εκτακτες συστολες - αρνητικα ταφ σε καριογραφημα - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 196
  1. #61
    Nai nai εγω ειμαι
    Η μελέτη κ ο καυτηριασμος η ablation ειναι η ιδια τεχνική απλα στο καυτηριασμο βαζουν αλλου ειδους καθετήρες μεσα κ σου καινε η παγωνουν σημια.. Εστιες.. Αλλα η διαδικασια εισαγωγής κλπ ειναι ιδια μπαινουν απο το ποδι κ σου προκαλουν αρρυθμιες για να βρουνε σημεία που προκαλούν ταχυκαρδια αρρυθμια κλπ
    Σε μενα μον προκαλεσανε... Δεν προήλθε καμια απο μονη της στθς 2 ωρες μελέτης που κάναμε... Οποτε την περίπτωση μ τη θεωρούμε αχαρτογραφιτη

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Nai nai εγω ειμαι
    Η μελέτη κ ο καυτηριασμος η ablation ειναι η ιδια τεχνική απλα στο καυτηριασμο βαζουν αλλου ειδους καθετήρες μεσα κ σου καινε η παγωνουν σημια.. Εστιες.. Αλλα η διαδικασια εισαγωγής κλπ ειναι ιδια μπαινουν απο το ποδι κ σου προκαλουν αρρυθμιες για να βρουνε σημεία που προκαλούν ταχυκαρδια αρρυθμια κλπ
    Σε μενα μον προκαλεσανε... Δεν προήλθε καμια απο μονη της στθς 2 ωρες μελέτης που κάναμε... Οποτε την περίπτωση μ τη θεωρούμε αχαρτογραφιτη
    Nagia mou na se rwtisw, poté xriazete i ilektrofisiologikh meleth Kai o kaftiriasmos;

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ευχαριστω που μου απαντησες! Ο καθετηριασμος και ο καυστηριασμος ειναι διαφορετικα. Εμενα μου εκαναν καθετηριασμο για να αποκλεισουν στεφανιαια νοσο. Βαλανε καθετηρα απο το δεξι χερι στο εσωτερικο σημειο του καρπου εκει που ειναι η κυρια οδος προς την καρδια. Δεν βρηκαν τιποτα. Αρα ειναι διαφορετικη η ηλεκτροφ... μελετη. Θα το ψαξω και αυτο! Ευχαριστω πολυ!

  4. #64
    Θα σε γελασω αλλα νομιζω ειναι η τελευταια εξέταση δεν εχει κατι παραπανω οσον αφορα τις αρρυθμιες... Σου κανουν τη μελετη κ αν βρουνε εστιες τις καυτηριαζουν.... Μετα το παραπάνω απο αυτο μ ειπανε για γονίδιακο έλεγχο που ειναι ακριβός ομως κ δεν υπόσχεται 100 αληθινες απαντήσεις κ ξεκαθαρες... Γενικα αποσο καταλαβα κ μ ειπανε οι γιατροι οι αρρυθμιες ειναι ο λαβύρινθος της καρδιολογιας.

  5. #65
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Ευχαριστω που μου απαντησες! Ο καθετηριασμος και ο καυστηριασμος ειναι διαφορετικα. Εμενα μου εκαναν καθετηριασμο για να αποκλεισουν στεφανιαια νοσο. Βαλανε καθετηρα απο το δεξι χερι στο εσωτερικο σημειο του καρπου εκει που ειναι η κυρια οδος προς την καρδια. Δεν βρηκαν τιποτα. Αρα ειναι διαφορετικη η ηλεκτροφ... μελετη. Θα το ψαξω και αυτο! Ευχαριστω πολυ!
    Αα στεφανιογραφημα κανατε δλδ για τυχόν βουλωμενες αρτητιες κλπ νομιζω ειναι αυτο... Δε το χω κανει...
    Εχω βαλει πολλα χολντερ... Εκαμα μαγνητική καρδιας κ πριν ενα χρονο ηλ μελετη τωρα φοραω ilr ειναι υποδόριο χολντερ κατω απτο δέρμα που καταγραφεί τυχον επεισόδια μπας κ βρουμε τι ειναι αυτο που εχω

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ναι αυτο ακριβως!στεφανιο...
    Εκανα και εγω και αξονικη και μαγνητικη και καρδιογραφηματα και echo καρδιας και holder. Οι αρρυθμιες μολις γεννησα εμφανιστηκαν! Δηλαδη εδω και 2μιση μηνες. Ειναι πραγματικα απαισιες. Θελω να το ψαξω ομως. Δεν θα μεινω στο 1 χολτερ. Θεωρεις πιο καλη την ηλεκτρο.. μελετη ή αυτο το εσωτερικο χολτερ; Και με ποια κριτηρια το βαζουν αυτο; Το ζητας ή πρεπει να το θεωρει σωστο ο γιατρος σου να μπει; Συγνωμη σε τρελανα αλλα εισαι η μονη που μπορει να μου απαντησει σε αυτα και δεν εισαι γιατρος! ☺️ Επειδη θα παω Ιουλιο στη γιατρο μου να ξερω να της μιλησω!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ειμαι απο Κυπρο εγω. Δεν ειμαι Ελλαδα για να απευθυνθω στον ιδιο γιατρο. Εστειλα ολο το ιστορικο μου του μακαριτη του Κρεμαστινου και μου ειπε την αποψη του. Θα πηγαινα να με εξετασει αλλα πεθανε λιγο καιρο μετα απο κορωνοιο! Ελεος δηλαδη...

  8. #68
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Ειμαι απο Κυπρο εγω. Δεν ειμαι Ελλαδα για να απευθυνθω στον ιδιο γιατρο. Εστειλα ολο το ιστορικο μου του μακαριτη του Κρεμαστινου και μου ειπε την αποψη του. Θα πηγαινα να με εξετασει αλλα πεθανε λιγο καιρο μετα απο κορωνοιο! Ελεος δηλαδη...
    Τωρα αρχισες δλδ να τις εχεις? Δεν ειχες ξανα τετοια θεματα? Μηπως απτα ορμονικα σου προέρχονται... Θυροειδη κ τετοια κοιταξες? Πέρασες καμια επιλοχια μήπως? Γενικα εχω παρατήρησει σε μενα οτι εκτος απο τις ακυρες τελειως στιγμές που έρχονται... Έρχονται κ οταν πιω αλκοολ ις επομενες μερες.. Αν στεναχωρηθω η αν τσιτωσω απο νευρα...
    Τη μελετη δε στη κάνουν ευκολα γιατι ειναι κ δύσκολη εξέταση αφου ειναι επεμβατικη... Πρεπει να εχεις παρα πολλες αρρυθμιες... Του τυπου 10.000 για να σου καψουν την εστια... Η στη δικη μ περίπτωση μου καναν γιατι ειναι κοιλιακη δλδ εχει μια επικινδυνοτητα.. Αλλα δεν βρήκαμε τι ακριβώς είναι απο που προέρχεται κ γιατι...
    Το εσωτερικό χολντερ μου το προτινε ο γιατρος μου κ το βαλαμε για να παρακολουθει για τα επομενα 3χρονια

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Οχι δεν ειχα τιποτα πριν! Εκανα αιματολογικες ολα οκ. Πριν ειχα αλλα θεματα αλλα οχι εκτακτες! Θα παω και σε αλλο καρδιολογο μεσα Ιουνιου να δουμε ξανα τι γινεται..

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Εμένα με είχαν αφήσει οι έκτακτες λίγες μέρες, αυτές τις μέρες με ξαναέπιασαν στα ξαφνικά απο το πουθενά. Καλά εγώ μπορεί να κάνω 3-4 έκτακτες μόνο και να τρομάζω. Δε θα τις συνηθίσω ποτέ.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Ποιος μπορεί να τις συνηθίσει? Είναι τρομερά τρομακτικές όσες και να έχεις όποτε και να έχεις. Δεν ξέρω ρε παιδιά τι άλλο να κάνω πια. Δεν θέλω να νιώσω ξανά καμία. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για να βοηθησω τον εαυτό μου.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Δεν τις συνηθιζεις. Ειναι μερος της καθημερινοτητας μας. Εγω καποιες μερες ειμαι καλα καποιες οχι. Καποιες φορες τις αγνοω καποιες αλλες δεν μπορω να μην τις αγνοησω. Ειναι τρομακτικες και δυστυχως σε καποιους ειναι παρα πολλες.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Το έχω πάρει απόφαση ότι δεν πρόκειται να σταματήσουν. Τις έχω χρόνια και δεν έχω καταλάβει από τι προκαλούνται γιατί έχω λίγες σε σχέση με άλλους ανθρώπους. Από ότι έχω καταλάβει έτσι απλά λειτουργεί η καρδιά μου. Το μόνο που ξέρω είναι ότι το άγχος τις αυξάνει. Είναι πολύ ενοχλητικές και τρομακτικές που σε πιάνουν στα καλά καθούμενα και σκέφτεσαι τι έκανες και σε έπιασαν πάλι. Υπάρχουν χάπια που τις μειώνουν αλλά όχι τελείως.

  14. #74
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Το έχω πάρει απόφαση ότι δεν πρόκειται να σταματήσουν. Τις έχω χρόνια και δεν έχω καταλάβει από τι προκαλούνται γιατί έχω λίγες σε σχέση με άλλους ανθρώπους. Από ότι έχω καταλάβει έτσι απλά λειτουργεί η καρδιά μου. Το μόνο που ξέρω είναι ότι το άγχος τις αυξάνει. Είναι πολύ ενοχλητικές και τρομακτικές που σε πιάνουν στα καλά καθούμενα και σκέφτεσαι τι έκανες και σε έπιασαν πάλι. Υπάρχουν χάπια που τις μειώνουν αλλά όχι τελείως.
    Ακριβώς έτσι και εγώ , δεν έχω πολλές σε σχέση με
    Άλλους τις έχω κάπου 10 χρόνια τώρα ..μόνο που όταν με πιάνουν μου χαλάνε την διάθεση τις περισσότερες φορές άλλες πάλι όχι ... αλλά είναι κουραστικό , περιμένω να ανοίξουν τα γυμναστήρια να πάω μου κάνει καλό ψυχολογικά ...

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Κι εγώ 10 χρόνια τις έχω και σκέφτομαι ότι λογικά είναι καλοήθεις αφού δεν παθαίνω κάτι. Είναι κουραστικό εκεί που είσαι χαλαρός να σε ξαναπιάνουν εκεί που δεν το περιμένεις. Μας αφήνουν λίγο καιρό και μετά ξαναεμφανίζονται από το πουθενά. Αλλά υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πολλές κάθε μέρα και δεν παθαίνουν κάτι και έτσι σκέφτομαι κάπως πιο αισιόδοξα.

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 26-10-2020, 00:55
  2. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 05:32
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 15:27
  4. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 20:29
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •