Σχέση on-off - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εδώ και πολύ καιρό σε κρατούσε μόνο η συνήθεια και η νοσταλγία του πρώτου καιρού. Οι σχέσεις δεν λειτουργούν στα λόγια αλλά στις πράξεις κι η δική σας δεν λειτουργεί εδώ και πολύ καιρό. Ήδη έχεις μήνες που προβληματίζεσαι με όλα αυτά, καιρός να γράψεις τον επίλογο εκτός κι αν αλλάξει κάτι δραματικά, που δεν το βλέπω, γιατί δεν γίνονται θαύματα. Ανοίγεται νέο κεφάλαιο στη ζωή σου με τη μετακόμιση και τη δουλειά, καιρός να κοιτάξεις μπροστά και όχι πίσω.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Δεν μας είπες γιατί χωρίζατε;
    Εκείνος ήταν στο θέλω - δεν θέλω ή υπήρχε τσακωμός;
    Και εσύ τωρά γιατί τον χώρισες, επειδή δεν τον εμπιστεύεσαι;
    Πριν τον χωρίσεις τώρα πώς ήταν η σχέση σας;
    Και όταν λες ήταν χειριστικός στη σχέση, τι εννοείς;

  3. #33
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εδώ και πολύ καιρό σε κρατούσε μόνο η συνήθεια και η νοσταλγία του πρώτου καιρού. Οι σχέσεις δεν λειτουργούν στα λόγια αλλά στις πράξεις κι η δική σας δεν λειτουργεί εδώ και πολύ καιρό. Ήδη έχεις μήνες που προβληματίζεσαι με όλα αυτά, καιρός να γράψεις τον επίλογο εκτός κι αν αλλάξει κάτι δραματικά, που δεν το βλέπω, γιατί δεν γίνονται θαύματα. Ανοίγεται νέο κεφάλαιο στη ζωή σου με τη μετακόμιση και τη δουλειά, καιρός να κοιτάξεις μπροστά και όχι πίσω.
    Το πιο σωστό είναι να προχωρήσω το ξέρω και εγώ η ίδια απλά κάποιες φορές οι άνθρωποι τρώμε κολλήματα ...δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ μέσα μου ...γιατί πραγματικά στεναχωριέμαι ...και δεν έχω διάθεση για τπτ έχει καρφωθεί μέσα στο μυαλό αυτό το ζήτημα διαρκώς αυτό σκέφτομαι

  4. #34
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Δεν μας είπες γιατί χωρίζατε;
    Εκείνος ήταν στο θέλω - δεν θέλω ή υπήρχε τσακωμός;
    Και εσύ τωρά γιατί τον χώρισες, επειδή δεν τον εμπιστεύεσαι;
    Πριν τον χωρίσεις τώρα πώς ήταν η σχέση σας;
    Και όταν λες ήταν χειριστικός στη σχέση, τι εννοείς;
    Είναι λίγο πολύπλοκο ...χωρίζαμε συνήθως γιατί εκείνος δεν με έβρισκε αρκετά δραστήρια ή γιατί τουλάχιστον έτσι του έμαθε η μάνα του ...εκείνος πρώτου τον χωρίσω ήταν στο θέλω δεν θέλω γιατί του είπα πως δέχτηκα μια δουλειά που είναι εκτός από εδώ που μένω ...μετά όμως από ένα ποστ που ανέβασε μια σελίδα με αφιέρωσης και τον είχαν κάνει ταγκ ..άρχισα να πιστεύω πως κτ πίσω μου δεν ξέρω αν ίσχυε αλλά ήταν πλ δυνατό το ένστικτο μου και του είπα ότι τελειώσαμε

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Είναι λίγο πολύπλοκο ...χωρίζαμε συνήθως γιατί εκείνος δεν με έβρισκε αρκετά δραστήρια ή γιατί τουλάχιστον έτσι του έμαθε η μάνα του ...εκείνος πρώτου τον χωρίσω ήταν στο θέλω δεν θέλω γιατί του είπα πως δέχτηκα μια δουλειά που είναι εκτός από εδώ που μένω ...μετά όμως από ένα ποστ που ανέβασε μια σελίδα με αφιέρωσης και τον είχαν κάνει ταγκ ..άρχισα να πιστεύω πως κτ πίσω μου δεν ξέρω αν ίσχυε αλλά ήταν πλ δυνατό το ένστικτο μου και του είπα ότι τελειώσαμε
    Καλημέρα και χρόνια πολλά !!

    Πεσμου κάτι ..
    Για εσένα είναι χειρότερο ένα ποστ που μπορεί να πυροδοτησε ζήλεια από την όλη του μέχρι τώρα συμπεριφορά για να πεις το τέλος ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #36
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα και χρόνια πολλά !!

    Πεσμου κάτι ..
    Για εσένα είναι χειρότερο ένα ποστ που μπορεί να πυροδοτησε ζήλεια από την όλη του μέχρι τώρα συμπεριφορά για να πεις το τέλος ?
    Δυστυχώς βλέπω μέρα με την μέρα πως αυτός ο άνθρωπος δεν μου άξιζε...ότι έχω φάει πολλά ψέματα και προδοσία ..θέλω να τον αφήσω πίσω έτσι είναι το σωστό το θέμα είναι πως από την ώρα που διαπίστωσα ότι με κορόιδευε νιώθω ηλίθια και ένα φριχτό κόμπο και πόνο στο στομάχι δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Δυστυχώς βλέπω μέρα με την μέρα πως αυτός ο άνθρωπος δεν μου άξιζε...ότι έχω φάει πολλά ψέματα και προδοσία ..θέλω να τον αφήσω πίσω έτσι είναι το σωστό το θέμα είναι πως από την ώρα που διαπίστωσα ότι με κορόιδευε νιώθω ηλίθια και ένα φριχτό κόμπο και πόνο στο στομάχι δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ
    Δεν μου απάντησες όμως ?
    Ζήλεψες γιατί κατάλαβες ότι παίζει και άλλο ερωτικό θέμα ?

    Η ζήλεια σε κάνει να νοιωθεις έτσι ή ότι συνειδητοποίησες ότι η συμπεριφορά του προς εσένα ήταν ευνουχιστικη...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν μου απάντησες όμως ?
    Ζήλεψες γιατί κατάλαβες ότι παίζει και άλλο ερωτικό θέμα ?

    Η ζήλεια σε κάνει να νοιωθεις έτσι ή ότι συνειδητοποίησες ότι η συμπεριφορά του προς εσένα ήταν ευνουχιστικη...
    Δεν ζήλεψα απλά ένιωσα προδοσία και ότι ζουσα σε κάτι ψεύτικο ...γιατί είχα εξιδανίκευση το άτομο αυτό στο μυαλό μου ....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Δεν ζήλεψα απλά ένιωσα προδοσία και ότι ζουσα σε κάτι ψεύτικο ...γιατί είχα εξιδανίκευση το άτομο αυτό στο μυαλό μου ....
    Αυτό ήθελα να ακούσω !
    Τα είπες μόνη σου κοριτσάκι μου καλό !

    Είσαι μικρή , άπειρη αλλά έχεις πλήρη επίγνωση της κατάστασης και φυσικά τώρα που την έχεις συνειδητοποιήσει πλήρως έχεις έρθει σε αυτή την κατάσταση .
    Ειναι λογικό να ξέρεις όλο αυτό που αισθάνεσαι .
    Μη το φοβάσαι και κοίταξε μέσα από την ζωή σου από εδώ και μπρος να το ξεπεράσεις .
    Θα το έχεις σαν μια εμπειρία η οποία να ξέρεις είναι ένα πολύ καλό εφόδιο για να σε προστατεύει από τυχών μελλοντικά παρόμοια λάθη.
    Έτσι είναι δυστηχως ,αν δεν πάθουμε ,αν δεν πονέσουμε και αν μέσα από τον ψυχικό μας μας πόνο δεν συνειδητοποιήσουμε τι ακριβώς μας αξίζει δεν θα μάθουμε .

    Να ξέρεις πως αν το βάλεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου και προχωράς καθημερινά χωρίς να είναι γνώμονας αυτό που βιώνεις αυτή την στιγμή θα ξεπεραστεί πιο εύκολα .
    Το ξέρω πονάει και πονάει αρκετά ,γιατί βιώνεις εκτός από την ερωτική απώλεια ,ταυτόχρονα είναι μέσα και το θέμα της προδωσιας της απογοήτευσης και πολλά άλλα .
    Βουνό συναισθημάτων τα οποία όμως όταν καταφέρεις και τα ανέβεις θα φτάσουν στην κορύφωση τους..μόνο τότε θα αρχίζουν να καταλαγιάζουν .
    Εσύ κάπου εκεί είσαι αυτή την στιγμή ,στην κορύφωση .

    Άσε τον χρόνο και την καθημερινότητα που θα φτιάξεις από εδώ και πέρα να διώξουν το οτιδήποτε δύσκολο και αρνητικό .
    Συνειδητοποίησε ότι από αυτή την σχέση μόνο άσχημα πράγματα πήρες ..
    Ήταν περισσότερα τα άσχημα παρά τα όμορφα .
    Η δύναμη της συνήθειας είναι χειρότερη από την συναισθηματική απώλεια .
    Είχες μάθει να έχεις κάποιον δίπλα σου και τώρα που δεν τον έχεις σε πονάει .

    Πεσμου τι σκέφτεσαι να κάνεις από εδώ και πέρα .
    Έχει κάνει σχέδια πως θα συνεχίσεις την ζωή σου χωρίς αυτό το εμπόδιο ?
    Γιατί να ξέρεις εμπόδιο ήταν όλο αυτό και όχι στήριγμα .Ξεκινα να σχέδιαζεις πράγματα και κάθε μέρα που ξυπνάς στόχος σου θα είναι να τα υλοποιείς .
    Μόνο όταν στρέψεις την σκέψη σου αλλού θα μπορέσεις να διαχειριστείς αυτό που νοιωθεις .

    Το κυριότερο ,μην απομονώνεσαι και κάθεσαι και σκέφτεσαι τι είχες ...
    Προχωράς και σχεδιάζεις και μέσα από αυτό θα έρθουν οι λύσεις και για τα υπόλοιπα .

    Μην φοβάσαι τίποτα ,έχεις σύμμαχο τα νιάτα σου τη ζωντάνια σου και την δημιουργικότητα σου .
    Δεν μου λες ? νομίζεις ότι με τέτοιους συμμάχους πρέπει να φοβάσαι κάτι ?
    Έχεις όπλα στα χέρια σου αξιοποίησε τα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #40
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτό ήθελα να ακούσω !
    Τα είπες μόνη σου κοριτσάκι μου καλό !

    Είσαι μικρή , άπειρη αλλά έχεις πλήρη επίγνωση της κατάστασης και φυσικά τώρα που την έχεις συνειδητοποιήσει πλήρως έχεις έρθει σε αυτή την κατάσταση .
    Ειναι λογικό να ξέρεις όλο αυτό που αισθάνεσαι .
    Μη το φοβάσαι και κοίταξε μέσα από την ζωή σου από εδώ και μπρος να το ξεπεράσεις .
    Θα το έχεις σαν μια εμπειρία η οποία να ξέρεις είναι ένα πολύ καλό εφόδιο για να σε προστατεύει από τυχών μελλοντικά παρόμοια λάθη.
    Έτσι είναι δυστηχως ,αν δεν πάθουμε ,αν δεν πονέσουμε και αν μέσα από τον ψυχικό μας μας πόνο δεν συνειδητοποιήσουμε τι ακριβώς μας αξίζει δεν θα μάθουμε .

    Να ξέρεις πως αν το βάλεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου και προχωράς καθημερινά χωρίς να είναι γνώμονας αυτό που βιώνεις αυτή την στιγμή θα ξεπεραστεί πιο εύκολα .
    Το ξέρω πονάει και πονάει αρκετά ,γιατί βιώνεις εκτός από την ερωτική απώλεια ,ταυτόχρονα είναι μέσα και το θέμα της προδωσιας της απογοήτευσης και πολλά άλλα .
    Βουνό συναισθημάτων τα οποία όμως όταν καταφέρεις και τα ανέβεις θα φτάσουν στην κορύφωση τους..μόνο τότε θα αρχίζουν να καταλαγιάζουν .
    Εσύ κάπου εκεί είσαι αυτή την στιγμή ,στην κορύφωση .

    Άσε τον χρόνο και την καθημερινότητα που θα φτιάξεις από εδώ και πέρα να διώξουν το οτιδήποτε δύσκολο και αρνητικό .
    Συνειδητοποίησε ότι από αυτή την σχέση μόνο άσχημα πράγματα πήρες ..
    Ήταν περισσότερα τα άσχημα παρά τα όμορφα .
    Η δύναμη της συνήθειας είναι χειρότερη από την συναισθηματική απώλεια .
    Είχες μάθει να έχεις κάποιον δίπλα σου και τώρα που δεν τον έχεις σε πονάει .

    Πεσμου τι σκέφτεσαι να κάνεις από εδώ και πέρα .
    Έχει κάνει σχέδια πως θα συνεχίσεις την ζωή σου χωρίς αυτό το εμπόδιο ?
    Γιατί να ξέρεις εμπόδιο ήταν όλο αυτό και όχι στήριγμα .Ξεκινα να σχέδιαζεις πράγματα και κάθε μέρα που ξυπνάς στόχος σου θα είναι να τα υλοποιείς .
    Μόνο όταν στρέψεις την σκέψη σου αλλού θα μπορέσεις να διαχειριστείς αυτό που νοιωθεις .

    Το κυριότερο ,μην απομονώνεσαι και κάθεσαι και σκέφτεσαι τι είχες ...
    Προχωράς και σχεδιάζεις και μέσα από αυτό θα έρθουν οι λύσεις και για τα υπόλοιπα .

    Μην φοβάσαι τίποτα ,έχεις σύμμαχο τα νιάτα σου τη ζωντάνια σου και την δημιουργικότητα σου .
    Δεν μου λες ? νομίζεις ότι με τέτοιους συμμάχους πρέπει να φοβάσαι κάτι ?
    Έχεις όπλα στα χέρια σου αξιοποίησε τα !
    Σας ευχαριστώ πολύ ειλικρινά για όλα όσα μου είπατε θα προσπαθήσω να κοιτάξω το μέλλον μου ....θα προσπαθήσω να γίνω καλύτερη μέσα από όλα αυτά και πιο προσεχτική... ελπίζω ότι σε λίγο καιρό θα είμαι πολύ καλύτερα μέσα μου

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Σας ευχαριστώ πολύ ειλικρινά για όλα όσα μου είπατε θα προσπαθήσω να κοιτάξω το μέλλον μου ....θα προσπαθήσω να γίνω καλύτερη μέσα από όλα αυτά και πιο προσεχτική... ελπίζω ότι σε λίγο καιρό θα είμαι πολύ καλύτερα μέσα μου
    Φυσικά θα προσπαθήσεις και φυσικά θα τα καταφέρεις και εδώ είμαστε .
    Ότι μα ότι σε βασανίζει να μας το λες .

    Και άσε τον πληθυντικό ,φίλοι είμαστε όλοι εδώ μέσα που ο ένας δίνει το χέρι του στον άλλο για να σηκωθεί όταν πέφτει .
    Γι αυτό όπου βρίσκεις χέρι που σε σηκώνει να το κρατάς γερα για να σηκωθείς ακόμα πιο δυνατή από εκεί που είσαι .
    Μην απλώνεις χέρι εκεί που θα σε παρασύρει παρακάτω από όπου βρίσκεσαι ...

    Να μας λες τα νέα σου !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Φυσικά θα προσπαθήσεις και φυσικά θα τα καταφέρεις και εδώ είμαστε .
    Ότι μα ότι σε βασανίζει να μας το λες .

    Και άσε τον πληθυντικό ,φίλοι είμαστε όλοι εδώ μέσα που ο ένας δίνει το χέρι του στον άλλο για να σηκωθεί όταν πέφτει .
    Γι αυτό όπου βρίσκεις χέρι που σε σηκώνει να το κρατάς γερα για να σηκωθείς ακόμα πιο δυνατή από εκεί που είσαι .
    Μην απλώνεις χέρι εκεί που θα σε παρασύρει παρακάτω από όπου βρίσκεσαι ...

    Να μας λες τα νέα σου !
    Ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •