Κατά πάσα πιθανότητα έχω Covid - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 96
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Λεονη μεσα από την ψυχή μου να ναι ελαφριά τα συμπτώματα. Δυστυχώς δεν είναι μία γρίπη όπως όλοι πίστευαν στην αρχή και ακόμα υπάρχουν αρνητές ενώ τα πράγματα είναι σοβαρά. Εμείς εδώ μέσα παλευουμε και με ψυχικές ασθένειες κάτι που θα κάνει ακόμα πιο δύσκολη την μάχη μας οπότε προσοχή. Μην βγάζουμε μάσκες σε τόπους με συνωστισμό .

  2. #62
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Ποπο … εύχομαι περαστικά στον αδερφό σου και να πάνε όλα καλά ! Είναι απίστευτο πως χτυπάει αυτός ο ιός . Και εγώ δεν σας κρύβω ότι έλεγα πάντα σιγά μια γρίπη είναι αλλά τώρα π την πάτησα πραγματικά δεν το εύχομαι σε κανέναν. !
    Μίλησα με γιατρούς και ο ένας μ είπε να πάρω αντιβίωση προληπτικά για λοίμωξη στους πνεύμονες. Είναι το τρίτο χάπι π πηρα τώρα και η αλήθεια είναι ότι τα συμπτώματα ελαττωθήκαν λίγο. Εύχομαι να συνεχίσω έτσι !
    Ευχαριστώ πολύ! Περαστικά και σ εσένα Λεονη, όλα θα πάνε καλά. Να είσαι σε επαφή με τον γιατρό σου.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Ποπο … εύχομαι περαστικά στον αδερφό σου και να πάνε όλα καλά ! Είναι απίστευτο πως χτυπάει αυτός ο ιός . Και εγώ δεν σας κρύβω ότι έλεγα πάντα σιγά μια γρίπη είναι αλλά τώρα π την πάτησα πραγματικά δεν το εύχομαι σε κανέναν. !
    Μίλησα με γιατρούς και ο ένας μ είπε να πάρω αντιβίωση προληπτικά για λοίμωξη στους πνεύμονες. Είναι το τρίτο χάπι π πηρα τώρα και η αλήθεια είναι ότι τα συμπτώματα ελαττωθήκαν λίγο. Εύχομαι να συνεχίσω έτσι !
    καλυτερα ετσι, λεονη...
    θα εχεις κι εσυ την ηρεμια σου, γιατι η υποτροπη χτυπαει ξαφνικα.
    εξαλλου ειναι πολυ ανησυχητικα τα long covid συμπτωματα και ισως μια αγωγη απο νωρις να βοηθησει να μην μεινουν προβληματικα καταλοιπα στους πνευμονες..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Και ο υπουργός ανάπτυξης νοσεί πλήρως εμβολιασμενος, οπότε ναι χτυπάει και τους εμβολιασμενος. Νοσούν και μεταδίδουν οπότε ή προφύλαξη είναι απαραίτητη.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Leoni , είσαι καλύτερα;
    Κασσανδρα ο αδερφός σου πήρε τα αντιμονοκλωνικα;

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Ποπο … εύχομαι περαστικά στον αδερφό σου και να πάνε όλα καλά ! Είναι απίστευτο πως χτυπάει αυτός ο ιός . Και εγώ δεν σας κρύβω ότι έλεγα πάντα σιγά μια γρίπη είναι αλλά τώρα π την πάτησα πραγματικά δεν το εύχομαι σε κανέναν. !
    Μίλησα με γιατρούς και ο ένας μ είπε να πάρω αντιβίωση προληπτικά για λοίμωξη στους πνεύμονες. Είναι το τρίτο χάπι π πηρα τώρα και η αλήθεια είναι ότι τα συμπτώματα ελαττωθήκαν λίγο. Εύχομαι να συνεχίσω έτσι !
    Καλημέρα !
    Πολύ καλά έκανες και να ξέρεις ότι δίνεται και αγωγή -θςραπεια για τα πνευμόνια πλέον σε όλους όσους εμφανίζουν βήχα γιατί υπάρχουν πολύ διαφορετικές εξελίξεις .

    Μια συμβουλή ,πρόσεχε λιγάκι τώρα με την ζέστη ,με τα κλιματιστικά και τους ανεμιστήρες γιατί το παραμικρό κρυωματακι ο οργανισμός σου θα το λάβει διαφορετικά .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #67
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Leoni , είσαι καλύτερα;
    Κασσανδρα ο αδερφός σου πήρε τα αντιμονοκλωνικα;
    Ο αδελφός μου πάει πάρα πολύ καλά. Χθες το μεσημέρι του έβγαλαν και το οξυγόνο και θα πάρει εξιτήριο μεθαύριο. Τα μονοκλωνικά του τα χορηγούν από χθες, σ' αυτόν και σε άλλους στον θάλαμο. Όμως, τους ενημέρωσαν από πριν ότι δίνονται βάσει ερευνητικού προγράμματος και υπάρχει πιθανότητα (36% αν θυμάμαι καλά) η θεραπεία να είναι placebo. Δηλαδή, υπάρχει μία στις τρεις πιθανότητα τα μονοκλωνικά που του έδωσαν να είναι ένας απλός ορός. Ποιός ορός είναι κανονικός, με μονοκλωνικά και ποιός είναι placebo δεν το γνωρίζουν ούτε οι ίδιοι οι γιατροί που το δίνουν στο νοσοκομείο, αλλά μόνον οι ερευνητές που τους στέλνουν τα στοιχεία του ασθενούς, την πορεία του και τον ιδιαίτερο αριθμό του συγκεκριμένου ορού μονοκλωνικών που του χορηγήθηκε.Μονοκλωνικά δεν έδωσαν σε έναν παππού με άνοια που είχε covid.
    Το ελπιδοφόρο είναι ότι όλοι οι ασθενείς που γνώρισε σε αυτή την φάση ο αδελφός μου, πήγαν καλά και παίρνουν εξιτήριο, ακόμη και ο υπέργηρος παππούς με την άνοια πήρε εξιτήριο σήμερα και στην θέση του έφεραν έναν περίπου 35χρονο νέο ασθενή με covid. Βασικά από πέρυσι μέχρι φέτος έχουν βρεθεί κάποια φάρμακα, αντιβιώσεις και θεραπείες. Πέρυσι τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα, απ' ό,τι μου λέει και η αδελφή της νύφης μου που είναι νοσηλεύτρια στο Ηράκλειο και ήταν σε τμήμα covid.
    Ο αδελφός μου θα μπορούσε να βγει και σήμερα αλλά θα κάτσει μέχρι την Παρασκευή για να τελειώσει την θεραπεία με τα μονοκλωνικά.
    Όλα καλά παιδιά! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Μπράβο Κασσάνδρα πολύ ευχάριστα νέα !
    Σίγουρα οι γιατροί ακολουθούν πειραματικές μεθόδους και βάση των αποτελεσμάτων κρίνουν εφόσον μιλάνε για κάτι καινούργιο .

    Πιστεύω το γεγονός ότι ο αδελφός σου ήταν εμβολιασμενος μπορεί να βοήθησε περισσότερο στην ίαση του .

    Ξέρεις αν ο παππούς ήταν εμβολισμενος ?
    Οι γιατροί επιμένουν πολλοί σε άτομα μεγάλης ηλικίας και αυτά που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες και για τον λόγο ότι κάποιες αγωγές που πρέπει να χορηγηθούν σε περίπτωση που νοσήσουν δεν επιτρέπονται βάση του ιστορικού τους οπότε καταλαβαίνεις τι κατάληξη θα έχουν ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Ο αδελφός μου πάει πάρα πολύ καλά. Χθες το μεσημέρι του έβγαλαν και το οξυγόνο και θα πάρει εξιτήριο μεθαύριο. Τα μονοκλωνικά του τα χορηγούν από χθες, σ' αυτόν και σε άλλους στον θάλαμο. Όμως, τους ενημέρωσαν από πριν ότι δίνονται βάσει ερευνητικού προγράμματος και υπάρχει πιθανότητα (36% αν θυμάμαι καλά) η θεραπεία να είναι placebo. Δηλαδή, υπάρχει μία στις τρεις πιθανότητα τα μονοκλωνικά που του έδωσαν να είναι ένας απλός ορός. Ποιός ορός είναι κανονικός, με μονοκλωνικά και ποιός είναι placebo δεν το γνωρίζουν ούτε οι ίδιοι οι γιατροί που το δίνουν στο νοσοκομείο, αλλά μόνον οι ερευνητές που τους στέλνουν τα στοιχεία του ασθενούς, την πορεία του και τον ιδιαίτερο αριθμό του συγκεκριμένου ορού μονοκλωνικών που του χορηγήθηκε.Μονοκλωνικά δεν έδωσαν σε έναν παππού με άνοια που είχε covid.
    Το ελπιδοφόρο είναι ότι όλοι οι ασθενείς που γνώρισε σε αυτή την φάση ο αδελφός μου, πήγαν καλά και παίρνουν εξιτήριο, ακόμη και ο υπέργηρος παππούς με την άνοια πήρε εξιτήριο σήμερα και στην θέση του έφεραν έναν περίπου 35χρονο νέο ασθενή με covid. Βασικά από πέρυσι μέχρι φέτος έχουν βρεθεί κάποια φάρμακα, αντιβιώσεις και θεραπείες. Πέρυσι τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα, απ' ό,τι μου λέει και η αδελφή της νύφης μου που είναι νοσηλεύτρια στο Ηράκλειο και ήταν σε τμήμα covid.
    Ο αδελφός μου θα μπορούσε να βγει και σήμερα αλλά θα κάτσει μέχρι την Παρασκευή για να τελειώσει την θεραπεία με τα μονοκλωνικά.
    Όλα καλά παιδιά! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.
    Δόξα τον Θεό, μπραβο

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Ο αδελφός μου πάει πάρα πολύ καλά. Χθες το μεσημέρι του έβγαλαν και το οξυγόνο και θα πάρει εξιτήριο μεθαύριο. Τα μονοκλωνικά του τα χορηγούν από χθες, σ' αυτόν και σε άλλους στον θάλαμο. Όμως, τους ενημέρωσαν από πριν ότι δίνονται βάσει ερευνητικού προγράμματος και υπάρχει πιθανότητα (36% αν θυμάμαι καλά) η θεραπεία να είναι placebo. Δηλαδή, υπάρχει μία στις τρεις πιθανότητα τα μονοκλωνικά που του έδωσαν να είναι ένας απλός ορός. Ποιός ορός είναι κανονικός, με μονοκλωνικά και ποιός είναι placebo δεν το γνωρίζουν ούτε οι ίδιοι οι γιατροί που το δίνουν στο νοσοκομείο, αλλά μόνον οι ερευνητές που τους στέλνουν τα στοιχεία του ασθενούς, την πορεία του και τον ιδιαίτερο αριθμό του συγκεκριμένου ορού μονοκλωνικών που του χορηγήθηκε.Μονοκλωνικά δεν έδωσαν σε έναν παππού με άνοια που είχε covid.
    Το ελπιδοφόρο είναι ότι όλοι οι ασθενείς που γνώρισε σε αυτή την φάση ο αδελφός μου, πήγαν καλά και παίρνουν εξιτήριο, ακόμη και ο υπέργηρος παππούς με την άνοια πήρε εξιτήριο σήμερα και στην θέση του έφεραν έναν περίπου 35χρονο νέο ασθενή με covid. Βασικά από πέρυσι μέχρι φέτος έχουν βρεθεί κάποια φάρμακα, αντιβιώσεις και θεραπείες. Πέρυσι τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα, απ' ό,τι μου λέει και η αδελφή της νύφης μου που είναι νοσηλεύτρια στο Ηράκλειο και ήταν σε τμήμα covid.
    Ο αδελφός μου θα μπορούσε να βγει και σήμερα αλλά θα κάτσει μέχρι την Παρασκευή για να τελειώσει την θεραπεία με τα μονοκλωνικά.
    Όλα καλά παιδιά! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.
    Ευχάριστα νέα!!

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    βρε παιδια εσας αυτα με τις συνομοσιες δεν σας κανει να αμφιβαλεται?

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    βρε παιδια εσας αυτα με τις συνομοσιες δεν σας κανει να αμφιβαλεται?
    Μακάρι να ήταν συνομωσία όλα έλα όμως που είναι αλήθεια. Ο ιός υπάρχει και είναι επικίνδυνος πάλι καλά που αρχίζουν και δινουν και τα μονοκλωνικα για κάποιους που δεν κάνουν ανοσία.

  13. #73
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μπράβο Κασσάνδρα πολύ ευχάριστα νέα !
    Σίγουρα οι γιατροί ακολουθούν πειραματικές μεθόδους και βάση των αποτελεσμάτων κρίνουν εφόσον μιλάνε για κάτι καινούργιο .

    Πιστεύω το γεγονός ότι ο αδελφός σου ήταν εμβολιασμενος μπορεί να βοήθησε περισσότερο στην ίαση του .

    Ξέρεις αν ο παππούς ήταν εμβολισμενος ?
    Οι γιατροί επιμένουν πολλοί σε άτομα μεγάλης ηλικίας και αυτά που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες και για τον λόγο ότι κάποιες αγωγές που πρέπει να χορηγηθούν σε περίπτωση που νοσήσουν δεν επιτρέπονται βάση του ιστορικού τους οπότε καταλαβαίνεις τι κατάληξη θα έχουν ..
    Οι τρεις στον θάλαμο δεν ήταν εμβολιασμένοι. Ο παππούς λόγω της άνοιας δεν επικοινωνούσε με το περιβάλλον, ο καημένος. Τον είχαν δεμένο, μόνο με ορό (δεν του έδιναν τροφή)
    και μάλλον του χορηγούσαν ηρεμιστικά γιατί κοιμόταν συνέχεια. Δεν ήταν δυνατόν να τον ρωτήσει.
    Η γιατρός είπε ότι αν είχε αντισώματα από το εμβόλιο, ναι, τον βοήθησε το εμβόλιο τον αδελφό μου. Ωστόσο δεν γνωρίζουμε αν η κορτιζόνη που έπαιρνε ουσιαστικά "ακύρωσε" την δράση του εμβολίου.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Οι τρεις στον θάλαμο δεν ήταν εμβολιασμένοι. Ο παππούς λόγω της άνοιας δεν επικοινωνούσε με το περιβάλλον, ο καημένος. Τον είχαν δεμένο, μόνο με ορό (δεν του έδιναν τροφή)
    και μάλλον του χορηγούσαν ηρεμιστικά γιατί κοιμόταν συνέχεια. Δεν ήταν δυνατόν να τον ρωτήσει.
    Η γιατρός είπε ότι αν είχε αντισώματα από το εμβόλιο, ναι, τον βοήθησε το εμβόλιο τον αδελφό μου. Ωστόσο δεν γνωρίζουμε αν η κορτιζόνη που έπαιρνε ουσιαστικά "ακύρωσε" την δράση του εμβολίου.
    Kασσανδρα ένας γείτονας μας γύρω στα 50 το πέρασε πολύ βαριά με νοσηλεία κτλ.δεν έκανε διολου αντισώματα και έκανε και τις δύο δόσεις εμβολίου . Τώρα λογικά με τα αντίσωματα ο αδερφός σου δεν θα έπρεπε να είχε φτάσει νοσοκομείο με το τίποτα μα γι αυτό το κάνεις το εμβόλιο για να μην φτασεις νοσηλεία.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    βρε παιδια εσας αυτα με τις συνομοσιες δεν σας κανει να αμφιβαλεται?
    Εγώ δεν αμφιβάλλω για τον ιό υπάρχει, αλλά ίσως η κυβέρνηση για δικά της συμφέροντα το τραβάει πολύ, επίσης αμφιβάλλω για την εγκυρότητα των εμβολίων με όλα αυτά που ακούω καθημερινά, φοβάμαι όταν δεν είμαι καλά μήπως έχω κορονοιο, αλλά περισσότερο φοβάμαι της παρενέργειες του εμβολίου που μπορεί να επιφέρει στον οργανισμό μου! Αλλά δεν αμφισβητώ όπως είπε και στην αρχή ότι υπάρχει κορονοιος και υπάρχουν άτομα που έχουν πεθάνει η νοσούν βαριά από αυτό, έχουμε εξάλλου και άτομα εδώ μέσα που το επιβεβαιώνουν!

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Κορίτσια απαντήστε με πάσα ειλικρίνεια...
    By mindcrime in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 66
    Last Post: 07-12-2020, 00:06
  2. Πιθανότητα εγκυμοσύνης;
    By BraveHeart97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-2018, 01:54
  3. Πιθανότητα για ναρκισσιστική διαταραχή προσωπικότητας;
    By nasiaser in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 1
    Last Post: 21-12-2012, 13:00
  4. Πιθανοτητα εγκυμοσυνης
    By Minas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 13-09-2012, 15:28
  5. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!
    By GIANNA76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-06-2008, 17:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •