βιβλια που μου αρεσαν αυτο το μήνα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Την μεταμόρφωση είχα διαβάσει από Κάφκα!!
    Αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα για το έργο του...έχω και την Δίκη στο ράφι που περιμένει.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Την μεταμόρφωση είχα διαβάσει από Κάφκα!!
    Αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα για το έργο του...έχω και την Δίκη στο ράφι που περιμένει.
    Το καλύτερο του- κατ εμέ- έχεις στο ράφι και περιμένει!
    Προσωπικά το θεωρώ εξαιρετικό βιβλίο στο οποίο χωράνε πολλές διαφορετικές αναγνώσεις αλλά θα σε βάλει σε σκέψεις σίγουρα. Εμένα ήταν τ πρώτο του που είχα διαβάσει χωρίς να γνωρίζω τίποτα για τον Κάφκα τότε και με εντυπωσίασε.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Εγώ τελευταία διάβασα την χώρα των δακρύων του μπουκαϊ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Θα μπορούσες να επιχειρηματολογήσεις για τα όποια θετικά της τηλεόρασης.
    Παίζουν πολλά ρόλο για να πούμε ότι ευτυχώς που παρακολουθούν ακόμα πολλοί τηλεόραση.
    Ένας παράγοντας είναι το τι παρακολουθούν και πόσο ποιοτικό είναι αυτό που παρακολουθούν. Αν τους προσφέρει έγκριτη ενημέρωση και αντικειμενική για παράδειγμα ή ψυχαγωγία κάποιου επιπέδου.
    Αυτό που παρουσιάζει η σημερινή ελληνική τηλεόραση είναι ένα μαύρο χάλι και καλύτερα να την πετάξει κάποιος από το παράθυρο για τον λόγο ότι τα προγράμματα είναι κάκιστης ποιότητας και η ενημέρωση αμφιλεγόμενη.
    Η τηλεόραση πέρα από αυτά που βλέπεις στα μεγάλα κανάλια,υπάρχει και στα περιφερειακά κανάλια.Που πέρα απο την πληθώρα των τιλεμαρκετινκ,δίνουν βήμα και στον απλό πολίτη σαν εμένα και εσένα.Η τηλεόραση επίσης δεν είναι μόνο ο αυτιάς,ο χατζηνικολάου και η ευγενια μανωλίδου στη στιγμή της βλακείας..
    Υπάρχουν και άνθρωποι που δουλεύουν εκεί πέρα και βγάζουν τίμια τον μισθό τους,ζουν τις οικογένειές τους και συμβάλλουν στην οικονομία της χώρας

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Η τηλεόραση πέρα από αυτά που βλέπεις στα μεγάλα κανάλια,υπάρχει και στα περιφερειακά κανάλια.Που πέρα απο την πληθώρα των τιλεμαρκετινκ,δίνουν βήμα και στον απλό πολίτη σαν εμένα και εσένα.Η τηλεόραση επίσης δεν είναι μόνο ο αυτιάς,ο χατζηνικολάου και η ευγενια μανωλίδου στη στιγμή της βλακείας..
    Υπάρχουν και άνθρωποι που δουλεύουν εκεί πέρα και βγάζουν τίμια τον μισθό τους,ζουν τις οικογένειές τους και συμβάλλουν στην οικονομία της χώρας
    Συμβάλλουν στην οικονομία της χώρας;;
    Με απλήρωτους εργαζομένους, κανάλια δίχως τηλεοπτικές άδειες, δάνεια απλήρωτα, μαύρο χρήμα;;
    Τα κανάλια το μόνο που προσφέρουν είναι να κάνουν προπαγάνδα τα συμφέροντα των ολιγαρχών και της κλίκας τους για να τρωνε με την κουτάλα από το ζουμί της χώρας κρατώντας τους πολίτες απαθείς και χειραγωγίσιμους.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Καλό μήνα
    By fevgatos67 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 95
    Last Post: 02-08-2014, 04:03
  2. βιντεάκια που μας άρεσαν και θέλουμε να μοιραστούμε
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 171
    Last Post: 31-01-2013, 12:55
  3. Video που μου άρεσαν
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 08-07-2011, 16:31
  4. ατακες που εχουμε ακουσει απο διαφημησεις και μας αρεσαν
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 24-10-2010, 15:30
  5. ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ
    By fly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-08-2007, 12:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •