2ος Γαμος και 2η οικογενεια - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 121
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by katherina View Post
    Ναι τον αγαπω!!! Δεν θελω να τον αφησω! Θα προσπαθησω να κανω ο,τι περναει απο το χερι μου για αυτην την σχεση ειτε απο μακρια ειτε απο κοντα! Οτι ειναι στριμμενος με καποια θεματα ειναι! Δεν ξερω τι να κανω. Εκεινος μου λεει να ξαναμετακομισω με τα παιδια την επομενη σχολικη χρονια. Και προσπαθει να κραταει καποιες πορτες ανοικτες σε οτι αφορα την δουλεια μου ωστε αν οντως μετακομισω να μην ξεκινησω απο το μηδεν. Εκεινος ευτυχως στεκεται πολυ καλα επαγγελματικα. Αν εγω σταθω στα ποδια μου επαγγελματικα και ριζωσω εκει πιατευω οτι θα εχω πολυ καλη εξελιξη. Το πιστευω αυτο. Ομως εχει πολυ δρομο ως εκει.
    Απο τη μια λεω να ξαναμετακομισω και απο την αλλη σκεφτομαι οτι τα παιδια δεν ειναι βαλιτσες να πηγαινουν πανω κατω στην Ελλαδα. Επειτα ειναι και ο πατερα ςτων παιδιων μου ο οποιος αν ξαναφυγουμε τοτε ειναι που θα πεσει ψυχολογικα και θα με κυνηγησει νομικα να παρει τα παιδια. Για την οικογενεια μου βεβαια αυτο θα ειναι παρα πολυ βαρυ. Νομιζω ομως οτι πρεπει να σκεφτω πρωτα τα παιδια μου μετα εμενα και μετα ολους τους αλλους. Εγω εδω που ειμαι τωρα ειμαι μιση . Η αλλη μιση βρισκομαι στο αλλο μερος.. δεν ειναι ζωη αυτη. Δε νομιζω οτι μπορω να ζησω ετσι τα επομενα 10 χρονια της ζωης μου ! Να περιμενω δηλ να μεγαλωσουν τα παιδια μου και μετα να παω να ζησουμε μαζι με τον συντροφο μου οπως μου προτεινες αε αλλη αναρτηση.
    Λυση δεν βρισκω...
    ε καλα και εσυ που τον γνωρισες και ειναι απο αλλη πολη?χαθηκε να βρεις εναν κοντα σου?:P

    για τα 10 χρονια πλακα εκανα....θα αντεχες 10 χρονια ετσι?ακομα εισαι νεα...θα τα εχανες χωρις συντροφο και περιμενοντας τον αλλον?
    αμα δεν υπαρξη κατι αλλο και δεν μπορειται να βρεθειται ,θα χωρισεις?η απλα θα εχεις απο αποσταση?γτ και εσυ στην ηλικια σου φανταζομαι εχεις αναγκη καποιον διπλα σου

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα είναι δύσκολο να ξανασμίξετε όπως πριν.

    Εαν ξαναπάς του χρόνου, γνώμη μου είναι σε χωριστά σπίτια. Ας σε βοηθήσει οικονομικά να σταθείς στα πόδια σου πληρώνοντας μέρος των αρχικών εξόδων σου και βοηθώντας σε να βρεις δουλειά. Έτσι και τα παιδιά σου δε θα τον έχουν πάνω από το κεφάλι τους να τα μαλώνει, και θα είστε κοντά ώστε να βλέπεστε καθημερινά. Κάποια στιγμή ίσως συγκατοικήσετε ξανά, θα δείξει.

    Ας δούμε, τι προσπάθειες είναι ο ίδιος διατεθειμένος να κάνει. Δεν είναι διατεθειμένος να αλλάξει πόλη (διότι είναι βολεμένος εκεί απ όλες τις απόψεις), είναι τουλάχιστον πρόθυμος να ξεβολευτεί οικονομικά μέχρι να πατήσεις στα πόδια σου ή ούτε αυτό δεν παίζει?

    Αγάπη δεν είναι μόνο τα λόγια, είναι κυρίως οι πράξεις.

  3. #108
    [QUOTE=nick190813;639683]ε καλα και εσυ που τον γνωρισες και ειναι απο αλλη πολη?χαθηκε να βρεις εναν κοντα σου?:P

    για τα 10 χρονια πλακα εκανα....θα αντεχες 10 χρονια ετσι?ακομα εισαι νεα...θα τα εχανες χωρις συντροφο και περιμενοντας τον αλλον?
    αμα δεν υπαρξη κατι αλλο και δεν μπορειται να βρεθειται ,θα χωρισεις?η απλα θα εχεις απο αποσταση?γτ και εσυ στην ηλικια σου φανταζομαι εχεις αναγκη καποιον διπλα σου[

    Η γνωριμια μας παει πολλα χρονια πισω. Γνωριζομαστε απο τα παιδικα μας χρονια. Η επανενωση μας εγινε αφου χωρισα και μετα. Και οσο για τα δεκα χρονια που το κανουμε πλακα ειναι ενα ενδεχομενο το οποιο το συζητησαμε με τον συντροφο μου. Ξερουμε και οι δυο μας πολυ καλα οτι τα παιδια μας ειναι σε ηλικιες που μας χρειαζονται πολυ. Μετα απο δεκα χρονια περιπου θα ειμαστε "ελευθεροι" να ζησουμε μαζι εφοσον θα εχουμε αντεξει ολα αυτα τα χρονια να ζουμε χωρια, να ζουμε την απουσια του αλλου και να ισως το να βρεθει καποιοα αλλος στη ζωη μου ή στη ζωη του συντροφου μου.
    Προς το παρον θα ειμαστε απο αποσταση. Αν συμβει κατι και χωρισω εντωμεταξυ θα το αντιμετωπισω δεν μπορω να κανω κατι αλλο. Ειμαι διατεθειμενη να περιμενω οσο γινεται, οσο με παρει,οσο αντεξω. Στη ηλικια μου θελω κι εγω εναν συντροφο !

  4. #109
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα είναι δύσκολο να ξανασμίξετε όπως πριν.

    Εαν ξαναπάς του χρόνου, γνώμη μου είναι σε χωριστά σπίτια. Ας σε βοηθήσει οικονομικά να σταθείς στα πόδια σου πληρώνοντας μέρος των αρχικών εξόδων σου και βοηθώντας σε να βρεις δουλειά. Έτσι και τα παιδιά σου δε θα τον έχουν πάνω από το κεφάλι τους να τα μαλώνει, και θα είστε κοντά ώστε να βλέπεστε καθημερινά. Κάποια στιγμή ίσως συγκατοικήσετε ξανά, θα δείξει.

    Ας δούμε, τι προσπάθειες είναι ο ίδιος διατεθειμένος να κάνει. Δεν είναι διατεθειμένος να αλλάξει πόλη (διότι είναι βολεμένος εκεί απ όλες τις απόψεις), είναι τουλάχιστον πρόθυμος να ξεβολευτεί οικονομικά μέχρι να πατήσεις στα πόδια σου ή ούτε αυτό δεν παίζει?

    Αγάπη δεν είναι μόνο τα λόγια, είναι κυρίως οι πράξεις.
    Φιλε/η imagine αυτο το συζητησαμε και ναι ειναι διατεθειμενος να με βοηθησει στο ξεκινημα και ναι σε χωριστα σπιτια! Οπως τα λες ετσι τα ειπαμε κι εμεις. Ξεχωριστα στην αρχη με δικη του βοηθεια απο ολες τις πλευρες και μετα βλεπουμε στο μελλον πως θα εξελιχθει.
    Το θεμα ειναι τωρα πως να ξανακανω το βημα να ξαναφυγω. Πως να φροντισω τα παιδια μου καλυτερα ωστε να μην διαταραχθουν ακομα περισσοτερο απο οσο ειναι, επειτα ο πατερας τους θα φερει μεγαλη αντισταση και ισως παει και νομικα και η οικογενεια μου θα στεναχωρηθει παρα πολυ.

  5. #110
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by imagine View Post

    Εαν ξαναπάς του χρόνου, γνώμη μου είναι σε χωριστά σπίτια. .
    Συμφωνώ...
    Τα παιδιά σου τι λένε? Και πόσο καιρό μείνατε μαζί με τον σύντροφο στην άλλη πόλη?
    Αν μιλήσεις στα παιδιά και δεχτούν, τι να πει ο πατέρας?
    Αλλά και κάτι να γίνει να χωρίσεις πχ με τον σύντροφο, μετά θα μπορέσεις να μείνεις εκεί από οικονομική πλευρά κλπ? Το λέω γιατί καλό θα ήταν να έμενες εκεί μετά, ασχέτως συντρόφου για να μην αλλάζουν τα παιδιά περιβάλλον.....ότι φέρνω την καταστροφή το ξέρω :p

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    [QUOTE=katherina;639691]
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ε καλα και εσυ που τον γνωρισες και ειναι απο αλλη πολη?χαθηκε να βρεις εναν κοντα σου?:P

    για τα 10 χρονια πλακα εκανα....θα αντεχες 10 χρονια ετσι?ακομα εισαι νεα...θα τα εχανες χωρις συντροφο και περιμενοντας τον αλλον?
    αμα δεν υπαρξη κατι αλλο και δεν μπορειται να βρεθειται ,θα χωρισεις?η απλα θα εχεις απο αποσταση?γτ και εσυ στην ηλικια σου φανταζομαι εχεις αναγκη καποιον διπλα σου[

    Η γνωριμια μας παει πολλα χρονια πισω. Γνωριζομαστε απο τα παιδικα μας χρονια. Η επανενωση μας εγινε αφου χωρισα και μετα. Και οσο για τα δεκα χρονια που το κανουμε πλακα ειναι ενα ενδεχομενο το οποιο το συζητησαμε με τον συντροφο μου. Ξερουμε και οι δυο μας πολυ καλα οτι τα παιδια μας ειναι σε ηλικιες που μας χρειαζονται πολυ. Μετα απο δεκα χρονια περιπου θα ειμαστε "ελευθεροι" να ζησουμε μαζι εφοσον θα εχουμε αντεξει ολα αυτα τα χρονια να ζουμε χωρια, να ζουμε την απουσια του αλλου και να ισως το να βρεθει καποιοα αλλος στη ζωη μου ή στη ζωη του συντροφου μου.
    Προς το παρον θα ειμαστε απο αποσταση. Αν συμβει κατι και χωρισω εντωμεταξυ θα το αντιμετωπισω δεν μπορω να κανω κατι αλλο. Ειμαι διατεθειμενη να περιμενω οσο γινεται, οσο με παρει,οσο αντεξω. Στη ηλικια μου θελω κι εγω εναν συντροφο !
    δλδ θα περιμενεις 10 χρονια?ειναι δυνατον? θα χασεις τα καλα σου χρονια περιμενοντας?υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες...
    μην κανεις αυτο λαθος αμα δεν μπορειται να τα βρειτε και να ειστε κοντα ληξτο...αλλιως θα φας τα μουτρα σου και την ζωη σου..οσο και να τον αγαπας ..θα ξανααγαπησεις και μπορει και περισσοτερο..

  7. #112
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Συμφωνώ...
    Τα παιδιά σου τι λένε? Και πόσο καιρό μείνατε μαζί με τον σύντροφο στην άλλη πόλη?
    Αν μιλήσεις στα παιδιά και δεχτούν, τι να πει ο πατέρας?
    Αλλά και κάτι να γίνει να χωρίσεις πχ με τον σύντροφο, μετά θα μπορέσεις να μείνεις εκεί από οικονομική πλευρά κλπ? Το λέω γιατί καλό θα ήταν να έμενες εκεί μετά, ασχέτως συντρόφου για να μην αλλάζουν τα παιδιά περιβάλλον.....ότι φέρνω την καταστροφή το ξέρω :p

    Αυτη τη στιγμη τα παιδια μου δεν εχουν και τα δυο την ιδια γνωμη. Ο 12χρονος θελει να μεινει εδω που ειμαστε αλλα δεν καιγεται κιολας. Ο 10χρονος ευχαριστως θα πηγαινε πισω λογω παρεας και σχολειου αλλα μου εχε πει επισης να μεινοθμε σε ξεχωριστα σπιτια. Και αυτο θα γινει εφοσον το αποφασισω να ξαναμετακινηθω.
    Μειναμε και οι εξι μας μια ολοκληρη σχολικη χρονια.
    Ετσι τα σκεφτηκα κι εγω αγαπητο μελος. Αν δεν προχωρησει η σχεση με τον συντροφο θα ηθελα να μεινω εκει και να συνεχισω τη ζωη μου . Ειναι καλο μερος απο πολλες αποψεις.
    Την καταστροφη δεν την φερνεις εσυ που απλως προτεινεις. Θα την φερω εγω που θα ακουσω τοσα που δεν θα με ξεπλενει ουτε ο Νιαγαρας!!
    Πολλα μελη μου προτειναν λυσεις που εχω ηδη σκεφτει και συζητησει με τον συντροφο μου γιαυτο και το δευκρινιζω αυτο σε καθε περιπτωση. Μη νομιζετε οτι το λεω ετσι απλα για να το πω. Εγω και ο συντροφος μου εχουμε σκεφτει τα παντα θα μπορουσα να πω. Εγω σκονταφτω στο γεγονος οτι τα παιδια μου πρεπει να υποστουν μετακινηση ξανα και μαλιστα σε μικρο χρονικο διαστημα (μεσα σε 1 χρονο). Νομιζω οτι θα τα καταστρεψω ,χωρις υπερβολη. Το αλλο θεμα ειναι ο πατερας τους(οπως εχω αναφερει ειχε σοβαρο προβλημα υγειας) και μετα ακολουθει η οικογενεια μου.
    Κατι αλλο που πρεπει να λαβω υπ οψη μου ειναι οτι αν ο πατερας τους κινηθει νομικα και ερωτηθουν τα παιδια απο τον δικαστη με ποιον θελουν να πανε εκει μπορει να κοιταξουν το συμφερον τους και να πουν οτι καθονται με τον πατερα τους. Το λεω αυτο διοτι εγω ειμαι αυτη που τους πιεζει και γινομαι κακια οταν τους βαζω ορια, ενω οταν πανε στον πατερα τους ειναι χαλαροι και επιστρεφουν αδιαβαστοι! Κανενα παιδι σημερα δεν θελει να διαβαζει οποτε θα ειναι ευκολη η επιλογη. Εχω πολλα να σκεφτω παντως προτου τολμησω να βαλω μπρος το εγχειρημα..

  8. #113
    [QUOTE=nick190813;639732]
    Quote Originally Posted by katherina View Post

    δλδ θα περιμενεις 10 χρονια?ειναι δυνατον? θα χασεις τα καλα σου χρονια περιμενοντας?υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες...
    μην κανεις αυτο λαθος αμα δεν μπορειται να τα βρειτε και να ειστε κοντα ληξτο...αλλιως θα φας τα μουτρα σου και την ζωη σου..οσο και να τον αγαπας ..θα ξανααγαπησεις και μπορει και περισσοτερο..

    Οχι δεν θα περιμενω δεκα χρονια. Θελω να πω πως αν ειναι να χωρισουμε , μεχρι να γινει αυτο θα κανω ο,τι μπορω για να δω τι μπορει να λειτουργησει στην περιπτωση μας. Αν δω οτι δεν "παει' αλλο θα χωρισουμε και ο καθενας θα παρει τον δρομο του..

  9. #114
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Μα καλύτερο είναι να μιλήσεις με τον άντρα σου και τα παιδιά σου και να αποφύγετε τα δικαστήρια.........
    Δηλαδή πέρυσι περάσατε με τον σύντροφο γυρίσατε για καλοκαίρι στο μέρος που είναι ο πατέρας, και τώρα είναι Οκτώβριος, να φύγεις του χρόνου τον Σεπτέμβρη σκεφτεσαι ?

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    [QUOTE=katherina;639737]
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post


    Οχι δεν θα περιμενω δεκα χρονια. Θελω να πω πως αν ειναι να χωρισουμε , μεχρι να γινει αυτο θα κανω ο,τι μπορω για να δω τι μπορει να λειτουργησει στην περιπτωση μας. Αν δω οτι δεν "παει' αλλο θα χωρισουμε και ο καθενας θα παρει τον δρομο του..
    μαλιστα ,αλλα δεν εχεις σκεφτει το ενδεχομενο τα παιδια να θελουν να μεινουν με τον πατερα τους?μονιμα εννοω.......
    Για μενα φωναξε τα το απογευμα και ρωτα τα?θα σας αρεσε το ενδεχομενο να παμε παλι εκει αλλα να εχουμε δικο μας σπιτι?>και αυριο παρε τηλεφωνο τον πατερα και πες του ,θες να συναντηθουμε?και πες του εσυ θα εχεις προβλημα αμα φυγουμε για να μην τρεχουμε στα δικαστηρια..?
    αμα τα παιδια σου σου δωσουν το οκ..τοτε πας και δικαστικος.....
    αλλιως χωρισε να τελειωνει η υποθεση ,δεν υπαρχει κατι αλλο που μπορεις να κανεις...

    και ο νυν συντροφος σου δεν με φενεται καλη παστα παντως....δεν φτανει που μετακομισες εκανε και παρατηρησεις στα δικα σου τα παιδια?δεν σκεφτηκε ποτε οτι επρεπε να τα παρει με το μερος του?εγω πιστευω δεν τα νοιάστηκε αλλιως δεν θα ηταν τοσο αυστηρος...
    μην εθελοτυφλεις...αυτος εφταιγε που δεν τα κοιμιασατε παντως...ευθυνη του..αν και εκπαιδευτικος οπως λες...

  11. #116
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μα καλύτερο είναι να μιλήσεις με τον άντρα σου και τα παιδιά σου και να αποφύγετε τα δικαστήρια.........
    Δηλαδή πέρυσι περάσατε με τον σύντροφο γυρίσατε για καλοκαίρι στο μέρος που είναι ο πατέρας, και τώρα είναι Οκτώβριος, να φύγεις του χρόνου τον Σεπτέμβρη σκεφτεσαι ?
    Θα του μιλησω εαν αποφασισω να μετακομισω παλι. Σκεφτομαι να φυγω τον Σεπτεμβριο του '17 να αρχισουν τα παιδια σχολειο εκει.

  12. #117
    [QUOTE=nick190813;639740]
    Quote Originally Posted by katherina View Post

    μαλιστα ,αλλα δεν εχεις σκεφτει το ενδεχομενο τα παιδια να θελουν να μεινουν με τον πατερα τους?μονιμα εννοω.......
    Για μενα φωναξε τα το απογευμα και ρωτα τα?θα σας αρεσε το ενδεχομενο να παμε παλι εκει αλλα να εχουμε δικο μας σπιτι?>και αυριο παρε τηλεφωνο τον πατερα και πες του ,θες να συναντηθουμε?και πες του εσυ θα εχεις προβλημα αμα φυγουμε για να μην τρεχουμε στα δικαστηρια..?
    αμα τα παιδια σου σου δωσουν το οκ..τοτε πας και δικαστικος.....
    αλλιως χωρισε να τελειωνει η υποθεση ,δεν υπαρχει κατι αλλο που μπορεις να κανεις...

    και ο νυν συντροφος σου δεν με φενεται καλη παστα παντως....δεν φτανει που μετακομισες εκανε και παρατηρησεις στα δικα σου τα παιδια?δεν σκεφτηκε ποτε οτι επρεπε να τα παρει με το μερος του?εγω πιστευω δεν τα νοιάστηκε αλλιως δεν θα ηταν τοσο αυστηρος...
    μην εθελοτυφλεις...αυτος εφταιγε που δεν τα κοιμιασατε παντως...ευθυνη του..αν και εκπαιδευτικος οπως λες...
    Ναι εχω σκεφτει το ενδεχομενο να θελουν τα παιδια να μεινουν με τον πατερα τους. Ομως εκεινος δεν θα μπορει λογω υγειας. Δυσκολα τα πραγματα γενικα. Εχω να κανω με παιδικες ψυχες και εναν καρκινοπαθη. Ευαισθητες ομαδεσ και οι δυο και ψυχολογικα ευαλωτες. Δεν θελω να τους ταλαιπωρω. Πολλες φορες ειπα να το τελειωνω γτ δεν αντεχω ξανα να ανακοινωσω νεα μετακομοιση και τις συνεπειες της.. καλυτερα να χωρισω και θα δω τι θα κανω..
    Οι ευθυνες για το ποιος εφταιξε και δεν τακιμιασαμε οπως λες υπαρχουν και σε μενα και σε κεινον...

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    [QUOTE=katherina;639807]
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post

    Ναι εχω σκεφτει το ενδεχομενο να θελουν τα παιδια να μεινουν με τον πατερα τους. Ομως εκεινος δεν θα μπορει λογω υγειας. Δυσκολα τα πραγματα γενικα. Εχω να κανω με παιδικες ψυχες και εναν καρκινοπαθη. Ευαισθητες ομαδεσ και οι δυο και ψυχολογικα ευαλωτες. Δεν θελω να τους ταλαιπωρω. Πολλες φορες ειπα να το τελειωνω γτ δεν αντεχω ξανα να ανακοινωσω νεα μετακομοιση και τις συνεπειες της.. καλυτερα να χωρισω και θα δω τι θα κανω..
    Οι ευθυνες για το ποιος εφταιξε και δεν τακιμιασαμε οπως λες υπαρχουν και σε μενα και σε κεινον...
    nai alla ποιο πολυ σε εκεινον,εκεινος επρεπε να φερθει σαν αντρας και δεν φερθηκε...αποψη μου, μην τα παιρνεις :)
    ειναι μια αποφαση δυσκολη ,δες και το μελλον σου και ολα....και αποφασισε...

  14. #119
    [QUOTE=nick190813;639814]
    Quote Originally Posted by katherina View Post

    nai alla ποιο πολυ σε εκεινον,εκεινος επρεπε να φερθει σαν αντρας και δεν φερθηκε...αποψη μου, μην τα παιρνεις :)
    ειναι μια αποφαση δυσκολη ,δες και το μελλον σου και ολα....και αποφασισε...
    Νικ, δεν τα πηρα καθολου! Εδω αποψεις λετε και λεω. Ελπιζω κατι να βγει απο ολη αυτη την καταθεση ψυχης που εχω κανει εδω στο φορουμ. Απο ο,τι καταλαβα βεβαια ο καθενας εχει και διαφορετικη γνωμη και αυτο εμενα με μπερδευει. Παρ'ολα αυτα κατι εχω συνειδητοποιησει... Αυτο που με νοιαζει περισσοτερο απο ολα ειναι να ειναι καλα ψυχικα τα παιδια μου. Για να γινει αυτο πρεπει κι εγω να ειμαι καπως ηρεμη και δεν ειμαι. Απο κει και περα δε νομιζω οτι πρεπει να με νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι (γονεις και αδερφη). Οπως λες κι εσυ πρεπει κι εγω να δω το μελλον μου.

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by katherina View Post

    Ναι εχω σκεφτει το ενδεχομενο να θελουν τα παιδια να μεινουν με τον πατερα τους. Ομως εκεινος δεν θα μπορει λογω υγειας. Δυσκολα τα πραγματα γενικα. Εχω να κανω με παιδικες ψυχες και εναν καρκινοπαθη. Ευαισθητες ομαδεσ και οι δυο και ψυχολογικα ευαλωτες. Δεν θελω να τους ταλαιπωρω. Πολλες φορες ειπα να το τελειωνω γτ δεν αντεχω ξανα να ανακοινωσω νεα μετακομοιση και τις συνεπειες της.. καλυτερα να χωρισω και θα δω τι θα κανω..
    Οι ευθυνες για το ποιος εφταιξε και δεν τακιμιασαμε οπως λες υπαρχουν και σε μενα και σε κεινον...
    η γνωμη μου ειναι, πριν παρεις οριστικες αποφασεις, να βρεις εναν καλο παιδοψυχολογο και να το συζητησεις κι αν τελικα καταληξεις να ξαναπας μαζι με τα παιδια, να σε συμβουλεψει πως ακριβως πρεπει να το χειριστεις.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Similar Threads

  1. Γάμος!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-03-2014, 12:09
  2. Οικογενεια και πάλι οικογένεια...
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 12-10-2012, 12:26
  3. Γάμος
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2011, 21:11
  4. Αγοραφοβια και γαμος
    By *Hristina* in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 34
    Last Post: 25-07-2010, 22:47
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 00:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •