Ποια ταινία είδατε πρόσφατα και σας άρεσε; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 531
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    την είχα δει την ταινία δύο φορές νομίζω, έκανε πολλά καλά ο Γκεβάρα, έκανε και κακά, γενικότερα πάει το εμπάργκο, φάγανε και κάτι κατασκόπους στην Κούβα έμαθα, υπάρχει πολύ ασθενές κλίμα μεταξύ των κρατών, είχα δει πρόσφατα ένα μάρβελ σπέσιαλ με τον Γκαέλ Γκαρσία Μπερνάλ, ασπρόμαυρο και υπέροχο ήταν.
    δεν θυμάμαι ποιά ταινία είδα τελευταία, αν και είδα αρκετές. θυμάμαι ότι είδα τον Άνθρωπο του θεού με τον Σερβετάλη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    την είχα δει την ταινία δύο φορές νομίζω, έκανε πολλά καλά ο Γκεβάρα, έκανε και κακά, γενικότερα πάει το εμπάργκο, φάγανε και κάτι κατασκόπους στην Κούβα έμαθα, υπάρχει πολύ ασθενές κλίμα μεταξύ των κρατών, είχα δει πρόσφατα ένα μάρβελ σπέσιαλ με τον Γκαέλ Γκαρσία Μπερνάλ, ασπρόμαυρο και υπέροχο ήταν.
    δεν θυμάμαι ποιά ταινία είδα τελευταία, αν και είδα αρκετές. θυμάμαι ότι είδα τον Άνθρωπο του θεού με τον Σερβετάλη.
    Ναι, το ξέρω ότι έκανε και κακά...
    Κι εγώ δυο φορές την έχω δει την ταινία αλλά πριν πολλά χρόνια και θα ήθελα να την ξαναδώ... Μου αρέσει πολύ ο Γκαέλ Γκαρσία Μπερνάλ...

    Ο άνθρωπος του Θεού σου άρεσε; Δεν το έχω δει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Πρόσφατα είδα το cocaine bear και ναι μου άρεσε.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κοίτα, πιστεύω ότι αν δεις άσχημα πράγματα που συμβαίνουν στον κόσμο όπως αδικίες αυτό θα σε κάνει ν' αλλάξεις και τον εαυτό σου γιατί θα επηρεαστείς... Έχεις δει την ταινία;

    Επίσης, σίγουρα έχουν πει κι άλλοι άνθρωποι σωστά πράγματα...

    Μόνο αν δεν σε πειράζει ας μην αναφερόμαστε στο θάνατο γιατί με επηρεάζει πολύ αρνητικά αυτό για κάποιους λόγους, ένας εκ των οποίων είναι ότι έχω πένθος...
    Αα οκ με συγχωρεις. Κανονικα δεν επρεπε να το γραψω γιατι ειναι εκτος του θεματος, αλλα οκ

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by OnlyVape View Post
    Αα οκ με συγχωρεις. Κανονικα δεν επρεπε να το γραψω γιατι ειναι εκτος του θεματος, αλλα οκ
    Δεν πειράζει, σ' ευχαριστώ για την κατανόηση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post


    Αν κάποιος ξέρει που μπορώ να την βρω, ας μου το πει...

    Την έχω δει...Η ταινία δεν έχει καμμία σχέση με την επαναστατική δράση του Γκεβάρα ούτε με την κομμουνιστική ιδεολογία...Η ταινία είναι ενα ταξίδι αναζήτησης δυο νεαρών φίλων στην Νοτια Αμερική.
    Ο ίδιος σκηνοθέτης έχει κάνει το On the Road που είναι ακόμα καλύτερο.
    Μπορείς να την δείς ονλάιν εδώ https://tenies-online.best/load/2-1-0-8363
    H καλύτερα να την κατεβάσεις σε τόρρεντ σε 1080p εδώ https://yts.rs/movie/the-motorcycle-diaries-2004
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    ναι όντως η ζωή είναι πριν την επανάσταση στην Κούβα, νομίζω, που αναφέρεται το βιβλίο και η ταινία.
    έχω δει σχεδόν όλες τις ταινίες που έχει συμμετάσχει -λολ- ο Μπερνάλ.

    το on the road είναι αυτό που έχει γράψει μουσική ο φρόντμαν των Περλ Τζαμ; πολύ καλή κι αυτή. αν είναι αυτή.

    ο άνθρωπος του θεού ναι, καλή είναι, ιστορικά γεγονότα στη ζωή του Αγ. Νεκτάριου, οι ηθοποιοί κάπως μέτριοι, μ΄άρεσε όμως σαν αποτέλεσμα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Την έχω δει...Η ταινία δεν έχει καμμία σχέση με την επαναστατική δράση του Γκεβάρα ούτε με την κομμουνιστική ιδεολογία...Η ταινία είναι ενα ταξίδι αναζήτησης δυο νεαρών φίλων στην Νοτια Αμερική.
    Ο ίδιος σκηνοθέτης έχει κάνει το On the Road που είναι ακόμα καλύτερο.
    Μπορείς να την δείς ονλάιν εδώ https://tenies-online.best/load/2-1-0-8363
    H καλύτερα να την κατεβάσεις σε τόρρεντ σε 1080p εδώ https://yts.rs/movie/the-motorcycle-diaries-2004
    Ναι, έτσι είναι, σωστά λες για την ταινία... Το ήξερα ότι είναι για τα νεανικά του χρόνια αλλά και πάλι μου άρεσε...
    Θα γκουγκλάρω και το On the road...
    Δυσκολεύομαι με κάποια πράγματα στο κατέβασμα, μπορώ να στα ρωτήσω; Αλλιώς θα την δω online... Ευχαριστώ πάντως για τα links
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Για να κατεβάσεις χρειάζεται να εγκαταστήσεις αυτό το πρόγραμμα https://www.utorrent.com/
    Και έναν media player οπως αυτόν https://www.videolan.org/vlc/
    Ρώτα με ότι θες.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Για να κατεβάσεις χρειάζεται να εγκαταστήσεις αυτό το πρόγραμμα https://www.utorrent.com/
    Και έναν media player οπως αυτόν https://www.videolan.org/vlc/
    Ρώτα με ότι θες.
    Καλησπέρα...

    Πήγα να κατεβάσω το πρόγραμμα που μου λες αλλά το antivirus λέει ότι η λήψη είναι πιθανώς επικίνδυνη... Γιατί;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα...

    Πήγα να κατεβάσω το πρόγραμμα που μου λες αλλά το antivirus λέει ότι η λήψη είναι πιθανώς επικίνδυνη... Γιατί;
    Κατέβασε το,μην φοβάσαι,δεν έχει ιο... Και αφού το κατεβάσεις,πήγαινε στο λινκ της ταινίας που σου εδωσα και πάτα στο μαγνητάκι που γράφει 1080p blu-ray και θα αρχίσει να κατεβαίνει.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  13. #43
    Την έχω δει και γω αυτήν με τον Γκεβάρα. Βρε θεσσαλόνιαν σ αρέσουν οι βιτσιόζικες πολύ βλέπω.

    Εγώ πρόσφατα είδα μια παλιά με τον Χόπκινς: ''Τα απομεινάρια μιας μέρας''. Απλά εξαιρετική.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Δεν είναι πρόσφατες, αλλά θα σου έλεγα πως πρέπει να δεις στη ζωή σου το kILL bILL σίγουρα, κ το Requiem for a Dream.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Δεν είναι πρόσφατες, αλλά θα σου έλεγα πως πρέπει να δεις στη ζωή σου το kILL bILL σίγουρα, κ το Requiem for a Dream.
    Eιδικα το Ρεκβιεμ για ενα ονειρο, ειναι πολυ δυνατη ταινια και καλοφτιαγμενη. Οσο για τον Ταραντινο, χρησιμοποιει παλια soundtracks στις ταινιες του.... Γενικα εχει κατακλεψει το συμπαν με αναφορες και αντιγραφες παλιοτερων ταινιων και μουσικων... Για παραδειγμα στο Kill Bill ο Tarantino χρησιμοποιει μουσικη του Μορικονε απο γουεστερν σε επιμαχες σκηνες.

    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Βρε θεσσαλόνιαν σ αρέσουν οι βιτσιόζικες πολύ βλέπω.
    Γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε....Δες την Γραμματέα (The secretary) και μετα αν θελεις γραψε κι ενα σχολιο...

Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ποια ταινια εχετε δει προσφατα?
    By mariap in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 21-09-2009, 17:04
  2. Ειδατε το μηνυμα μου υπευθυνοι του φορουμ;
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 5
    Last Post: 24-10-2008, 13:46
  3. Ποια θεωρειτε τη δικη σας καλυτερη ταινια
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 65
    Last Post: 27-09-2008, 20:22
  4. Παιδιά!Είδατε Τατιάνα?
    By mariella in forum Παχυσαρκία
    Replies: 0
    Last Post: 04-01-2008, 18:13
  5. Γραψτε για μια ταινια που σας αρεσε
    By KLEONIKI_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 42
    Last Post: 15-04-2007, 22:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •