ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11

    ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ

    Ολα ξεκινησαν πριν απο 25+ χρονια οταν ερωτευτηκα και αγαπησα μια κοπελα που τελικα παντρευτηκα. Ο πατερας μου δημιουργουσε πολλα προβληματα στη σχεση μας αλλα και μπερδευοταν στα ποδια μας, ανακατευε τα πεθερικα μου ηταν σε εναν ανεξηγητο ψυχολογικο πολεμο για το ποσο τρελα ειμασταν ερωτευμενοι. Ημουν ηδη ενηλικος οταν ακομα κυριαρχουσε επιμονα στη προσωπικη μου ζωη ακομα και οταν σπουδαζα, καταπιεστικος, απομακρος, απολυτα αυταρχικος. Ηρωικοι οι τσακωμοι μας, παραδοσιακη η αναιτια εχθρα μας. Η μανα μου ουδετερη στην οικογενεια και στη σχεση/γαμο μου (μας αγαπουσε αλλα δεν μπορουσε να κανει τιποτα) παροτι δεν τα πηγαιναν καλα με τον πατερα μου, αυτη παντα καρτερικα υπομονετικη "καταπινε" τις κοντρες μας. Τελικα με εδιωξε-εφυγα ο πατερας μου απο το σπιτι τελειοφοιτος οντας και γω ετρεξα να ζητησω ασυλο στα πεθερικα μου. Με δεχτηκαν με πολυ στοργη αβιαστα και συζησαμε ολοι μαζι πεθερικα+κοπελα+εγω αρμονικα. Εξι χρονια μετα παντρευτηκαμε. Ολο αυτο το διαστημα η κοντρα πατερα μου-εμενα-πεθερικων-κοπελα μου εφτασε στο ζενιθ. Υποψη οτι ο πατερας μου ηταν αυτος που μου γνωρισε τη γυναικα μου οντας οικογενειακος φιλος με τα πεθερικα μου. Τσακωμοι, τσακωμοι, επανασυνδεσεις ολοι εμεις, νευρα τσαταλια χρονια ολοκληρα, παρεξηγησεις, γιατι ειπα αυτο, γιατι ειπαν αυτα, πεθερικα-γονεις-εμεις μαλλια κουβαρια. Εν τω μεταξυ αμεσως μετα το γαμο επαθα μια κριση γαμου δημιουργοντας μια μικρη απιστιουλα, η οποια αντιμετωπιστικε γρηγορα-αναιμακτα. Περασαν τα χρονια γεννησε η γυναικα μου ενα υπεροχο παιδι-τωρα τελειοφοιτη πανεπιστημιου μιας επιστημης (που δεν μπορω να πω μηπως με καταλαβουν/ει). Ειχα επισης περιστατικα απιστιας, αισθανομουν οτι πνιγομουν, κλπκλπ. Μεχρι που κοιταζοντας στα ματια τη γυναικα μου περιπου στα μεσα του εγγαμου βιου μας, της ειπα οτι επαψα να την αγαπω, και απομακρυνθηκα για μερικους μηνες με μια πολυ μικροτερη μου για την οποια εχασα το μυαλο μου αλλα αποφασισμενος. Ζουσα οσα δεν ειχα ζησει, ξεφρενα, νεανιζοντα, ερωτικα,κλπ.Τα πηγαιναμε καλα, εως οτου η μητερα της (του δεσμου μου) ειχε αντιρρησεις για τη διαφορα ηλικιας μας και χρατσα-χρουτσα μας ροκανισε. Εν τω μεταξυ η γυναικα μου μουστειλε το δικηγορο της για να αρχισουμε τη διαδικασια του διαζυγιου, η κορη μου τοτε μικρη δεν την εβλεπα πολυ (μεγαλο μου λαθος). Τελικα η σχεση μου δεν κρατησε. Με αφησε...........Εκεινη την εποχη ξαναβρεθηκα με την οικογενεια μου, ζητησα απο τη γυναικα μου να μου δωσει αλλη μια ευκαιρια, και ετσι εγινε. Ειμασταν παλι οικογενεια. Ενα χρονο μετα βρεθηκα μπροστα σε μια ανεπαναληπτη κατασταση .( Σημειωση: η γυναικα μου ηταν ανεκαθεν πιστη).Μετα απο μια τρελη αποκαλυψη μου αποδειχθηκε οτι η γυναικα μου συντηρουσε σχεση τρελα ερωτικη με τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ (παντρεμενο) αδελφικο, αχωριστο, μοναδικο μεχρι τοτε. Καταλαβαινετε τι εγινε! Ως μαινομενος ταυρος ζητουσα εξηγησεις, μπλαμπλαμλπα, μιλουσα με αυτον, με εκεινη κλπ και αμου ειπαν οτι αγαπηθηκαν τρελα και ηθελαν να πεντρευτουν. Η γυναικα μου ομως αρνηθηκε και ετσι μετα την αποκαλυψη μου γυρισε σε μενα και ετσι ολα καλα της εδωσα και γω την ευκαιρια που εκεινη συνεχως παραχωρουσε σε μενα ολα αυτα τα χρονια. Περασαν απο τοτε 8+ χρονια, ωσπου εντελως ξαφνικα και απροσμενα συναντησαμε στο δρομο μια παλια μας φιλη, εκρηκτικη, ωραια παρουσια, απιαστη γυναικα, που την ειχαμε γνωρισει πολλα χρονια πριν μα ειχαμε χαθει. Το τελευταιο καιρο με αυτη τη γυναικα αγαπηθηκαμε ΤΡΕΛΑ, βεβαια η γυναικα μου δεν την πολυσυμπαθουσε αλλα καναμε καλη παρεα αλλα οχι πολυ πολυ κολητη. Ξανακυλισα στη απιστια!. Τι να πω δεν ξερω. Μεχρι που μας καταλαβε, η κατασταση ξεφυγε τελειως ειμαστε δυο ξενοι στο ιδιο σπιτι, εινα βαθια πληγωμενη, θελει εκδικηση, ειναι προδομενη, σκεφτεται τι θα κανει......ειμαι αδιορθωτος.......τι συμβαινει τελικα? ηθελα παντα να φυγω απο το γαμο? δεν επρεπε να παντρευτω?....τι? τι? τι?

  2. #2
    ...κελεπούρι χτύπησε η γυναίκα :ΡΡΡ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    καλησπέρα Νικόλα. Η ιστορία σου εχει επαναληφθεί πολλάκις σε πολλά ζευγάρια.. Επρεπε ,δεν επρεπε,μιά φορά παντρεύτηκες.Ηθελες δεν ήθελες,κάθησες 25 χρόνια στο γάμο. Σημασία δεν εχει το παρελθόν διότι δεν αλλάζει. Πρέπει να δεις τώρα εσυ τι θέλεις.Θέλεις ακόμα τη γυναίκα σου? Αν σε χωρίσει η τωρινη συντροφος αντέχεις να μείνεις μόνος? Γενικά αντέχεις τη μοναξια? Αν η γυναίκα σου ξαναμπλέξει με άλλον αντρα θα ζηλέψεις? Ατά πρεπει να δεις τωρα και αναλόγως να πάρεις τις αποφάσεις σου. Αν θές να προσπαθήσεις για το γάμο σου καλό θα ηταν να επισκεφτείτε εναν συμβουλο γάμου. Οπως φαίνεται στις δυσκολίες ,διέξοδο βρίσκεις σε μια αλλη γυναίκα. Πιθανόν να μην εισαι πλεον ερωτευμένος με τη γυναίκα σου,πιθανόν και να εισαι.Ψάξε λιγι μέσα σου.Πάρε το χρόνο σου απομακρυσμένος απο όλες τις γυναίκες ωστε να βρεις τι ακριβως θες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Νικολα οταν το ματακι σου παιζει και ξενοπηδας, πρεπει να χεις τ αρχιδια-αν θες να λεγεσαι αντρας-να το παραδεχεσαι και να μην κανεις διπλο ταμπλο αλλα να πραττεις τα δεοντα. Βολεψακιας εισαι αλλα επεσες και σε θυματα. Στον επομενο γαμο θα τα πας καλυτερα πιστευω...με την κορη σου τι σχεση εχεις?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    καλη απαντηση ευχαριστω, αλλα αυτη ειναι η αληθεια

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Νικολα οταν το ματακι σου παιζει και ξενοπηδας, πρεπει να χεις τ αρχιδια-αν θες να λεγεσαι αντρας-να το παραδεχεσαι και να μην κανεις διπλο ταμπλο αλλα να πραττεις τα δεοντα. Βολεψακιας εισαι αλλα επεσες και σε θυματα. Στον επομενο γαμο θα τα πας καλυτερα πιστευω...με την κορη σου τι σχεση εχεις?
    μου κραταγε απο το διαστημα που ελλειψα τη πρωτη φορα, αλλα τωρα ειμαστε καλα δεν μπορω να της κρυφτω γιατι τα σπουδαζει πια

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...κελεπούρι χτύπησε η γυναίκα :ΡΡΡ
    καλη απαντηση ευχαριστω, αλλα αυτη ειναι η αληθεια

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by feggari View Post
    καλησπέρα Νικόλα. Η ιστορία σου εχει επαναληφθεί πολλάκις σε πολλά ζευγάρια.. Επρεπε ,δεν επρεπε,μιά φορά παντρεύτηκες.Ηθελες δεν ήθελες,κάθησες 25 χρόνια στο γάμο. Σημασία δεν εχει το παρελθόν διότι δεν αλλάζει. Πρέπει να δεις τώρα εσυ τι θέλεις.Θέλεις ακόμα τη γυναίκα σου? Αν σε χωρίσει η τωρινη συντροφος αντέχεις να μείνεις μόνος? Γενικά αντέχεις τη μοναξια? Αν η γυναίκα σου ξαναμπλέξει με άλλον αντρα θα ζηλέψεις? Ατά πρεπει να δεις τωρα και αναλόγως να πάρεις τις αποφάσεις σου. Αν θές να προσπαθήσεις για το γάμο σου καλό θα ηταν να επισκεφτείτε εναν συμβουλο γάμου. Οπως φαίνεται στις δυσκολίες ,διέξοδο βρίσκεις σε μια αλλη γυναίκα. Πιθανόν να μην εισαι πλεον ερωτευμένος με τη γυναίκα σου,πιθανόν και να εισαι.Ψάξε λιγι μέσα σου.Πάρε το χρόνο σου απομακρυσμένος απο όλες τις γυναίκες ωστε να βρεις τι ακριβως θες
    μαλλον δεν θα ζηλεψω, απο την αλλη μηπως ειναι η συνηθεια ναμαστε μαζι. Οχι δεν τη μπορω τη μοναξια, αλλα θα ειμαι απολυτα μονος, η οικογενεια μου δεν εχει επαφη με μενα, μαλλον πρεπει ναφυγω τελειως για να αποφασισω.....ειναι ομως κι αλλα πολλα.....δουλεια, οικονομικα, σπουδες της μικρης κλπκλπ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    δικαιολογίες πολλές μπορείς να βρείς.Ποσο ακόμα ομως θα βασανίζεις τον εαυτό σου και τους γυρω σου. Ηρθε η ωρα να δράσεις. Μεγάλωσες πια...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Νικολα οταν το ματακι σου παιζει και ξενοπηδας, πρεπει να χεις τ αρχιδια-αν θες να λεγεσαι αντρας-να το παραδεχεσαι και να μην κανεις διπλο ταμπλο αλλα να πραττεις τα δεοντα. Βολεψακιας εισαι αλλα επεσες και σε θυματα. Στον επομενο γαμο θα τα πας καλυτερα πιστευω...με την κορη σου τι σχεση εχεις?
    Αντιθετως τα παραδεχτηκα ολα και με το παραπανω

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by feggari View Post
    δικαιολογίες πολλές μπορείς να βρείς.Ποσο ακόμα ομως θα βασανίζεις τον εαυτό σου και τους γυρω σου. Ηρθε η ωρα να δράσεις. Μεγάλωσες πια...
    Τις ευθυνες μου τις αναλαμβανω, μα δεν θα αντεξω να χασω τη κορη μου......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    γιατι να χασεις τη κορη σου??? αν θες να χωρισεις μπορει να θυμωσει αλλα θα συμβιβαστει.μεγαλο κοριστι ειναι πια. μη χρησιμοποιεις δικαιολογιες για τη δειλια σου να επιληφθείς του θεματος. Αν εισαι σωστος πατερας τοτε διπλα σου θα ειναι παντα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι δε χωρισες φιλαρακι?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by dnikola View Post
    Τις ευθυνες μου τις αναλαμβανω, μα δεν θα αντεξω να χασω τη κορη μου......


    καλησπερα..
    το θεμα ειναι πριν αναλαβεις τις προσωπικες σου ευθηνες κ οχι μονο εσυ αλλα και ολοι μας τι κανεις-κανουμε?πως περνεις τις αποφασεις(?) γιατι κακα τα ψεμματα αντε την πρωτη φορα,πες ειναι ο χρονος η ρουτινα της σχεσης κτλ αλλα εσυ το εχεις κανει πολλες αρα δεν σεβεσαι και τους γυρο σου που επιρεαζονται απο τις αποφασεις σου,διακρινω μια συναισθηματικη ανωριμοτητα ως απλος ανθρωπος και χωρις καποια ειδικοτητα στο θεμα!!!
    εαν η κορη σου εχει σπουδασει πανω σε αυτο γιατι δεν καθεσαι να της μιλησεις και να της αφησεις τα περιθωρια να σου πει πως σε βλεπει(που σιγουρα εχει σχηματισει γνωμη)?και κατι αλλο πολυ καλοπροαιρετα:τι θα εκανες και πως θα εβλεπες το αγορι της κορης σου να τα δεχεται απο τον συντροφο της ολα αυτα που δεχεται η γυναικα σου απο σενα?
    ειμαι σιγουρη οτι η γυναικα σου εκανε σχεση με τον καλυτερο σου φιλο απο ταπεινωση και εντιδραση αν και ηταν λαθος κατα την γνωμη μου!!!
    Last edited by alex5; 11-09-2013 at 00:56.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι δε χωρισες φιλαρακι?
    δεν ξερω προσπαθω να το βρω, μπορει φοβος, ανασφαλεια, το παιδι στη τρυφερη ηλικια

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. απιστία....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 08-06-2013, 04:55
  2. απιστια
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-04-2011, 20:07
  3. απιστια...
    By bunny in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 275
    Last Post: 29-05-2010, 02:37
  4. Έρωτας, πάθος, αγάπη κι άλλες αηδιούλες...
    By FairyInBoots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 05-11-2009, 16:30
  5. απιστία
    By eliot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 18-07-2006, 21:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •