εμβολιο covid
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502

    εμβολιο covid

    εχει κανει κανεις το εμβολιο για τον κορωνοιο? με καλεσαν λογω οτι ειμαι ευπαθη ομαδα να το κανω σε λιγες μερες..... για γραψτε τη γνωμη σας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    το εκανα , ανηκω σε ευπαθη ομαδα ( ειχα παθει περισυ αυτοανοση εγκεφαλιτιδα ) , δεν επαθα τιποτα , οπως κι η μανα μου , που το εκανε, ουτε αυτη επαθε τιποτα , πολλες θεωριες συνομωσιας κυκλοφορουν , ειμαστε πρωτοι σε αυτα ....................οπως ειχα παει στον κουρεα μου αυτην την βδομαδα , και μουλεγε θεωριες συνομωσιας , για τον ιο, οτι θελουν να εξοντωσουν την μεσαια ταξη , κλπ. δλδ. βλακειες ......εκει δεν μιλας , κι αφηνεις τον αλλον να μιλαει μονος του ....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    εγω εχω αρθριτιδα σε λιγες μερες θα το κανω....... φοβαμαι λιγο εσενα ποιο σου εκαναν phizer h astra zeneca?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Έκανα το πρώτο της Astra Zeneca και είμαι μια χαρά
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    εμενα της astra zeneca , της μανα μου το phizer......τουλαχιστον ετσι ισχυριζεται, αλλα δεν της εχω εμπιστοσυνη σε αυτην την ηλικια......................

  6. #6
    xaka10
    Guest
    εμενα δεν με εχουν καλεσει ακομα και εχω παχυσαρκια και ψυχολογικα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Δεν ανηκω σε ευπαθη ομαδα και ουτε πρόκειται να το κανω ακομα και αν με καλέσουν..
    Ακομα και αν υπάρχει ο κοβιτ 19 δεν πιστεύω οτι ειναι τοσο επικινδυνος οσο το παρουσιάζουν..
    Ας αποφασισουν πρωτα αν οι μασκες προστευτεουν οι οχι.
    Πρωτα είπαν μασκες οποσδηποτε γιατι προστατεύουν.
    Μετα ειοανε οι μασκες δεν προστατεύουν σε τιποτα.
    Μετα ειπαν επιβάλεται οι χρηση μασκας μονο σε ευπαθεις ομαδες..
    Μετα ειπανε οσοι ειναι υγιειης να μην κανουν χρηση της μασκες γιατι ειναι πιο επικινδυνο για την υγεια τους..
    Και τωρα τελευταία ξανα λενε επιβάλεται σε ολους η χρηση μασκας..
    Δεν πιστεύω το παραμικρο απο οσα λενε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    εμενα της astra zeneca , της μανα μου το phizer......τουλαχιστον ετσι ισχυριζεται, αλλα δεν της εχω εμπιστοσυνη σε αυτην την ηλικια......................
    Phiser ήταν και με τη δική μου μητέρα, η οποία δεν το έκανε γιατί περνάει μια κατάθλιψη και θέλει να πεθάνει.
    Την έχουν πάρει τα χρόνια και το σώμα της δεν την εξυπηρετεί όπως όταν ήταν νέα. Της έφερα ψυχίατρο και αντέδρασε πολύ άσχημα. "Δεν είμαι τρελή, να πεθάνω θέλω" μου φωνάζει
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    εμενα της astra zeneca , της μανα μου το phizer......τουλαχιστον ετσι ισχυριζεται, αλλα δεν της εχω εμπιστοσυνη σε αυτην την ηλικια......................
    Δεν χρειάζεται να την εμπιστεύεσαι. Αρκεί να ξέρεις πότε έκανε ή θα κάνει την δεύτερη δόση.
    Αν η δεύτερη δόση είναι σε 21 ημέρες είναι Pfizer. Αν είναι σε 28 ημέρες είναι Moderna. Αν είναι σε 84 ημέρες είναι AstraZeneca.


    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    εμενα δεν με εχουν καλεσει ακομα και εχω παχυσαρκια και ψυχολογικα
    Ναι φίλε. Τσέκαρα τώρα την προτεραιοποίηση και η Παχυσαρκία δεν είναι στα νοσήματα υψηλού κινδύνου αλλά στα νοσήματα αυξημένου κινδύνου.
    Παρασκευή 2 Απρίλη, ανοίγει η πλατφόρμα για του 65-69, και ακολούθως ανοίγει για τα άτομα με νοσογόνο παχυσαρκία με δείκτη μάζας σώματος άνω του 40. Λογικά τον Μάιο δλδ.
    Αλλά φαντάσου πως για να σε δεχτούν, πρέπει για ύψος πχ 1,75 να είσαι πάνω από 123 κιλά για να πληρείς τα κριτήρια...
    Last edited by Stavros; 30-03-2021 at 02:09.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Επιτέλους βρέθηκε και ένας χριστιανός που αντιλήφθηκε ότι δεν υπάρχει κοροδοιος και υπάρχουν άλλα συμφέροντα από πίσω, με πρόσχημα το ιό περνούν ότι μέτρα θέλουν, για το καλό μας
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δεν ανηκω σε ευπαθη ομαδα και ουτε πρόκειται να το κανω ακομα και αν με καλέσουν..
    Ακομα και αν υπάρχει ο κοβιτ 19 δεν πιστεύω οτι ειναι τοσο επικινδυνος οσο το παρουσιάζουν..
    Ας αποφασισουν πρωτα αν οι μασκες προστευτεουν οι οχι.
    Πρωτα είπαν μασκες οποσδηποτε γιατι προστατεύουν.
    Μετα ειοανε οι μασκες δεν προστατεύουν σε τιποτα.
    Μετα ειπαν επιβάλεται οι χρηση μασκας μονο σε ευπαθεις ομαδες..
    Μετα ειπανε οσοι ειναι υγιειης να μην κανουν χρηση της μασκες γιατι ειναι πιο επικινδυνο για την υγεια τους..
    Και τωρα τελευταία ξανα λενε επιβάλεται σε ολους η χρηση μασκας..
    Δεν πιστεύω το παραμικρο απο οσα λενε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Επιτέλους βρέθηκε και ένας χριστιανός που αντιλήφθηκε ότι δεν υπάρχει κοροδοιος και υπάρχουν άλλα συμφέροντα από πίσω, με πρόσχημα το ιό περνούν ότι μέτρα θέλουν, για το καλό μας
    Αχχ , αυτες οι θεωριες συνομωσιας , που ο καθεις αντιλαμβανεται οτι δεν αντιλαμβανονται οι αλλοι , οι αφελεις ............ αυτες ειναι η πραματικη αρρωστια ......... οσο για το εμβολιο, επειδη ειχα γραψει τον 10/2020, οτι ενα εμβολιο δεν βγαινει ΄ετσι΄, να που ηταν αληθεια , νατες οι μεταλλαξεις , να που θα υπαρχουν κι αλλα εμβολια , δεν ξεμπλεκεις ευκολα μεναν ιο, που η προθεση του ειναι να επιβιωσει παση θυσια .......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    δεν χρειαζεται να την εμπιστευεσαι ...
    Αν η δεύτερη δόση είναι σε 21 ημέρες είναι Pfizer. Αν είναι σε 28 ημέρες είναι Moderna. Αν είναι σε 84 ημέρες είναι AstraZeneca...
    τοτε εκανε και εκανα της astra zeneca , no problems at all .......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    τοτε εκανε και εκανα της astra zeneca , no problems at all .......
    Κομπλέ είσαι!
    Εγώ έκλεισα στη μάνα μου το πρωί ραντεβού για τις 9 Απριλίου.
    Παρασκευή 2 Απρίλη,ανοίγει και η πλατφόρμα για τον πατέρα μου (65 έως 69). Θα μπω πρωί πρωί να προλάβω το πλησιέστερο ραντεβού.
    Γίνεται χαμός στην πόλη μου, έχουμε χάσει πολλά άτομα, έχουν κλείσει Supermarket λόγω συρροών. Ούτε ο ''Γρηγόρης'' δεν κάνει Delivery πλέον. Κόλλησαν και οι 3 Deliveράδες του και νοσηλεύονται.
    Άντε να τελειώνουμε...!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Δεν βρέθηκε και ποτέ κανείς να με πείσει ότι υπάρχει πραγματική απειλή, βγάλανε άτομα θετικά και τους λέγανε '' είσαι ασυμπτωματικος". Βγάλανε άτομα με καταρροη ότι είναι θετικά, ενώ ο κορονοιος δεν δίνει καταρροη... Και όλα αυτά στο περιβάλλον μου.... Τέλος και οι ίδιοι στην προηγούμενη καραντίνα αποδείχτηκαν ότι έκαναν μια υπερβολή, άτομα θετικά πέθαναν από άλλη αιτία και τους κατέγραφαν ως αιτία; από κορονοιο, και όχι ας πούμε ανακοπή...

    Τελικά δεν είναι θεωρίες συνομωσιας, όταν εγώ πήγα πριν λίγες μέρες κανονικά στα εξωτερικά ιατρεία μεγάλου και γνωστού νοσοκομείου για να κάνω εξετάσεις, και δεν υπήρχε ούτε άτομο να χτυπάει με θερμόμετρο ή να κυκλοφορεί και να κάνει συστάσεις για μάσκες.. Λυπάμαι, αλλά δεν με πείθεται.................
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αχχ , αυτες οι θεωριες συνομωσιας , που ο καθεις αντιλαμβανεται οτι δεν αντιλαμβανονται οι αλλοι , οι αφελεις ............ αυτες ειναι η πραματικη αρρωστια ......... οσο για το εμβολιο, επειδη ειχα γραψει τον 10/2020, οτι ενα εμβολιο δεν βγαινει ΄ετσι΄, να που ηταν αληθεια , νατες οι μεταλλαξεις , να που θα υπαρχουν κι αλλα εμβολια , δεν ξεμπλεκεις ευκολα μεναν ιο, που η προθεση του ειναι να επιβιωσει παση θυσια .......

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post

    Τελικά δεν είναι θεωρίες συνομωσιας, όταν εγώ πήγα πριν λίγες μέρες κανονικά στα εξωτερικά ιατρεία μεγάλου και γνωστού νοσοκομείου για να κάνω εξετάσεις, και δεν υπήρχε ούτε άτομο να χτυπάει με θερμόμετρο ή να κυκλοφορεί και να κάνει συστάσεις για μάσκες.. Λυπάμαι, αλλά δεν με πείθεται.................
    Δεν εχω σκοπο να σε πεισω , ειμαι αρκετα διαλλακτικος , ειναι σαν να θελω να σε πεισω οτι η ξενη μουσικη ειναι καλυτερη απ την ελληνικη , για μενα η ελληνικη μουσικη, μετα το 1990 ειναι για τα σκουπιδια , δεν μπορω να σε πεισω ομως , ειναι πως τα βλεπει κανεις .....
    Last edited by Macgyver; 31-03-2021 at 13:28.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Έχει περάσει κάποιος Covid?
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 129
    Last Post: 06-06-2021, 03:06
  2. Covid, ψυχοσωματικα και άγχος υγείας....
    By Layla123 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2020, 22:33
  3. Αρκάς! Το εμβόλιο!
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2020, 09:12
  4. Replies: 3
    Last Post: 28-01-2020, 03:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •