αν όλα αυτά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778

    αν όλα αυτά

    άραγε πως θα ήμασταν αν όλα αυτά που μοιραζόμαστε εδώ μέσα τα μοιραζόμασταν με τους άμεσα ενδιαφερόμενους
    αν όλα αυτά που γράφουμε εδώ μέσα τα λέγαμε σε φίλους συγγενείς γνωστούς
    εχω την εντύπωση μερικές φόρες ότι μπορεί να γνωρίζω άτομα από εδώ μέσα ότι είναι ο γείτονας ο φίλος που μπορεί να πίνουμε καφέ κάθε μέρα και λέμε περί ανέμων και υδάτων

    και μπαίνουμε εδώ και κάνουμε κατάθεση ψυχής
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Σίγουρα τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα.(γνώμη μου) :)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Ή πολύ χειρότερα. Εξαρτάται σε ποιούς μιλάς.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by -moonlight- View Post
    Ή πολύ χειρότερα. Εξαρτάται σε ποιούς μιλάς.
    Χειρότερα γιατί?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν και στο δείχνουν με λόγια ή και πράξεις ακόμα. Στην χειρότερη, σε περιθοριοποιούν ή κοροϊδεύουν. Υπάρχει και αυτή η περίπτωση γι' αυτό είπα να το αναφέρω. Επαναλαμβάνω πως εξαρτάται σε ποιούς θα μιλήσεις και τον τρόπο που θα τους πεις αυτό που θέλεις να μοιραστείς.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    συμφωνω με την μουν... αν εχεις ανθρωπους διπλα σου που να μπορεις να εξομολογηθεις τις σκεψεις σου ειναι ευλογια...αν δεν εχεις καλυτερα να μην το κανεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    να θέσω και λίγο διαφορετικά τότε το ερώτημα μου
    πως θα αντιδρούσατε αν μαθαίνατε ότι σ αυτό το φόρουμ γράφει κάποιος γνωστός σας

    εγώ φοβάμαι ότι μέχρι και τα ποστ που εχω γράψει θα ζήταγα να σβηστούν
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Quote Originally Posted by giang View Post
    να θέσω και λίγο διαφορετικά τότε το ερώτημα μου
    πως θα αντιδρούσατε αν μαθαίνατε ότι σ αυτό το φόρουμ γράφει κάποιος γνωστός σας

    εγώ φοβάμαι ότι μέχρι και τα ποστ που εχω γράψει θα ζήταγα να σβηστούν
    Αυτο που λες giang το εχω σκεφτει απειρες φορες και μερικες φορες οταν μιλαω με καμια φιλη μου ή συγγενη προσπαθώ να καταλαβω αν εχει διαβασει τα ποστ...στην αρχη το ειχα αγχος μιας και εχω δωσει πολλα στοιχεια...αλλα τωρα χεστηκα...kαι τι εγινε δηλαδη??αυτη ειμαι αυτα νοιωθω και εδω μεσα εκφραζω 100% αυτο που νιωθω!! δε μασαω ας με παρουν χαμπαρι...σκεψου οτι και στο φεισμπουκ για παραδειγμα μου μιλαμε στο τσατ με ήδη γνωστους μας πολλες φορες τα λέμε πιο ανετα απο oτι τετατετ!! Άτιμο διαδικτυο!! Με τα θετικα του και τα αρνητικα του...Εγω παντως εχω παρει αρκετη βοηθεια απο εδω μεσα...ισως με καταλαβαινετε καλυτερα απο τις κολλητες μου ..μιας και εχετε και εσεις τα ψυχολογικα σας!! :P

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Αυτο που λες giang το εχω σκεφτει απειρες φορες και μερικες φορες οταν μιλαω με καμια φιλη μου ή συγγενη προσπαθώ να καταλαβω αν εχει διαβασει τα ποστ...στην αρχη το ειχα αγχος μιας και εχω δωσει πολλα στοιχεια...αλλα τωρα χεστηκα...kαι τι εγινε δηλαδη??αυτη ειμαι αυτα νοιωθω και εδω μεσα εκφραζω 100% αυτο που νιωθω!! δε μασαω ας με παρουν χαμπαρι...σκεψου οτι και στο φεισμπουκ για παραδειγμα μου μιλαμε στο τσατ με ήδη γνωστους μας πολλες φορες τα λέμε πιο ανετα απο oτι τετατετ!! Άτιμο διαδικτυο!! Με τα θετικα του και τα αρνητικα του...Εγω παντως εχω παρει αρκετη βοηθεια απο εδω μεσα...ισως με καταλαβαινετε καλυτερα απο τις κολλητες μου ..μιας και εχετε και εσεις τα ψυχολογικα σας!! :P
    τελικά ούτε γιατρούς χρειαζόμαστε ούτε θεραπείες
    ανθρώπους να μας αγκαλιάζουν και να τους αγκαλιάζουμε να μας ακούνε και να τους ακούμε
    εσύ νομίζεις ότι οι φίλες σου δε βιώνουν ίσως ίδια προβλήματα μ εσένα και φοβούνται να μιλήσουν
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  10. #10
    Quote Originally Posted by giang View Post
    άραγε πως θα ήμασταν αν όλα αυτά που μοιραζόμαστε εδώ μέσα τα μοιραζόμασταν με τους άμεσα ενδιαφερόμενους
    αν όλα αυτά που γράφουμε εδώ μέσα τα λέγαμε σε φίλους συγγενείς γνωστούς
    Εγω μοιραστηκα, συναισθηματα, σκεψεις, πανικους, φοβιες, καταρρευσεις, αποριες...
    Δεν βοηθηθηκα.
    Τολμω να πω πως μονο στην ψυχοθεραπεια βλεπω προοδο και βοηθεια.
    Ας μη βιαστω να κρινω τους αλλους ως αδιαφορους, κατεληξα οτι μαλλον δεν ειχαν την ικανοτητα να συναισθανθουν εναν ανθρωπο σαν και εμενα. Εναν ανθρωπο που ειχε αλλες εμπειριες και πολυ συγκεκριμενα βαθια καταθλιψη.
    Παρατηρησα πως οι "ανθρωποι μου" δεν ξερουν να διαχειριστουν το θεμα.
    Αρα... σταματησα και να ζητω απο εκει που ποτέ δεν λαμβανω.
    Last edited by Constantly curious; 26-03-2016 at 15:38.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Εγω μοιραστηκα, συναισθηματα, σκεψεις, πανικους, φοβιες, καταρρευσεις, αποριες...
    Δεν βοηθηθηκα.
    Τολμω να πω πως μονο στην ψυχοθεραπεια βλεπω προοδο και βοηθεια.
    Ας μη βιαστω να κρινω τους αλλους ως αδιαφορους, κατεληξα οτι μαλλον δεν ειχα την ικανοτητα να συναισθανθουν εναν ανθρωπο σαν και εμενα. Εναν ανθρωπο που ειχε αλλες εμπειριες και πολυ συγκεκριμενα βαθια καταθλιψη.
    Παρατηρησα πως οι "ανθρωποι μου" δεν ξερουν να διαχειριστουν το θεμα.
    Αρα... σταματησα και να ζητω απο εκει που ποτέ δεν λαμβανω.
    είμαι πολύ ρομαντικός
    πάντα κάποιος άνθρωπος υπάρχει που θα μας πάρει αγκαλιά και θα κολλήσει όλα τα σπασμένα μας κομμάτια
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  12. #12
    Ναι, δεν αντιλεγω, το να εχεις την ελπιδα οτι θα βρεθουν νεοι ανθρωποι, εστω και ενας δλδ να σε αγκαλιασει για το ολο σου ειναι και η νικη στην απογοητευση.
    Απλα εγω πηρα το μαθημα και το κατεθεσα πως απο εκει που θα λαβεις απορριψη και κενο πρεπει να σταματησεις να ζητας.
    Μου πηρε χρονια πολλα να το εμπεδωσω και σιγουρα ηταν μεσα στις αιτιες της μαυριλας μου!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    εγω πηρα το μαθημα και το κατεθεσα πως απο εκει που θα λαβεις απορριψη και κενο πρεπει να σταματησεις να ζητας.
    Αυτό ακριβώς. Και κάποιες φορές ο άλλος μπορεί να μην το κάνει καν επίτηδες, να μην καταλαβαίνει καν πόσο σε πληγώνει. Απλά κάθομαι και τον δικαιολογώ για να ησυχάσει και η ψυχή μου και από 'κει και πέρα ακόμη κι' αν επιμένει να μάθει για δικούς του λόγους, επιλέγεις εσύ ο ίδιος τι θα λες και τι θα κρατάς από τους άλλους...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Πραγματικά, και μόνο στην σκέψη πως θα μπει κάποιος δικός μου εδώ φρικάρω. Με ρωτάνε σε ποιο φόρουμ μπαίνω και δεν τους λέω. Εε αφού έχεις ψευδώνυμο μου λένε, δεν θα σε καταλάβουμε. Ναι οκ, μόνο που γράφω συγκεκριμένα περιστατικά σαν αφελής που είμαι, οπότε αυτοί που ξέρουν θα με καταλάβουν και θα γίνω ρεζίλι. Θα στείλω μήνυμα σε διαχειριστές να μου σβήσουν μερικά και Θεός βοηθός!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by -moonlight- View Post
    Πραγματικά, και μόνο στην σκέψη πως θα μπει κάποιος δικός μου εδώ φρικάρω. Με ρωτάνε σε ποιο φόρουμ μπαίνω και δεν τους λέω. Εε αφού έχεις ψευδώνυμο μου λένε, δεν θα σε καταλάβουμε. Ναι οκ, μόνο που γράφω συγκεκριμένα περιστατικά σαν αφελής που είμαι, οπότε αυτοί που ξέρουν θα με καταλάβουν και θα γίνω ρεζίλι. Θα στείλω μήνυμα σε διαχειριστές να μου σβήσουν μερικά και Θεός βοηθός!
    χαχαχαχα μοον
    κάπως έτσι νιώθω και δεν γράφω λεπτομέρειες και μόνο στην ιδέα

    μ εσένα εχω ένα παράπονο σε όλους εδώ μπορώ να τους γράψω με υποκοριστικό
    π.χ ρεα-ρεακι κατερινα-κατερινακι κυκνος-κυκνακι κ.ο.κ
    σ εσενα πως να το γραψω ...
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αχ αυτά τα ψυχοσωματικά!!!!!!
    By Chrisaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 07-04-2014, 13:50
  2. Ανησυχω με αυτα που ακουω
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 04-05-2012, 12:10
  3. Πώς νιώθετε αυτά τα Χριστούγεννα?
    By GirlyGirl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 17-12-2011, 00:30
  4. Αυτα που νοιωθω
    By PENAKI1986 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 05-03-2011, 19:31
  5. γιατι όλα αυτά??
    By davidofff in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 29-07-2009, 16:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •