κοκτειλ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: κοκτειλ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    κοκτειλ

    καλημερα και χρονια πολλα σε ολους σας!

    εχω μια απορια..
    γιατι οι γιατροι μου δινουν τοσα φαρμακα??
    δεν πιστευω οτι τα χρειαζομαι τουλαχιστον καποια..
    μου δινουν απιστευτα δυνατον κοκτειλ.. δε μπορουν να μου κανουν την παραμικρη περαιτερω δοση..
    σεναχωριεμα γιατι χρονια τωρα δεν εχω περιοδο και νοιωθω αναπηρη ως γυναικα παρα ανα πηρη στο γιατρο για ψυχολοογικα θεματακια.. εχω καποια θεματα αλλα οχι κι ετσι..
    παιρνω
    40mg aloperidin
    125mg clopixol
    40mg dipiperon
    200mg lamictal
    akineton 6mg
    xanax μεχρι 1mg αν χρειαστω

    θελω να χαρω με κατι οτιδηποτε.. λιγο να φυγει αυη η παλιοδιαχεση

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΩ ΜΕ ΚΑΤΙ

    τι εχω πια για να τα παιρνω ολα αυτα???

    καλοδεχουμενες οι αποψεις και η βοηθεια σας!
    Last edited by boo; 04-05-2021 at 10:46.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Boo έχεις όλη μου την συμπαράσταση!!

    Από το κοκταίηλ που μας γράφεις ξέρω το αλοπεριδιν και το θεωρώ το χειρότερο φάρμακο που μου έχουν δώσει.

    Άλλαξε τα φάρμακα, άλλαξε γιατρό!

    Υπάρχει φως στην άκρη του τουνελ
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    boo αρχισε αθλητισμο......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα και ευχαριστω για τις απαντησεις!


    εχω αλλαξει και γιατρους.. ολοι τα ιδια λενε. εχω δοκιμασει καμια 10αρια αντιψυχωτικα αλλα τιποτα
    καποιοι μου εχουν προτεινει το λεπονεξ αλλα δε θελω να το παρω
    εσυ τι παρενεργειες ειχες με το aloperidin?

    ειμαι πετσι και κοκαλο αμα αρχισω τον αθλητισμο καηκα.. καπνιζω κιολας..


    δηλαδη με αυτα τα φαρμακα δε μπορω να χαρω με καποιον τροπο?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Με το αλοπεριδίν είχα καταντήσει χειρότερος από φυτό. Δεν μπορούσα να νιώσω τίποτα. Ούτε χαρά ούτε λύπη. Δεν μπορούσα να βγώ από το σπίτι από φόβο γιατί ένιωθα αδύναμος να τα βγάλω πέρα με τον έξω κόσμο. Φάρμακα φαΐ και Ύπνος.

    Μετά το αλοπεριντιν έμεινα χωρίς αγωγή για ένα χρόνο και μετά άρχισα να παίρνω ολανζαπίνη με την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ίσως για σένα η λύση είναι άλλη.

    Όμως ποτέ δεν έχω νιώσει τόσο άχρηστος και χάλια από τότε που μου έκαναν ενέσεις αλοπεριντίνης. Στη Γερμανία το λένε Χαλντόλ και μου έδωσαν και εκεί αλλά μόνο μια βδομάδα μετά είχα τον γιατρό μου και τα δικά του φάρμακα
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ετσι κι εγω..
    δε νοιωθω.. και το εξω βουνο. πρεπει να μελετησω μερες πριν μια απλη εξοδο
    αλλα εμενα μου λεει οτι ειναι η παρανοια μου
    ποιος εχει δικιο δε ξερω..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Γειά, συγνώμη που ρωτάω, αλλα γιατί δίνουν τοσα πολλά φάρμακα; Τι θέματα έχεις; Σου εχουν ή τους εχεις ρωτήσει να τα ελλατώσουν λίγο; Ποιά ειναι η άποψή των γιατρών;
    Επίσης απο προσωπική εμπειρία, πρέπει ότι παίρνεις τα τα συνηθίσεις και να αρχίσεις να κάνεις πράγματα, έστω και με το ζόρι να πας για γυμναστική, ποδήλατο, περπάτημα κλπ
    Θα σου γίνει συνήθεια μετά και θα το θές, οπως ολα ειναι μια συνήθεια. Επίσης η γυμναστική φέρνει και ευεξία και χαρά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    λενε οτι εχω παρανοικη σχιζοφρενεια..
    και οτι ειμαι ανθεκτικη στα φαρμακα γι αυτο δε βλεπω προκοπη.. εχω δοκιμασει απο ανιψυχωτικα πανω απο 10..
    και αυτο που προσπαθουμε με τον τελευταιο γιατρο ειναι να εχω τα συμπτωματα μου που λενε καπως καταλαγιασμενα αλλα να μπορω να κανω οτι ειναι να κανω μεσα στη μερα. αμα σκεφτεις οτι για να παω στο περιπτερο το προσχεδιαζω 1 μερα και μπορει να μην παω.
    εχω κανει καποιες εξοδους με πολυ σκεψη.αλλα κολαω 2 και 3 και 4 μερες να σκεφτομαι το πως θα ειναι.. εχω παει σουπερμαρκετ 2 φορες μονη μου και 1 ταχυδρομειο
    μου εχουν βαλει τσιπακι για να με βρισκουν οπου παω το fbi και οι εξωγηινοι και με εχουν δωσει σε ψευτικους γονεις για να με παρακολουθουν απο μωρο.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by ΣωτηρηςΚ View Post
    Γειά, συγνώμη που ρωτάω, αλλα γιατί δίνουν τοσα πολλά φάρμακα; Τι θέματα έχεις; Σου εχουν ή τους εχεις ρωτήσει να τα ελλατώσουν λίγο; Ποιά ειναι η άποψή των γιατρών;
    Επίσης απο προσωπική εμπειρία, πρέπει ότι παίρνεις τα τα συνηθίσεις και να αρχίσεις να κάνεις πράγματα, έστω και με το ζόρι να πας για γυμναστική, ποδήλατο, περπάτημα κλπ
    Θα σου γίνει συνήθεια μετά και θα το θές, οπως ολα ειναι μια συνήθεια. Επίσης η γυμναστική φέρνει και ευεξία και χαρά.
    ωραιες συμβουλες δινεις..εχεις και συ ψυχωση;; και αν επιτρεπεται τι ηλικια εχεις; γιατι λενε στην ψυχωση οσο μεγαλωνουμε φτιαχνουμε και θελω να δω αν υπαρχει σωτηρια και για μενα γιατι και γω καπως ειμαι ανθεκτικος στα φαρμακα και οταν παιρνω αντικαταθλιπτικο γινομαι χειροτερα στα ψυχωτικα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by boo View Post
    λενε οτι εχω παρανοικη σχιζοφρενεια..
    και οτι ειμαι ανθεκτικη στα φαρμακα γι αυτο δε βλεπω προκοπη.. εχω δοκιμασει απο ανιψυχωτικα πανω απο 10..
    και αυτο που προσπαθουμε με τον τελευταιο γιατρο ειναι να εχω τα συμπτωματα μου που λενε καπως καταλαγιασμενα αλλα να μπορω να κανω οτι ειναι να κανω μεσα στη μερα. αμα σκεφτεις οτι για να παω στο περιπτερο το προσχεδιαζω 1 μερα και μπορει να μην παω.
    εχω κανει καποιες εξοδους με πολυ σκεψη.αλλα κολαω 2 και 3 και 4 μερες να σκεφτομαι το πως θα ειναι.. εχω παει σουπερμαρκετ 2 φορες μονη μου και 1 ταχυδρομειο
    μου εχουν βαλει τσιπακι για να με βρισκουν οπου παω το fbi και οι εξωγηινοι και με εχουν δωσει σε ψευτικους γονεις για να με παρακολουθουν απο μωρο.
    οντως τωρα αυτο με το τσιπακι ισχυει???

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    τι εννοεις αν ισχυει?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by pain View Post
    οντως τωρα αυτο με το τσιπακι ισχυει???
    τι ρωτας ρε φιλε μου??
    Καλο θα ειναι να μην μπαινουμε τοσο σε προσωπικα δεδομενα και σε νομικα ζητηματα. Συγνωμη για την παρατηρησην αλλα ,καταλαβαινεις φανταζομαι οτι τετοια θεμτα ειναι πολυ λετα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    τι ρωτας ρε φιλε μου??
    Καλο θα ειναι να μην μπαινουμε τοσο σε προσωπικα δεδομενα και σε νομικα ζητηματα. Συγνωμη για την παρατηρησην αλλα ,καταλαβαινεις φανταζομαι οτι τετοια θεμτα ειναι πολυ λετα!
    Απλα μου εκανε εντυπωση δεν ειχα σκοπω να θίξω καποιον η να προσβάλω καποιον!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΜΠΟΥ, χριστος ανεστη πρωτα απο ολα, ευχομαι υγεια σε εσενα και στους δικους σου.
    Αναφορικα με το προβληα της περιοδου σου, θα ελεγα να μην σε τρομαζει καθολου! Πιστευω και ετσι εχω ζησει με μια προιν μου συντροφο, με το που σταματησεις τα φαρμακα που επιρεαζουν αυτο το θεμα μεσα σε μια εβδομαδα θα εχεις κανονικοτατα περιοδο, και ο κυκλος των ημερων σου θα ειναι "ρολοι"Αρα αυτο μη σε φοβιζει.
    Ουτε το θεμα της λιμπιντο, δλδ εαν εχεις αρνιτικη διαθεση περι σεξουαλικης συνευρεσεως μην φοβασαι ουτε εδω, ειναι πολυ αμεση η επαναλειτουργια του συστηματος αυτου βιωλογικα με το που σταματησεις η αλλαξεις τα συγκεκριμενα φαρμακα.
    Οπου και παλυς νομιζω βρε ΜΠΟΥ οτι αδικα στεναχωριεσαι περι του θεματος αυτου, μερικες φορες βοηθαει παρα πολυ το να "βγαινει" απο το μυαλο μας αυτη η λειτουργια.Προσωπικα παρα το οτι ντρεπομαι που το λεω, εχω ηρεμησει παρα πολυ απο τοτες που χοριγουμε φαρμακα τα οποια εχουν παρενεργειες τετοιου ειδους, δλδ να μην εχω λυμπιτο και ορμες σεξουαλικου ειδους, εχω βρει γαληνη μεσα μου που δεν εχω το καθημερινο προβλημα που ειχα πριν και εχουν ολοι σχεδον οι ανδρες, νιωθω πολυ καλα διοτις δεν ειμαι ετοιμος αυτο τον καιρο να ζησω μεσα σε μια σχεση με καποια γυναικα, θα μου φερει πολυ μεγαλο στρες κατις που συμφωνα με τον γιατρο μου θα κανει κακο στην ψυχικη μου ασθενια. Απο την αλλη ΜΠΟΥ δεν σου κριβω οτι φοβαμαι μην μου γινει σαν μονιμο! βλεπεις ως ανδρας ειναι πολυ πιο μεγαλο το δικο μου αγχος σε σχεση με το δικο σου, σε σχεση με καθε γυναικας δλδ, ο δικος μου οργανησμος ως ανδρα ειναι πιο ευκολο να παθει "ζημια" τετοιου ειδους. Ασε που με εχει λιγο τρομαξει οτι μου αρεσει ετσι! να μην νιωθω δλδ καθολου επιθημια προς την ηδωνη. Ακομα και στο δρομο που παιρνω, παρα το οτι ειναι καλοκαιρι σχεδον, και οι κοπελες φορανε τα ελαφρα ρουχα τους, οπου δεν "κρυβουν " πλεον τις καληγραμμες σωματικες τους αναλογιες , εγω λοιπον δεν κοιτω! ουτε με απασχολουν οπως τις προηγουμενες αντιστοιχες εποχες! οπου οπως καθε ανδρας κηνδυνευα ν τρακαρω στο δρομο! - οπου δυστυχως το εχω κανει ,να τρακαρω εξετειας αποσπασης προσοχης απο μια ομορφοτατην κοπελα στο πλησιον πεζοδρομιο,ετσι επεσα στο εμπρως αμαξι ,με πολυ μικρη ταχυτητα μεν.Μαλιστα εζητησα απο την συγκεκριμενη καληγραμμος και υπερρβασης καλους κοπελα! την οποια αποζημειωσην μου ,και του εμπρος οχηματος. Βεβαια αρνηθει ,αφου σπανια αναλαμβανει πλεον ο κοσμος τις ευθηνες του! και δυστυχως ο νομος σημερα δεν ειναι προκτικως- ετσι λοιπον εχω γλυτωσει πολλων περηπετειων απο την συγκεκριμενη φαρμακευτικη αγωγη!

  15. #15
    Καλησπέρα @boo και χρόνια πολλά!

    Quote Originally Posted by boo View Post
    σεναχωριεμα γιατι χρονια τωρα δεν εχω περιοδο και νοιωθω αναπηρη ως γυναικα παρα ανα πηρη στο γιατρο για ψυχολοογικα θεματακια..
    Εγώ εδώ και αρκετά χρόνια δεν έχω libido. Ο πνευματικός μου, μου έχει δώσει χρυσό μετάλλιο με διάκριση για τα επιτεύγματα της παρθενίας που κατάφερα :-)

    Quote Originally Posted by boo View Post
    θελω να χαρω με κατι οτιδηποτε.. λιγο να φυγει αυη η παλιοδιαχεση
    Θα σου πρότεινα ή να ακούσεις μουσική στο youtube ή να πάρεις κάποιο βιβλίο και να διαβάσεις. Εγώ αυτά κάνω και έχω λίγη διάθεση.

    Quote Originally Posted by boo View Post
    τι εχω πια για να τα παιρνω ολα αυτα???
    Γνωρίζω ότι το akineton το δίνουν για τα εξωπυραμιδικά προβλήματα. Από τα υπόλοιπα μόνο το aloperidin ξέρω. Εμένα μου καρφώνουν ένεση παλιπεριδόνης 350 mg κάθε τρεις μήνες.. Αλλά ασχέτως αν είναι ένα μόνο φάρμακο, μου έχει προκαλέσει διαταραχή στον ύπνο (αϋπνία) και διαταραχή στην συγκέντρωση (δυσκολεύομαι πολύ να διαβάζω), καθώς φυσικά και κάποιες άλλες παρενέργειες. Με απλά λόγια: δεν μπορώ να κάνω τίποτα παραγωγικό.

    Quote Originally Posted by boo View Post
    για παω στο περιπτερο το προσχεδιαζω 1 μερα και μπορει να μην παω.
    Στην δικιά μου περίπτωση, τις πρώτες μέρες μετά την ψύχωση, πριν βγω έξω έκανα επιθανάτια προσευχή πιστεύοντας ότι θα με πιάσουν και θα με σκοτώσουν. Θυμάμαι ότι όταν κατέβαινα με τον ασανσέρ ίδρωνα και γινόμουν μούσκεμα από τον τρόμο.

    Quote Originally Posted by boo View Post
    μου εχουν βαλει τσιπακι για να με βρισκουν οπου παω το fbi και οι εξωγηινοι και με εχουν δωσει σε ψευτικους γονεις για να με παρακολουθουν απο μωρο
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εγώ πίστευα ότι κάποια άτομα της ΚΝΕ είχε βάλει κοριούς μέσα στον απορροφητήρα της κουζίνας και με παρακολουθούσαν. Επίσης, όταν περπατούσα έξω μία φορά, είχα μία ισχυρή ψευδαίσθηση ότι οι Μουσουλμάνοι εξτρεμιστές σκότωσαν την οικογένεια μου. Το τι κλάμα είχα ρίξει εκείνη την στιγμή δεν περιγράφεται..(ενώ περπατούσα στο δρόμο!)
    Last edited by Jonathan; 07-05-2021 at 01:09.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. κοκτειλ φαρμακων για καταθλιψη
    By athanasoudaki in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 29-09-2012, 20:04
  2. Καταθλιψη και ουσιες+χριστουγεννα...κακο κοκτειλ
    By Prisoner in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 7
    Last Post: 09-06-2010, 17:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •