θεμα για την απιστια - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 83
  1. #61
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Αυτό περί παρθενίας το είχα μαθει κι απο άλλον που έκανε τα ίδια αυτή. Γενικά σε οποίον την έπεφτε κ ο άλλος δεν ενδιαφερονταν για γάμους, του πρότεινε ως εναλλακτική μια σχέση οπου θα κανανε ολα τα υπολοιπα χωρίς όμως να χάσει την παρθενία της.
    Ανήλικα σου λενε μετα. Σχολικές τρυφερες ηλικίες.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Τηλεφωνικα της το είχε κόψει πολλές φορες, σας λέω ηταν περιπτωσαρα η κοπέλα. Στις αρχές ακόμα της σχέσης μας ήμουν μπροστά σε τηλ που της έλεγε οτι σε παρακαλώ σταματά τα τηλέφωνα κτλ κι οτι οκ δεν ενδιαφέρομαι. Επίσης τα μαθαινα κι απ την κοινη μας γνωστή οτι του χει γίνει κορσες κ αυτός την βρίζει.

    Εντωμεταξυ μικρά, μη φανταστεις οτι ηταν καμια σχέση που καθομασταν κ συζητουσαμε κ αναλυαμε. Εγώ ας πούμε το παιζα άνετη, δεν του χα πει ποτε οτι αυτή ενοχλεί και μένα ή οτι μου λέει βλακειες. Ουτε αυτός μου λεγε πολλά γιαυτην, εντάξει ειχαμε κ καλυτερα πραγματα να κάνουμε όταν βρισκομασταν!

    Πολλά χρόνια αργότερα όντας φιλοι πια κάποια στιγμη αναφέρθηκε το θέμα, τον ρώτησα, δε νομιζω πως είχε πια λογο να πει ψέματα. Μου είπε οτι αυτή του κολλούσε απο πριν κ όντως τοτε είχε σκεφτεί να κανει κάτι μαζί της. Αυτό που τον σταμάτησε είναι οτι τον τρόμαξε πως θα του γίνει βδέλλα διότι η κοπελα διατυμπανιζε πως ήθελε γάμους κ επίσης του είχε φανεί ανισορροπη γενικώς.
    Μου είπε μάλιστα πως στο ραντεβού πήγε γιατί εκείνη επέμενε κ του ζητούσε να τα πουν απο κοντά κ μετα θα τον άφηνε ήσυχο, κ εκεί του ζήτησε να το κανουν απο πίσω αν ήθελε γιατί ήθελε να ναι παρθένα για τον γαμο της. Στο τέλος αυτός μίλησε όντως στη μάνα της για να ηρεμήσει γιατί τον κυνηγούσε παντού.

    Αυτό περί παρθενίας το είχα μαθει κι απο άλλον που έκανε τα ίδια αυτή. Γενικά σε οποίον την έπεφτε κ ο άλλος δεν ενδιαφερονταν για γάμους, του πρότεινε ως εναλλακτική μια σχέση οπου θα κανανε ολα τα υπολοιπα χωρίς όμως να χάσει την παρθενία της.
    ουτε αυτο ειναι επιχειρημα. και οι ανισορροπες πηδιουνται, απλα μετα τρωνε χιλοπιτα.
    και μονο που ειπε οτι το σκεφτηκε να κανει κατι μαζι της ειναι μεγαλο καμπανακι.
    μπορει το "κατι" που δεν εκανε να ηταν μια σχεση αφου ηταν νουμερο, αλλα το "κατι" που εκανε να ηταν καποιο πηδημα της συμφορας που μετανιωσε και πληρωσε ακριβα (με το κυνηγητο).
    ειχε λογο να παραμεινει στην ιστορια του.
    την ξεφτιλα...
    δεν τον τιμαει ουτε να εχει πηδηξει τελικα μια που την εβριζε και που ηταν και νουμερο, αλλα ουτε και οτι σου ειχε πει ψεματα (αν σου ειπε).

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Ανήλικα σου λενε μετα. Σχολικές τρυφερες ηλικίες.
    Χαχα ναι αλλά την παρθενια της την πρόσεχε, δε μπορείς να πεις!!!

    Γιαυτό εκνευριζομαι όταν ακούω τώρα για τη νέα γενιά οτι είναι έτσι κ έτσι κτλ. Παντα γίνονταν αυτά, απλα παλιότερα γινόταν κρυφά. Κ παλιότερα μη σου πω οτι γίνονταν κ χειρότερα εξαιτίας του πουριτανισμού κ της ψευτοηθικης

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ουτε αυτο ειναι επιχειρημα. και οι ανισορροπες πηδιουνται, απλα μετα τρωνε χιλοπιτα.
    κια μονο που ειπε οτι το σκεφτηκε να κανει κατι μαζι της ειναι μεγαλο καμπανακι.
    μπορει το "κατι" που δεν εκανε να ητα;ν μια σχεση αφου ηταν νουμερο, αλλα το "κατι" που εκανε να ηταν καποιο πηδημα της συμφορας που εμτανιωσε και πληρωσε ακριβα (με το κυνηγητο).
    ειχε λογο να παραμεινει στην ιστορια του.
    την ξεφτιλα...
    δεν τον τιμαει ουτε να εχει πηδηξει τελικα μια που την εβριζε και που ηταν και νουμερο, αλλα ουτε και οτι σου ειπε ψεματα (αν σου ειπε).
    Τι να πω. ... Μπροστά δεν ήμουν οποτε το χερι μου στην φωτιά δεν το βάζω για κανέναν. Κι ούτε με νοιάζει πια να μάθω τι έγινε, κάποια στιγμη απλά στην κουβέντα έτυχε κ ρώτησα απο περιέργεια και μονο. Ακόμα κι αν το χε κανει, καμια διάφορα δεν θα είχε τώρα για μένα στο πως νιώθω για αυτον και τι γνώμη έχω. Ημασταν μαζί απτά 15 μου μέχρι τα 21 σχεδόν. Μετα για κάποια χρόνια χαθηκαμε κ απο ενα σημείο κ μετα έγινε σχεδόν μέλος της οικογένειας μου μέχρι και σήμερα.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Δεν καταλήγω σε τίποτα από τα δύο. Έχω όμως μια ιστορία...που δεν είναι δική μου βέβαια. Επειδή βαριέμαι να γράφω σου στέλνω το link της εικόνας. Είναι από βιβλίο

    https://drive.google.com/file/d/1-f3...w?usp=drivesdk

    και

    https://drive.google.com/file/d/1-j1...w?usp=drivesdk
    καλε τι χαριτωμενοοοοο (νοτ)
    ολο αυτο ηταν για να μας πει οτι ο "ερωτας" αποφασισε να ξενογαμαει;
    δεν μας ειπε μονο αν ο "ερωτας" την ενημερωσε την "λογικη" η το παρελειψε...
    εσυ τι λες αγαπητε; την ενημερωσε;

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Τι να πω. ... Μπροστά δεν ήμουν οποτε το χερι μου στην φωτιά δεν το βάζω για κανέναν. Κι ούτε με νοιάζει πια να μάθω τι έγινε, κάποια στιγμη απλά στην κουβέντα έτυχε κ ρώτησα απο περιέργεια και μονο. Ακόμα κι αν το χε κανει, καμια διάφορα δεν θα είχε τώρα για μένα στο πως νιώθω για αυτον και τι γνώμη έχω. Ημασταν μαζί απτά 15 μου μέχρι τα 21 σχεδόν. Μετα για κάποια χρόνια χαθηκαμε κ απο ενα σημείο κ μετα έγινε σχεδόν μέλος της οικογένειας μου μέχρι και σήμερα.
    κι ομως, θα ειχε διαφορα αν ηξερες οτι δεν ειχες κανει κανενα λαθος τοτε και ειχες πραξει σωστοτατα.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι ομως, θα ειχε διαφορα αν ηξερες οτι δεν ειχες κανει κανενα λαθος τοτε και ειχες πραξει σωστοτατα.
    Ξέρω ποιο λάθος είχα κανει τοτε και δεν έχει να κανει με το τι έκανε αυτός τελικά. Το πρωτο μου λάθος ηταν οτι το έπαιζα άνετη ενω δεν ήμουν και δεν μιλούσα. Αν είχα κάτσει κ του είχα εξηγήσει οτι η κοπελα με ενοχλεί θα είχα κάθε δικαίωμα μετα να είχα απαιτήσει να κόψει κάθε επαφη μαζι της. Εγώ για να μη μου πεσει η μύτη δεν του έλεγα τίποτα. Το δεύτερο λάθος ηταν οτι ενω θα μπορουσα να είχα μάθει τι έγινε στο ραντεβού απο την γνωστή μου εγώ δεν κρατηθηκα κ αντεδρασα παρορμητικα κόβοντας κάθε επικοινωνία κ μην αφήνοντας τον να μου πει τίποτα. Τον παγιδευσα για να τον τσακωσω σε ενα ψέμα κ να φύγω κ καλά με το κεφάλι ψηλά αλλά αυτό δεν λέγεται σχέση. Κ έφτασαν χρόνια μετα για να καταλάβω τι ωραία που είναι να μη σου χει κάποιος εμπιστοσυνη.

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλε τι χαριτωμενοοοοο (νοτ)
    ολο αυτο ηταν για να μας πει οτι ο "ερωτας" αποφασισε να ξενογαμαει;
    δεν μας ειπε μονο αν ο "ερωτας" την ενημερωσε την "λογικη" η το παρελειψε...
    εσυ τι λες αγαπητε; την ενημερωσε;
    Χαχαχα.καλο.

    Αν ο έρωτας είχε ενημερώσει την λογική δεν θα υπήρχε έρωτας.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλε τι χαριτωμενοοοοο (νοτ)
    ολο αυτο ηταν για να μας πει οτι ο "ερωτας" αποφασισε να ξενογαμαει;
    δεν μας ειπε μονο αν ο "ερωτας" την ενημερωσε την "λογικη" η το παρελειψε...
    εσυ τι λες αγαπητε; την ενημερωσε;
    Καλημέρα!

    Αν ήταν να την ενημερώσει θα το έλεγε στην ιστορία...

    Στη θέση της λογικής, της τρέλας και του έρωτα μπορεί να βρεθεί οποιοσδήποτε άνθρωπος. Δεν αφορά αποκλειστικά άντρα και γυναίκες.

    Η ιστορία έχει διάφορα νοήματα και σίγουρα δεν επικροτεί μια τέτοια συμπεριφορά ούτε και την απορρίπτει όμως. Αλλού θέλει να εστιάσει.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Καλημέρα!

    Αν ήταν να την ενημερώσει θα το έλεγε στην ιστορία...

    Στη θέση της λογικής, της τρέλας και του έρωτα μπορεί να βρεθεί οποιοσδήποτε άνθρωπος. Δεν αφορά αποκλειστικά άντρα και γυναίκες.

    Η ιστορία έχει διάφορα νοήματα και σίγουρα δεν επικροτεί μια τέτοια συμπεριφορά ούτε και την απορρίπτει όμως. Αλλού θέλει να εστιάσει.
    φυσικα και μιλαει και για τα 2 φυλα, δεν σκεφτηκα κατι διαφορετικο.
    αλλα εχω διαφορετικη αποψη για το αν επικροτει την συμπεριφορα.
    σαφως την επικροτει, γιατι προσπαθει να παρουσιασει λυρικα μια κοινη εξαπατηση...

    και μιας και το συζηταμε, επειδη πολλες φορες εχουμε συμετασχει σε σχετικες συζητησεις και καταλαβαινω οτι η αποψη σου ειναι οτι δεν πρεπει απαραιτητα να περιοριζεται καποιος στον μονιμο συντροφο του, ουτε να χαλαει την σχεση του για την απιστια.
    δεν εχω καταλαβει ομως καλα την αποψη σου. να το κανει αυτο λεγοντας ψεματα, η εχοντας κανει ξεκαθαρη την θεση του;;
    εσυ αν τυχον εχεις απιστησει, το εχεις γνωστοποιησει στην συντροφο σου;;; (οχι απαραιτητα στην τωρινη σχεση, μπορει και σε παλιοτερη).

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    φυσικα και μιλαει και για τα 2 φυλα, δεν σκεφτηκα κατι διαφορετικο.
    αλλα εχω διαφορετικη αποψη για το αν επικροτει την συμπεριφορα.
    σαφως την επικροτει, γιατι προσπαθει να παρουσιασει λυρικα μια κοινη εξαπατηση...

    και μιας και το συζηταμε, επειδη πολλες φορες εχουμε συμετασχει σε σχετικες συζητησεις και καταλαβαινω οτι η αποψη σου ειναι οτι δεν πρεπει απαραιτητα να περιοριζεται καποιος στον μονιμο συντροφο του, ουτε να χαλαει την σχεση του για την απιστια.
    δεν εχω καταλαβει ομως καλα την αποψη σου. να το κανει αυτο λεγοντας ψεματα, η εχοντας κανει ξεκαθαρη την θεση του;;
    εσυ αν τυχον εχεις απιστησει, το εχεις γνωστοποιησει στην συντροφο σου;;; (οχι απαραιτητα στην τωρινη σχεση, μπορει και σε παλιοτερη).
    Μέχρι τώρα δεν το έχω κάνει, οπότε δε χρειάστηκε να ενημερώσω, ούτε μου το έχουν κάνει. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως αποκλείω το ενδεχόμενο να το κάνω στο μέλλον ή να μου το κάνουν.

    Προτιμώ να πιστεύω πως είναι κάτι ανθρώπινο (αυτή είναι και η άποψη μου εντέλει) και οτι από μόνο του δεν αποτελεί αιτία χωρισμού. Δε θεωρώ ανήθικους τους ανθρώπους που το κάνουν, δε μπορώ όμως να δεχτώ τα δύο μέτρα και δύο σταθμά. Δηλαδή να κάνει ο ένας ότι κάνει και να είναι έτοιμος να χωρίσει τον άλλο αν κάνει κι εκείνος το ίδιο. Γι' αυτό μιλάω για ιδιοκτησία κάποιες φορές. Γιατί όσοι λειτουργούν έτσι δίνουν ελευθερία στον εαυτό τους αλλά τον άλλο τον θέλουν ιδιοκτησία.

    Μη μου πεις ότι δεν υπάρχουν.

    Τώρα βέβαια αν οι σύντροφοι θέλουν να είναι απόλυτα ειλικρινείς μεταξύ τους τότε αυτό που χρειάζεται να κάνουν είναι αυτό

    https://drive.google.com/file/d/11cy...w?usp=drivesdk

    https://drive.google.com/file/d/11cK...w?usp=drivesdk

    Απλά μερικές φορές η ειλικρίνεια σκοτώνει...

  12. #72
    Εγω απορω τέτοια εγχειρίδια που τα βρίσκει και τα αγοράζει κανεις

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Εγω απορω τέτοια εγχειρίδια που τα βρίσκει και τα αγοράζει κανεις
    στις σχολες για κεραταδες..

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Μέχρι τώρα δεν το έχω κάνει, οπότε δε χρειάστηκε να ενημερώσω, ούτε μου το έχουν κάνει. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως αποκλείω το ενδεχόμενο να το κάνω στο μέλλον ή να μου το κάνουν.
    ...
    αυταποδεικτη ανακριβεια...
    δεν εισαι σε θεση να ξερεις αν στο εχουν κανει, μονο αν το εχεις μαθει...

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ξέρω ποιο λάθος είχα κανει τοτε και δεν έχει να κανει με το τι έκανε αυτός τελικά. Το πρωτο μου λάθος ηταν οτι το έπαιζα άνετη ενω δεν ήμουν και δεν μιλούσα. Αν είχα κάτσει κ του είχα εξηγήσει οτι η κοπελα με ενοχλεί θα είχα κάθε δικαίωμα μετα να είχα απαιτήσει να κόψει κάθε επαφη μαζι της. Εγώ για να μη μου πεσει η μύτη δεν του έλεγα τίποτα. Το δεύτερο λάθος ηταν οτι ενω θα μπορουσα να είχα μάθει τι έγινε στο ραντεβού απο την γνωστή μου εγώ δεν κρατηθηκα κ αντεδρασα παρορμητικα κόβοντας κάθε επικοινωνία κ μην αφήνοντας τον να μου πει τίποτα. Τον παγιδευσα για να τον τσακωσω σε ενα ψέμα κ να φύγω κ καλά με το κεφάλι ψηλά αλλά αυτό δεν λέγεται σχέση. Κ έφτασαν χρόνια μετα για να καταλάβω τι ωραία που είναι να μη σου χει κάποιος εμπιστοσυνη.
    δεν μπορεις να συγκρινεις αυτον που σουε δωσε δικαιωματα, μετεφρασες οπως θεωρουσες σωστο τις κινησεις του κι εφυγες, με τον παλαβο που ειχε ς μπλεξει που εβλεπε φαντασματα και σε κατηγορουσε χωρις να εχεις δωσει το παραμικρο δικαιωμα..
    ακομα και τωρα δεν ξερεις αν ε ιχε ς δικιο η οχι να το θεωρησεις απατη κι εγω πιστευω οτι ειχες..

    σε αυτο που εχεις σιγουρα δικιο ειναι οτι επρεπε οπωσδηποτε να του πεις οτι σε ενοχλουσε. δεν χρειαζοταν να του ζητησεις να την διωξει, θα το εκανε μονος του για να μην σε ενοχλει. μου ειχε συμβει κι εμενα στο παρελθον μια απο αυτες που τους λενε οχι και επιμενουν να παρακαλανε να εχει την φαεινη ιδεα να ενοχλησει εμενα. μεχρι τοτε την αφηνε να παρακαλαει και της εκλεινε απλα την πορτα. μολις στραφηκε εναντιον μου την πηρε ο διαολος σε dt χωρις να του ζητησω τιποτε εγω κι ουτε καταλαβε που βρεθηκε το κεφαλι της.. απο τοτε εβαλε 20 κιλα.υποθετω οτι παιρνει χαπια.. αλλα το προβλημα το ειχε ανεκαθεν. δεν το επαθε επειδη την διαολοστειλε ο δικος μου.τα ιδια εκανε σε πολλα ζευγαρια, με την ιδια παντα καταληξη.

    και να ρωτουσες τι ειχε γινει στο ραντεβου, αν ειχε γινει κατι επιληψιμο, δεν θα ελεγε αληθεια. οποτε αχρηστη η ερωτηση..

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΙΣΤΙΑ
    By tool1312 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 11-04-2014, 00:04
  2. απιστια
    By Μαριαμαρακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 04-10-2013, 10:11
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 14:13
  4. απιστια
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-04-2011, 19:07
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •