θεμα για την απιστια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Μιλούσαμε για κάτι λίγο διαφορετικό. Συγκεκριμένα για την περίπτωση στην οποία ο ένας ή και οι δύο θέλουν μια πιο ανοιχτή σχέση και κάποια στιγμή το συζητούν και το αποφασίζουν. Όμορφα κι ωραία, χωρίς απάτες (αν και οι ορισμοί ποικίλουν).
    Η θεματοθετρια μιλαει για την απιστια και οχι για την περιπτωση που ο καθενας θελει ανοιχτη σχεση.

  2. #17
    Quote Originally Posted by thlimenamatia View Post
    το θεμα το εβαλα να συζητησουμε αν γινεται για την απιστια του αντρα και της γυναικας. αν θελετε να διαβασετε το θεμα παλι κυριως το δευτερο μερος..
    Εγω δεν καταλαβα τι απαντησεις περιμενεις να πάρεις... Θέλεις ιστορίες που εχουμε ζησει με απιστία μεταξυ αντρα γυναικας ?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛΑ1986 View Post
    Η θεματοθετρια μιλαει για την απιστια και οχι για την περιπτωση που ο καθενας θελει ανοιχτη σχεση.
    Σωστά, αλλά εγώ αναφέρθηκα σ' αυτό που είπε η Remedy γιατί αυτό παρέθεσες στην απάντησή σου #8.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Σωστά, αλλά εγώ αναφέρθηκα σ' αυτό που είπε η Remedy γιατί αυτό παρέθεσες στην απάντησή σου.
    στην τελευταια παραγραφο της ρεμεντυ απαντησα.οπως και να εχει συμφωνησα μαζι της σε αυτα που ειπε και στο πρωτο σκελος και στα υπολοιπα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛΑ1986 View Post
    στην τελευταια παραγραφο της ρεμεντυ απαντησα.οπως και να εχει συμφωνησα μαζι της σε αυτα που ειπε και στο πρωτο σκελος και στα υπολοιπα.
    Λέει η Remedy:

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν σου απαγορευει κανεις να εισαι ειλικρινης με τον ανθρωπο σου κι αν εχετε ιδιες αποψεις και ιδιες επιθυμιες (να κανετε πιθανα σεξ και με καποιον αλλον δηλαδη), να το κανεις και να ειστε μια χαρα.
    και απαντάς παραθέτοντας ολόκληρη την ανάρτησή της:

    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛΑ1986 View Post
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι ενα ταμπου.
    ειναι μια απατη.
    απιστια, δεν ειναι το να κανεις σεξ με ενα αλλο ατομο απο αυτο που εχεις γαμο/σχεση. απιστια ειναι να τον εξαπατας για να κανεις σεξ με εναν αλλον.

    επομενως, αν οπως λες εχουν ξεκαθαριστει αυτα, ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλον τροπο (δλδ ειτε με αποφαση μονογαμιας , ειτε με αποφαση πολυγαμιας), δεν υπαρχει απιστια.
    δεν σου απαγορευει κανεις να εισαι ειλικρινης με τον ανθρωπο σου κι αν εχετε ιδιες αποψεις και ιδιες επιθυμιες (να κανετε πιθανα σεξ και με καποιον αλλον δηλαδη), να το κανεις και να ειστε μια χαρα.

    δεν υπαρχει ομως κανενας σεβασμος προς τον ανθρωπο που ειστε μαζι αλλα κυριως προς τον εαυτο σου αν "απιστεις", αν δλδ κανεις σεξ με αλλον εξαπατωντας τον συντροφο σου και λεγοντας ψεματα..
    η ειλικρινια θελει κοτσια.οποιος τα ξεκαθαριζει αυτα ειναι μαγκας.αλλα κανεις δεν νομιζω να το κανει γιατι ολοι ειμαστε χεστες.
    Είναι φανερό ότι η απάντησή σου αφορά μόνο το κομμάτι της ειλικρίνειας. Σ' αυτό αναφέρθηκα κι εγώ.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Εγω δεν καταλαβα τι απαντησεις περιμενεις να πάρεις... Θέλεις ιστορίες που εχουμε ζησει με απιστία μεταξυ αντρα γυναικας ?
    δεν θελω απαντησεις σε κατι. για αυτο ειπα διαβαστε λιγακι το θεμα. δεν ρωταω κατι. ουτε εμπειριες. απλα λεω τη γνωμη μου για ενα θεμα πως το βλεπω εγω και λεω αν θελει κανεις να το συζητησει.

  7. #22
    Quote Originally Posted by thlimenamatia View Post
    δεν θελω απαντησεις σε κατι. για αυτο ειπα διαβαστε λιγακι το θεμα. δεν ρωταω κατι. ουτε εμπειριες. απλα λεω τη γνωμη μου για ενα θεμα πως το βλεπω εγω και λεω αν θελει κανεις να το συζητησει.
    Ενταξει βρε δεν το είπα με κακή διαθεση.
    Εγω δεν πιστευω πως οι αντρες απατουν και μένουν ενώ οι γυναικες απατουν και φευγουν.

    Πιστευω πως και οι 2 γυρνανε στη σχεση τους και ελπίζουν να μην αποκαλυφτουν, σιγά μην αφησουν την ασφαλεια της κυριως σχεσης. Ειδικά οι γυναικες που γουσταρουν την ασφαλεια και θελουν κατι σταθερο και σιγουρο θα απατησουν και θα γυρισουν πισω ή θα τα ζουνε ταυτοχρονα και τα 2 και θα κανουν διπλη ζωη.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    να αυτο εννοω συζητηση. ετσι ναι ωραια. εσυ το πιστευεις ετσι. ενω εγω πιστευω οτι οι περισσοτεροι αντρες εχουν και τις γκομενες και τις γυναικες ενω οι γυναικες οι πιο πολλες χωριζουν για να ειναι με τους γκομενους. καπως ετσι δηλαδη. οχι οτι δεν γινεται και το αντιθετο φυσικα και γινεται απλα απο οσα μου εχουν τυχει ετσι το βλεπω πια. εννοω απο δικους μου που εχουν χωρισει απο φιλους απο ιστοριες γενικα απο γνωστους.
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Ενταξει βρε δεν το είπα με κακή διαθεση.
    Εγω δεν πιστευω πως οι αντρες απατουν και μένουν ενώ οι γυναικες απατουν και φευγουν.

    Πιστευω πως και οι 2 γυρνανε στη σχεση τους και ελπίζουν να μην αποκαλυφτουν, σιγά μην αφησουν την ασφαλεια της κυριως σχεσης. Ειδικά οι γυναικες που γουσταρουν την ασφαλεια και θελουν ενα σταθερο και σιγουρο θα απατησουν και θα γυρισουν πισω ή θα τα ζουνε ταυτοχρονα και τα 2 και θα κανουν διπλη ζωη.

  9. #24
    Θα σου πω γιατι διαφωνω.

    Πρωτα από όλα, ποιον απιστο πιστευεις ότι πιανεις πιο εύκολα τη γυναικα ή τον αντρα?

    Γιατί τις γυναικες που ξερω εγω ότι απατανε, είναι πολύ γατες ρε φίλε και τους τουμπαρουν και τους κρατανε διπλό ταμπλό και για χρόνια.

    Ενώ αν ο αντρας απατάει, η απατημένη συντροφος βρίσκει ψυλλο στα άχυρα. Πραγματικά όμως.

    Εκει που βλεπω μεγαλη διαφορά στο δικο μου περιγυρο είναι πως η απατημενη γυναικα θα μεινει πιο εύκολα και θα δωσει δευτερη ευκαιρια, ενώ οι αντρες κατα κανονα εχουν πιο πολύ εγωισμο και τις διωχνουν αν τις παρουν χαμπαρι.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Θα σου πω γιατι διαφωνω.

    Πρωτα από όλα, ποιον απιστο πιστευεις ότι πιανεις πιο εύκολα τη γυναικα ή τον αντρα?

    Γιατί τις γυναικες που ξερω εγω ότι απατανε, είναι πολύ γατες ρε φίλε και τους τουμπαρουν και τους κρατανε διπλό ταμπλό και για χρόνια.

    Ενώ αν ο αντρας απατάει, η απατημένη συντροφος βρίσκει ψυλλο στα άχυρα. Πραγματικά όμως.

    Εκει που βλεπω μεγαλη διαφορά στο δικο μου περιγυρο είναι πως η απατημενη γυναικα θα μεινει πιο εύκολα και θα δωσει δευτερη ευκαιρια, ενώ οι αντρες κατα κανονα εχουν πιο πολύ εγωισμο και τις διωχνουν αν τις παρουν χαμπαρι.
    στην κρυψινοια , συμφωνω . οι γυναικες κρυβονται καλυτερα.
    οι ανδρες συνηθως ειναι ανοιχτα βιβλια.

    διαφωνω στην εξελιξη ομως.
    και οι δυο μπορει να χωρισουν η να μεινουν αναλογα ποσο σοβαρο η επιφανειακο ηταν το θεμα και τις γενικοτερες συνθηκες.
    ΟΜΩΣ, γενικα μιλωντας, οι ανδρες το δεχονται ποο ευκολα, γιατι σκεφτονται πιο επιφανειακα το σεξ και μπορουν να δεχτουν πιο καλα το "δεν σημαινε τπτ για μενα παρα μονο περιστασιακο σεξ".
    εξαιρουνται αυτοι που εχουν φαει αμασητο τον μυθο οτι οι γυναικες δεν μπορουν να κανουν περιστασιακο σεξ γιατι πρεπει να ειναι οπωσδηποτε ερωτευμενες :p

  11. #26
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εξαιρουνται αυτοι που εχουν φαει αμασητο τον μυθο οτι οι γυναικες δεν μπορουν να κανουν περιστασιακο σεξ γιατι πρεπει να ειναι οπωσδηποτε ερωτευμενες :p
    χαχα, εγώ δεν ξερω και κανέναν αντρα να μην το πιστευει αυτο !!
    Βασικά πιστευουν ότι ή η γυναικα πρέπει να είναι ερωτευμένη για να κανει σεξ,

    ή κάνει σεξ μια φορά και ερωτευεται.

    Και το άλλο που ήθελα να πω ήταν ότι,
    πονηρούλης αντρας μπροστα σε πονηρουλα γυναίκα δεν εχει καμία ελπίδα!

    ΑΛΛΑ! Αυτό που βλεπω κατ επανάληψη, είναι ότι τα ζευγάρια που υπάρχει κέρατο, είναι προσεχτικά διαλεγμένα. Εκει που τους παιρνει τα κανουν φυσικά.

    Αυτοι οι αντρες που θα απατησουν θα εχουν μια πολύ καλουλα και ησυχη γυναικα διπλα τους. Ή κάποια που κοιταει τον εαυτο της και τη δουλεια της και δεν αναλύει και πολύ πολύ τη σχεση της. Κανένας δεν θα παει να απατησει μια καπάτσα γυναικα, ( εξαιρειται η περιπτωση η καπατσα να τον αφηνει επιτηδες να την κερατώνει επειδη του τα φοραει και αυτη και βολευεται στη σχεση)

    Και το αντιστροφο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    μπραβο παιδια. αληθεια χαιρομαι που λετε τις αποψεις σας. εχει ενδιαφερον.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Οι αλήθεια είναι ότι οι γυναίκες κρύβονται καλύτερα οπότε πιο δύσκολα θα γίνουν τσακωτές.
    Όχι πως δεν υπάρχουν και άντρες τέτοιοι.

    ¨Ετυχε σε φίλη, μετά από 2 χρόνια σχέση που πήγαινε μια χαρά, παντρεύτηκαν και μέσα στους πρώτους μήνες η κοπέλα άρχισε να μας λέει ότι ψιλιάζεται πως την απατάει. Την θεωρούσαμε όλοι υπερβολική, ο τύπος φαινόταν φουλ ερωτευμένος. Εκείνη επέμενε, άρχισε να τον πιάνει σε μικρά ψεματάκια του τύπου τι ώρα γύρισες απ΄την δουλειά , την έβγαζε τρελή. Τελικά τον τσάκωσε στα πράσα με μια άλλη απτην δουλειά του και αποκαλύφθηκε πως είχε σχέση μαζί της σχεδόν από την αρχή που γνώρισε και την φίλη μου και μάλιστα της είχε χαρίσει και δαχτυλίδι, τύπου ότι αρραβωνιάστηκαν! Εννοείται τον χώρισε με συνοπτικές διαδικασίες.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    σπουργιτη, σε γενικες γραμμες συμφωνω;)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Οι αλήθεια είναι ότι οι γυναίκες κρύβονται καλύτερα οπότε πιο δύσκολα θα γίνουν τσακωτές.
    Όχι πως δεν υπάρχουν και άντρες τέτοιοι.

    ¨Ετυχε σε φίλη, μετά από 2 χρόνια σχέση που πήγαινε μια χαρά, παντρεύτηκαν και μέσα στους πρώτους μήνες η κοπέλα άρχισε να μας λέει ότι ψιλιάζεται πως την απατάει. Την θεωρούσαμε όλοι υπερβολική, ο τύπος φαινόταν φουλ ερωτευμένος. Εκείνη επέμενε, άρχισε να τον πιάνει σε μικρά ψεματάκια του τύπου τι ώρα γύρισες απ΄την δουλειά , την έβγαζε τρελή. Τελικά τον τσάκωσε στα πράσα με μια άλλη απτην δουλειά του και αποκαλύφθηκε πως είχε σχέση μαζί της σχεδόν από την αρχή που γνώρισε και την φίλη μου και μάλιστα της είχε χαρίσει και δαχτυλίδι, τύπου ότι αρραβωνιάστηκαν! Εννοείται τον χώρισε με συνοπτικές διαδικασίες.
    α καλα..
    αυτος ειναι απο αυτους στις ταινιες που μετα χρονια ανακλυπτει η γυναικα του οτι εχει μια ολοκληρη δευτερη οικογενεια σε μια αλλη πολη...

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΙΣΤΙΑ
    By tool1312 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 11-04-2014, 00:04
  2. απιστια
    By Μαριαμαρακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 04-10-2013, 10:11
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 14:13
  4. απιστια
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-04-2011, 19:07
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •