ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΜΕΡΕΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Quote Originally Posted by Agnwstos13 View Post
    Εφόσον όπως λέει το σπίτι τπ νοίκιασε για εμάς μελόντικα έπρεπε να το βλέπει ότι θα είναι και μελόντικα το καλό μας αμαξι! Επίσης στο προηγούμενο της σπίτι δεν είχε παρκινγκ εγώ έχω κανονικά στο δικό μου και εφόσον πηγαίνω σπίτι της περίμενα να μου πει βάλτο μέσα ! Πολύ πιθανόν να σκέφτεται ότι την συγκρίνω με την πρώην αλλά και παλι η μαγκια θεωρώ ότι είναι χαρακτηριστικό της ! Ναι ζηλεύω παραπάνω αλλά έχω λόγο που ζηλεύω καθώς όπως είπα στην αρχή ήξερα ότι έκανε κάτι με ανώτερο της με οικογενεια ! Σε κάθε περίπτωση ξέρω ότι πιθανόν να μην βγαίνει πουθενά , την αγαπώ θα ήθελα έστω να υπήρχε μια πιθανότητα να σωθεί αυτή η σχέση ! Όμως όταν 7 μέρες δεν έχεις δώσει σημαδια ζωής ενώ προσπάθησα να σε κρατήσω σπίτι , πήρα τα κλειδιά από την πόρτα και επέμενε να φύγει,πως να κάνω προσπάθεια να στείλω; Θα ειναι σαν να της λέω μπράβο κοπέλα μου ξανακαντο και κανε και 10 μέρες να στείλεις θα κάνω εγώ πίσω
    Αυτό πάλι με το καλό αμαξι κάπως περίεργο μου ακουστηκε.ίσως τις λες τέτοια και τα περνει κανονικά.
    Όπως και να έχει ασήμαντα θεωρώ τα προβλήματα που αναφέρεις. Αν νοικιασε σπίτι για εσας γιατί δεν μενετε μαζί?με πιο τροπο σε υποτιμα και σου φερεται σαν κουταβι οπως λες.πες μας ενα παραδειγμα.μήπως ακόμη έχει σχεση με τον ανωτερο της?έχεις γνωρισει φίλους της η αυτή δικους σου?τους γονείς? Αυτά έπρεπε να σε προβληματιζουν πρωτα.

  2. #32
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Agnwstos13 View Post
    Μαγκιά ορίζω τον τρόπο με τον οποίο μου απαντάει ! Συνεχώς μου απαντά με τρόπο που εγώ προσωπικά θεωρώ ότι με υποβαθμίζει σαν άντρα και συνεχώς τις έχω πει πως δεν έχω πρόβλημα στην «πράξη» να περνάει το δικό της αρκεί να μην με κάνει να αισθάνομαι κουτάβι !
    Αυτό δεν θα έπρεπε να σε προβληματίζει;

    Μια γυναίκα όσο σκληρή και απόλυτη και να είναι όταν αγαπάει και θαυμάζει έναν άντρα, κάπου θα λιώσει, κάπου θα είναι ευάλωτη. Όταν αγαπάμε και θαυμάζουμε πραγματικά γινόμαστε και λίγο πιο ευαίσθητοι οι άνθρωποι, έχουμε γλυκύτητα.
    Αυτή με τους πρώην της έτσι ήταν;

    Εγώ νομίζω πως τη λύση θα σου τη δώσει η ίδια η ζωή. Μπορεί να έχετε χωρίσει κιόλας και να μην το ξέρεις.

    Άφησε την, μην πάρεις τηλέφωνο. Αν πραγματικά αγαπάει άφησε την να ρίξει για μια φορά τον εγωισμό της, όπως λες. Εξάλλου η σχέση σας το αξίζει. Ας κάνει την υπέρβαση.

    Αν δεν το κάνει αποχαιρετα την. Αν πάλι πάρει τηλέφωνο, θα καταλάβεις από αυτά που θα σου πει εάν αξίζει το κόπο να προσπαθήσεις να σώσεις αυτή τη σχέση.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Agnwstos13 View Post
    Σόνια σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Εχουν πολυ μεγαλη δοση αληθειας αυτα που λες. Εχω μεγαλη ανασφαλεια παρολο που ειμαι αρκετα εως πολυ κατα κοινη ομολογια εμφανισιμος. Ζηλευω, δεν εχω εμπιστοσυνη σε καμμια. Με εχει παρει απο κατω οτι δεν προκειται να βρω κοπελα να κανω οικογενεια,νιωθω οτι περνανε τα χρονια θες λογω στερεοτυπων, λογω χωριου που μεγαλωσα!Γενικοτερα η επιλογη της ηταν λαθος απο την αρχη καθως ηξερα οτι ειχε κανει κατι με παντρεμενο πριν τα φτιαξουμε καθως και οταν ξεκινησαμε κατι ειχα σχεση και νομιζω ειναι ενδειξεις. Το δεχτηκα ομως γιατι δεν ειμαι εγω να ΚΡΙΤΗΣ! την αγαπαω ισως την εχω εξιδανικευσει εμφανιακα, εργασιακα κτλπ εχουμε και οι 2 μονιμες δουλειες στις Ε.Δ. παρολο που βλεπω τα πολλα μας προβληματα. Θα ηθελα να την σωσω αυτη τη σχεση ομως δεν ξερω αν σώνεται! Σε ευχαριστω ομως για την απαντηση σου
    το οτι οταν ξεκινησατε ειχες αλλη σχεση, δειχνει κατι για εκεινην, και οχι για σενα;;;; εσυ την ειχες την σχεση!!
    δλδ; εκεινη τα φιαχνει με δεσμευμενους, αλλα εσυ που ησουν ο δεσμευμενος, δεν ειναι ενδειξη οτι θα την κερατωσεις κι αυτην με μια επομενη;;;
    μηπως τα βλεπεις και γενικοτερα οπως σε βολευουν;
    το μαγειρεμα ειναι και χομπι και ικανοτητα που την εχουν και ανδρες και γυναικες. εφοσον μια γυναικα εργαζεται μονιμ και fulltime, δεν εχει καμια παραπανω υποχρεωση σε δουλειες του σπιτιου απ οτι ο ανδρας. εφοσον δεν της αρεσει το μαγειρεμα, μαγειρευε εσυ κι ας αναλαβει εκεινη αλλες δουλειες στο σπιτι. δεν ειναι μαγειρισα... αν ηθελες οπωσδηποτε μια που να μαγειρευει καλα, ας το εβαζες σαν προαπαιτουμενο. σε αυτην, δεν αρεσει. τι να κανει; μπορει να της αρεσει με το ζορι;

    για να λες και να επαναλαμβανεις οτι εισαι ζηλιαρης και ανασφαλης και δημιουργεις προβληματα και οτι την σκεφτεσαι με αλλους και τρελαινεσαι, ειναι τεραστια ΚΑΜΠΑΝΑ, οτι προκαλεις ενα σωρο φασαριες εσυ ο ιδιος με τις ζηλειες σου.

    κατα τα αλλα, μην ακους κανεναν που λεει οτι ολα τα ζευγαρια, μαλωνουν.
    ειναι ψεμα.
    τα ζευγαρια που ταιριαζουν ΔΕΝ μαλωνουν.
    δεν καταλαβαινω γιατι ζητας ιδεες για μια σχεση μονο 2 χρονων που ουσιαστικα ειναι συνεχεια με καυγαδες, μικροχωρισμους και παλι απ την αρχη.
    για μενα, ενα ζευγαρι που εχει τοσους συνεχεις τσακωμους, πρεπει να χωριζει πριν ερθουν τα χειροτερα (παιδια κλπ).
    βρειτε καποιους να ταιριαζετε ωστε να μην μαλωνετε.
    αλλα αν εσενα τελικα σε τροφοδοτει και σου αρεσει οτ σακωμος και δεν ειναι μονο η συγκεκριμενη σχεση ετσι, αυτο που χρειαζεσαι κατα την γνωμη μου ειναι ψυχοθεραπεια και οχι σχεση.
    αν μαλιστα οπως διαβασα παραπανω εχεις και θεματα με εθισμους, τζογο κλπ, χρειαζεσαι σιγουρα ψυχοθεραπεια..

  4. #34
    Honorata
    Guest
    Ένας φίλος μου είχε σχέση με κάποια που τον έτρεχε συνεχώς και ένιωθε σαν εσένα "κουτάβι" . Αυτά έκανε και αυτή ,δεν έριχνε τον εγωισμό της ποτέ, πάντα το έπαιζε θιγμενη και εξαφανιζοταν και ΠΑΝΤΑ ο φίλος μου έκανε πίσω και την κηνυγουσε. Κάποια στιγμή για μια γελοια αφορμή που δεν θυμάμαι καν, παίζει και εκείνος να μην ξέρει καν
    τσακώθηκαν και αυτή του κράτησε ξανά μούτρα. Και αυτός δεν έκανε πάλι το πρώτο βήμα. Και χωρίσανε.

    Και εκείνη ούτε που ενδιαφέρθηκε ξανά ούτε επικοινώνησε ούτε τίποτα. Μετά από δύο χρόνια τη πετυχε μόνη της κάπου έξω και εκείνη το έπαιζε τρελιτσα και του κουνιόταν επίτηδες για να δει αν περνάει η μπογιά της.

    Εγώ κατέληξα στο συμπέρασμα ότι η τύπισσα δεν ενδιαφερόταν πραγματικά και δεν άξιζε καμία προσπάθεια . Δεν ξέρω αν είναι παρόμοια η δική σου περίπτωση με τη δική της αλλα για σκέψου το.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Αυτό δεν θα έπρεπε να σε προβληματίζει;

    Μια γυναίκα όσο σκληρή και απόλυτη και να είναι όταν αγαπάει και θαυμάζει έναν άντρα, κάπου θα λιώσει, κάπου θα είναι ευάλωτη. Όταν αγαπάμε και θαυμάζουμε πραγματικά γινόμαστε και λίγο πιο ευαίσθητοι οι άνθρωποι, έχουμε γλυκύτητα.
    Αυτή με τους πρώην της έτσι ήταν;

    Εγώ νομίζω πως τη λύση θα σου τη δώσει η ίδια η ζωή. Μπορεί να έχετε χωρίσει κιόλας και να μην το ξέρεις.

    Άφησε την, μην πάρεις τηλέφωνο. Αν πραγματικά αγαπάει άφησε την να ρίξει για μια φορά τον εγωισμό της, όπως λες. Εξάλλου η σχέση σας το αξίζει. Ας κάνει την υπέρβαση.

    Αν δεν το κάνει αποχαιρετα την. Αν πάλι πάρει τηλέφωνο, θα καταλάβεις από αυτά που θα σου πει εάν αξίζει το κόπο να προσπαθήσεις να σώσεις αυτή τη σχέση.
    Το θέμα είναι ότι ακόμα και πχ να της έστελνα μου λείπεις ! Δεν θα μ έλεγε πχ κ εμένα μ λείπεις όπως θα έκανα εγώ! Θα μ έλεγε τώρα το θυμήθηκες ; Δηλαδή το γυρνάει πάντα σε επίθεση αντί σε συγκατάβαση
    Πχ μπορεί να μ πέσει λιγοσ Χυμός κάτω και να φωνάξει κ όταν της πέσει σ αυτή και της πω δεν προσεχεις να μου απαντήσει γιατί εσυ θα το καθαρίσεις ;Κάθομαι και σκέφτομαι ότι ίσως σκέφτεται και αυτή το ίδιο ότι αν την αγαπούσα πραγματικά θα πρέπει να παρω εγώ τηλέφωνο και πνίγομαι στις σκέψεις ειδικά ενώ έχουν περάσει 7 μέρες φοβάμαι μήπως περάσουν άλλες τόσες και δεν ξέρω τι έχουμε και υπομένω λόγω καψούρας ! Έχω γνωρίσει αδέρφια, το χει ανακοινώσει σε γονεις την σχέση και εγώ το ίδιο ! Στην παρούσα σχέση με τον συγκεκριμένο ανώτερο δεν παίζει! Remedy προφανώς και για μένα ήταν άσχημο ότι είχα σχέση κ επαιζα με αυτή εννοείται γ αυτό κ είπα δεν ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΤΗΣ! Από κει και πέρα προφανώς όταν δουλεύει δεν έχω απαίτηση να μαγειρεύει κάθε μέρα , όμως το μαγείρεμα εγώ το έχω προαπαιτούμενο και το θεωρώ ως φροντίδα για εμένα και αντίστοιχα μελλοντικά για οικογενεια ! Το ειχα ξεκαθαρίσει από την αρχή, δεν ήταν δεκτική αλλά δεν αποχώρισε κ ολας!

  6. #36
    Honorata
    Guest
    Άφησε την. Αν σε θέλει θα λυγίσει από την αδυναμία της. Οποιος θέλει πολύ, το σκέφτεται, ξανά γυρνάει, κάνει υποχωρήσεις, ξαναμιλαει, ξαναπροσπαθει δεν χανεται και ξεκοβει έτσι. Άλλαξε τους κανονες του παιχνιδιού, μη φοβάσαι, αν καίγεται θα γυρίσει

  7. #37
    Honorata
    Guest
    Θα γυρίσει σαν παραπονεμενη γατούλα με όποιους όρους της βάλεις για να προσπαθήσετε. Εάν δε γυρίσει δεν άξιζε, τόσο απλά

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Θα γυρίσει σαν παραπονεμενη γατούλα με όποιους όρους της βάλεις για να προσπαθήσετε. Εάν δε γυρίσει δεν άξιζε, τόσο απλά
    Σε ευχαριστώ πολύ που με ενθαρρύνεις γιατί παρόλο που ξέρω ότι δύσκολα θα βγάλουμε άκρη την αγαπάω κ δεν θέλω να την χάσω ! Το θέμα είναι αν γυρίσει να μην γυρίσει επειδή δοκίμασε ήδη κάτι διαφορετικό αλλά επειδή όντως έλειψα !

  9. #39
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Agnwstos13 View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ που με ενθαρρύνεις γιατί παρόλο που ξέρω ότι δύσκολα θα βγάλουμε άκρη την αγαπάω κ δεν θέλω να την χάσω ! Το θέμα είναι αν γυρίσει να μην γυρίσει επειδή δοκίμασε ήδη κάτι διαφορετικό αλλά επειδή όντως έλειψα !
    Ότι και να είναι ο χρόνος θα δείξει

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Agnwstos13 View Post
    Το θέμα είναι ότι ακόμα και πχ να της έστελνα μου λείπεις ! Δεν θα μ έλεγε πχ κ εμένα μ λείπεις όπως θα έκανα εγώ! Θα μ έλεγε τώρα το θυμήθηκες ; Δηλαδή το γυρνάει πάντα σε επίθεση αντί σε συγκατάβαση
    Πχ μπορεί να μ πέσει λιγοσ Χυμός κάτω και να φωνάξει κ όταν της πέσει σ αυτή και της πω δεν προσεχεις να μου απαντήσει γιατί εσυ θα το καθαρίσεις ;Κάθομαι και σκέφτομαι ότι ίσως σκέφτεται και αυτή το ίδιο ότι αν την αγαπούσα πραγματικά θα πρέπει να παρω εγώ τηλέφωνο και πνίγομαι στις σκέψεις ειδικά ενώ έχουν περάσει 7 μέρες φοβάμαι μήπως περάσουν άλλες τόσες και δεν ξέρω τι έχουμε και υπομένω λόγω καψούρας ! Έχω γνωρίσει αδέρφια, το χει ανακοινώσει σε γονεις την σχέση και εγώ το ίδιο ! Στην παρούσα σχέση με τον συγκεκριμένο ανώτερο δεν παίζει! Remedy προφανώς και για μένα ήταν άσχημο ότι είχα σχέση κ επαιζα με αυτή εννοείται γ αυτό κ είπα δεν ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΤΗΣ! Από κει και πέρα προφανώς όταν δουλεύει δεν έχω απαίτηση να μαγειρεύει κάθε μέρα , όμως το μαγείρεμα εγώ το έχω προαπαιτούμενο και το θεωρώ ως φροντίδα για εμένα και αντίστοιχα μελλοντικά για οικογενεια ! Το ειχα ξεκαθαρίσει από την αρχή, δεν ήταν δεκτική αλλά δεν αποχώρισε κ ολας!
    ε πως δεν εισαι κριτης;;; δεν μπορει να λες οτι δεν εχεις εμπιστοσυνη γιατι χωνοταν σε δεσμευμενους και μετα να λες οτι δεν εισαι κριτης.. την κρινεις και την κατακρινεις, και πιστευω τα εχεις πει και στην ιδια.

    μα.. οταν εχεις κατι προαπαιτουμενο και δεν το βρισκεις και μαλιστα στο δηλωνει, δεν προσπαθει να σε ξεγελασει, εσυ που δεν το βρισκεις αποχωρεις αν σου ειναι οντως τοσο σημαντικο.
    εκεινη γιατι να φυγει;;;
    εκεινη θα φυγει αν δεν βρει τα δικα της προαπαιτουμενα..

    εφοσον σκεφτοσασταν για σοβαρη συνεχεια, το θεμα δεν ειναι "εσυ δεν μαγαπας- οχι εσυ δεν μ αγαπας"...
    το θεμα ειναι να κατσετε ο καθενας σας και να σκεφτειτε σοβαρα αν αυτη ειναι μια ταιριαστη σχεση που εχει μελλον υγιες και οχι κυνηγητα και καυγαδες...
    απο οσα δειχνετε και λες, δεν εχει, αλλα εσεις θα το αποφασισετε, οχι εμεις.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε πως δεν εισαι κριτης;;; δεν μπορει να λες οτι δεν εχεις εμπιστοσυνη γιατι χωνοταν σε δεσμευμενους και μετα να λες οτι δεν εισαι κριτης.. την κρινεις και την κατακρινεις, και πιστευω τα εχεις πει και στην ιδια.

    μα.. οταν εχεις κατι προαπαιτουμενο και δεν το βρισκεις και μαλιστα στο δηλωνει, δεν προσπαθει να σε ξεγελασει, εσυ που δεν το βρισκεις αποχωρεις αν σου ειναι οντως τοσο σημαντικο.
    εκεινη γιατι να φυγει;;;
    εκεινη θα φυγει αν δεν βρει τα δικα της προαπαιτουμενα..

    εφοσον σκεφτοσασταν για σοβαρη συνεχεια, το θεμα δεν ειναι "εσυ δεν μαγαπας- οχι εσυ δεν μ αγαπας"...
    το θεμα ειναι να κατσετε ο καθενας σας και να σκεφτειτε σοβαρα αν αυτη ειναι μια ταιριαστη σχεση που εχει μελλον υγιες και οχι κυνηγητα και καυγαδες...
    απο οσα δειχνετε και λες, δεν εχει, αλλα εσεις θα το αποφασισετε, οχι εμεις.
    Δεν έχεις άδικο όμως όταν είσαι καψούρης λες ότι νταξει δεν μπορεί να το εννοεί εντελώς, ίσως αλλάξει! Γενικότερα δεν αποδέχομαι ποτε την άποψη έτσι είμαι Αμα σ αρέσει σε μια σχέση , ο καθένας πρέπει να Προσαρμόζεται στα θέλω του αλλου σε λογικα πλαίσια πάντα ! Αν θέλεις να μην αλλάξεις σε τιποτα μείνε μόνος-η σου! Το λέω κ στον εαυτό μου ! Σίγουρα δεν τα είχα αλλάξει όλα όσα ήθελα αλλά ποτε δεν θα λεγα έτσι είμαι δεν αλλαζω!ολα είναι θέμα θέλησης νομίζω! Είσαι υπέρ της άποψης να το αφήσω όπως είναι χωρίς να ενοχλήσω μετά από τόσες μέρες που έχουμε να μιλήσουμε και αν θέλει θα ενοχλήσει ή να κάνω κίνηση να ξεκαθαρίσω τι έχουμε ;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Agnwstos13 View Post
    Δεν έχεις άδικο όμως όταν είσαι καψούρης λες ότι νταξει δεν μπορεί να το εννοεί εντελώς, ίσως αλλάξει! Γενικότερα δεν αποδέχομαι ποτε την άποψη έτσι είμαι Αμα σ αρέσει σε μια σχέση , ο καθένας πρέπει να Προσαρμόζεται στα θέλω του αλλου σε λογικα πλαίσια πάντα ! Αν θέλεις να μην αλλάξεις σε τιποτα μείνε μόνος-η σου! Το λέω κ στον εαυτό μου ! Σίγουρα δεν τα είχα αλλάξει όλα όσα ήθελα αλλά ποτε δεν θα λεγα έτσι είμαι δεν αλλαζω!ολα είναι θέμα θέλησης νομίζω! Είσαι υπέρ της άποψης να το αφήσω όπως είναι χωρίς να ενοχλήσω μετά από τόσες μέρες που έχουμε να μιλήσουμε και αν θέλει θα ενοχλήσει ή να κάνω κίνηση να ξεκαθαρίσω τι έχουμε ;
    εξαρταται απο το τι θελεις να πετυχεις.

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Kαλημερα και παλι. Χθες το βραδυ αποφασισα να παω απο το σπιτι της για να παρω τα πραγματα χωρις να την ειδοποιησω καθως δεν αντεχα αλλο ψυχικα!χτυπησα το κουδουνι, μου ανοιξε και οταν ανεβηκα μου λεει οντως τωρα; της λεω ναι ηρθα να παρω τα πραγματα μου, μου ειχες πει θα τα στειλεις και να σ πω και 2 πραγματα. Σε αγαπησα εκανα λαθη πολλα και ακομα κανω, εκανα πολλα ονειρα μαζι σου ! αυτη αρχισε να μου λεει δεν με αγαπησες οπως ειμαι ενω ηταν βουρκωμενη φουλ , και μονο που λες αγαπησα και οχι αγαπω χρησιμοποιεις παρελθοντικο χρονο κτλπ. με τα πολλα παλι μανουριασαμε και της λεω φερτα πραγματα, μου τα δινει και παω να φυγω ανοιγει την πορτα λεει περνα μεσα ! ξεκινησαμε παλι την συζητηση σε εντονο υφος της ειπα οτι την τελευταια φορα εφυγε απο το σπιτι, παρολο που ειμαι εγωιστης εκανα κινηση την πηρα τηλ να γυρισει,μου λεει ναι και γυρισα . μετα πηρα τα κλειδια απο την πορτα και αρχισες να επιμενεις για να φυγεις. Αυτο της λεω σημαινει οτι προσπαθησα να σε κρατησω και γυρναει και μου λεει δεν εχεις τον τροπο μαλλον να με κρατησεις. Εκεινη τη στιγμη νευριασα και της λεω ενταξει καλες γιορτες υγεια σε σενα κ στην οικογενεια σου και πολυχρονη μιας και τις επομενες μερες γιορταζει και εφυγα! Παρολα αυτα με εχουν πιασει τυψεις ,νιωθω ενοχες που της ειπα οτι ηρθα να παρω τα πραγματα, που τις ειπα σ αγαπησα και οχι σ αγαπω και σκεφτομαι οτι αυτη βαζει στο μυαλο της μονο αυτα αντι να δει την κινηση και υψωνει τειχος εγωισμου! Σκεφτηκα να ξαναστειλω μιας κ αυτη δεν προκεται να στειλει θεβρβ και δεν την παλευω καθολου δεν ξερω τι εχω παθει

  14. #44
    Elenia781
    Guest
    Καλα έκανες και πήγες ξαφνικά.Το οντως τώρα είναι ειρωνικό και δείχνει οτι μια βδομαδα δεν της ελλειψες καθόλου δεν σκεφτηκε οτι μπορεί να φταει, και απο την συζητηση δεν βγηκε τιποτα αλλη μια φορά .Που είναι η αγαπη που τα συγχωρεί ολα; Η σχεση αυτή ελαβε τέλος. Ενταξει είναι νωπός ο χωρισμός και νιωθεις ξεκρεμαστος όμως είναι αυτό που είναι. Κατσε ηρεμησε να ξεθολώσεις . Μεχρι τα 40 ερευνουμε λεει ο Κ.Γιουνγκ μετα τα 40 αρχιζει η ζωή!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Η κοπέλα είπε κάτι πάρα πολύ σωστό, δεν την θες όπως είναι, όσο έχω διαβάσει το θέμα σου βιαστικά προσπαθείς να την αλλάξεις και να σε αλλάξει. Σχέση κάνουμε με κάποιον που ταιριάζουμε, αυτά που λες κάπου ότι κάνεις προσπάθεια να αλλάξεις για τον άλλο είναι να 'χαμε να λέγαμε. Δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν πολύ τα μακαρόνια, εκείνη τρελαίνεται για αυτά, θα τρώω μια στο τόσο μακαρόνια ή βρίσκουμε την μανιταρόσουπα που αρέσει και στους δύο. Δεν σχετίζεστε με υγιή τρόπο, δεν ταιρίαζετε, όλο χειριστικότητες και αηδίες είστε. Πιάνεσαι από μικρολεπτομέρειες και όχι από την μεγάλη εικόνα. Το ρεζουμέ είναι ότι όλα είναι λάθος σε αυτή τη σχέση.

    Σοβαρέψου, είσαι 30 χρονών όπως είπες, όχι 5. Καιρός να πας παρακάτω!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. καμμιά συμβουλη? Ηρωινη και απεξάρτηση
    By Fanoula in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 23-04-2019, 00:00
  3. Οι γιορτινές μέρες μου προκαλούν άγχος, τι να κάνω;
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 30-12-2018, 10:12
  4. Replies: 9
    Last Post: 29-08-2017, 16:30
  5. Μένει κανείς/καμμία Πάτρα?
    By karen1985 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-2012, 10:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •