Ημερολογιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 207
  1. #1

    Ημερολογιο

    Λοιπον,αποφασισα να ανοιξω αυτο ποστ για να καταγραφω και να τσεκαρω την προοδο που κανω η τις υποτροπες μου.Εκλεισα μια βδομαδα στην δουλεια.Ζοριστηκα αλλα σιγα σιγα αρχιζω και πιανω το νοημα.Παιρνω ενα ζαναξ το πρωι και μαγνησιο για ειμαι χαλαρη.Προσπαθω να τρωω πρωινο για ενεργεια.Στοχος μου να επικεντρωθω μονο στην δουλεια για να την μαθω,να βρω ρυθμους κτλπ.Οσους μου προκαλουν αρνητικη ενεργεια προσπαθω να τους αποφευγω για να μην επηρεαστω.Εχω τασεις απομονωσης.Θελω να επικεντρωθω μονο εκει.Μονο να μαθω την δουλεια.Για αυτο τον μηνα μονο αυτο με ενδιαφερει.Αυτη την βδομαδα ειχα πολυ αγχος και με επιαναν αρνητικες σκεψεις αλλα το παλευα.Το μονο κακο αρχισα να καπνιζω πολυ παλι αλλα θελω να πιστευω ειναι μεχρι να νιωσω ασφαλεια να βρω ρυθμους κτλπ.

  2. #2
    ntinti
    Guest
    Καλή αρχή και υγιές ξεκίνημα στην καινούργια σου δουλειά!Να πάνε όλα καλά και θα σου έλεγα να ξεκλεβεις ενα μισάωρο μέσα στην μέρα να χαλαρώνεις και Ν μην σκέφτεσαι καθόλου την δουλειά .Κάνε κάτι που σου αρέσει !

  3. #3
    Σ ευχαριστω πολυ!!Το κανω ηδη!!Βαζω μουσικη που μ αρεσει η βλεπω σειρες που ειναι η απολυτη χαλαρωση μου!σ ευχαριστω πολυ ντιντι μου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Κοριτσαρα όλα καλά εύχομαι με τη δουλειά σου και μακριά από αρνητικές ενέργειες..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Κοριτσαρα όλα καλά εύχομαι με τη δουλειά σου και μακριά από αρνητικές ενέργειες..
    Σ ευχαριστω Αντα μου!Οποτε ερχονται αρνητικες σκεψεις τους λεω...να πατε στον διαολο!!χαχαχα.Τους αρνητικους ανθρωπους δεν το συζητω καν...μακρια κι αγαπημενοι!!

  6. #6
    ntinti
    Guest
    Μπραβο σου η αρχη ειναι το ήμισυ του πάντως έτσι δεν λένε.......
    Πάντως δεν ξερω αν και δεν σας ξέρω πολύ χαίρομαι όταν πλέον εδώ μέσα διαβάζω αισιόδοξα μηνύματα !!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Μπραβο σου η αρχη ειναι το ήμισυ του πάντως έτσι δεν λένε.......
    Πάντως δεν ξερω αν και δεν σας ξέρω πολύ χαίρομαι όταν πλέον εδώ μέσα διαβάζω αισιόδοξα μηνύματα !!!!!
    Το κορίτσι εδώ του ποστ με λέει χαρούμενη καταθλιπτική. Πώς να μην είμαι αισιόδοξη εγώ..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #8
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Μπραβο σου η αρχη ειναι το ήμισυ του πάντως έτσι δεν λένε.......
    Πάντως δεν ξερω αν και δεν σας ξέρω πολύ χαίρομαι όταν πλέον εδώ μέσα διαβάζω αισιόδοξα μηνύματα !!!!!
    Ναι εχεις απολυτο δικιο!!Ξερεις τι?Τιποτα δεν ειναι ευκολο,ολοι παλευουμε με τους δαιμονες μας εδω μεσα,απλα ξερω πως οτι αφηνεις σε αφηνει.Αν τα παρατησω δλδ τοτε ξαναγυρνω στο 0...και δεν μου αξιζει.Εχω περασει πολλα.Απλα πρεπει να το λεω στον εαυτο μου καθε μερα.Μου αξιζει να ειμαι καλα,δεν θα περιμενω κανεναν να με σωσει και θα προσπαθω να εστιαζω στις λυσεις και οχι στα προβληματα.Θα εχω τις υποτροπες μου,οκ...το ξερω,αλλα θα προσπαθω.Εγω χαιρομαι που παρολο που ειμαστε αγνωστοι,δινουμε κουραγιο ο ενας στον αλλον.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Σ ευχαριστω Αντα μου!Οποτε ερχονται αρνητικες σκεψεις τους λεω...να πατε στον διαολο!!χαχαχα.Τους αρνητικους ανθρωπους δεν το συζητω καν...μακρια κι αγαπημενοι!!
    Όποτε έρχονται αρνητικές σκέψεις ξέρεις εσύ.. Γκρουπ θεραπι έχουμε πει.. :D
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #10
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Το κορίτσι εδώ του ποστ με λέει χαρούμενη καταθλιπτική. Πώς να μην είμαι αισιόδοξη εγώ..
    Χαχαχα...μα βρε Αντα εισαι και γουρλου...θυμασαι πριν βρω την δουλεια που ημουν μεσα στην απογοητευση και εσυ με στηριζες και μου ελεγες τρεχα?Γενικα ρε παιδια νομιζω ακομα και το χιουμορ βοηθαει.Εγω πχ στην φαση που δεν μπορουσα να σηκωθω απτο κρεββατι και ημουν σε φουλ καταθλιπτικο επεισοδειο,γυρναω σε κπ στιγμη στον καθρεφτη...με βλεπω...αναμαλλιασμενη,με πρησμενα ματια απτο κλαμμα,σαν γαμωτο αναποδο ημουν...και λεω ...μα παλι θεα;;χαχα...σταματα...

  11. #11
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Όποτε έρχονται αρνητικές σκέψεις ξέρεις εσύ.. Γκρουπ θεραπι έχουμε πει.. :D
    Κοιτα...αυτη την βδομαδα οταν αρχιζαν οι αρνητικες σκεψεις,δεν κανω πλακα...κυριολεκτικα ελεγα,πατε στο διαολο και μετα ασχολουμουν με κατι αλλο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Χαχαχα...μα βρε Αντα εισαι και γουρλου...θυμασαι πριν βρω την δουλεια που ημουν μεσα στην απογοητευση και εσυ με στηριζες και μου ελεγες τρεχα?Γενικα ρε παιδια νομιζω ακομα και το χιουμορ βοηθαει.Εγω πχ στην φαση που δεν μπορουσα να σηκωθω απτο κρεββατι και ημουν σε φουλ καταθλιπτικο επεισοδειο,γυρναω σε κπ στιγμη στον καθρεφτη...με βλεπω...αναμαλλιασμενη,με πρησμενα ματια απτο κλαμμα,σαν γαμωτο αναποδο ημουν...και λεω ...μα παλι θεα;;χαχα...σταματα...
    Χαχαχαχαχα θεα είσαι απίστευτη. Γελάω εδώ σαν τη τρελή (όχι ότι είμαι). Γενικά γελάω πολύ αυτή την εβδομάδα και ανησυχώ. Ήρθες και εσύ τώρα.. Πάει αυτό ήταν. Δεν ξέρω που σταματάω..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Κοιτα...αυτη την βδομαδα οταν αρχιζαν οι αρνητικες σκεψεις,δεν κανω πλακα...κυριολεκτικα ελεγα,πατε στο διαολο και μετα ασχολουμουν με κατι αλλο.
    Και πολύ καλά έκανες.. Αν τις αφήσεις να έρθουν οι αρνητικές σκέψεις δεν ξαναφευγουν. Το κάνουν αρμένικη βίζιτα :)
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #14
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Χαχαχαχαχα θεα είσαι απίστευτη. Γελάω εδώ σαν τη τρελή (όχι ότι είμαι). Γενικά γελάω πολύ αυτή την εβδομάδα και ανησυχώ. Ήρθες και εσύ τώρα.. Πάει αυτό ήταν. Δεν ξέρω που σταματάω..
    Για αυτο λεω εγω χαρουμενη καταθλιπτικη...μα ρε συ γυρναω στο ξαφνικο στον καθρεφτη...παθαινω ενα σοκ βλεποντας τετοια ομορφια...μερες αλουστη,αναμαλλιασμενη,σαν αντε μην πω...και ναι λεω στον εαυτο μου μα παλι θεα...σταματα...χαχαχα

  15. #15
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Και πολύ καλά έκανες.. Αν τις αφήσεις να έρθουν οι αρνητικές σκέψεις δεν ξαναφευγουν. Το κάνουν αρμένικη βίζιτα :)
    Ω ναι...ξερω ...

Page 1 of 14 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
    By ME&I in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 13-04-2011, 16:20
  2. ~ Το Ημερολογιο Μου ~
    By badgirl11 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3601
    Last Post: 06-04-2011, 22:14
  3. ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
    By DEPON in forum Παχυσαρκία
    Replies: 29
    Last Post: 01-06-2009, 22:34
  4. ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
    By giota73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-07-2007, 22:10
  5. το ημερολόγιο μου
    By bionic_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 15
    Last Post: 27-02-2006, 18:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •