Γνωριμία από Latin Πάρτι στην ΑΘήνα με περίεργες εξελίξεις... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Νομιζω πως ειναι κανονας πως μια φιλικη σχεση οπου ομως ο ενας αισθανεται παραπανω πραγματα, διατηρειται εως οτου βρει ο ενας απ τους 2 καποιον αλλον -η , μετα σταματαει αποτομα. Οποτε δεν εχεις να περιμενεις πολλα, δεν θα γινετε ποτε φιλοι
    Ναι, δυστχώς είναι αλήθεια αυτό.
    Αλλά πονταρω στο ότι υπήρχε μια βαθύτερη επικοινωνία σε φιλικό επίπεδο..
    εξού και περιμένω....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ΑngelosΚ View Post
    Ναι, το πιστεύω αυτό διότι ένα χρόνο έτσι ήμουν και θα μπορώ να είμαι.
    Προσωπικά, θέλω να κάν μια τελευταία συζήτηση...αλλά θα δεχτεί; το εχω πολυ αναγκή να το δεχτεί.

    Για αυτό στο τελευταίο μήνυμα που έστειλε χθές της είπα να κάνουμε μια συζήτηση χωρίς να πλατιάσει με αρχή μέση τέλος.

    Σε καταλαβαίνω πως το θέτεις αυτό με τα όρια και συμφωνώ. Εγώ δέχομαι τα όρια της προκειμένο να είμαστε σε μια επαφή.

    και η κοπέλα είναί εκδηλωτικός χαρακτήρας σε ένα βαθμό (αγκαλίες )και μ αρεσε πολύ αυτό.

    Εγώ πχ. δεν θέλω να αλλάξει η κοπέλα μ αρεσει όπως είναι.
    Καταλαβαίνω πως το εννοείς.

    ειλικρινά δεν θέλω ούτε να την κουράσω ουτε να την προσβάλλω...
    αυτό που πραγματικά θέλω να τα βρουμε..

    Μα αυτό είναι ,συνήθως το βλέπω, είναι αυτό που λείπει σε πολλούς και το αναζητούν και τους κάνει να θέλουν την παρέα.
    Δεν ειναι τυχαίο να ξέρεις ,εγώ το λέω πάντα πως η γλώσσα του σώματος είναι η καλύτερη και η αποκαλυπτικοτερη..
    Λίγοι το κάνουν και το εννοούν ..Άλλωστε το υποκριτικό αργά ή γρήγορα φαίνεται ..

    Εκεί είναι όμως που μπερδεύεται η όλη κατάσταση ..
    Και ειδικά αν ο ένας ψάχνεται για σχέση και του λείπει όλο αυτό ,καταλαβαίνει ότι το έχει ανάγκη στην ζωή του για τους δικούς του λόγους και είναι διατεθημενος να κάνει συμβιμβασμους ..μέχρι πότε όμως ?

    Μπορεί να παρεξηγήσει και αυτόν που το δίνει και ειδικά εδώ μέσα έχω διαβάσει πολλές περιπτώσεις ...
    Κατευθείαν βάζουν ταμπέλες ..του τα ρίχνει,της τα ρίχνει τον θέλει ,την θέλει και όλα αυτά τα κουλά ...
    Τι γίνεται όμως όταν αυτός που στο δίνει είναι γεμάτος .
    Γιατί να ξέρεις ότι για να δίνεις κάτι τέτοιο και να το εννοείς μόνο ένας γεμάτος άνθρωπος που δεν κουβαλάει κανένα κόμπλεξ κατωτερότητας όπως και να είναι το κάνει ...
    Μάλλον η φίλη σου το έχει αυτό που ψάχνεις εσύ στη ζωή σου ...

    Εκεί γίνονται οι περισσότερες παρεξηγήσεις .
    Μια αγκαλιά ή ένας ωραίος τρυφερός λόγος δεν κρύβει πάντα το ερωτικό ..
    Σ' αγαπώ μπορώ να πω και στον φίλο μου ,σ αγαπώ μπορώ να πω και στον έρωτα μου ...

    Αλήθεια είπες ότι την αγκαλιά έχεις ανάγκη και αυτή δεν θες να χάσεις .
    Οπότε για χάρη αυτής τη αγκαλιας είσαι διατεθειμένος να κάνεις πολλά ....

    Κανε αυτή την συζήτηση χωρίς τα γύρω γύρω που είναι πλέον ξεκάθαρα για εσάς .
    Δεν έχεις να χάσεις κάτι ..
    Και αν την κάνεις εδώ είμαι να ακούσω αποτελέσματα!
    Να ξέρεις πάντως είναι πολύ όμορφο στην ζωή σου να έχεις τέτοιους φίλους ,αλήθεια ,ξέρεις ότι μπορείς να φτάσεις και εσύ κάποια φάση και να δίνεις όπως αυτοί .

    Μην το χάσεις αλλά κοίτα να μην χάσεις τον ευατο σου μέσα από αυτή την προσπάθεια ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Πολύ γλυκό που λες πως σέβεσαι τα όριά της. Το θέμα είναι αν τελικά σε σέβεται κι εκείνη το ίδιο. Αν ισχύει αυτό, θα σε αναζητήσει. Μην ξεχάσεις να μας πεις τις εξελίξεις.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Πολύ γλυκό που λες πως σέβεσαι τα όριά της. Το θέμα είναι αν τελικά σε σέβεται κι εκείνη το ίδιο. Αν ισχύει αυτό, θα σε αναζητήσει. Μην ξεχάσεις να μας πεις τις εξελίξεις.
    Ναι, πάντα το κάνω αυτό με τα όρια, εκεί που τελειώνει η δικία μου ελευθερία αρχίζει του άλλου και το αντιστροφο. Πιστεύω ότι αν δεν το σεβόταν δεν θα είχαμε επικοινωνια ενα χρόνο και κατι...
    μακαρι να ισχυει αυτό να με αναζητήσει, πόσο θα το ήθελα...από το στόμα σου και στους θεού τ αυτί....ή και της Κατερίνας τ αυτί....
    Δεν θα ξεχάσω να πω εξελίξεις...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ναι, καταλαβαίνω τι εννοείς. Στο εύχομαι λοιπόν!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μα αυτό είναι ,συνήθως το βλέπω, είναι αυτό που λείπει σε πολλούς και το αναζητούν και τους κάνει να θέλουν την παρέα.
    Δεν ειναι τυχαίο να ξέρεις ,εγώ το λέω πάντα πως η γλώσσα του σώματος είναι η καλύτερη και η αποκαλυπτικοτερη..
    Λίγοι το κάνουν και το εννοούν ..Άλλωστε το υποκριτικό αργά ή γρήγορα φαίνεται ..

    Εκεί είναι όμως που μπερδεύεται η όλη κατάσταση ..
    Και ειδικά αν ο ένας ψάχνεται για σχέση και του λείπει όλο αυτό ,καταλαβαίνει ότι το έχει ανάγκη στην ζωή του για τους δικούς του λόγους και είναι διατεθημενος να κάνει συμβιμβασμους ..μέχρι πότε όμως ?

    Μπορεί να παρεξηγήσει και αυτόν που το δίνει και ειδικά εδώ μέσα έχω διαβάσει πολλές περιπτώσεις ...
    Κατευθείαν βάζουν ταμπέλες ..του τα ρίχνει,της τα ρίχνει τον θέλει ,την θέλει και όλα αυτά τα κουλά ...
    Τι γίνεται όμως όταν αυτός που στο δίνει είναι γεμάτος .
    Γιατί να ξέρεις ότι για να δίνεις κάτι τέτοιο και να το εννοείς μόνο ένας γεμάτος άνθρωπος που δεν κουβαλάει κανένα κόμπλεξ κατωτερότητας όπως και να είναι το κάνει ...
    Μάλλον η φίλη σου το έχει αυτό που ψάχνεις εσύ στη ζωή σου ...

    Εκεί γίνονται οι περισσότερες παρεξηγήσεις .
    Μια αγκαλιά ή ένας ωραίος τρυφερός λόγος δεν κρύβει πάντα το ερωτικό ..
    Σ' αγαπώ μπορώ να πω και στον φίλο μου ,σ αγαπώ μπορώ να πω και στον έρωτα μου ...

    Αλήθεια είπες ότι την αγκαλιά έχεις ανάγκη και αυτή δεν θες να χάσεις .
    Οπότε για χάρη αυτής τη αγκαλιας είσαι διατεθειμένος να κάνεις πολλά ....

    Κανε αυτή την συζήτηση χωρίς τα γύρω γύρω που είναι πλέον ξεκάθαρα για εσάς .
    Δεν έχεις να χάσεις κάτι ..
    Και αν την κάνεις εδώ είμαι να ακούσω αποτελέσματα!
    Να ξέρεις πάντως είναι πολύ όμορφο στην ζωή σου να έχεις τέτοιους φίλους ,αλήθεια ,ξέρεις ότι μπορείς να φτάσεις και εσύ κάποια φάση και να δίνεις όπως αυτοί .

    Μην το χάσεις αλλά κοίτα να μην χάσεις τον ευατο σου μέσα από αυτή την προσπάθεια ...
    Σε μένα ισχύει πάντως οτι μια αγκαλία μπορεί να με κανει να νιώσω πιο όμορφα απ΄οτι το Σεξ ή Ερωτας από κάποια κοπέλα ή σχέση μου...
    συμφωνώ, η γλώσσα του σώματος είναι στο σημαντικότερο απ ολα γιατί βγάζει την αλήθεια...

    Εγώ για την συγκεκριμένη κοπέλα δεν νομίζω να έχω όριο γιατι η κοπέλα αυτή με γέμιζε πραγματικά, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις και με νιώθεις...

    Ναι το έχει αυτο το κάτι και με κρατάει γεμάτο όσο κάνουμε παρέα και είναι δίπλα... έχω κάποιον να με ωθει να προχωράω πράγματα και να κοιτάω μπροστά...

    Ναι, συμφωνω με την αγκαλιά απόλυτα...

    Εγώ την αγαπώ και τη νοιάζομαι πραγματικα τις το έχω δειξει κ με λογια κ κυριως με πράξεις που το εκτιμησε πολυ...δεν νομιζω να τα ξεχασει ολα αυτα..

    εγω θελω σαν τρελλός να κανω την συζήτηση .. θα το δεχτεί.??? μακαρια αλλα δεν ξέρω...

    Φυσικά, θα πω αποτελέσματα....

    Ξέρω πως ειναι αυτό πραγματικα...

    Δεν νομίζω να χάσω τον εαυτό μου απο όλο αυτό....

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Ναι, καταλαβαίνω τι εννοείς. Στο εύχομαι λοιπόν!
    Σε ευχαριστώ πολύ!
    Μερικές μια καλη κουβέντα δίνει δύναμη..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΑngelosΚ View Post
    Η κοπέλα είναι 27 και ‘γω 31.
    Το ξέρω αυτό ότι τα Social Media είναι για τους μοναχικούς ανθρώπους…
    Ναι, το ξέρει οτί είναι ερωτικό αλλά και τόσο καιρό ήμασταν μια χαρά και γω ποτέ δεν έκανα κάτι να την πιέσω (ούτε και τώρα) σε όλο αυτό και ήταν κυλούσαν όμορφα.
    Συμφωνώ σ αυτό ότι είναι περίεργο και δύσκολο αυτό.
    Προσωπικά θα ήθελα να γίνει η συζήτηση άμεσα για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα και να το γυρίσουμε στο φιλικό, αν φυσικά θέλει και αυτή.
    Για αυτό θέλω να της προτείνω φιλική σχέση για να υπάρχει μια επικοινωνία.

    Χθεσινή Εξέλιξη:
    Χθες το βράδυ μου απάντησε στο μήνυμα αυτό που της έστειλα και έλεγε ότι λόγω των συγκεριμένων συνθηκών (επειδή την βλπέπω ερωτικά κ αυτή σαν φίλο) και λόγω της συζήτησης που κάναμε κατάλαβες κάποια πράγματα όπως και γω επίσης. Είπε να μην ξαναμιλήσουμε αλλά της είπα οτι και γω πήρα κάποια πράγματα που ισχύουν De facto και μπορούμε να κάνουμε μια τελευταία κουβέντα από κοντά για όλα αυτά και να της πω με δυό λόγια οτι μπορούμε να επικοινωνούμε φιλικά αλλά δεν απάντησε από χθες το βράδυ..
    βρε αγγελε...
    οταν βλεπεις καποια ερωτικα κι εκεινη φιλικα, αυτο που θελεις δεν ειναι φιλια.
    η "φιλια" ειναι ενας συμβιβασμος εκ μερους σου, προκειμενου να μην την χασεις απ την ζωη σου.
    αλλα μια τετοια "φιλια", ποτε δεν λειτουργει καλα για τον ερωτευμενο. ειναι μαζοχισμος και μια συνεχης απορριψη.,
    μεχρι τωρα την ε χεις ζησει σαν ελευθερη. πως θα ζεις την παρεα σας οταν θα κανει καποια σχεση, η οταν θα θελει καποιον ανδρα; θα της δινεις συμβουλες για να τον κατακτησει; δεν το βλεπεις οτι θα ειναι αρρωστημενη κατασταση, εφοσον θελετε διαφορετικα πραγματα;;;;;
    εκεινη, δεν ειναι οτι δεν θελει την φιλια σας.
    ειναι οτι καταλαβαινει οτι την γουσταρεις και το βλεπει οτι ΔΕΝ θα ειναι φιλια, αλλα μια συνεχης διεκδικηση εκ μερους σου, αλλα και μια συνεχης απορριψη εκ μερους της.
    εχει δικιο.
    αν την βλεπεις ετσι (ερωτικα), δεν ειναι καλο να συνεχισετε φιλικη παρεα, και κυριως για εσενα..

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    βρε αγγελε...
    οταν βλεπεις καποια ερωτικα κι εκεινη φιλικα, αυτο που θελεις δεν ειναι φιλια.
    η "φιλια" ειναι ενας συμβιβασμος εκ μερους σου, προκειμενου να μην την χασεις απ την ζωη σου.
    αλλα μια τετοια "φιλια", ποτε δεν λειτουργει καλα για τον ερωτευμενο. ειναι μαζοχισμος και μια συνεχης απορριψη.,
    μεχρι τωρα την ε χεις ζησει σαν ελευθερη. πως θα ζεις την παρεα σας οταν θα κανει καποια σχεση, η οταν θα θελει καποιον ανδρα; θα της δινεις συμβουλες για να τον κατακτησει; δεν το βλεπεις οτι θα ειναι αρρωστημενη κατασταση, εφοσον θελετε διαφορετικα πραγματα;;;;;
    εκεινη, δεν ειναι οτι δεν θελει την φιλια σας.
    ειναι οτι καταλαβαινει οτι την γουσταρεις και το βλεπει οτι ΔΕΝ θα ειναι φιλια, αλλα μια συνεχης διεκδικηση εκ μερους σου, αλλα και μια συνεχης απορριψη εκ μερους της.
    εχει δικιο.
    αν την βλεπεις ετσι (ερωτικα), δεν ειναι καλο να συνεχισετε φιλικη παρεα, και κυριως για εσενα..
    Το γνωρίζω ότι είναι συμβιβασμός αλλά δεν είμαι ερωτευμένος απλά με στεναχωρεί όλο αυτό ...
    αυτή είπε οτι ενδιαφέρεται για κάποιον και παρόλα αυτά...εγω θέλω να καταλήξουμε σε μια φιλική σχέση.

    αυτή με βλέπει σαν φίλο και γω πήρα απόφαση να την βλέπω σαν φίλη αφου το θέλει...

    ναι το ξέρει ένα χρόνο ότι την γουστάρω αλλά δεν την είχε πειράξει αυτό...

    πλεον έχω σταματήσει να την διεκδικώ αλλά μονο για φιλη την θέλω...

    ισχυει αυτό...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ΑngelosΚ View Post
    Σε μένα ισχύει πάντως οτι μια αγκαλία μπορεί να με κανει να νιώσω πιο όμορφα απ΄οτι το Σεξ ή Ερωτας από κάποια κοπέλα ή σχέση μου...
    συμφωνώ, η γλώσσα του σώματος είναι στο σημαντικότερο απ ολα γιατί βγάζει την αλήθεια...

    Εγώ για την συγκεκριμένη κοπέλα δεν νομίζω να έχω όριο γιατι η κοπέλα αυτή με γέμιζε πραγματικά, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις και με νιώθεις...

    Ναι το έχει αυτο το κάτι και με κρατάει γεμάτο όσο κάνουμε παρέα και είναι δίπλα... έχω κάποιον να με ωθει να προχωράω πράγματα και να κοιτάω μπροστά...

    Ναι, συμφωνω με την αγκαλιά απόλυτα...

    Εγώ την αγαπώ και τη νοιάζομαι πραγματικα τις το έχω δειξει κ με λογια κ κυριως με πράξεις που το εκτιμησε πολυ...δεν νομιζω να τα ξεχασει ολα αυτα..

    εγω θελω σαν τρελλός να κανω την συζήτηση .. θα το δεχτεί.??? μακαρια αλλα δεν ξέρω...

    Φυσικά, θα πω αποτελέσματα....

    Ξέρω πως ειναι αυτό πραγματικα...

    Δεν νομίζω να χάσω τον εαυτό μου απο όλο αυτό....
    Δεν ξέρω αν σε νοιωθω αλλά μπορώ να νοιώσω την άλλη κοπέλα ..


    Τις δικές σου ανάγκες τις είχε και ένας υποτίθεται φίλος μου .
    Και λέω υποτίθεται γιατί όσο του έδινα ήταν μαζί μου .
    Όταν του ζήτησα να σεβαστεί κάποια πράγματα και έβαλα όρια στην αρχή τα δέχτηκε ..
    Μετά όμως άλλαξε και άλλαξε με τον χειρότερο τρόπο ..
    Με θυμό γιατί έβαλα πλέον και εγώ τα όρια μου αλλιώς ..

    Ελπίζω να μην συμβεί το ίδιο σε εσένα γιατί ειλικρινά εγώ στενάχωρεθηκα πολύ ,γιατί ήξερα ότι επειδή εκείνος ήταν μπερδεμενος και δεν μπορούσε να ξεχωρίσει το ερωτικό από το αδελφικό -φιλικο γιατί ίσως ποτέ στην ζωή του δεν τα είχε συνάντηση εκείνος ήταν κάθετος και το έδειξε η τελευταία του πράξη πριν του κλείσω οριστικά την πόρτα ..
    Ξαναγύρισε με την ουρά κάτω από τα σκέλια και ζητώντας να του σταθώ σε ένα πολύ σημαντικό του ζήτημα ..

    Ξέρω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις το φιλικό βοηθάει περισσότερο από το ερωτικό ..
    Γιατί στο ερωτικό μπαίνουν αλλά στην μέση μετά ..

    Στην ερώτηση σου θα σου απαντούσα εγώ ναι ,αν έβλεπα ουσιαστική πρόθεση γιατί το έκανα ,εδωσα πολλές ευκαιρίες άσχετα αν δεν βγήκαν ..
    Και πάλι θα το έκανα και σε έναν άλλον γιατί όλοι οι άνθρωποι δεν ειναι το ίδιο ..
    Θα το δεχομουν εγώ πλέον όμως έτσι?
    Που ξέρω ότι ειμαι γεμάτη πλέον από όλους και από όλα και δεν έχω θέμα ούτε να επηρεαστω από κανέναν ούτε γενικά να κάνω παραχωρήσεις ...

    Εκείνη τώρα τι να σου πω ..Μόνο η κίνηση θα σου δώσει τις απαντήσεις σου.
    Κανένας μας άλλος γδεν μπορεί να είναι κάθετος σε μια τέτοια ερώτηση ,γιατί πολύ απλά δεν την ξέρουμε την κοπέλα .

    Καντω ρε συ και σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να βγει γιατί καταλαβαίνω ότι το έχεις ανάγκη .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΑngelosΚ View Post
    Το γνωρίζω ότι είναι συμβιβασμός αλλά δεν είμαι ερωτευμένος απλά με στεναχωρεί όλο αυτό ...
    αυτή είπε οτι ενδιαφέρεται για κάποιον και παρόλα αυτά...εγω θέλω να καταλήξουμε σε μια φιλική σχέση.

    αυτή με βλέπει σαν φίλο και γω πήρα απόφαση να την βλέπω σαν φίλη αφου το θέλει...

    ναι το ξέρει ένα χρόνο ότι την γουστάρω αλλά δεν την είχε πειράξει αυτό...

    πλεον έχω σταματήσει να την διεκδικώ αλλά μονο για φιλη την θέλω...

    ισχυει αυτό...
    ειπες οτι θελεις μια φιλικη σχεση, δεν θελεις πραγματικα μια φιλικη σχεση. αυτο που πραγματικα θελεις, ειναι μια ερωτικη σχεση..
    επειδη δεν μπορεις να την εχεις, εισαι διατεθιμενος να προσαρμοστεις στην φιλικη..

    δεν ειναι χαζη. ξερει οτι ζητας φιλια αλλα θελεις κατι αλλο. οχι μονο δεν ειναι χαζη, αλλα το ξερει ηδη, οπως λες. επομενως σε τι να σου πει "ναι". στο να παριστανετε τους φιλους, ενω εσυ δεν θα ειχες καμια διαθεση να την βλεπεις με αλλους;;;

    πιθανως να μην την ειχε πειραξει να την διεκδικεις, επειδη ηταν ελευθερη.
    πιθανως, να μην ειχε αποκλεισει το ενδεχομενο να κανετε κατι ερωτικο μαζι.
    μπορει τωρα που θελει καποιον να το απεκλεισε και να μην θελει φιλια με εναν ανδρα που ξερει οτι την θελει ερωτικα, επομενως δεν μπορουν να εχουν μια φιλια.

    το πιστευω οτι δεν την πιεσες κι οτι δεν θα την πιεσεις. δεν ειναι στην πιεση το προβλημα. την πιεση θα την νοιωθει οταν θα ξερει οτι στην πραγματικοτητα ξεροσταλιαζεις διπλα της για αλλα πραγματα..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τις 6 ώρες αυτες τι λέγατε? Παντως ξέρω ζευγάρια που ξεκίνησαν απο φίλοι, εγω δεν θα πρότεινα να απομακρυνθείς και να μην μιλάτε.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν ξέρω αν σε νοιωθω αλλά μπορώ να νοιώσω την άλλη κοπέλα ..


    Τις δικές σου ανάγκες τις είχε και ένας υποτίθεται φίλος μου .
    Και λέω υποτίθεται γιατί όσο του έδινα ήταν μαζί μου .
    Όταν του ζήτησα να σεβαστεί κάποια πράγματα και έβαλα όρια στην αρχή τα δέχτηκε ..
    Μετά όμως άλλαξε και άλλαξε με τον χειρότερο τρόπο ..
    Με θυμό γιατί έβαλα πλέον και εγώ τα όρια μου αλλιώς ..

    Ελπίζω να μην συμβεί το ίδιο σε εσένα γιατί ειλικρινά εγώ στενάχωρεθηκα πολύ ,γιατί ήξερα ότι επειδή εκείνος ήταν μπερδεμενος και δεν μπορούσε να ξεχωρίσει το ερωτικό από το αδελφικό -φιλικο γιατί ίσως ποτέ στην ζωή του δεν τα είχε συνάντηση εκείνος ήταν κάθετος και το έδειξε η τελευταία του πράξη πριν του κλείσω οριστικά την πόρτα ..
    Ξαναγύρισε με την ουρά κάτω από τα σκέλια και ζητώντας να του σταθώ σε ένα πολύ σημαντικό του ζήτημα ..

    Ξέρω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις το φιλικό βοηθάει περισσότερο από το ερωτικό ..
    Γιατί στο ερωτικό μπαίνουν αλλά στην μέση μετά ..

    Στην ερώτηση σου θα σου απαντούσα εγώ ναι ,αν έβλεπα ουσιαστική πρόθεση γιατί το έκανα ,εδωσα πολλές ευκαιρίες άσχετα αν δεν βγήκαν ..
    Και πάλι θα το έκανα και σε έναν άλλον γιατί όλοι οι άνθρωποι δεν ειναι το ίδιο ..
    Θα το δεχομουν εγώ πλέον όμως έτσι?
    Που ξέρω ότι ειμαι γεμάτη πλέον από όλους και από όλα και δεν έχω θέμα ούτε να επηρεαστω από κανέναν ούτε γενικά να κάνω παραχωρήσεις ...

    Εκείνη τώρα τι να σου πω ..Μόνο η κίνηση θα σου δώσει τις απαντήσεις σου.
    Κανένας μας άλλος γδεν μπορεί να είναι κάθετος σε μια τέτοια ερώτηση ,γιατί πολύ απλά δεν την ξέρουμε την κοπέλα .

    Καντω ρε συ και σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να βγει γιατί καταλαβαίνω ότι το έχεις ανάγκη .
    Καταλαβαίνω, πως το λές αυτό.

    Ναι, εγώ την κοπέλα παντα την σεβόμουνα στα θέλω της και αυτά που ζήταγε..
    Έδώ είναι τ αναπόδο εγώ θέλω να σεβαστώ τα όρια της και να μου δώσει την ευκαιρία να το κάνω...

    Επειδή, έχω σκεφτεί πάρα πολύ το θέμα πλέον μπορώ να ξεχωρίσω το φιλικό-αδελφικό με το ερωτικό σε ένα τεράστιο βαθμό...

    Χαίρομαι που το έθιξες το σημαντικό θέμα...γιατί και εγώ την ημέρα της μεγάλης κουβέντας ήθελα να της πω ένα σημαντικό ζήτημα αλλά
    μάλλον ευτυχώς - δυστυχώς δεν της το είπα...από την άλλη σκέφτομαι όταν με το καλό ξαναμιλήσουμε να της το αναφέρω αν μου το βγάλει...

    Εγώ θέλω μια καλή αγκαλία και μια δυνατή φιλία με την κοπέλα αυτή μιας και αναφέρεις οτι με το ερωτικό μπερδεύει η κατάσταση...

    Προσωπικά, δεν έχω λάβει καμία ευκαιρία από αυτήν οπότε πιστεύω θα αντέξει να δώσει μια ευκαιρία...

    Σε καταλαβαίνω απολύτως σε αυτό με τις υποχωρήσεις που λες...

    Ισχύει αυτό δεν την ξέρετε την κοπέλα.

    Σε ευχαριστώ πολυ για την ευχή...

    Έχεις κάποιο email επικοινωνίας γιατί θα ήθελα να σε ρωτήσω μερικά πιο συγκεκριμένα πράγματα σε αυτό αλλά και σε άλλα ζητήματα;

    Σε ευχαριστώ πολύ που μου απαντάς σοβαρά και αναλυτικά.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειπες οτι θελεις μια φιλικη σχεση, δεν θελεις πραγματικα μια φιλικη σχεση. αυτο που πραγματικα θελεις, ειναι μια ερωτικη σχεση..
    επειδη δεν μπορεις να την εχεις, εισαι διατεθιμενος να προσαρμοστεις στην φιλικη..

    δεν ειναι χαζη. ξερει οτι ζητας φιλια αλλα θελεις κατι αλλο. οχι μονο δεν ειναι χαζη, αλλα το ξερει ηδη, οπως λες. επομενως σε τι να σου πει "ναι". στο να παριστανετε τους φιλους, ενω εσυ δεν θα ειχες καμια διαθεση να την βλεπεις με αλλους;;;

    πιθανως να μην την ειχε πειραξει να την διεκδικεις, επειδη ηταν ελευθερη.
    πιθανως, να μην ειχε αποκλεισει το ενδεχομενο να κανετε κατι ερωτικο μαζι.
    μπορει τωρα που θελει καποιον να το απεκλεισε και να μην θελει φιλια με εναν ανδρα που ξερει οτι την θελει ερωτικα, επομενως δεν μπορουν να εχουν μια φιλια.

    το πιστευω οτι δεν την πιεσες κι οτι δεν θα την πιεσεις. δεν ειναι στην πιεση το προβλημα. την πιεση θα την νοιωθει οταν θα ξερει οτι στην πραγματικοτητα ξεροσταλιαζεις διπλα της για αλλα πραγματα..
    Ναι αυτό είναι μια αλήθεια οτι θα μπορουσα να προσαρμοστώ στην φιλική σχέση...

    Σε αυτό με τους άλλους θα το υποστώ προκειμένου να υπάρχει μια επικοινωνία όπως πρίν...

    Σε αυτά τα ενδεχόμενα συμφωνώ.
    Και σ αυτό συμφωνώ αλλά αν μου δώσει μια ευκαιρία να της μιλήσω ίσως καταλάβει πως σκέφτομαι...

    Ναι ειναι κ αυτό είναι ένα είδος πίεσης...

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τις 6 ώρες αυτες τι λέγατε? Παντως ξέρω ζευγάρια που ξεκίνησαν απο φίλοι, εγω δεν θα πρότεινα να απομακρυνθείς και να μην μιλάτε.
    Εγώ δεν θέλω να μην μιλάμε...αλλά να μιλάμε...
    όμως δεν θέλω να την πιέσω καθόλου και έτσι ίσως να έχω ένα θετικό αποτέλεσμα από αυτήν...
    Εσύ τι προτείνεις;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Φοιτητική ζωή στην Αθήνα ή στην Επαρχία;
    By Sowhat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 20-10-2019, 23:18
  2. Μόνος στην Αθηνα
    By off_line in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2016, 08:02
  3. ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ? ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By Deleted-member-250416b in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 21-08-2015, 09:08
  4. Ψυχίατρος στην Αθήνα.Ειδικευμένος στην ΙΔΨ υπάρχει ?
    By genehunter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-2011, 22:57
  5. Συνάντηση στην Αθήνα!
    By sweet_but_obese in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 28-11-2009, 20:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •