Seropram - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: Seropram

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by iamverysad View Post
    Θέλω να μην έχω κατάθλιψη. Η αγοραφοβία δε με νοιάζει. Θέλω να είμαι χαρούμενος.
    Αν υπάρχει κάποιο πολύ τραυματκό γεγονός στη ζωή σου, πχ αν έχεις κάποιο σοβαρό θέμα υγείας εσύ ή κάποιος δικός σου που σου δημιουργει κατάθλιψη το καταλαβαίνω, μπορείς να πας για συμβουλευτική στο ΙΕΘΣ διαφορετικά είναι ευκολο να νικήσεις την κατάθλιψη. Μιλα με το γιατρο μήπως σου αλλάξει το φάρμακο επίσης

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μα τα αντικατθλκα πιανουν μονο στην αρχη , αν πιασουν , μετα απο μερικους μηνες τα συνηθιζει ο οργανισμος , μεχρι κι ο ψυχιατρος μου , δεν πιστευει σε αυτα , .................. με ειχε πιασει γερα το σεροξατ για 4 μηνες , το 2010 , και εκτοτε τιποτα ......... τωρα παιρνω αναφρανιλ , παλαιας γενιας τρικυκλικο αντ/κο , μικη δοση , ετσι , για πλασεμπο ......οι εξετασεις DNA , που τις ξερω , ειναι καθαρη απατη ............ τις εκανε καποιος γνωστος μου , πληρωσε 800 ευρω , για να του πουν ποιο αντκ/κο τον πιανει , το πηρε , και τελικα δεν τον επιασε ........τριχες ......
    Τα αγχολυτικά σε πιάνουν? ή ούτε αυτά

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Anna137 View Post
    Τα αγχολυτικά σε πιάνουν? ή ούτε αυτά

    Δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην τον πιανουν , εμενα με πιανουν ελαφρα ...........αν και καποτε πηρα στεντον , πηρα 2,3,4 5 , δεν μεπιαναν .....εφτασα να παρω οολο το κουτι , και δεν με ειχε πιασει ....... λες ναμαι απ ΄αυτους ΄ που κυκλοφορουν αναμεσα μας ?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην τον πιανουν , εμενα με πιανουν ελαφρα ...........αν και καποτε πηρα στεντον , πηρα 2,3,4 5 , δεν μεπιαναν .....εφτασα να παρω οολο το κουτι , και δεν με ειχε πιασει ....... λες ναμαι απ ΄αυτους ΄ που κυκλοφορουν αναμεσα μας ?
    Μα και αυτοί που κυκλοφορούν ανάμεσα μας, ηρεμούν με στεντόν...εχω την αίσθηση ότι έχεις πείσει τον εαυτό σου οτι δε σε πιάνουν και το έλκεις αυτό...τι να πω...πάντως μην λες στους άλλους οτι δεν πιάνουν τα αντικαταθλιπτικά γιατί τους προγραμματίζεις αρνητικά και δεν είναι σωστό! Και εγω παίρνω ένα αντικαταθλιπτικό γύρω στους 4 μήνες, για φόβο και αρνητικές σκέψεις...εντάξει δεν είμαι κ super happy, περίμενα καλύτερα αποτελέσματα, αλλά μια διαφορά εχω δει προς το καλύτερο...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Anna137 View Post
    Μα και αυτοί που κυκλοφορούν ανάμεσα μας, ηρεμούν με στεντόν...εχω την αίσθηση ότι έχεις πείσει τον εαυτό σου οτι δε σε πιάνουν και το έλκεις αυτό...τι να πω...πάντως μην λες στους άλλους οτι δεν πιάνουν τα αντικαταθλιπτικά γιατί τους προγραμματίζεις αρνητικά και δεν είναι σωστό! Και εγω παίρνω ένα αντικαταθλιπτικό γύρω στους 4 μήνες, για φόβο και αρνητικές σκέψεις...εντάξει δεν είμαι κ super happy, περίμενα καλύτερα αποτελέσματα, αλλά μια διαφορά εχω δει προς το καλύτερο...
    οχι ο Μακ κανει πολυ καλα που λεει την αληθεια... ετσι καποιος σκεφτει πιο σοβαρα το θεμα των αντικαταθλιπτικων, εαν σκοπευει να τα ξεκινησει ή εαν του τα εχει γραψει καποιος ψυχιατρος... δεν ειναι θεμα να τρομαξουμε τους αλλους ειναι θεμα να τους ενημερωσουμε ωστε να μην τα ξεκινησουν σαν λυση σωτηριας στην καταθλιψη.. η καταθλιψη δεν ειναι στην ουσια αντιμετωπισιμη ψυχικη διαταραχη, ειναι διαταραχη που απλα εαν κανεις παρα πολλα ισως να βελτιωσεις καπως το βιωτικο σου επιπεδο, αλλα θα υπαρχει παντα εκει για να σε ''στοιχιωνει''.......... απο εκει και περα, ολοι μας οταν τα ξεικινησαμε για πρωτη φορα, ειδαμε μια αλλαγη, αλλα μονο στην αρχη μεχρι να επελθει ο κορεσμος, απαξ και επερθει στην συνεχεια ειναι μη χρειαζουμενα... αυτο δεν σημαινει οτι θα σε εχει φυγει η καταθλιψη αλλα οτι εχουν σταματησει να δρανε..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    οχι ο Μακ κανει πολυ καλα που λεει την αληθεια... ετσι καποιος σκεφτει πιο σοβαρα το θεμα των αντικαταθλιπτικων, εαν σκοπευει να τα ξεκινησει ή εαν του τα εχει γραψει καποιος ψυχιατρος... δεν ειναι θεμα να τρομαξουμε τους αλλους ειναι θεμα να τους ενημερωσουμε ωστε να μην τα ξεκινησουν σαν λυση σωτηριας στην καταθλιψη.. η καταθλιψη δεν ειναι στην ουσια αντιμετωπισιμη ψυχικη διαταραχη, ειναι διαταραχη που απλα εαν κανεις παρα πολλα ισως να βελτιωσεις καπως το βιωτικο σου επιπεδο, αλλα θα υπαρχει παντα εκει για να σε ''στοιχιωνει''.......... απο εκει και περα, ολοι μας οταν τα ξεικινησαμε για πρωτη φορα, ειδαμε μια αλλαγη, αλλα μονο στην αρχη μεχρι να επελθει ο κορεσμος, απαξ και επερθει στην συνεχεια ειναι μη χρειαζουμενα... αυτο δεν σημαινει οτι θα σε εχει φυγει η καταθλιψη αλλα οτι εχουν σταματησει να δρανε..
    Εφόσον λοιπόν ολοι είδαμε μια αλλαγή στην αρχή όταν τα πήραμε, γι αυτό το λόγο δε πρέπει να γράφουμε στους ανθρώπους που τα ξεκινούν τώρα οτι είναι άχρηστα και δε θα δουν καμία βελτίωση. Οταν ο άνθρωπος που έχει κατάθλιψη ή διαταραχή άγχους, δει έστω και μια μικρή βελτίωση μπορεί μετά να πάρει τα πάνω του και να κάνει και προσπάθειες μόνος του, να πάρει μια μικρή δύναμη. Και βέβαια δε πιστεύουμε οτι ένα φαρμακάκι μπορεί να σου αλλάξει τελείως τη ζωή και να σε κάνει απο δυστυχισμένο, ευτυχισμένο, θέλει και μεγάλη προσωπική προσπάθεια μετά, και αλλαγή σκέψης, αλλά είναι τουλάχιστον μια αρχή για να γίνει αυτή η προσπάθεια...και το λέω εγώ που σε γενικές γραμμές είμαι κατά των φαρμάκων. Το πήρα το εσκιταλοπράμ 5 μήνες, μου έδωσε ότι μου έδωσε, τωρα ξεκινώ να το κόβω με συννενόηση γιατρού γιατί και εγώ συμφωνώ μαζί σου δεν εχει να μου δώσει κάτι παραπάνω. Απο εκεί και πέρα πήρα εγώ τη δύναμη που ήθελα να προσπαθήσω μόνη μου να βοηθήσω τον εαυτό μου, όσο μπορώ...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Anna137 View Post
    Εφόσον λοιπόν ολοι είδαμε μια αλλαγή στην αρχή όταν τα πήραμε, γι αυτό το λόγο δε πρέπει να γράφουμε στους ανθρώπους που τα ξεκινούν τώρα οτι είναι άχρηστα και δε θα δουν καμία βελτίωση. Οταν ο άνθρωπος που έχει κατάθλιψη ή διαταραχή άγχους, δει έστω και μια μικρή βελτίωση μπορεί μετά να πάρει τα πάνω του και να κάνει και προσπάθειες μόνος του, να πάρει μια μικρή δύναμη. Και βέβαια δε πιστεύουμε οτι ένα φαρμακάκι μπορεί να σου αλλάξει τελείως τη ζωή και να σε κάνει απο δυστυχισμένο, ευτυχισμένο, θέλει και μεγάλη προσωπική προσπάθεια μετά, και αλλαγή σκέψης, αλλά είναι τουλάχιστον μια αρχή για να γίνει αυτή η προσπάθεια...και το λέω εγώ που σε γενικές γραμμές είμαι κατά των φαρμάκων. Το πήρα το εσκιταλοπράμ 5 μήνες, μου έδωσε ότι μου έδωσε, τωρα ξεκινώ να το κόβω με συννενόηση γιατρού γιατί και εγώ συμφωνώ μαζί σου δεν εχει να μου δώσει κάτι παραπάνω. Απο εκεί και πέρα πήρα εγώ τη δύναμη που ήθελα να προσπαθήσω μόνη μου να βοηθήσω τον εαυτό μου, όσο μπορώ...
    εγω συνεχιζω να ειμαι κατα, οχι γιατι θελω να πιστευω οτι ειναι αχρηστα, αλλα γιατι πλεον για μενα ειναι επικυνδινα, οταν κανω προσπαθεια να τα κοψω και βιωνω τρομερα συμπτωματα αποσυρσης.. οταν δεν τα παιρνω και οργανισμος μου, για μηνες προσπαθει να επαναφερει ''την χημεια'' στα φυσιολογικα του επιπεδα.. καταλαβαινεις οτι δεν ειναι τοσο αθωα... οταν αλλαζεις ουσια και αυτο το οποιο δηλωνεται ως ''αντικαταθλιπτικο'', νιωθεις οτι σε προκαλει περισσοτερη καταθλιψη, τι γινετε? οταν αλλη ουσια παλι, ενω εχει παρει την εγκριση να δηλωνεται ως '' αντικαταθλιπτικο'' σε προκαλει απωθημενα και τα απωθημενα ειναι η χειροτερη μορφη στην καταθλιψη για να σε δημιουργησει τασεις αυτοκτονιας, τοτε τι γινετε? ξερεις κατι εχω ολο το δικαιωμα, σαν χρηστης αντικαταθλιπτικων, απλα να περιγραψω την εμπειρια μου και ''να προστατευσω'' και ''να ενημερωσω'' αλλους τυχων ανθρωπους απο το να τα σκεφτουν εις διπλουν εαν θα τα ξεκινησουν ή αν εχουν καποια αλλη εναλλαχτικη για την αντιμετωπιση της καταθλιψης τους...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Anna137 View Post
    Μα και αυτοί που κυκλοφορούν ανάμεσα μας, ηρεμούν με στεντόν...εχω την αίσθηση ότι έχεις πείσει τον εαυτό σου οτι δε σε πιάνουν και το έλκεις αυτό...τι να πω...πάντως μην λες στους άλλους οτι δεν πιάνουν τα αντικαταθλιπτικά γιατί τους προγραμματίζεις αρνητικά και δεν είναι σωστό! Και εγω παίρνω ένα αντικαταθλιπτικό γύρω στους 4 μήνες, για φόβο και αρνητικές σκέψεις...εντάξει δεν είμαι κ super happy, περίμενα καλύτερα αποτελέσματα, αλλά μια διαφορά εχω δει προς το καλύτερο...
    Eιναι δυνατον να πεισω τον εαυτο μου να παρω ενα υπακτικο, και να μην τρεχω στην τουαλεττα ? ε , δεν γινεται , απλα δεν με πιανουν τα αντικ/κα , το ιδιο ειναι ........... κι εγω παιρνω ενα αναφρανιλ, αντικ/κο τρικυκλικο, παλαιας γενιάς , ετσι , για πλασεμπο , ουτως η αλλεως , αρνητικες σκεψεις δεν εχω .........να μην λεω στους αλλους να μην παιρνουν αντικ/κα ? σαμπως θα μακουσουν ? τον γιατρο θακουσουν, και εχεις δικιο, δεν το ξαναλεω , γιατι τσαμπα το λεω , και δουλευουν και ως πλασεμπο τα φαρμακα αυτα ...... κι εγω εχω βελτιωση τα τρια τελευταια χρονια , οχι ομως απο φαρμακα , απο προσωπικη προσπαθεια ...... ειμαι θετικος , πολυ ........Αννα ......

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by Anna137 View Post
    Εφόσον λοιπόν ολοι είδαμε μια αλλαγή στην αρχή όταν τα πήραμε, γι αυτό το λόγο δε πρέπει να γράφουμε στους ανθρώπους που τα ξεκινούν τώρα οτι είναι άχρηστα και δε θα δουν καμία βελτίωση. Οταν ο άνθρωπος που έχει κατάθλιψη ή διαταραχή άγχους, δει έστω και μια μικρή βελτίωση μπορεί μετά να πάρει τα πάνω του και να κάνει και προσπάθειες μόνος του, να πάρει μια μικρή δύναμη. Και βέβαια δε πιστεύουμε οτι ένα φαρμακάκι μπορεί να σου αλλάξει τελείως τη ζωή και να σε κάνει απο δυστυχισμένο, ευτυχισμένο, θέλει και μεγάλη προσωπική προσπάθεια μετά, και αλλαγή σκέψης, αλλά είναι τουλάχιστον μια αρχή για να γίνει αυτή η προσπάθεια...και το λέω εγώ που σε γενικές γραμμές είμαι κατά των φαρμάκων. Το πήρα το εσκιταλοπράμ 5 μήνες, μου έδωσε ότι μου έδωσε, τωρα ξεκινώ να το κόβω με συννενόηση γιατρού γιατί και εγώ συμφωνώ μαζί σου δεν εχει να μου δώσει κάτι παραπάνω. Απο εκεί και πέρα πήρα εγώ τη δύναμη που ήθελα να προσπαθήσω μόνη μου να βοηθήσω τον εαυτό μου, όσο μπορώ...
    Γεια σας!! Καταθλιψακιασ κι εγώ, με πρωτο επεισόδιο στα 16 παρακαλώ!!
    Μέχρι τα 18 ήταν εντελώς χαλιά εποχή και την ξεπέρασα μόνος παίρνοντας την κατάσταση στα χέρια μου με γκόμενα,φίλους ,δίπλωμα αυτοκινήτου, και έφυγαν και οι πανικοι και όλα σχεδόν..
    Στα 31 άρχισα πάλι να έχω πανικους αλλά Πάρολα αυτά ήμουν κατά των φαρμάκων μέχρι να αρχίσω να έχω τεράστιους πανικους νομίζοντας ότι έχω καρδιά εμΦραγμα ανακοπή αρρυθμίες και όντας ειχα τρέλα συμπτώματα.
    Ξεκίνησα τα ζαναξ για τρία χρόνια τα οποία με βοήθησαν πολύ να ξαναδώ τι εστί ζωή αφού δε μπορούσα να βγω ούτε από το σπίτι!
    Πλέον κατόπιν ιατρού τα έχω σταματήσει και κλείνω εξάμηνο με LADOSE το οποίο ενώ με έχει βοηθήσει και έχω πάρει σοβαρά τη ζωή στα χέρια μου, στην αρχή μου είχε φέρει τρομερή υπνηλία, έλλειψη σεξουαλικής διάθεσης, έχω βάλει πέντε κιλά, και πλέον στα 20μλ μου προκαλεί νταγλα και είπα στο γιατρό να το πάμε στο μισό διότι νιώθω σα να είμαι τεμπελαρος...
    Βοηθάνε αλλά όλα εξαρτώνται από εμάς αυτά είναι μάλλον υποστηρικτικά.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Κ ψυχοθεραπεία παιδιά...κ μετά από καιρό μόλις νιώσουμε πάλι αδυναμία ή ευαισθησία..πάλι ψυχοθεραπεία κ φτου κ από την αρχή...
    Αν δεν κάνουμε κάποια αλλαγή στην ζωή μας..πάλι στο ίδιο σημείο βρισκόμαστε..

    Η κατάθλιψη μασ μαθαίνει πως εκεί που ήμαστε τώρα κάτι δεν ταιριάζει..κάτι η κ όλα πρέπει να αλλάξουν..στο περιβάλλον? Στον τρόπο που ζούμε?
    Στο ποιουσ έχουμε πλάι μας?...

    Φαντάσου πως θα ήθελες να είσαι ...κ σκέψου τι μπορείς να κανεισ για να το πλησιασεισ... Ένα πράγμα... Γινε ένα μπιφόρ κ αφτερ ..:) γινε όπως γουστάρεις εσύ να είσαι...κ θα πλησιασεισ εσύ. Εγώ..εμεισ ..την ευτυχία μασ...

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Όχι σόρρυ κάτι λάθος πάτησα .

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Κάτι σαν το από πάνω μόνο που ψυχικό..μπιφόρ κ αφτερ :)

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Κ ψυχοθεραπεία παιδιά...κ μετά από καιρό μόλις νιώσουμε πάλι αδυναμία ή ευαισθησία..πάλι ψυχοθεραπεία κ φτου κ από την αρχή...
    Αν δεν κάνουμε κάποια αλλαγή στην ζωή μας..πάλι στο ίδιο σημείο βρισκόμαστε..

    Η κατάθλιψη μασ μαθαίνει πως εκεί που ήμασταν=ε τώρα κάτι δεν ταιριάζει..κάτι η κ όλα πρέπει να αλλάξουν..στο περιβάλλον? Στον τρόπο που ζούμε?
    Στοχ ποιουσ έχουμε πλάι μας?...
    Φαντάσου πως θα ήθελες να είσαι ...κ σκέψου τι μπορείς να κανεισ για να το πλησιασεισ... Ένα πράγμα... Γινε ένα μπιφόρ κ αφτερρε
    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Μακάρι για όλους η ψυχοθεραπεία να ήταν μια ευκολη υποθεση. Δυστυχώς κοστίζει αρκετά. Πολλά απ τα παιδιά που παθαίνουν καταθλιψη ή άγχος, είναι γιατί έχασαν τη δουλειά τους. Αντε να τους πεις για ψυχοθεραπεία τωρα. Συμφωνώ και εγώ όμως. Προσωπικά εχω ξεκινήσει αρκετές φορές κ έχω σταματήσει, γιατί εχω διαβάσει τόσο πολύ περί ψυχολογίας που δε μου λεει κάτι ο ψυχολόγος που δε ξέρω. Ξαναξεκίνησα όμως αλλη μια φορά. Για να δούμε!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    εγω συνεχιζω να ειμαι κατα, οχι γιατι θελω να πιστευω οτι ειναι αχρηστα, αλλα γιατι πλεον για μενα ειναι επικυνδινα, οταν κανω προσπαθεια να τα κοψω και βιωνω τρομερα συμπτωματα αποσυρσης.. οταν δεν τα παιρνω και οργανισμος μου, για μηνες προσπαθει να επαναφερει ''την χημεια'' στα φυσιολογικα του επιπεδα.. καταλαβαινεις οτι δεν ειναι τοσο αθωα... οταν αλλαζεις ουσια και αυτο το οποιο δηλωνεται ως ''αντικαταθλιπτικο'', νιωθεις οτι σε προκαλει περισσοτερη καταθλιψη, τι γινετε? οταν αλλη ουσια παλι, ενω εχει παρει την εγκριση να δηλωνεται ως '' αντικαταθλιπτικο'' σε προκαλει απωθημενα και τα απωθημενα ειναι η χειροτερη μορφη στην καταθλιψη για να σε δημιουργησει τασεις αυτοκτονιας, τοτε τι γινετε? ξερεις κατι εχω ολο το δικαιωμα, σαν χρηστης αντικαταθλιπτικων, απλα να περιγραψωρο την εμπειρια μου και ''να προστατευσω'' και ''να ενημερωσω'' αλλους τυχων ανθρωπους απο το να τα σκεφτουν εις διπλουν εαν θα τα ξεκινησουν ή αν εχουν καποια αλλη εναλλαχτικη για την αντιμετωπιση της καταθλιψης τους...
    Βεβαίως, εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου....Η τελευταία λύση να είναι τα φάρμακα!! Και ούτε να περιμένουμε απ αυτά τεράστια πράγματα....και ναι, αλλάζουν τη βιοχημεία μας, γι αυτό ένα λάθος σκεύασμα είναι κ επικίνδυνο πολλές φορές. Παράλληλα θέλει μεγάλη προσωπική προσπάθεια για αυτοβελτίωση, γιατί οταν τα κόβεις και δεν έχεις εξελιξει τη σκέψη σου, βεβαίως υποτροπιάζεις...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Seropram - xanax
    By joanna79 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 18-11-2019, 13:46
  2. Seropram and depression...
    By Gadgetakias in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 16-01-2012, 11:03
  3. SEROPRAM ΚΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ
    By XRISTOS2612 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 09-11-2009, 23:04
  4. seropram
    By bill5555 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-01-2009, 20:26
  5. Seropram
    By Silmarien in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-06-2008, 18:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •