Εξω φρενων με το σοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350

    Εξω φρενων με το σοι

    Πριν 8 μηνες περιπου ο πατριος μου διαγνωστηκε με καρκινο. Τον βλεπω σαν πατερα μου. Ο αδερφος της μανας μου ηταν παντα νευρικος και δεν ταιριαζανε οι δυο οικογενειες, αλλα με τα ξαδερφια μου ηταν ολα οκ. Διαφορετικοι ανθρωποι αλλα αγαπιομασταν.
    Κατα τη διαρκεια της διαγνωσης και των εξετασεων ηταν λιγο...κακοι. Δλδ. Εγω ημουν με ηρεμηστικα, μου κοπηκε η περιοδος ημουν χαλια. Η θεια μου με κοροιδευε οτι τωρα θα εχω και εμμηνοπαυση εκτος απο στειρα, και ποτε θα κανω παιδια και δεν θα με παρει κανεις επειδη ειμαι στειρα....και μεγαλωνω κτλ κτλ.....(εχω ενδομητριωση και ειμαι ηδη στειρα και δυστυχως της τοχο πει..αλλο ζωον και γω). Δεν απαντησα διοτι δεν με ενδιεφερε σε εκεινη τη φαση τι ελεγε. Ηδη ακουγεται ως σκυλα..αλλα δεν ειναι...ειναι απλα...αχρηστη στα θεματα ψυχολογιας.
    Κατα τις μερες που μπηκε ο πατριος μου στη κλινικη για εγχειρηση ο θειος ζητησε να του δωσουμε ενα μικρο διαμερισμα που εχουμε σε ενα χωριο τσαμπα, γιατι το χρησιμοποιει μονο αυτος. Απο κει εγω στραβωσα. Του ριξα ενα πολυ ελαφρυ μπινελικι. Η σχεση μου τα ξαδερφια μου παγωσε χωρις λογο...υποθετω οτι ο θειος τους ειπε οτι εγω αντεδρασα γιαυτο...Περασαν οι εξετασεις, τα χειρουργεια, οι χημειοθεραπειες..πολυ δυσκολος καιρος. Και κανενα μνμ συμπαραστασης ουτε απτη θεια, ουτε απτο θειο ουτε απτα ξαδερφια. Να μου πουν ρε γαριδα..εισαι καλα ρε παλιοψαρο? Κατι...Ειναι ανθρωποι που μεγαλωσαμε μαζι. Ειμαι πολυ πληγωμενη. Δεν θελω καμια σχεση πια μαζι τους. Πως μπορουν ναναι τοσο σκληροι? Θελω να τους ξεγραψω και να τους μπλοκαρω απο παντου. Απτο κινητο, απτα social. Ο αδερφος μου λεει να μην κανω τπτ αλλα εγω δεν θελω τπτ απαυτους πια...τι να κανω?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by garida View Post
    Πριν 8 μηνες περιπου ο πατριος μου διαγνωστηκε με καρκινο. Τον βλεπω σαν πατερα μου. Ο αδερφος της μανας μου ηταν παντα νευρικος και δεν ταιριαζανε οι δυο οικογενειες, αλλα με τα ξαδερφια μου ηταν ολα οκ. Διαφορετικοι ανθρωποι αλλα αγαπιομασταν.
    Κατα τη διαρκεια της διαγνωσης και των εξετασεων ηταν λιγο...κακοι. Δλδ. Εγω ημουν με ηρεμηστικα, μου κοπηκε η περιοδος ημουν χαλια. Η θεια μου με κοροιδευε οτι τωρα θα εχω και εμμηνοπαυση εκτος απο στειρα, και ποτε θα κανω παιδια και δεν θα με παρει κανεις επειδη ειμαι στειρα....και μεγαλωνω κτλ κτλ.....(εχω ενδομητριωση και ειμαι ηδη στειρα και δυστυχως της τοχο πει..αλλο ζωον και γω). Δεν απαντησα διοτι δεν με ενδιεφερε σε εκεινη τη φαση τι ελεγε. Ηδη ακουγεται ως σκυλα..αλλα δεν ειναι...ειναι απλα...αχρηστη στα θεματα ψυχολογιας.
    Κατα τις μερες που μπηκε ο πατριος μου στη κλινικη για εγχειρηση ο θειος ζητησε να του δωσουμε ενα μικρο διαμερισμα που εχουμε σε ενα χωριο τσαμπα, γιατι το χρησιμοποιει μονο αυτος. Απο κει εγω στραβωσα. Του ριξα ενα πολυ ελαφρυ μπινελικι. Η σχεση μου τα ξαδερφια μου παγωσε χωρις λογο...υποθετω οτι ο θειος τους ειπε οτι εγω αντεδρασα γιαυτο...Περασαν οι εξετασεις, τα χειρουργεια, οι χημειοθεραπειες..πολυ δυσκολος καιρος. Και κανενα μνμ συμπαραστασης ουτε απτη θεια, ουτε απτο θειο ουτε απτα ξαδερφια. Να μου πουν ρε γαριδα..εισαι καλα ρε παλιοψαρο? Κατι...Ειναι ανθρωποι που μεγαλωσαμε μαζι. Ειμαι πολυ πληγωμενη. Δεν θελω καμια σχεση πια μαζι τους. Πως μπορουν ναναι τοσο σκληροι? Θελω να τους ξεγραψω και να τους μπλοκαρω απο παντου. Απτο κινητο, απτα social. Ο αδερφος μου λεει να μην κανω τπτ αλλα εγω δεν θελω τπτ απαυτους πια...τι να κανω?
    Καλησπέρα κα γαρίδα. Κατ'αρχάς θα ήθελα να σε συμβουλεύσω να μη φρικάρεις με όλη αυτήν την κατάσταση. Τα ξεκατινιάσματα, η εκμετάλλευση και η αναλγησία δυστυχώς δεσπόζουν στις περισσότερες οικογένειες...
    Αρχικά, διαπιστώνω ότι η θεία σου είναι σκατόψυχη και φαρμακόγλωσσα από τη στιγμή που γνωρίζει το πρόβλημά σου και αντί ως γυναίκα να σε στηρίξει, σε χλευάζει, σε κατηγορεί και σε καταπιέζει ενώ αντιμετωπίζεις και το θέμα υγείας του πατριού σου. Ο θείος από την άλλη σας πέτυχε σε μια δύσκολη φάση και βρήκε ευκαιρία να σας εκμεταλλευτεί. Μόλις συνειδητοποίησαν ότι δεν πετυχαίνουν τον σκοπό τους, σας αγνόησαν και φανέρωσαν τη γαϊδουριά τους αφού δεν έδειξαν κανένα ενδιαφέρον για την υγεία του πατριού σου.
    Η συμβουλή μου: μακριά από τέτοιους τοξικούς ανθρώπους. Ό,τι δέσιμο κι αν είχατε ανήκει στο παρελθόν ,όσο σκληρό και αν σου ακούγεται. Δεν έχεις ανάγκη ούτε από θείες κατινάρες, ούτε θείους συμφεροντολόγους, ούτε ξαδέρφια-πρόβατα που ακολουθούν τυφλά και άκριτα τους γονείς τους. Για μένα λοιπόν ξέγραψέ τους και πήγαινε παρακάτω για δικό σου καλό...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    Θελω παντα να δινω ευκαιριες στους αλλους και πολλες φορες σκεφτομαι πως ισως εγω ειμαι υπερβολικη.
    Η θεια μου καμια φορα νομιζω χαιρεται..η αν οχι χαιρεται...δεν την πειραζει αν εχω προβλημα. Νομιζω πως με βλεπει πολυ ανταγωνιστικα σε σχεση με τις κορες της. Εγω ως ανθρωπος δεν σκεφτομαι ετσι, και δυσκολευομαι να τους καταλαβω. ιδιως με τη μια ξαδερφη μου εχουμε μηνες διαφορα και ειμασταν πολυ κοντα. Πως μπορουν να μη στειλουν ουτε ενα μνμ να δουν αν το διαχειριζομαι καλα? Καλα, για τον πατριο δεν το συζητω..ηρθαν τον ειδαν μια φορα σπιτι μεστη χαρα και την αγαπη και τελος. Μετα ουτε ερωτηση αν ζει, ουτε πως παν οι θεραπιες τπτ. Δλδ..λεω απτη μια..ηρθαν τον ειδαν..αρα τον αγαπανε. Πως μετα παγωσαν τοσο?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by garida View Post
    . Δεν θελω καμια σχεση πια μαζι τους. Πως μπορουν ναναι τοσο σκληροι? Θελω να τους ξεγραψω και να τους μπλοκαρω απο παντου.. Ο αδερφος μου λεει να μην κανω τπτ αλλα εγω δεν θελω τπτ απαυτους πια...τι να κανω?
    Αυτο θακανα γω .......... και λιγα λεω .....να βγαζεις τον θυμο απο μεσα σου , σουκανει κακο , να ξεσπας ......

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by garida View Post
    Θελω παντα να δινω ευκαιριες στους αλλους και πολλες φορες σκεφτομαι πως ισως εγω ειμαι υπερβολικη.
    Η θεια μου καμια φορα νομιζω χαιρεται..η αν οχι χαιρεται...δεν την πειραζει αν εχω προβλημα. Νομιζω πως με βλεπει πολυ ανταγωνιστικα σε σχεση με τις κορες της. Εγω ως ανθρωπος δεν σκεφτομαι ετσι, και δυσκολευομαι να τους καταλαβω. ιδιως με τη μια ξαδερφη μου εχουμε μηνες διαφορα και ειμασταν πολυ κοντα. Πως μπορουν να μη στειλουν ουτε ενα μνμ να δουν αν το διαχειριζομαι καλα? Καλα, για τον πατριο δεν το συζητω..ηρθαν τον ειδαν μια φορα σπιτι μεστη χαρα και την αγαπη και τελος. Μετα ουτε ερωτηση αν ζει, ουτε πως παν οι θεραπιες τπτ. Δλδ..λεω απτη μια..ηρθαν τον ειδαν..αρα τον αγαπανε. Πως μετα παγωσαν τοσο?
    Κι εγώ γενικά δεν είμαι σκληρή αλλά επειδή έχω δει την αχαριστία και το κατιναριό που επικρατεί και στο δικό μου σόι, έχω καταλήξει ότι κάποιοι άνθρωποι δεν αξίζουν προσοχής. Εγώ σου είπα τι διαπίστωσα για την αδιαφορία τους, αφού είδαν πως δεν τους κάνετε το χατήρι να παραχωρήσετε το σπίτι στον θείο, οι συμφεροντολόγοι έγιναν καπνός! Γι'αυτό καλύτερα απομακρύνσου όσο είναι καιρός γιατί όλο αυτό έχει αντίκτυπο σε σένα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Να προστατευεοις την ευτυχια σου με καθε μεσον ......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    πρεπει ναι..το ιδιο μου λεει κ η μανα μου..αλλα με εχει στενοχωρησει πολυ ολο αυτο. ειναι δυσκολο να το κατανοησεις αν δεν το κανεις και εσυ...η μπορει ναμαι χαζη και αφελης. πως μπορεις να μην ρωτας τι κανει ο αλλος..τοβρισκω τοσο απαραδεκτο που θελω να τους δειρω

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •