Σχέση on-off
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1

    Σχέση on-off

    Έχω μια σχέση εδώ και 5 χρόνια περίπου και μια χωρίζουμε μια τα βρίσκουμε όταν χωρίζουμε εκείνος όλο και κάτι θα κάνει με άλλη ή θα προσπαθήσει να κάνει μια κανονική σχέση ..τώρα εκείνος ετοιμάζεται να πάει για στρατό και εγώ σκέφτομαι να φύγω για δουλειά έχουμε χωρίσει πάλι δεν ξέρω πως να αντιδράσω νιώθω απελπισία και στεναχώρια τα κρατάω μέσα μου για να μην σπάσω ..πείτε μου την γνώμη σας πιστεύω θα με βοηθήσει να ακούσω και την γνώμη από κάποιον άγνωστο που βλέπει λογικά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Έχω μια σχέση εδώ και 5 χρόνια περίπου και μια χωρίζουμε μια τα βρίσκουμε όταν χωρίζουμε εκείνος όλο και κάτι θα κάνει με άλλη ή θα προσπαθήσει να κάνει μια κανονική σχέση ..τώρα εκείνος ετοιμάζεται να πάει για στρατό και εγώ σκέφτομαι να φύγω για δουλειά έχουμε χωρίσει πάλι δεν ξέρω πως να αντιδράσω νιώθω απελπισία και στεναχώρια τα κρατάω μέσα μου για να μην σπάσω ..πείτε μου την γνώμη σας πιστεύω θα με βοηθήσει να ακούσω και την γνώμη από κάποιον άγνωστο που βλέπει λογικά.
    γιατι δεν το παιρνεις σαν αφορμη για να απομακρυνθεις;
    εσυ, οταν χωριζατε εκανες σχεσεις με αλλους η τον περιμενες;

  3. #3
    Ποιο παλια που ήμουν μικρή και δεν μου έκοβε και πλ προσπαθούσα και εγώ να κν σχέση με άλλους αλλά πάντα δεν τα κατάφερνα και το σταματούσα γιατί ένιωθα πράγματα για εκείνον
    Το ίδιο συμβαίνει και τώρα νιώθω πολλά πράγματα για εκείνον κ;ι μου είναι πολύ δύσκολο να τον ξεχάσω έτσι απλά

  4. #4
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι δεν το παιρνεις σαν αφορμη για να απομακρυνθεις;
    εσυ, οταν χωριζατε εκανες σχεσεις με αλλους η τον περιμενες;
    Ποιο παλια που ήμουν μικρή και δεν μου έκοβε και πλ προσπαθούσα και εγώ να κν σχέση με άλλους αλλά πάντα δεν τα κατάφερνα και το σταματούσα γιατί ένιωθα πράγματα για εκείνον
    Το ίδιο συμβαίνει και τώρα νιώθω πολλά πράγματα για εκείνον κ;ι μου είναι πολύ δύσκολο να τον ξεχάσω έτσι απλά

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δύσκολο πράγμα ο στρατός. Αλλά τώρα δεν είστε μαζί, κι αν δεν είναι αμοιβαία τα αισθήματα πλέον ταλαιπωρείσαι άδικα.

  6. #6
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Δύσκολο πράγμα ο στρατός. Αλλά τώρα δεν είστε μαζί, κι αν δεν είναι αμοιβαία τα αισθήματα πλέον ταλαιπωρείσαι άδικα.
    Εκείνος ισχυριζόταν πως με θέλει και με αγαπάει ...όμως συνέχεια συνήθως με χώριζε και έχω κουραστεί με αυτό αλλά στεναχωριέμαι πολύ μαθαίνω πως βγαίνει και πως τον έχουν δει με άλλη (δεν είναι και σγρ ότι ήταν άλλη όμως παίζει να ήταν και κάποια από τις αδερφές του)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Ποιο παλια που ήμουν μικρή και δεν μου έκοβε και πλ προσπαθούσα και εγώ να κν σχέση με άλλους αλλά πάντα δεν τα κατάφερνα και το σταματούσα γιατί ένιωθα πράγματα για εκείνον
    Το ίδιο συμβαίνει και τώρα νιώθω πολλά πράγματα για εκείνον κ;ι μου είναι πολύ δύσκολο να τον ξεχάσω έτσι απλά
    εχει δειξει οτι εχει αλλαξει;
    εχει και τον στρατο τωρα. θα περιμενεις τοσο καιρο για ποιον λογο; για να δεις ΑΝ θα κανει τα ιδια;
    και γιατι μας λες οτι εκανε και κανονικες σχεσεις με καποιες; η δικη σας σχεση δεν ηταν "κανονικη"; θεωρουσατε οτι εχετε ελευθερη σχεση;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Το τι αισθάνεται τώρα είναι το θέμα. Επομένως αυτός έχει υπάρξει ερωτικός σύντροφος και με άλλες γυναίκες ενώ εσύ τόσα χρόνια δεν έχεις προχωρήσει με άλλον; Μήπως έχεις γίνει το σιγουράκι του; Εννοείται πως 5 χρόνια δίνουν μια οικειότητα, ένα φιλικό υπόβαθρο και είναι δύσκολο να πάρεις την απόφαση να προχωρήσεις εντελώς κάπου αλλού. Εσύ τι θες όμως για τον εαυτό σου;

  9. #9
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Το τι αισθάνεται τώρα είναι το θέμα. Επομένως αυτός έχει υπάρξει ερωτικός σύντροφος και με άλλες γυναίκες ενώ εσύ τόσα χρόνια δεν έχεις προχωρήσει με άλλον; Μήπως έχεις γίνει το σιγουράκι του; Εννοείται πως 5 χρόνια δίνουν μια οικειότητα, ένα φιλικό υπόβαθρο και είναι δύσκολο να πάρεις την απόφαση να προχωρήσεις εντελώς κάπου αλλού. Εσύ τι θες όμως για τον εαυτό σου;
    Εγώ θέλω να είμαι χαρούμενη να είμαι καλά μέσα μου όμως κάθε φορά νιώθω ένα κενό μέσα μου σαν κάτι να λείπει ...αυτή την φορά τον άφησα εγώ σαν αφορμή ένα στορυ που είδα από μια σελίδα με αφιέρωσης που είχαν βάλει για εκείνον και εκεί λέω κάτι πάει λάθος μήπως τρέχει κάτι και με άλλη σκέφτηκα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Βλέποντας και άλλα topics που έχεις δημιουργήσει, είστε λογικά 20 ετών, άρα μικρά. Αν ήταν να κρατήσει αυτό, θα είχαν ήδη δημιουργηθεί γερές βάσεις. Επικεντρώσου στο να ανακαλύψεις τον εαυτό σου καλύτερα.

  11. #11
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Βλέποντας και άλλα topics που έχεις δημιουργήσει, είστε λογικά 20 ετών, άρα μικρά. Αν ήταν να κρατήσει αυτό, θα είχαν ήδη δημιουργηθεί γερές βάσεις. Επικεντρώσου στο να ανακαλύψεις τον εαυτό σου καλύτερα.
    Άρα να μην προσπαθήσω. Να κάνω το οτιδήποτε για να τα βρω μαζί του ;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Η απόφαση είναι δική σου. Λάβε υπόψιν πως στον στρατό μπορεί να βγάλει και μια συμπεριφορά που δεν περιμένεις.

  13. #13
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Η απόφαση είναι δική σου. Λάβε υπόψιν πως στον στρατό μπορεί να βγάλει και μια συμπεριφορά που δεν περιμένεις.
    Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Άρα να μην προσπαθήσω. Να κάνω το οτιδήποτε για να τα βρω μαζί του ;
    Σκέφτηκες ποιο πραγματικά είναι το θέμα σου ?.
    Ο στρατός ή ο ίδιος σαν χαρακτήρας ..

    Έχεις δύο διαφορετικά πράγματα στα χέρια σου .
    Ο στρατός πλέον δεν είναι λόγος για να χωρίσει ένα ζευγάρι ειδικά έτσι όπως έχει γίνει η θητεία.
    Ο χαρακτήρας όμως ενός ανθρώπου που πάει στρατό και το πώς θα το διαχειριστή όλο αυτό είναι το θέμα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Η συμβουλή μου είναι να δώσεις ένα περιθώριο και σε εσένα και σε εκείνον. Αν για αυτόν σημαίνει κάτι το μεταξύ σας, θα σε αναζητήσει και θα σου το δείξει. Δεν χρειάζεται να κάνεις μόνο εσύ το οτιδήποτε. Πρέπει και οι δύο πλευρές να προσπαθούν.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •