ΕΝΤΡΟΜΗ ΕΜΜΟΝΉ ΓΙΑ HIV - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 30 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 441
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kido View Post
    Πάντως αυτό είναι καλή ιδέα , μπορείτε να πάτε μαζί για να έχετε η μία την άλλη . Αλλά αν σας βρει κι αυτός οκ , τότε μετά τελος δεν θα το ξανα βαλετε στο μυαλό σας
    Πολυ αμφιβάλω οτι θα ξεκολλησουν. Και μιλαμε για κορυφαίο γιατρο. Ο φίλος μου ειναι σταθερα πολλα χρονια χωρίς καν λοιμώξεις
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Πιστεύω ότι θα σταματήσω να το σκέφτομαι. Το πρόβλημα τώρα είναι πως θα το πω στον άντρα μου που μετά από τόσες εξετάσεις δε θέλει να ξανακούσει γι'αυτό. ..

  3. #33
    Nefeli28
    Guest
    Πρέπει να το γνωρίζει; Δεν γίνεται να πας χωρίς να το ξέρει;
    Κι από την άλλη, αυτός θα μας κάνει εξετάσεις η θα μας μιλήσει μόνο;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Νεφέλη μου δεν γίνεται να το κρύψω. Όπως σου πα δεν δουλευω και ξερει που είμαι ανά πάσα στιγμή. Δεν ξέρω τι θα ζητήσει αν θα μας ξανακάνει εξετάσεις. Εγώ λέω να πάμε και θα βρω τρόπο με τον άντρα μου

  5. #35
    Nefeli28
    Guest
    Καταλαβα...
    Εγώ δουλεύω τα πρωινά. Η ψυχολόγος δεν με αφήνει να «ασχολούμαι» άλλο με αυτό. Εξετάσεις,γιατρούς κλπ. Από τη μια όμως θέλω να πάω, από την άλλη φοβάμαι και με αποτρέπουν και η ψυχολόγος και η ψυχίατρος λόγω της ιδψ που έχω.
    Στο τσεκποιντ σου είχαν πάρει αίμα;
    Δεν ηρεμησες μετά από αυτό;

  6. #36
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Νεφέλη μου δεν γίνεται να το κρύψω. Όπως σου πα δεν δουλευω και ξερει που είμαι ανά πάσα στιγμή. Δεν ξέρω τι θα ζητήσει αν θα μας ξανακάνει εξετάσεις. Εγώ λέω να πάμε και θα βρω τρόπο με τον άντρα μου
    ΕRIKA πες οτι θα πας για πρωινό καφέ με μια φίλη σου . Αυτός θα είναι στην δουλειά , οπότε θα είσαι πένα ή πες του θα κατέβεις κέντρο Αθήνα να ψωνίσεις στα Mango ένα φόρεμα . Ελα κάτι θα βρεις

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Ναι κάτι θα κανονισω

  8. #38
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Ναι κάτι θα κανονισω
    Προκειμένου να σου φύγει αυτή η σκέψη , ενα αθώο ψεματάκι αξίζει τον κοπο . Αλλά μετά είπαμε έτσι ; Τέρμα οι κακές σκέψεις .

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Λοιπόν, πηρα στο συγγρο και μου επίβέβαιωσαν ότι η εξέταση καλύπτει ολα τα στελεχη και να .μην ασχολούμαι. Λέω να ακολουθήσω τη συμβουλή τους.άλλωστε είναι κέντρο αναφοράς...

  10. #40
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Λοιπόν, πηρα στο συγγρο και μου επίβέβαιωσαν ότι η εξέταση καλύπτει ολα τα στελεχη και να .μην ασχολούμαι. Λέω να ακολουθήσω τη συμβουλή τους.άλλωστε είναι κέντρο αναφοράς...
    Έρικα δεν χρειάζεται να πας σε άλλους τετοιους γιατρους.ήμαρτον δηλαδή στο είπαν όλοι ότι δεν εχεις τίποτα. Χανεις τον άντρα σου και το παιδί σου τι άλλο χρειάζεται για να σε αφυπνισει?
    Σε ψυχίατρο πηγαινεις?περνεις κάποια αγωγή?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Αποστολέα έτσι είναι ακριβως. Ο άντρας μου μου είπε ότι αν συνεχίσω έτσι θα μου πάρει το παιδί και θα με κλείσει σε ίδρυμα. Προσπαθώ να απεγκλοβιστω.με παρακολουθούσε ψυχιατρος μόνο για τα χάπια. Τώρα έχω ραντεβου στο κέντρο ψυχικης υγειας του ασκληπιειου στις 27 του μήνα. Να δούμε τι θα γίνει κι εκεί...

  12. #42
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Λοιπόν, πηρα στο συγγρο και μου επίβέβαιωσαν ότι η εξέταση καλύπτει ολα τα στελεχη και να .μην ασχολούμαι. Λέω να ακολουθήσω τη συμβουλή τους.άλλωστε είναι κέντρο αναφοράς...
    Συμφωνώ Ερικα ότι πρπεει να ακολουθήσεις την συμβουλή τους! Ζήσε όμορφα την κάθε σου μέρα χωρίς να σε τρώει αυτό το άγχος ότι έχεις HIV.Δεν έχεις έκανες εξετάσεις και είσαι μια χαρά.
    Για αύριο κάνεις μας δεν ξέρει πως θα είναι και το θα του τυχει αλλά γιατί να χαλάς την καθημερινότητα σου με μια σκέψη που ξέρεις ότι είναι λάθος?
    Έχεις τον άντρα σου, το παιδάκι σου και πρέπει να τους χαίρεσαι και να τους απολαμβάνεις..
    Ελπίζω να αισθάνεσαι καλύτερα σήμερα :)

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Ναι κάπως καλύτερα. Το πρωί που ξυπναω έχω πολύ αγχος

  14. #44
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Αποστολέα έτσι είναι ακριβως. Ο άντρας μου μου είπε ότι αν συνεχίσω έτσι θα μου πάρει το παιδί και θα με κλείσει σε ίδρυμα. Προσπαθώ να απεγκλοβιστω.με παρακολουθούσε ψυχιατρος μόνο για τα χάπια. Τώρα έχω ραντεβου στο κέντρο ψυχικης υγειας του ασκληπιειου στις 27 του μήνα. Να δούμε τι θα γίνει κι εκεί...
    Για το καλό του παιδιου σου,του άντρα σου και του δικού σου πήγαινε σε κάποιον ειδικο άμεσα.
    Για μένα μην αφήνεις τις μέρες να περνανε χανεις τις πιο όμορφες στιγμές με την οικογενεια σου.και συνεχισε την αγωγη σου θα σε βοηθήσει πολύ.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Αυτό θα κάνω. Δυστυχώς λόγω οικονομικών δεν μπορώ να πάω ιδιωτικα γι'αυτό θα πάω εκεί και δεν έχουν νωρίτερα ραντεβού. Όσο για τη φαρμακευτική αγωγή δεν μ'έχει βοηθήσει μέχρι τωρα

Page 3 of 30 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονή με πρώην
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 12-02-2019, 20:09
  2. φοβος και εμμονη
    By rina22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2012, 21:23
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2012, 00:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 02:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 17:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •