Εμπερίες από νάρκωση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 95
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πες του την αληθεια. οτι σε επιασε ψυχοπλακωμα και αγχος με την ναρκωση.
    αυτα, τα βγαζουν γενικα. δεν σημαινει οτι φοβαται κατι συγκεκριμενο, αλλα δεν τα αφηνουν.


    του το ειπα την προηγουμενη εβδομαδα αυτο. Ισως αφησω μηνυμα στην γραμματεα του αλλα σιγουρα θα με παρει μετα και ο ιδιος τηλεφωνο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εκανα γενικη αναισθησια πριν μια βδομαδα.Οταν ξυπνησα ετρεμα και είχα σπασμούς.Ζαλιζομουν λίγο και ειχα αναγουλες,δυστυχως εκανα και εναν εμετο και μου έκαναν ενεση αντιεμετικη.Δεν ειναι κατι φοβερο...Δε ξερω αν ειναι απο την αναισθησια ή την επέμβαση εγω νυσταζω ακομα και νιώθω ατονία
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εκανα γενικη αναισθησια πριν μια βδομαδα.Οταν ξυπνησα ετρεμα και είχα σπασμούς.Ζαλιζομουν λίγο και ειχα αναγουλες,δυστυχως εκανα και εναν εμετο και μου έκαναν ενεση αντιεμετικη.Δεν ειναι κατι φοβερο...Δε ξερω αν ειναι απο την αναισθησια ή την επέμβαση εγω νυσταζω ακομα και νιώθω ατονία


    Κρύωνες δλδ μετά την αναισθησία; Εμετό γιατί; Πόσες ώρες πριν σου είπαν να μην φας; 12 ή 8;

    Τελικά πήρα τον γιατρό και μου είπε δεν πειράζει, τον είχε ενημερώσει ήδη η νοσοκόμα. Είπε θα με ειδοποιήσει αυτός από βδομάδας δυο μέρες πριν.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Κρύωνες δλδ μετά την αναισθησία; Εμετό γιατί; Πόσες ώρες πριν σου είπαν να μην φας; 12 ή 8;

    Τελικά πήρα τον γιατρό και μου είπε δεν πειράζει, τον είχε ενημερώσει ήδη η νοσοκόμα. Είπε θα με ειδοποιήσει αυτός από βδομάδας δυο μέρες πριν.
    12 ωρες νηστική.. κρύωνα παρα πολυ και ετρεμα ολοκληρη κατα την ανάνηψη..εγω λίγες ωρες μετα την αναισθησια είχα αναγουλα κ με το που ηπια λιγη σουπα την εκανα εμετο.νερο δεν κατάφερα να πιω για 2 μερες δεν διψούσα καθόλου..ευτυχως ειχα ορους
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Στην τελευταία επέμβαση που έκανα, που ήταν πλαστική , όταν ξύπνησα, είδα το ρολόϊ να δείχνει 12.00 . Στις 13.05 , έφευγα από το νοσοκομείο όρθιος. Η νάρκωση δεν με πείραξε καθόλου. Ούτε ζαλάδα, ούτε εμετοί , ούτε ατονία . Έφαγα πολύ , πικάντικα και καλά !
    Το ότι πόναγε η επέμβαση που είχα κάνει , ήταν τελείως άλλη υπόθεση . Από τη νάρκωση όμως τίποτε.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Έχω κάνει, μέθη, επισκληριδιο και γενική...σε διαφορετικές φάσεις....Γενική έκανα δύο φορές και η μία ήταν για κανένα 4 Ώρο...όπως είπαν πάρα πολλοί,εκτός από το κρύο που νοιώθεις,διότι ο οργανισμός είναι χαλαρός και γενικά στα χειρουργεία έχουν μια χαμηλή σταθερή θερμοκρασία ,και παρολου που είμαι πάρα πολύ φοβιτσιαρα όλα ήταν μια χαρά....εγώ είχα μετά και για 24 ώρες και επισκληριδιο...δεν καταλαβαίνεις τιποτα, όσο πιο πολύ έχεις οξυγόνο μετά την επέμβαση τόσο και πιο εύκολα για μένα συνέρχεσαι ..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Την έκανες τελικα την επέμβαση σκιουρε;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Margarita 77 View Post
    Έχω κάνει, μέθη, επισκληριδιο και γενική...σε διαφορετικές φάσεις....Γενική έκανα δύο φορές και η μία ήταν για κανένα 4 Ώρο...όπως είπαν πάρα πολλοί,εκτός από το κρύο που νοιώθεις,διότι ο οργανισμός είναι χαλαρός και γενικά στα χειρουργεία έχουν μια χαμηλή σταθερή θερμοκρασία ,και παρολου που είμαι πάρα πολύ φοβιτσιαρα όλα ήταν μια χαρά....εγώ είχα μετά και για 24 ώρες και επισκληριδιο...δεν καταλαβαίνεις τιποτα, όσο πιο πολύ έχεις οξυγόνο μετά την επέμβαση τόσο και πιο εύκολα για μένα συνέρχεσαι ..
    σε επηρεάσε καθόλου σε παλμούς ή πίεση;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Την έκανες τελικα την επέμβαση σκιουρε;
    όχι, αναβλήθηκε για μετά τις γιορτές. Είπε ο γιατρός ότι θα με ειδοποιήσει δυο τρεις μέρες πριν. Eλπίζω να μην εννοεί την άλλη βδομάδα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    όχι, αναβλήθηκε για μετά τις γιορτές. Είπε ο γιατρός ότι θα με ειδοποιήσει δυο τρεις μέρες πριν. Eλπίζω να μην εννοεί την άλλη βδομάδα.
    Καλύτερα μετα τις γιορτές να περάσεις και γιορτές όμορφα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    σε επηρεάσε καθόλου σε παλμούς ή πίεση;
    . Όχι δεν έπαθα τίποτα ...άσε που ο αναισθησιολογος ήταν πολύ καλός....απλά επειδή τι μια φορά έχασα πάρα πολύ αίμα είχα πολύ χαμηλό αιματοκρίτη με αποτέλεσμα να ζαλίζομαι διότι ο γιατρός δεν ήθελε να πάρω αίμα... Ειλικρινά εγώ πήγα 7 το πρωί να κάνω το χειρουργείο για να αποφύγω το πολύ άγχος ..στην αρχή μου κάνανε επισκληριδιο ..ένα θα σας πω ότι έκλαιγα από το φόβο...και καπάκι μου κάνανε και ολική νάρκωση...με το που ξύπνησα ...πετούσα ..δόξαζα το Θεό!!!

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Μην ανησυχείς, δεν είναι κάτι η νάρκωση, ούτε που θα το καταλάβεις. Μια που κοιμήθηκες και μια που ξύπνησες, έκανα κ γω πριν 1.5 μήνα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by giorgosathens View Post
    Μην ανησυχείς, δεν είναι κάτι η νάρκωση, ούτε που θα το καταλάβεις. Μια που κοιμήθηκες και μια που ξύπνησες, έκανα κ γω πριν 1.5 μήνα.
    Ναι θα συμφωνήσω δεν ειναι κάτι...ασε που σε έχουν συνδεδεμένο με πιεσομετρο και οξυμετρο οπότε τα βλεπουν ολα ανα πασα στιγμή ειναι τελειως ασφαλες..Αλλα καλύτερα να το κανει μετά τις γιορτές να περάσει ομορφα το Πάσχα γιατί δε ξερω στην επέμβαση του μετεγχειρητικα πως θα ειναι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Θυμάμαι μετά τη νάρκωση, όταν ξύπνησα από το χειρουργείο, είχα παραισθήσεις και έβλεπα να στέκεται μπροστά μου ο Άρνολντ Σβαρτσενέγκερ, και έλεγα στους δικούς μου είδατε πιος με χαιρέτησε? [emoji28]
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Θυμάμαι μετά τη νάρκωση, όταν ξύπνησα από το χειρουργείο, είχα παραισθήσεις και έβλεπα να στέκεται μπροστά μου ο Άρνολντ Σβαρτσενέγκερ, και έλεγα στους δικούς μου είδατε πιος με χαιρέτησε? [emoji28]
    Χαχαχαχααχααχα τέλειο.και η γιαγια μ είχε παραισθήσεις
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να παρω τα φαρμακο?Εμπεριες για seror
    By Panos123 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 28-05-2018, 10:09
  2. φόβος για ολική νάρκωση
    By Sofaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 09-09-2015, 10:00
  3. ΗΘΕΛΗΜΕΝΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
    By AN NA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 11-08-2015, 23:46
  4. εμπεριες...
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 106
    Last Post: 17-04-2012, 23:43
  5. ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
    By elizaasian in forum Παχυσαρκία
    Replies: 20
    Last Post: 05-10-2011, 15:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •