τηλεφωνο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    τηλεφωνο

    μηπως κοιτατε το τηλεφωνο του συντροφου σας οταν αυτος ειναι στο μπανιο και το αφηνει μπροστα σας? νομιζω οι περισσοτεροι θα το εκαναν αυτο οπως καλη ωρα και εγω με το ταπεινο βλεμα της παπιας

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Εννοείται φίλε.. Πλέον δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι κανέναν..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Μα δεν χρειάζεται να κοιτάς κρυφά..δεν το κατάλαβα ποτέ αυτό γιατί δεν μπορώ να κοιτάω το τηλ.της γυναίκας μου η της κοπέλας μου...όπως μπορεί και αυτή να κοιτάει το δικό μου..όποιος δεν έχει να φοβάτε τίποτα δεν έχει να κρύψει τίποτα...απλά πράγματα..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Μα δεν χρειάζεται να κοιτάς κρυφά..δεν το κατάλαβα ποτέ αυτό γιατί δεν μπορώ να κοιτάω το τηλ.της γυναίκας μου η της κοπέλας μου...όπως μπορεί και αυτή να κοιτάει το δικό μου..όποιος δεν έχει να φοβάτε τίποτα δεν έχει να κρύψει τίποτα...απλά πράγματα..
    Σωστός. Η γυναίκα μας (με την γενική έννοια) είναι το ποιο κοντινό μας πρόσωπο (σχεδόν το ίδιο με μας). Αν δεν είναι τότε κάτι δεν πάει καλά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Σωστός. Η γυναίκα μας (με την γενική έννοια) είναι το ποιο κοντινό μας πρόσωπο (σχεδόν το ίδιο με μας). Αν δεν είναι τότε κάτι δεν πάει καλά.
    Εννοείται.μα καταρχήν αν με πει μην κοιτάς το τηλ.μου
    Τελείωσε.κατι ύποπτο συμβενεί..τι δεν θέλει να δω??
    Έχει τη φωλιά της λερωμενη..κανόνας...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Εννοείται.μα καταρχήν αν με πει μην κοιτάς το τηλ.μου
    Τελείωσε.κατι ύποπτο συμβενεί..τι δεν θέλει να δω??
    Έχει τη φωλιά της λερωμενη..κανόνας...
    Πήγα να σου πω οτι μπορεί να σου ετοιμάζει καμία έκπληξη η ότι μπορεί να κάνει σαχλες ονλαιν αναζητήσεις λολ. Αλλά σε αυτά συνήθως ο κόσμος σβήνει το ιστορικό...γιατι κακα τα ψεμματα υπάρχουν πράγματα που καλο είναι να μη λέγονται σε μια σχέση...από εκεί και πέρα ούτως ή αλλως σβήνει "ενοχο" ιστορικό/μηνύματα κλπ, ονομαζει τον Μπάμπη Σούλα στις επαφές κλπ...το μόνο θέμα είναι μην έρθει μήνυμα/κλήση την ώρα που κρατάς το κινητό. Αυτό είναι που τσιτωνει τους "ενόχους" συντρόφους. Διαφορετικά σιγά τα ωα, κάποιοι έχουν το θρασσος και δίνουν κινητό ενώ κερατωνουν, παθουσα λολ. Από την άλλη εγώ άμα τσιτωνω με το να μου κρατάει ο σύντροφός το κινητό είναι επειδή δεν πρόλαβα να σβήσω κανα ηλίθιο ιστορικό :P
    Οπότε μη το δένεις κόμπο...σε γενικές γραμμές όμως συμφωνώ ότι είναι ύποπτο το να ζοριζεται ο σύντροφός σου με το που πιάσεις το κινητό του στα χέρια σου...
    Η αλήθεια είναι πως θα ψαχουλευα κι εγώ. Φουλ απροκάλυπτα όμως. Εεεε τώρα άμα τύχει και κάνει το ίδιο και δει την μουσική που ακούω πχ καμία φορά ως "ένοχη απόλαυση" νταξει, δε πειραζει, απλά θα ανοίξω μια πέτρα και θα μπω :P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Δεν το χω κάνει ποτέ. Ούτε το κινητό του, ούτε τον υπολογιστή του, ούτε γενικώς τίποτα από τα πράγματα του. Θα με θεωρούσα πολύ κατίνα αν έκανα κάτι τέτοιο. Γενικά θεωρώ οτι σε μια σχέση το σημαντικότερο είναι η εμπιστοσύνη, οπότε αν αυτή δεν υπάρχει, δεν υφίσταται σχέση.
    Επίσης πέρα από τα γκομενικά κι αν με απατά κτλ, το θεωρώ μεγάλη αδιακρισία να ψαχουλεύεις τα πράγματα του άλλου ή να δω τις συνομιλίες με έναν φίλο του πχ. Το γεγονός οτι δύο άνθρωποι έχουν μια σχέση δεν τους κάνει να χάνουν την ιδιωτικότητα τους. Έτσι αντίστοιχα, δεν έχω κρύψει ποτέ το κινητό μου, δεν το κλειδώνω κτλ αλλά θα το θεωρούσα μεγάλο φάουλ ο σύντροφος μου να θέλει να ψαχουλέψει τις συνομιλίες μου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Μα δεν χρειάζεται να κοιτάς κρυφά..δεν το κατάλαβα ποτέ αυτό γιατί δεν μπορώ να κοιτάω το τηλ.της γυναίκας μου η της κοπέλας μου...όπως μπορεί και αυτή να κοιτάει το δικό μου..όποιος δεν έχει να φοβάτε τίποτα δεν έχει να κρύψει τίποτα...απλά πράγματα..
    Δηλαδή ρε Γιώργο εσύ εκεί που κάθεστε μπορεί να πάρεις το τηλέφωνο της συντρόφου σου και να αρχίζεις να διαβάζεις τα μνμ της;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Δηλαδή ρε Γιώργο εσύ εκεί που κάθεστε μπορεί να πάρεις το τηλέφωνο της συντρόφου σου και να αρχίζεις να διαβάζεις τα μνμ της;
    Ναι γιατί όχι??δηλαδή δεν έχω τι δικαίωμα να κοιτάξω το κινητό.της??να σου δώσω ένα ζωντανό παράδειγμα το κινητό μου είναι αφής αλλά είναι πολύ παλιό αφής και κολλάει συχνά πυκνά..το δικό της είναι καινούργιο της το έκανα δώρο τη πρωτοχρονια..συχνά πυκνά το παίρνω για να χαζέψω στο φόρουμ όπως καλή ώρα..φαντάσου τώρα να μου έλεγε όχι μην παίρνεις το κινητό μου..άστο εκεί και πάρε το δικό σου...μετά εγώ τι να σκεφτώ??!τι υπόθεση να κάνω???και γιατί να μην διαβασω τα μηνύματα της γυναίκας μου παρακαλώ???πες μου ένα σοβαρό λόγο...ο μόνος σοβαρός λόγος είναι άμα φλερτάρει με κάποιον ή έχει δεσμό μάζη του..
    Last edited by giorgos35; 30-05-2018 at 11:31.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Πήγα να σου πω οτι μπορεί να σου ετοιμάζει καμία έκπληξη η ότι μπορεί να κάνει σαχλες ονλαιν αναζητήσεις λολ. Αλλά σε αυτά συνήθως ο κόσμος σβήνει το ιστορικό...γιατι κακα τα ψεμματα υπάρχουν πράγματα που καλο είναι να μη λέγονται σε μια σχέση...από εκεί και πέρα ούτως ή αλλως σβήνει "ενοχο" ιστορικό/μηνύματα κλπ, ονομαζει τον Μπάμπη Σούλα στις επαφές κλπ...το μόνο θέμα είναι μην έρθει μήνυμα/κλήση την ώρα που κρατάς το κινητό. Αυτό είναι που τσιτωνει τους "ενόχους" συντρόφους. Διαφορετικά σιγά τα ωα, κάποιοι έχουν το θρασσος και δίνουν κινητό ενώ κερατωνουν, παθουσα λολ. Από την άλλη εγώ άμα τσιτωνω με το να μου κρατάει ο σύντροφός το κινητό είναι επειδή δεν πρόλαβα να σβήσω κανα ηλίθιο ιστορικό :P
    Οπότε μη το δένεις κόμπο...σε γενικές γραμμές όμως συμφωνώ ότι είναι ύποπτο το να ζοριζεται ο σύντροφός σου με το που πιάσεις το κινητό του στα χέρια σου...
    Η αλήθεια είναι πως θα ψαχουλευα κι εγώ. Φουλ απροκάλυπτα όμως. Εεεε τώρα άμα τύχει και κάνει το ίδιο και δει την μουσική που ακούω πχ καμία φορά ως "ένοχη απόλαυση" νταξει, δε πειραζει, απλά θα ανοίξω μια πέτρα και θα μπω :P
    Πίστεψέ με Ναταλία θα ήμουν πολύ βλάκας να έκανα σκηνικό στη γυναίκα μου για σαχλες αναζητήσεις...πλην αν έβλεπε φωτογραφίες πρώην..εκεί θα ανυσηχουσα..δεν θα της έκανα φασαρία αλλα θα καθόμουν να σκεφτώ τι δεν πάει καλά η θα καθόμουν ανθρώπινα να συζητήσω μάζη της...αλλά αν έβλεπα και μηνύματα είτε από πρώην είτε απο νέο φλερτ ή οτιδήποτε εκεί θα άλλαζαν τα πράγματα..για την έκπληξη αν έβλεπα μηνύματα θα χαλούσε η έκπληξη αλλά και πάλι απτό κινητό τη έκπληξη μπορεί να ετοιμάση κάποιος??
    Ναι μπορεί τον Μπάμπη να τον ονομαση Σούλα Μαρία κτλ.δεν αντιλέγω η να σβηση ένοχα μηνύματα..οκ.
    Αλλά κάποιος όταν είναι ένοχος π.χ απατάει..δεν θα σταθεί μόνο στα μηνύματα φαντάζομαι..θα λείπει και απτό σπιτη έτσι δεν είναι??άλλιος πως θα βλέπει τον αγαπητικό της??θα τσεκαρω υποτπη κίνηση...σε αυτά είναι μανούλα..δεν υπάρχει περίπτωση να μην καταλάβω απτό παραμικρό κι όλας ότι κάτι τρέχει....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Όπως στην περίπτωση ενός γνωστό μου..όχι φίλος μου αλλά γνωστός μου...η γυναίκα του δούλευη σε ενα εργοστάσιο και είναι μια απλή εργάτρια καθαρίζει π.χ το εργοστάσιο...μια δύο φορές το μήνα...λέει βγενει με τα αφεντικά με τους υπεύθυνους για σύσκεψη meeting..
    Και έρχετε στο σπίτι μια δύο η ώρα τη νύχτα...ο θεός ν με συγχωρέσει αλλά όπως το ακούτε εσείς τι φαντάζεστε??άντε και κάνουν συσκεψη συνεδρίαση πως σκατα λέγετε..δηλαδή θέλουνε τη γνώμη μιας καθαρίστριας σε σοβαρά θέματα του εργοστασίου η της εταιρίας??χαχα εδώ γελάνε και οι πέτρες...άντε και τη καλούνε να πάρουνε γνώμη η να ρωτησουνε αν χρειαζετε να πάρουν καθαριστικά ή οτιδήποτε άλλο..τη φέρνουν στο σπιτη της 2 η 3 η ώρα τη νύχτα???από που και να το πιάσεις μπαζη...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ναι γιατί όχι??δηλαδή δεν έχω τι δικαίωμα να κοιτάξω το κινητό.της??να σου δώσω ένα ζωντανό παράδειγμα το κινητό μου είναι αφής αλλά είναι πολύ παλιό αφής και κολλάει συχνά πυκνά..το δικό της είναι καινούργιο της το έκανα δώρο τη πρωτοχρονια..συχνά πυκνά το παίρνω για να χαζέψω στο φόρουμ όπως καλή ώρα..φαντάσου τώρα να μου έλεγε όχι μην παίρνεις το κινητό μου..άστο εκεί και πάρε το δικό σου...μετά εγώ τι να σκεφτώ??!τι υπόθεση να κάνω???και γιατί να μην διαβασω τα μηνύματα της γυναίκας μου παρακαλώ???πες μου ένα σοβαρό λόγο...ο μόνος σοβαρός λόγος είναι άμα φλερτάρει με κάποιον ή έχει δεσμό μάζη του..
    Δεν λεω να μην πάρεις το κινητο της να χαζέψεις στο φορουμ ή στο νετ γενικά ή να ακούσεις μουσική ή οτιδήποτε τέτοιο. Αυτό φυσιολογικό το βρίσκω, κ εγώ μπορεί να δώσω το κινητό μου στον άλλο για τέτοια ή να πάρω το δικό του. Αλλά για ποιο λόγο να μπεις στα μνμ της ρε Γιώργο και να τα διαβάσεις; Δώσε μου εσύ έναν σοβαρό λόγο για τον οποίο να θέλει κάποιος να το κάνει αυτό αν έχει εμπιστοσύνη στο ταίρι του;

    Προσωπικά αν μου το ζητούσε αυτόο σύντροφος μου θα παρεξηγιόμουν. Θα θεωρούσα πως δεν μου έχει εμπιστοσύνη, πως χρειάζεται διαπιστευτήρια για να με εμπιστευτεί. Μια φορά μόνο μου το ζήτησε κάποιος και δεν το επέτρεψα. Του έδειξα μόνη μου κάποιες συνομιλίες με φίλη μου που αφορούσαν τον ίδιο (γιατί ήθελε να πειστεί για το τι λέμε για αυτόν), του έδειξα τον κατάλογο με τα μνμ για να δει με ποιον έχω ανταλλάξει μνμ ή κλήσεις, αλλά δεν του επέτρεψα να διαβάσει ολόκληρες τις συνομιλίες. ¨Ενας λόγος; Με τις φίλες μου εκτός από τα δικά μου θέματα, συζητάμε και τα δικά ΤΟΥΣ, τα οποία θεωρώ πως δεν έχω κανένα δικαίωμα να αποκαλύπτω σε κάποιον τρίτο ακόμα κι αν αυτός ο τρίτος είναι ο σύντροφος μου. Οπότε σε καμιά περίπτωση δεν θα του επέτρεπα να τα διαβάσει. Αλλά και μόνο το γεγονός οτι δεν μου είχε καθόλου εμπιστοσύνη και ήθελε να βεβαιωθεί ψάχνοντας το κινητό μου, ήταν σοβαρότατος λόγος για να χωρίσω.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ειναι ξεφτιλα να το κανει αυτο ειτα αντρας , ειτε γυναικα , .......................

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ειναι ξεφτιλα να το κανει αυτο ειτα αντρας , ειτε γυναικα , .......................
    Ακριβώς! Σε νεαρές ηλικίες θα μπορούσα να το καταλάβω και να το δικαιολογήσω. Από μια ηλικία και μετά είναι πραγματικά ξεφτίλα.
    Με την ίδια λογική βάλε της και κοριό να την παρακολουθείς όπου πάει ή να ακους τι συζητάει με τον οποιοδήποτε. Ακριβώς το ίδιο είναι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εμ , ετσι ειναι , και αμα θελει ο αλλος-η να στην κανει , δεν θα παρεις χαμπαρι .......... ιδιως οι γυναικες ειναι πιο πονηρες στο να κρυφτουνε , εμεις οι αντρες ειμαι πιο μπουφοι ........ ασε που αργα η γρηγορα θα το καταλαβεις ......
    ναι , να βαλουμε κοριους ............. η ακομα κι ενα μικρο GPS , για να ξερουμε καθε κινηση .....

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Άγχος για τηλέφωνο,μειλ,συναναστροφέ ς
    By psy me in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 19
    Last Post: 22-11-2015, 01:39
  2. Να παρω τηλεφωνο στον ψυχολογο?
    By Vasilis19 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 27
    Last Post: 30-06-2015, 22:06
  3. ποσο συχνα μιλάτε με τους γονείς σας στο τηλέφωνο?
    By abyss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 22-02-2014, 14:39
  4. την παίρνω τηλέφωνο και κάθε φορά μου λέει "δεν έχω τι να πω" και τσαντίζομαι...
    By Ares in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 08-05-2011, 17:02
  5. πανω απο το τηλεφωνο!
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-01-2011, 23:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •