....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Αυτό προυποθέτει να έχεις μια χ εμπειρία και να κρίνεις αναλογα με τις περιστάσεις ....
    ε ναι.. αν και από εφηβος ημουν ανετος.. και ξεκινησα σχετικα μικρος τις ερωτικες μου σχεσεις... και τωρα..... μειναμε μονοι παρεα με τα χαπακια για σχιζοφρενεια.. το τελειο αντι κουκου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Το να πεις ''έχεις κάτι γοητευτικό '' κλπ μου φαίνεται δύσκολο.. από κάπου πρέπει να πιαστεί για να το πει....και να έχει και άνεση για να το πει...
    τα χέρια που απλώνονται τώρα αναλόγως πόσο δεκτική είναι και η κοπέλα πιστεύω.....
    ''τα λέμε'' γιατί να μην πει ας πούμε?ώ
    Κρινω εξ ιδιων ........ανμου φαινται γοητευτικη , θα το πω , εχω την ανεση ..........χερια στο 2ο ραντεβου , το βρισκω λιγο πρωιμο ,..................' τα λεμε ' , αφαιρει καθα ρομαντισμο και μυστηριο απο μια σχεση εν τω γεννεσθαι , πολυ κοινοτυπο ....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Δεν διάβασα τα προηγούμενα σχόλια. Να αφήσει το χρόνο να δουλέψει. Να βγουν και δεύτερη και τρίτη φορά. Να συμμετέχει ενεργά στις συζητήσεις, να είναι ευγενικός μαζί της και όταν βρεθούν κοντά κάποια στιγμή να την ρωτήσει που βγαίνει συνήθως και να της προτείνει να πάνε κάποια στιγμή για καφέ στο απολύτως φιλικό ,όχι πέσιμο.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Φλερτ για μια καλη σχεση.
    By ippotis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 21-11-2015, 02:27
  2. φλερτ
    By Zahl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 31-05-2014, 00:02
  3. Φλερτ στο fb
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 19-09-2013, 01:30
  4. Kαλοκαιρινο φλερτ
    By pinko8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 07-03-2013, 09:20
  5. φλερτ στη δουλεια
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 30-03-2012, 12:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •