Τι μπορεί να σημαίνει αυτό!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    ετσι ειναι οι φυναικες φιλε, ειναι αληθει οτι εχουν πιο μεγαλο συναισθηματικο κοσμο αλλα συναμα ειναι και πιο περιπλοκος..

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αμα το @1 ηταν πολυ μικροτερο, θα το διαβαζα , αλλα εγραψες ενα σεντονι .......

    ουκ εν το πολλω το ευ ........
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαλιστα...
    με το αρχικο σου μηνυμα, ειχα την εντυπωση οτι τα ειχατε καποια λιγα χρονια.
    ετσι οπως τα λες ομως, απο τον εναν συνολικα χρονο, το περισσοτερο διαστημα ελειπες!!!
    δηλαδη, τα φιαξατε, ειχατε καποιο διαστημα μαζι, ελειψες εναν μηνα, ηρθες 3 βδομαδες κι εφυγες σχεδον για ολον τον υπολοιπο χρονο!!! για να λες οτι "η δουλεια τελειωνε οπου ναναι, σε 3 μηνες θα γυριζα", σημαινει οτι ΕΛΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΜΗΝΕΣ.
    περισσοτερο απο μακρια εισασταν , παρα σε σχεση...
    τελικα, ποσους μηνες ελειπες στο δευτερο ταξιδι, δεν μου ειπες...

    με ολα αυτα, θελω να πω, οτι συγνωμη, αλλα δεν ειχατε και καμια σχεση ζωης, οσο δυνατα κι αν ενοιωσες.
    γνωριζοσασταν ακομα κι εκει που περνουσατε καλα (δεδομενων των προβληματων), εσυ εφυγες για μηνες ατελειωτους...

    εχω μια παροιμια κι ενα ανεκδοτο γι αυτο που πιστευω οτι συμβαινει.
    η παροιμια ειναι το
    "ματια που δεν βλεπονται" και το ανεκδοτο , το γνωστο με τον γρυλλο ("αι σιχτιρ κι εσυ κι ο γρυλλος σου")...

    εσυ μπορει να μην μπορεις να χωνεψεις πως τοσο "ευκολα" σου γυρισε την πλατη , επειδη την εβρισες και την χωρισες, κι εκεινη δεν μπορεσε να χωνεψει πως την εβρισες και την χωρισες, αφου την ηθελες τοσο οσο ελεγες..

    ωστοσο, δεν νομιζω οτι ηταν αυτο το κυριο προβλημα.
    ηταν σωρρευτικο το προβλημα.
    ειχατε μια συντομη σχεση με πραγματικη επαφη και το υπολοιπο ηταν τηλεφωνηματα κλπ.
    υπηρχε το θεμα του διαζυγιου (που ακομα υπαρχει) και ΝΑΙ, ειναι σημαντικο εφοσον δεν τελειωσε, υπαρχουν παρα πολλα διαζυγια που τελικα δεν εγιναν πραγματικοτητα και βεβαια ειναι μια σοβαρη εκκρεμοτητα για επομενη σχεση και οχι λεπτομερεια.
    το εταιρικο σπιτι για να το εχεις, σημαινει οτι η δουλεια σου ηταν εκτος της εδρας σου οπου βρισκεται το συζυγικο σπιτι. επομενως, σαφως και μπορουσες να την φιλοξενεις ακομα κι αν ησουν κανονικα παντρεμενος κι οχι σε διαδικασια διαζυγιου...

    νομιζεις οτι ο καυγας ηταν το βασικο προβλημα, αλλα εγω λεω οτι ηταν το κερασακι στην τουρτα.
    το οτι εισασταν τοσο καιρο χωριστα, ηρθες 10 μερες και ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ (και οχι "δεν μπορεσατε να βρεθειτε"), για μενα ηταν πιο σοβαρο κι απ τον καυγα. δεν δεχομαι οτι αν εισαι χωρισμενος δεν μπορεις να βρεις χρονο σε 10 μερες για την σχεση σου. μονο ενας παντρεμενος δεν θα μπορουσε... οχι ενας χωρισμενος.

    περα απο αυτα, με την τοση αποσταση, τα τοσα μοναχικα της προβληματα με δουλεια, μοναξια κλπ, καποια στιγμη μαλλον απεκτησε κοινωνικη ζωη. ισως καποιος απο τους "πεφτουλες" που λες κι εσυ, ν αρχισε να της καλοφαινεται μεσα στα οσα περνουσε μαζι σου και ΝΑΙ, τα αισθηματα αλλαζουν οταν αλλαζουν οι καταστασεις..
    ειδικα τοσο βραχυχρονα αισθηματα και με τοσο μεγαλα διαλλειματα...
    Quote Originally Posted by iasonas44 View Post
    ετσι ειναι οι φυναικες φιλε, ειναι αληθει οτι εχουν πιο μεγαλο συναισθηματικο κοσμο αλλα συναμα ειναι και πιο περιπλοκος..
    Ιάσωνα πραγματικά δεν ξέρω νιώθω χαμένος μετά από έναν δύσκολο γάμο εκεί που κάνεις τα πάντα για να σηκωθείς και νιώθεις πως βρήκες τελικά τον άνθρωπο που ονειρευόσουν και αυτός το ίδιο να τελειώνει έτσι.....!!!! Και πάλι να πρέπει να μαζέψεις τα κομμάτια σου και πάλι από το 0 ..... και ο άνθρωπος σου να μπορεί να συνεχίσει χωρίς να συμβαίνει τίποτα.... αν προχώρησε.... πφφφφφ δεν ξέρω!!!!

  3. #18
    δεν ξερω φιλος παντος εγω οτι και αν ειναι λεω οτι ολλα στο παιχνιδη ειναι και προσπαθω να το δεχτω... εγω θα σου ελεγα εστο και μια σχεση που εκανεν αν ειναι αυτη μονο δεν ξερω σηγουρα εχεις μετα απο αυτο και μια εμπιρια παραπανω που δεν εχω εγω

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αμα το @1 ηταν πολυ μικροτερο, θα το διαβαζα , αλλα εγραψες ενα σεντονι .......

    ουκ εν το πολλω το ευ ........
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαλιστα...
    με το αρχικο σου μηνυμα, ειχα την εντυπωση οτι τα ειχατε καποια λιγα χρονια.
    ετσι οπως τα λες ομως, απο τον εναν συνολικα χρονο, το περισσοτερο διαστημα ελειπες!!!
    δηλαδη, τα φιαξατε, ειχατε καποιο διαστημα μαζι, ελειψες εναν μηνα, ηρθες 3 βδομαδες κι εφυγες σχεδον για ολον τον υπολοιπο χρονο!!! για να λες οτι "η δουλεια τελειωνε οπου ναναι, σε 3 μηνες θα γυριζα", σημαινει οτι ΕΛΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΜΗΝΕΣ.
    περισσοτερο απο μακρια εισασταν , παρα σε σχεση...
    τελικα, ποσους μηνες ελειπες στο δευτερο ταξιδι, δεν μου ειπες...

    με ολα αυτα, θελω να πω, οτι συγνωμη, αλλα δεν ειχατε και καμια σχεση ζωης, οσο δυνατα κι αν ενοιωσες.
    γνωριζοσασταν ακομα κι εκει που περνουσατε καλα (δεδομενων των προβληματων), εσυ εφυγες για μηνες ατελειωτους...

    εχω μια παροιμια κι ενα ανεκδοτο γι αυτο που πιστευω οτι συμβαινει.
    η παροιμια ειναι το
    "ματια που δεν βλεπονται" και το ανεκδοτο , το γνωστο με τον γρυλλο ("αι σιχτιρ κι εσυ κι ο γρυλλος σου")...

    εσυ μπορει να μην μπορεις να χωνεψεις πως τοσο "ευκολα" σου γυρισε την πλατη , επειδη την εβρισες και την χωρισες, κι εκεινη δεν μπορεσε να χωνεψει πως την εβρισες και την χωρισες, αφου την ηθελες τοσο οσο ελεγες..

    ωστοσο, δεν νομιζω οτι ηταν αυτο το κυριο προβλημα.
    ηταν σωρρευτικο το προβλημα.
    ειχατε μια συντομη σχεση με πραγματικη επαφη και το υπολοιπο ηταν τηλεφωνηματα κλπ.
    υπηρχε το θεμα του διαζυγιου (που ακομα υπαρχει) και ΝΑΙ, ειναι σημαντικο εφοσον δεν τελειωσε, υπαρχουν παρα πολλα διαζυγια που τελικα δεν εγιναν πραγματικοτητα και βεβαια ειναι μια σοβαρη εκκρεμοτητα για επομενη σχεση και οχι λεπτομερεια.
    το εταιρικο σπιτι για να το εχεις, σημαινει οτι η δουλεια σου ηταν εκτος της εδρας σου οπου βρισκεται το συζυγικο σπιτι. επομενως, σαφως και μπορουσες να την φιλοξενεις ακομα κι αν ησουν κανονικα παντρεμενος κι οχι σε διαδικασια διαζυγιου...

    νομιζεις οτι ο καυγας ηταν το βασικο προβλημα, αλλα εγω λεω οτι ηταν το κερασακι στην τουρτα.
    το οτι εισασταν τοσο καιρο χωριστα, ηρθες 10 μερες και ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ (και οχι "δεν μπορεσατε να βρεθειτε"), για μενα ηταν πιο σοβαρο κι απ τον καυγα. δεν δεχομαι οτι αν εισαι χωρισμενος δεν μπορεις να βρεις χρονο σε 10 μερες για την σχεση σου. μονο ενας παντρεμενος δεν θα μπορουσε... οχι ενας χωρισμενος.

    περα απο αυτα, με την τοση αποσταση, τα τοσα μοναχικα της προβληματα με δουλεια, μοναξια κλπ, καποια στιγμη μαλλον απεκτησε κοινωνικη ζωη. ισως καποιος απο τους "πεφτουλες" που λες κι εσυ, ν αρχισε να της καλοφαινεται μεσα στα οσα περνουσε μαζι σου και ΝΑΙ, τα αισθηματα αλλαζουν οταν αλλαζουν οι καταστασεις..
    ειδικα τοσο βραχυχρονα αισθηματα και με τοσο μεγαλα διαλλειματα...
    Quote Originally Posted by iasonas44 View Post
    ετσι ειναι οι φυναικες φιλε, ειναι αληθει οτι εχουν πιο μεγαλο συναισθηματικο κοσμο αλλα συναμα ειναι και πιο περιπλοκος..
    [QUOTE=Carlitoss;1193170]Μάλιστα!!!! Θα συμφωνήσω μαζί σου στα περισσότερα όσο και να με πονάει.... δλδ πιστεύεις ότι μπορεί υπάρχει κάποιος άλλος???? Και αν υπάρχει γιατί δεν μου το είπε και είπε δεν σας γνωρίζω μην με ξανά πάρετε θα προτιμούσα να μου έλεγε την αλήθεια..... δεν ξέρω τ να κάνω.... την αγαπάω πραγματικά αλλά το βλέπω πολύ δύσκολο να ξανά έρθει πίσω.... πως μπορείς μέσα σε 2 μηνες να διαγράψεις τα πάντα και να προχωρήσεις???? Μου φαίνεται αδιανόητο πραγματικά!!!! Σχέδια όνειρα λόγια που είναι όλα αυτά????? Περιμένω την απάντηση σου REMEDY ΚΑΙ σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου !!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Carlitoss View Post
    Μάλιστα!!!! Θα συμφωνήσω μαζί σου στα περισσότερα όσο και να με πονάει.... δλδ πιστεύεις ότι μπορεί υπάρχει κάποιος άλλος???? Και αν υπάρχει γιατί δεν μου το είπε και είπε δεν σας γνωρίζω μην με ξανά πάρετε θα προτιμούσα να μου έλεγε την αλήθεια..... δεν ξέρω τ να κάνω.... την αγαπάω πραγματικά αλλά το βλέπω πολύ δύσκολο να ξανά έρθει πίσω.... πως μπορείς μέσα σε 2 μηνες να διαγράψεις τα πάντα και να προχωρήσεις???? Μου φαίνεται αδιανόητο πραγματικά!!!! Σχέδια όνειρα λόγια που είναι όλα αυτά????? Περιμένω την απάντηση σου REMEDY ΚΑΙ σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου !!!!
    ναι, πιστευω οτι υπαρχει αλλος, γι αυτο και κανονιζε και ξεκανονιζε την επισκεψη της, οχι για να σου την σπασει...
    εκει που τα ξαναβρηκατε, ειπε να το ξαναπροσπαθησει μαζι σου, αλλα οταν την εβρισες και την εδιωξες, ειπε "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!"
    μπορει μαλιστα, οταν της τηλεφωνησες να ηταν διπλα της καποιος, γιατι ειναι πολυ περιεργο να σου λεει, "δεν σας ξερω, μην με ξαναενοχλησετε" . οσο αποφασισμενη και να ηταν, ή θα στο εκλεινε στα μουτρα, ή αν σου μιλουσε θα ελεγε "μην ξαναπαρεις, με ενοχλεις". δεν κολλαει να πει "δεν σας ξερω"...

    αδιανοητο, να μην σου φαινεται, γιατι με λιγους μηνες σχεσης απο μακρια, ΒΑΘΙΑ αισθηματα δεν υπαρχουν. υπαρχει ενθουσιασμος, παθος, αλλα οχι αληθινα αισθηματα.
    της το χαλασες που δεν ηθελες να την δεις στην αδεια σου. για μενα, εκει σου γυρισε την πλατη κι ας ξαναμιλησατε. ηταν μονη τοσους μηνες, βρεθηκαν και μνηστηρες, την χωρισες κι απο πανω, την εβρισες, και πηγε παρακατω...

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    14
    Οκ ας πούμε ότι υπάρχει άλλος λοιπόν.... πως γίνεται να υπάρχει και να σου λέει ότι σαγαπαω ότι δεν μπορώ μακριά σου και να μιλάμε 20 ώρες το 24ωρο που ήταν τότε ο άλλος???? Δεν θέλω να το χωνέψω αυτό γιατί με πονάει είναι πολλά αυτά που ψάχνω.... αλλά και το ότι ήταν μόνη 7 χρόνια βρέθηκα εγώ την ξεκλείδωσα και μου είχε πει είναι το τελευταίο που θέλω να κάνω να βρω κάποιον για να λέω ότι είμαι με κάποιον δεν έχω ανάγκη κανέναν μου λέει καλύτερα μόνη μου !!! Θέλω αυτόν που θα βρω να είναι αυτός και κανένας άλλος..... δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ δύσκολο να παραδεχτώ ότι υπάρχει άλλος..... γιατί εγώ νιώθω αυτή οως γίνεται να μην νιώθει πως γίνεται να ξεχνάει όλα αυτά που κάναμε και να προχωράει παρακάτω.... το ίδιο με εσένα πιστεύω ότι για να μίλησε έτσι κάτι συμβαίνει αλλά με πονάει!!!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Carlitoss View Post
    Οκ ας πούμε ότι υπάρχει άλλος λοιπόν.... πως γίνεται να υπάρχει και να σου λέει ότι σαγαπαω ότι δεν μπορώ μακριά σου και να μιλάμε 20 ώρες το 24ωρο που ήταν τότε ο άλλος???? Δεν θέλω να το χωνέψω αυτό γιατί με πονάει είναι πολλά αυτά που ψάχνω.... αλλά και το ότι ήταν μόνη 7 χρόνια βρέθηκα εγώ την ξεκλείδωσα και μου είχε πει είναι το τελευταίο που θέλω να κάνω να βρω κάποιον για να λέω ότι είμαι με κάποιον δεν έχω ανάγκη κανέναν μου λέει καλύτερα μόνη μου !!! Θέλω αυτόν που θα βρω να είναι αυτός και κανένας άλλος..... δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ δύσκολο να παραδεχτώ ότι υπάρχει άλλος..... γιατί εγώ νιώθω αυτή οως γίνεται να μην νιώθει πως γίνεται να ξεχνάει όλα αυτά που κάναμε και να προχωράει παρακάτω.... το ίδιο με εσένα πιστεύω ότι για να μίλησε έτσι κάτι συμβαίνει αλλά με πονάει!!!!
    πες μου σε παρακαλω.
    απο αυτον τον εναν χρονο, ποσο καιρο εισασταν στην ιδια πολη και συναντιοσασταν;. ασε τα τηλεφωνα. την κοντινη επαφη ρωταω.

    να σου πω την αληθεια, αυτο με το "ξεκλειδωμα" το σκεφτομουν και την πρωτη φορα που το εγραψες, αλλα δεν σχολιασα.
    δεν πιστευω οτι την ξεκλειδωσες. πιστευω οτι ηρθε το πληρωμα του χρονου για εκεινην να ξεπερασει αυτα που την μπλοκαραν και ξυπνησε.

    αυτα που λες με τις 20ωρες συζητησεις, αν δεν απατωμαι ειχαν γινει πριν της αρνηθεις να την δεις στην 10ημερη αδεια.
    τοτε απομακρυνθηκε κι ας μιλουσατε ακομα. τοτε βρεθηκε ο αλλος, ειτε υπηρχε αλλα εκεινη δεν ειχε ενδωσει.

    δεν ξεχασε κατι. υπολογισε επιθυμιες και συμπεριφορες και κατεληξε οτι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΛΕΟΝ.
    εσυ που εχεις τοσες αποριες για την δικη της απομακρυνση, πως δικαιολογεις τον εαυτο σου που με τοση αγαπη που λες και την χωρισε και την εβρισε;

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    14
    Όχι μπορεί εγώ να μην σου έδωσα να καταλάβεις δεν θέλω να βγω το θύμα τς υπόθεσης..... και μετά την άδεια μιλούσαμε το ίδιο όλη μέρα σχεδόν κάναμε όνειρα και σχέδια για το μέλλον!!!! Είχε τς αμφιβολίες τς και το δέχομαι υπήρχαν πολλά πράγματα που λόγο τς κατάστασης μου δεν μπορούσα να καλύψω αλλά όλα ήταν θέμα χρόνου..... και εσύ έτσι όπως μιλάς αυτήν τη στιγμή νιώθω ότι μου μιλάς για ένα τελείως διαφορετικό άνθρωπο από ότι ήμουν μαζί του με τα όσα κατάλαβες δλδ .... δεν ξέρω τι ψάχνω τώρα απλά πονάω και μου φαίνεται βουνό να ξανά ξεκινήσω από το 0 !!!!! Είμαι απόλυτα σίγουρος πως δεν την κάλυπταν σε πολλά πράγματα αλλά δεν πίστευα ποτέ ότι θα φτάναμε εδώ!!!! Και αφού είναι έτσι γιατί δεν μου λέει πως προχωρησε να πάψω να ελπίζω να σταματήσω να την ψάχνω???? Δεν θα ήταν ποιο ντομπρα απάντηση αυτή????

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Carlitoss View Post
    Όχι μπορεί εγώ να μην σου έδωσα να καταλάβεις δεν θέλω να βγω το θύμα τς υπόθεσης..... και μετά την άδεια μιλούσαμε το ίδιο όλη μέρα σχεδόν κάναμε όνειρα και σχέδια για το μέλλον!!!! Είχε τς αμφιβολίες τς και το δέχομαι υπήρχαν πολλά πράγματα που λόγο τς κατάστασης μου δεν μπορούσα να καλύψω αλλά όλα ήταν θέμα χρόνου..... και εσύ έτσι όπως μιλάς αυτήν τη στιγμή νιώθω ότι μου μιλάς για ένα τελείως διαφορετικό άνθρωπο από ότι ήμουν μαζί του με τα όσα κατάλαβες δλδ .... δεν ξέρω τι ψάχνω τώρα απλά πονάω και μου φαίνεται βουνό να ξανά ξεκινήσω από το 0 !!!!! Είμαι απόλυτα σίγουρος πως δεν την κάλυπταν σε πολλά πράγματα αλλά δεν πίστευα ποτέ ότι θα φτάναμε εδώ!!!! Και αφού είναι έτσι γιατί δεν μου λέει πως προχωρησε να πάψω να ελπίζω να σταματήσω να την ψάχνω???? Δεν θα ήταν ποιο ντομπρα απάντηση αυτή????
    οχι...
    απο την στιγμη που δεν χωρισατε ηρεμα, αλλα την εβρισες και την χωρισες, δεν σου οφειλει καμια εξηγηση.
    αλλωστε, εσυ την χωρισες, δεν σε χωρισε εκεινη.

    τι εξηγηση οφειλει;
    που δεν εμεινε να περιμενει;
    εφοσον την χωρισες, δεν οφειλει εξηγησεις σε κανεναν.
    αν σε χωριζε εκεινη επειδη εκανε νεα γνωριμια, ναι, η ντομπρα εξηγηση θα ηταν να στο πει.
    τωρα δεν οφειλει τιποτε, σορι κιολας..

    και δεν νομιζω οτι προσπαθεις να βγεις το θυμα. εχεις ομως μια εντονη εκπληξη και δειχνεις να μην καταλαβαινεις τι εγινε και γιατι, ενω σε μενα που ειμαι μια τριτη, ειναι πολυ κατανοητη η αντιδραση της.

    εχω ρωτησει 3 φορες και δεν απαντας, ποσο καιρο εισασταν μαζι στον ιδιο χωρο συνολικα, και οχι σε τηλεφωνηματα και μηνυματα;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Ενας ανθρωπος που ειναι ερωτευμενος , αγαπαει, ερχεται με 10ημερη αδεια στην ιδια πολη, αλλάαα δεν βρισκει χρονο να δει την αγαπημενη του!! Τί μας κρύβεις?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Ενας ανθρωπος που ειναι ερωτευμενος , αγαπαει, ερχεται με 10ημερη αδεια στην ιδια πολη, αλλάαα δεν βρισκει χρονο να δει την αγαπημενη του!! Τί μας κρύβεις?
    αντε πες... ειναι δυνατον; και μετα αναρωτιεται γιατι απομακρυνθηκε..
    εμενα, το μυαλο μου πηγε στο οτι η γυναικα του δεν ξερει οτι εχουν χωρισει...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αδερφε ενα αλλο θεμα δεν ειναι αν εισαι ωραιοσ καλοσ κλπ δεν παιζει ρολο αυτο αλλα το πωσ εξελισσεσαι εγω καποτε ειχα τα παντα τωρα εχω τα μισα το κοριτσι που ειχα τοτε μου τα εδωσε ολα και μου τα πηρε ολα και καλα εκανε εγινα ανθρωποσ δεν ημουν κι εφταιγε το πασοκ τωρα δε φταιει τιποτα καθενασ πρεπει να ειναι ο εαυτοσ του

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Καλησπέρα!

    Χωρίς να γνωρίζω, διαβάζοντας απλά το θέμα σου, εγώ θα έλεγα ότι η ξενέρα της κοπέλας λογικά ξεκίνησε όταν ήρθες 10 μέρες στην Ελλάδα μετά από μήνες και δεν της αφιέρωσες ούτε μία μέρα να την δεις παρόλο που τόσους μήνες ξεροσταλιάζατε στις κλήσεις λέγοντας πόσο θα θέλατε να βρεθείτε.
    Σε αυτές τις 10 μέρες έκανες τις επιλογές σου και οι επιλογές σου δεν την συμπεριλάμβαναν. Αυτή είναι η αλήθεια. Άλλο τα λόγια και το τι θα ήθελες και άλλο οι πράξεις. Και ποιος είπε πως οι επιλογές δεν ενέχουν και θυσίες ενίοτε.
    Άλλωστε η σχέση σας εξαρχής είχε διάφορα εμπόδια - δικά σου κυρίως, στα οποία έκανε εκείνη υπομονή.
    Πώς λοιπόν να αισθανθεί σημαντική για εσένα, πρακτικά, εάν τα λόγια δεν επιβεβαιώνονται από πράξειςl Με το να μην την δεις της έδειξες ότι άλλα πράγματα είναι πιο σημαντικά για εσένα. Και έτσι ίσως ήταν τελικά σύμφωνα με τις επιλογές σου. Δεν μπορείς να έχεις και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.

    Η κοπέλα πιθανώς να έχει προχωρήσει συναισθηματικά, ή να είναι σε ένα μεταιχμιακό στάδιο. Μπορείς όμως να την διεκδικήσεις. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Carlitoss View Post
    Καλησπέρα σε όλους ...Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη!!!! Εύχομαι σε όλους ΥΓΕΙΑ και ΧΑΜΌΓΕΛΑ!!! Ειμαι με έναν άνθρωπο πολύ ερωτευμένος και το ίδιο έλεγε και αυτή.... η σχέση μας είχε Πόλα εμπόδια μα έχω μάθει σε αυτά και προσπαθούσα πάντα να τα προσπερνάω..... εγώ 30 αυτή 37 ..... δεν έχω κανένα θέμα με την ηλικία....γνωριστήκαμε ερωτευτήκαμε ένιωθα πως βρήκα τον άνθρωπο τς ζωής μου !!!! Όταν γνωριστήκαμε η κατάσταση μου ήταν μπερδεμένη και τς το είχα πει ήμουν στα χωρίσματα με την γυναίκα μου και περίμενα όλο αυτό να τελείωσε και με τον νόμο!!!! Στην αρχή δεν το δέχτηκε είχε τύψεις και έλεγε πως τον χρεώνει στον εαυτό της όλο αυτό αλλά το θέμα είχε τελειώσει πολύ ποιο πριν με την γυναίκα μου !!!! Δουλεύαμε μαζί λοιπόν με την κοπέλα ήταν και είναι ο καλύτερος άνθρωπος που γνώρισα στην ζωή μου!!!! Ενώ στην αρχή περνούσαμε τα εμπόδια και τς ανασφάλειες τς ότι ήμουν παντρεμενος ότι με περνούσε 8 χρόνια νιωθαμε και οι δύο ότι βρήκαμε το άλλο μας μισό..... κάποια στιγμή η δουλειά μου αποφάσισε να με στείλει εκτός για δουλειά και έπρεπε να διαχειριστουμε την απόσταση πράγμα που το κάναμε.... κράτησε για 1 μήνα κοντά αυτό και μετά ξανά είμαστε μαζί μέναμε μαζί για κάποιο διάστημα και όλα ήταν πραγματικά υπέροχα!!!!! Στην αρχή δεν ήθελε να βγαίνουμε έξω να μην μας βλέπει ο κόσμος και λέει α αυτή τον χώρισε αυτόν αλλά δεν με ενοχλούσε γιατί και εγώ δεν ήθελα να δίνω δικαίωμα στον κόσμο περιμένοντας να τελειώσω και με τον νόμο τον προηγούμενο γάμο μου !!!! Κάναμε σχέδια όνειρα όλα ήταν υπέροχα πραγματικά νιώθω πως τέτοιο άνθρωπο δεν θα ξανά γνωρίσω!!!! Τα είχε τόσο καλά με τον εαυτό της που ήταν ακλόνητη!!! Είχε κάνει μόλις 3 σχέσεις στην ζωή της και φαινόταν να ήξερε τι θέλει!!!!! Πρώτου γνωριστούμε είχε 6 χρόνια μόνη της χωρίς σχέσεις χωρίς σεξ χωρίς τίποτα!!!!! Ήρθα στον δρόμο της λοιπόν και της ξεκλείδωσα όλα αυτά που είχε βαθιά κλειδωμένα μέσα της τόσα χρόνια!!!!! Εκεί που όλα ήταν όμορφα με λίγους καυγάδες φυσικά η εταιρία η οποία δούλευα μετακομίζει στο εξωτερικό τα λεφτά ήταν πολύ καλά και είπαμε να ακολουθήσω.... και πως θα το παλέψουμε όπως και την πρώτη φορά!!!! Έφυγα λοιπόν κλάματα χαμός και οι 2 αυτή παρέμεινε πίσω σε μια τοξική δουλειά για αυτήν.....!!! Σε όλο το διάστημα αυτό μου έλεγε ότι αυτός μου έστειλε μνμ αυτός μου έστειλε και γενικά για όλους τους πεφτουλες που υπάρχουν.... ζήλευα νευριαζα γιατί ένιωθα ότι θα την χάσω αλλά παρόλο αυτά τς είχα απόλυτη εμπιστοσύνη!!!! Για να μην μακρυγορω βρέθηκε μια ευκαιρία και επιτέλους έφυγε από εκείνη την δουλειά που τς προκαλούσε τόσο κακά συναισθήματα... οι μέρες περνούσαν θα επέστρεφα σε 3 μήνες πίσω εγώ και έφτασε η μέρα τς επιστροφής .... γυρνάω στο πατρικό μου για αρχή για να δω το παιδί μου οι μέρες που θα καθόμουν ήταν 10... η κοπελιά να μου λέει θέλω να έρθω να σε δω δεν μπορώ να περιμένω μέχρι να έρθεις εσύ σε μένα και της είπα πως δεν γίνεται αυτό και Κως θα έχω προβλήματα και να κάνει υπομονή!!!!!! Αλήθεια σας το λέω ήθελα πολύ να έρθει το ήθελα όσο τίποτα άλλο αλλά η λογική με κρατούσε..... έτσι λοιπόν η μέρες πέρασαν αυτή θύμωσε που εγω τς είπα να μην έρθει και έτσι χάθηκε η πρώτη άδεια χωρίς να την δω..... νόμιζα πως πέθαινα πραγματικά μας ήξερα πως αφού άλλαξε δουλειά θα μπορέσει να πάρει άδεια για να έρθει να με δει στο εξωτερικό..... τα βρίσκουμε λοιπόν εγώ επιστρέφω στο εξωτερικό και καθώς όλα είναι όμορφα αρχίζουν οι καυγάδες αλλά ένιωθα την αγάπη της με έκανε να νιώθω σημαντικός.... Καθώς μιλούσαμε μια μέρα και ήδη είχαν περάσει 4 μήνες χωρίς να την δω από κοντά αποφασίζει και μου λέει να έρθει να με δει ..... χαρά εγώ να βρω εισιτήρια αμέσως μου λέει δεν ξέρω όμως αν θα προλαβω αν με βολέψει αυτή η πτήση αν το ένα αν έρθει μια φίλη μου αν αν αν πολλά αν παιδιά..... μου το ακυρώνει λοιπόν ξενερομενος εγώ μαλώνουμε αλλά μετά από κάποιες μέρες όλα καλά!!!! Καθώς περνάν οι μέρες μου λέει από μόνη της εκείνο το σαββατοκύριακο λέω να έρθω να κάτσω 5 μέρες χαρά πάλι εγώ να βρω εισιτήρια να κανονίσω τα πάντα και ξαφνικά μου ξανά λέει μετά από 2 μέρες ε τελικά δεν θα έρθω δεν προλαβαίνω......Εκεί δεν άντεξα άρχισα να βρίζω λέγοντας τς πως με κοροϊδεύει και παίζει με τα συναισθήματα μου... και τς είπα να τελειώσουμε και να μην με ξανά ενοχλήσει ποτέ.... και δεν τα είπα όλα αυτά με καλό τρόπο η αλήθεια είναι!!!!! Από τότε λοιπόν που έγινε αυτό δεν την ξανά είδα ούτε την ξανά άκουσα με έκανε φραγή από παντού από fb ινστα viber ακόμα και στον αριθμό της φραγή...... το άφησα να περάσει μια βδομάδα λέγοντας πως θα θέλει χρόνο αλλά η βδομάδα πλέον έχει γίνει 2 μήνες..... Σήμερα μετά από 2 μήνες την πήρα τηλέφωνο από άλλον αριθμό το σήκωσε και ακολουθεί ο εξής διάλογος..... εγώ:Καλησπέρα τι κάνεις? Αυτη:ποιος είναι? Εγω: Τόσο γρήγορα με ξέχασες? Αυτη: ενώ κατάλαβε ποιος είμαι μου απαντάει σας παρακαλώ δεν σας ξέρω και μην με ξανά πάρετε κάνετε λάθος......... Παιδιά κόπηκα στα 2 νιώθω χαμένος νιώθω τόσο πόνο τόσα γιατί????? Και σας ρωτάω τι πιστεύετε πως έχει γίνει???? Ξέρω ποια είναι τα λάθη μου ξέρω που φταίω αλήθεια αλλά τώρα τώρα τι???? Που είναι αυτά που ζήσαμε που έλεγε πως δεν μπορεί χωρίς εμένα και πως είμαι όλη τς η ζωή???? Πείτε μου σας παρακαλώ την γνώμη σας οποία και αν είναι αυτή!!! Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.....!!!!!
    Ποια ζήσατε φίλε μου; Ηρθες Ελλαδα 10 μέρες και με τον λόγο πως θα έχεις πρόβλημα δεν επιδιώκεις να την δεις καθόλου. Και αναρωτιέσαι τώρα μετά από 6 μήνες που έχεις να την δεις τώρα τι; Τώρα τίποτα φίλε μου. Και πολύ καλά σου φέρθηκε κιόλας! Δεν υπάρχει το δεν μπορεί χωρίς εμένα για κανέναν άνθρωπο, ο χρόνος όλα τα γιατρεύει είτε βρήκε άλλον είτε δεν βρήκε σε ξεπέρασε και συνέχισε την ζωή της. Τώρα πρέπει να συνεχίσεις και εσύ την δική σου. Τουλάχιστον εύχομαι η κοπέλα να έχει βρει κάποιον αλλον και όχι εξαιτίας σου να κλειδωθεί για τα επόμενα 5 χρόνια...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Καλα πιστευεισ οτι αξιζουν τοσο πολυ οι κοπελεσ που θεσ να χαλασεισ τον ωραιοτατο εαυτο σου για να κανεισ σχεση

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μπορει αυτο το φορουμ να μας βοηθησει?
    By hlias1988 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 21-12-2020, 18:06
  2. Τι μπορεί να έχω σχετικά με αυτό ας με βοηθήσει κάποιος
    By hiddentiger in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 9
    Last Post: 20-12-2019, 11:07
  3. Αυτο τι μπορει να ειναι ?
    By stefamw in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 25-11-2013, 01:42
  4. τελικα ολο αυτο μπορει να καταληξη καπου?
    By Αναστασια00 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 26-09-2013, 20:28
  5. ΘΈΛΕΙ ΝΑ ΜΕΊΝΕΙ ΜΌΝΟΣ ΤΟΥ ΤΙ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΑΥΤΌ?
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 29-11-2012, 13:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •