Έκανα καλά; ή υπερβάλλω; και γιατίπονάειτόσο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18

    Έκανα καλά; ή υπερβάλλω; και γιατίπονάειτόσο;

    Καλησπέρα σας,
    Είχα σχέση εδω και δέκα μήνες με τον Π.
    Ήμουν τρελά ερωτευμενη και είμαι μαζί του και εκείνος έδειχνε το ίδιο.
    Μεταξύ μας λέγαμε τα πάντα και δεν υπηρχε ποτέ πρόβλημα με αυτό ώσπου...

    Φαουλ νο1 : Βρήκα ότι μιλουσε με πρώην του και μαλιστα προσφεροντας της να την βγάλει για φαγητό και δεν μου το είχε αναφέρει αν και είχε τυχει να ρωτησω μερικές μέρες πριν και απάντησε αρνητικά.

    ---->Σκεφτηκα πως ήταν βλακεία να χαλάσουμε αυτό που είχαμε για κάτι τέτοιο και εκείνος το είχε πραγματικά μετανιώσει και ετσι συνεχίσάμε και όλα καλα ώσπου....

    Φάουλ νο2 : Είναι πάντα πρόθυμος να με βοηθήσει σε όποια δυσκολία έχω χωρίς να το πολυσκεφτεί...και που είναι το πρόβλημα;;; Τις περισσότερες φορές δεν ξέρει πως να βοηθήσει και αρχίζει και ρωτάει παντου ενώ εχω ξεκαθαρίσει πως δεν μου αρέσει αυτό και κάπως έτσι όλη η οικογένεια κάποιοι φίλοι και μερικοί /ες άσχετοι γνωρίζουν ολα μου τα προβλήματα.

    ------> Αφού τσακωθήκαμε 2-3 φορές μέχρι να το καταλάβει καταλήξαμε πώς δεν θα ξανασυμβεί και συνεχίσαμε...και ήταν πάλι όλα φανταστικά κάθε μερα και καλύτερα ώσπου:

    Φάουλ νο3 : Έχοντας το κινητό του για να βγάλω κάποιες φωτογραφίες ( δεν είχαμε ποτέ κρυφα τα κινητά μας , κωδικους κλπ.) έπεσα σε ένα φάκελο σε τσόντοφωτογραφίες (λογικό θα μου πείτε) το θεμα είναι ότι ανάμεσα τους ήταν και δικές μου προσωπικές φωτογραφίες.

    ------> Φρίκαρα , σιχάθηκα , έφτασε η αυτοπεποίθηση μου στα τάρταρα ( γιατί προφανως σκέφτομαι δεν του φτάνω αλλά και με βάζει στην ίδια κατηγορία με τις φωτογραφίες αυτες) και τον χώρισα.

    Ναι υποφέρω ! Για είχα ανοιχτεί πιο πολύ από κάθε προηγούμενη σχέση και περνούσα καλύτερα από ποτε μαζί του και είχαμε σχεδια κλπ. αλλά....

    αν δεχτω και αυτό τότε πάει ο αυτοσεβασμός μου πέρα από το ότι πιστευω ότι θα μου μείνουν οι αμφιβολίες από εδώ και περα....


    έκανα καλά; ποιά είναι η γνώμη σας;;;;;

    Υ.Γ. εκείνος ζητάει δευτερη ευκαιρια (έχει ξεχασει τις προηγούμενες) και να κάνει ότιδήποτε χρειαστεί για να είμαστε μαζι.
    Last edited by nef_eli; 03-04-2022 at 14:58.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    Καλησπέρα σας,
    Είχα σχέση εδω και δέκα μήνες με τον Π.
    Ήμουν τρελά ερωτευμενη και είμαι μαζί του και εκείνος έδειχνε το ίδιο.
    Μεταξύ μας λέγαμε τα πάντα και δεν υπηρχε ποτέ πρόβλημα με αυτό ώσπου...

    Φαουλ νο1 : Βρήκα ότι μιλουσε με πρώην του και μαλιστα προσφεροντας της να την βγάλει για φαγητό και δεν μου το είχε αναφέρει αν και είχε τυχει να ρωτησω μερικές μέρες πριν και απάντησε αρνητικά.

    ---->Σκεφτηκα πως ήταν βλακεία να χαλάσουμε αυτό που είχαμε για κάτι τέτοιο και εκείνος το είχε πραγματικά μετανιώσει και ετσι συνεχίσάμε και όλα καλα ώσπου....

    Φάουλ νο2 : Είναι πάντα πρόθυμος να με βοηθήσει σε όποια δυσκολία έχω χωρίς να το πολυσκεφτεί...και που είναι το πρόβλημα;;; Τις περισσότερες φορές δεν ξέρει πως να βοηθήσει και αρχίζει και ρωτάει παντου ενώ εχω ξεκαθαρίσει πως δεν μου αρέσει αυτό και κάπως έτσι όλη η οικογένεια κάποιοι φίλοι και μερικοί /ες άσχετοι γνωρίζουν ολα μου τα προβλήματα.

    ------> Αφού τσακωθήκαμε 2-3 φορές μέχρι να το καταλάβει καταλήξαμε πώς δεν θα ξανασυμβεί και συνεχίσαμε...και ήταν πάλι όλα φανταστικά κάθε μερα και καλύτερα ώσπου:

    Φάουλ νο3 : Έχοντας το κινητό του για να βγάλω κάποιες φωτογραφίες ( δεν είχαμε ποτέ κρυφα τα κινητά μας , κωδικους κλπ.) έπεσα σε ένα φάκελο σε τσόντοφωτογραφίες (λογικό θα μου πείτε) το θεμα είναι ότι ανάμεσα τους ήταν και δικές μου προσωπικές φωτογραφίες.

    ------> Φρίκαρα , σιχάθηκα , έφτασε η αυτοπεποίθηση μου στα τάρταρα ( γιατί προφανως σκέφτομαι δεν του φτάνω αλλά και με βάζει στην ίδια κατηγορία με τις φωτογραφίες αυτες) και τον χώρισα.

    Ναι υποφέρω ! Για είχα ανοιχτεί πιο πολύ από κάθε προηγούμενη σχέση και περνούσα καλύτερα από ποτε μαζί του και είχαμε σχεδια κλπ. αλλά....

    αν δεχτω και αυτό τότε πάει ο αυτοσεβασμός μου πέρα από το ότι πιστευω ότι θα μου μείνουν οι αμφιβολίες από εδώ και περα....


    έκανα καλά; ποιά είναι η γνώμη σας;;;;;

    Υ.Γ. εκείνος ζητάει δευτερη ευκαιρια (έχει ξεχασει τις προηγούμενες) και να κάνει ότιδήποτε χρειαστεί για να είμαστε μαζι.

    καλησπερα.
    ηξερες οτι υπαρχουν αυτες οι φωτογραφιες και το προβλημα ειναι ο κοινος φακελος οπου ειχε και τις αλλες, ή δεν ηξερες καν οτι σε τραβαει φωτογραφιες;;;
    κι αν δεν ηξερες, εισαι βεβαιη οτι δεν τις εχει στειλει καπου;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Ήξερα για τις φωτογραφίες , (έλειπα κάποιους μήνες στο εξωτερικό και ήταν μέρος της σχέσης από αποσταση) και είμαι σίγουρη πως δεν τις έχει στείλει πουθενά.
    Τα προβληματα μου είναι δυο
    αφενός ότι ενώ έχουμε πια εξαιρετική σχέση και στο ερωτικό κομμάτι εκείνος συνεχίζει να έχει ανάγκη από εξωτερικά ερεθίσματα, το οποίο ίσως είναι φυσιολογικό απλα εμένα με ενοχλεί,
    και αφετέρου το ότι ναι! με έβαλε στον ίδιο φάκελο! Λες και είναι το ίδιο...

    Επίσης μια ακόμα μικρη λεπτομέρεια... τις τελευταίες φωτογραφίες τις κατέβασε την ίδια μέρ που εγω είχα ένα ατυχημα και έσπασα το πόδι μου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    Ήξερα για τις φωτογραφίες , (έλειπα κάποιους μήνες στο εξωτερικό και ήταν μέρος της σχέσης από αποσταση) και είμαι σίγουρη πως δεν τις έχει στείλει πουθενά.
    Τα προβληματα μου είναι δυο
    αφενός ότι ενώ έχουμε πια εξαιρετική σχέση και στο ερωτικό κομμάτι εκείνος συνεχίζει να έχει ανάγκη από εξωτερικά ερεθίσματα, το οποίο ίσως είναι φυσιολογικό απλα εμένα με ενοχλεί,
    και αφετέρου το ότι ναι! με έβαλε στον ίδιο φάκελο! Λες και είναι το ίδιο...

    Επίσης μια ακόμα μικρη λεπτομέρεια... τις τελευταίες φωτογραφίες τις κατέβασε την ίδια μέρ που εγω είχα ένα ατυχημα και έσπασα το πόδι μου...
    το τελευταιο με το ποδι, ειναι ευκολο.
    μην του το χρεωνεις. προφανως εισαι μικρη, αλλα ειναι περιεργα τα παιχνιδια του μυαλου. πολλες φορες ερχονται ασχετες στιγμες, ακόμα και ερωτικές στο μυαλο καποιου σε δυσκολες φασεις. σε ενα ατυχημα, σε μια κηδεια, κλπ...

    το θεμα "φακελος" ειναι ενοχλητικο, συμφωνω. εμενα θα με πειραζε να μην ειχε σβησει τις προηγουμενες, οχι αν ημουν στον ιδιο φακελο... αναλογα πως το σκεφτεται κανεις..
    το πιο ενοχλητικο απ ολα, ειναι αυτο που εκανε με την πρωην.
    οκ, τον συγχωρεσες. ξερεις τι συγχωρεσες ομως; η συγχωρεσες εν λευκω;;;

    δλδ, ξερεις πραγματι τι συνθηκες υπηρχαν;;;
    για παραδειγμα, αν εκεινος την καλεσε για να τα ξαναβρουνε ειτε πισω απ την πλατη σου ειτε και χωρις εσενα, κι εφαγε ακυρο απο εκεινη, συγχωρειται αυτο το πραγμα;;;
    οκ, αν βγηκαν για να τα πουνε και δεν ειχε καμια προθεση να τα φιαξουν, ή αν εκεινη τον ηθελε ακομα αλλα αυτος δεν ηθελε και της εριξε χιλοπιτα, πες οτι συγχωρειται. αλλα αν την χιλοπιτα την εφαγε εκεινος κι απλα ξαναγυρισε σε σενα, συγχωρειται; κατα την γνωμη μου, οχι..

    το αλλο που ρωτουσε εδω κι εκει για να σε βοηθησει , ειναι απλα ατζαμοσυνη κια φου το συζητησατε, το καταλαβε και το εκοψε, ολα καλα..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Με ενοχλουν όλα με αυτό το φακελο... Ότι ήμουν μέσα εγώ... Ότι ήταν άλλες φωτογραφίες και ότι δεν ήταν παλιες αλλά προσφατες ... Κατέβαζε μέχρι και πριν μερικές μέρες.

    Όσο για την πρωην δουλευαν μαζί αυτή είχε πλεον άλλη σχέση και ήξερα ότι έχουν επικοινωνία μια στο τόσο... Απλά είχαμε συμφωνήσει ότι μιλάμε ανοιχτά και ο τσακωμός ήταν επάνω στο γεγονός ότι το έκρυβε... Έκτοτε έχει αλλάξει και δουλειά και δεν είχαμε ξανά προβλημα με αυτό το θέμα ουτε έχουν πια επικοινωνία από όσο ξέρω τουλάχιστον...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    Με ενοχλουν όλα με αυτό το φακελο... Ότι ήμουν μέσα εγώ... Ότι ήταν άλλες φωτογραφίες και ότι δεν ήταν παλιες αλλά προσφατες ... Κατέβαζε μέχρι και πριν μερικές μέρες.

    Όσο για την πρωην δουλευαν μαζί αυτή είχε πλεον άλλη σχέση και ήξερα ότι έχουν επικοινωνία μια στο τόσο... Απλά είχαμε συμφωνήσει ότι μιλάμε ανοιχτά και ο τσακωμός ήταν επάνω στο γεγονός ότι το έκρυβε... Έκτοτε έχει αλλάξει και δουλειά και δεν είχαμε ξανά προβλημα με αυτό το θέμα ουτε έχουν πια επικοινωνία από όσο ξέρω τουλάχιστον...
    α κατσε.
    νομιζα οτι οι "αλλες" στον φακελο ηταν φωτο απο πρωην του. απο το ιντερνετ τις κατεβαζε;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Ναι....
    Κάτι που πάλι είχε τεθεί σε συζητήση και είχε πει πως δεν το κάνει πια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    Ναι....
    Κάτι που πάλι είχε τεθεί σε συζητήση και είχε πει πως δεν το κάνει πια
    το θεμα δεν ειναι να τον βαλεις "τιμωρια". το θεμα ειναι αν εχει την αναγκη να το κανει. κι αν εχει την αναγκη να το κανει, αν ειναι κατι που εσενα σε χαλαει...
    προφανως, εσενα σε χαλαει.
    αλλα αν του αρεσει, θα το σταματησει επειδη τον μαλωσες; η θα το κανει κρυφα;
    τι ακριβως κανει;
    το κανει οταν ειναι μονος του ή οταν ειστε μαζι;
    εχει την αναγκη να κανει σεξουαλικα πραγματα χωρις εσενα;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Αυτό σκέφτηκα κι εγώ δεν έχει νόημα να του πω μην το ξανακάνεις...
    Για να το κάνει σημαίνει ότι για κάποιο λόγο το έχει ανάγκη ή έστω του αρέσει...
    Δεν έχει νόημα να πιεστει να σταματήσει κάτι για να είναι μαζί μου
    Γιατί δεν θα το κρατήσει έτσι κιόλας.
    Και εγώ δεν θα παψω να νιώθω ότι με έχει στο ίδιο επίπεδο με αυτές που βρίσκει στο διαδίκτυο...

    Όσο λοιπόν και να τον αγαπάω και να τον θέλω μάλλον δεν έχει νόημα να του δώσω άλλη ευκαιρια

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    και αφετέρου το ότι ναι! με έβαλε στον ίδιο φάκελο! Λες και είναι το ίδιο...

    .
    αυτο δεν ειναι κακο,
    προσπαθησε να το θεωρησεις ενα παρασημο σου

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Σε ευχαριστώ πολυ...
    Αλλά δεν μπορώ να το δω ετσι

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    Σε ευχαριστώ πολυ...
    Αλλά δεν μπορώ να το δω ετσι
    δεν εχει τοση σημασια πως το βλεπεις εσυ, αυτος ετσι το βλεπει

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Δηλαδή πως μπορεί να το βλέπει εκείνος και γιατί δεν θα πρεπει να με ενοχλεί εμένα;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Πόσο χρόνων είστε και οι 2 ; Το έχεις συζητήσει μαζί του και αν όχι γιατι;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Είμαστε 28 και οι δυο...
    Αυτό έγινε χθες και του ζήτησα να φυγει γιατί δεν ημουν σε θέση να συζητήσω...
    Και εκείνος δεν προσπαθησε να πει κάτι.
    Όποτε σκέφτομαι να του μιλήσω απλά επανέρχεται η εικόνα με τον εαυτό μου ανάμεσα σε εκείνες τις φωτογραφίες...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μου είπε ψέματα ή εγώ υπερβάλλω;
    By AnnaP in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 09-01-2022, 17:46
  2. Χώρισα και δεν ξέρω αν έκανα καλά..
    By MAKL11 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 06-11-2017, 15:00
  3. εκανα καλα η οχι τελικα???
    By jojokaki in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 16-05-2012, 23:02
  4. του εγραψα αυτο..εκανα καλα
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 27-10-2011, 00:30
  5. Ψέμματα: καλά έκανα βρε παιδιά??
    By chr1986 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 16:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •