Κατά πάσα πιθανότητα έχω Covid - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 96
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Καλησπέρα..σήμερα επιδεινώθηκε ο βήχας μου και φοβάμαι πολύ..
    Κορίτσι να πας νοσοκομείο,αλλα μη φοβάσαι
    Ολα καλά θα πάνε
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #32
    Το μήνυμα έχει διαγραφεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 26-07-2021 at 14:42.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Το μήνυμα έχει διαγραφεί από τη διαχείριση.
    Πρεζακι επειδή εκανα το εμβολιο;Το ποιος εχει προβλημα φιλε ειναι φανερο.Δρομο τωρα
    Last edited by Aeon; 26-07-2021 at 14:42.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #34
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Κορίτσι να πας νοσοκομείο,αλλα μη φοβάσαι
    Ολα καλά θα πάνε
    Μίλησα με γιατρούς μου είπανε τι να πάρω δόξα τον Θεό ένας γείτονας μ τα έφερε. Παίρνω ένα συροπι για τον βήχα μέχρι στιγμής για να δούμε.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Μίλησα με γιατρούς μου είπανε τι να πάρω δόξα τον Θεό ένας γείτονας μ τα έφερε. Παίρνω ένα συροπι για τον βήχα μέχρι στιγμής για να δούμε.
    Περαστικά κοπελα μου.Δεν είναι κατι,απλα θα σε ταλαιπωρήσει λίγο... υπομονή
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #36
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Περαστικά κοπελα μου.Δεν είναι κατι,απλα θα σε ταλαιπωρήσει λίγο... υπομονή
    Σε ευχαριστώ παρά πολύ ! Θα κάνω υπομονή ! Είμαι στην πεμπτη μερα από τότε π ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Για να δούμε πως θα πάει. Σήμερα είμαι λίγο πιο αισιόδοξη! Μ πήραν τον φόβο οι γιατροί !
    Και εσάς εδώ σας ευχαριστώ πολύ στο φόρουμ με βοηθήσατε παρά πολύ ψυχολογικά !

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Σε ευχαριστώ παρά πολύ ! Θα κάνω υπομονή ! Είμαι στην πεμπτη μερα από τότε π ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Για να δούμε πως θα πάει. Σήμερα είμαι λίγο πιο αισιόδοξη! Μ πήραν τον φόβο οι γιατροί !
    Και εσάς εδώ σας ευχαριστώ πολύ στο φόρουμ με βοηθήσατε παρά πολύ ψυχολογικά !
    Καλησπέρα ,εγώ με φουλ κρίσεις πανικού και αρρωστοφοβια πέρασα covid πριν τρεις μήνες. Είχα 37 μέχρι 37.5 για 8 μέρες . Μια μέρα ειχα και λίγο ξερό βήχα ,μια άλλη είχα πολύ πονοκέφαλο .κάνει τέτοια που νομίζεις ότι θα έχουν διάρκεια αλλά δεν έχουν και τελικά έχεις κάτι άλλο. Εμείς είχαμε καθοδήγηση από γιατρό ,επικοινωνούσαμε τηλεφωνικά κάθε μέρα και του δίναμε τις τιμές από θερμοκρασία και οξυγόνο ανά τρίωρο. Να σου πω ότι ο άντρας μου είχε 39 κάθε μέρα για 11 μέρες,του έπεφτε πολύ λίγες ώρες τη μέρα,και ενώ εγώ είχα φρικαρει ο γιατρός ήταν πολύ καθυσηχαστικος και δεν το αγχωνε. Μας είχε πει ότι αν κάποτε πρέπει να πας στο νοσοκομείο για προληπτικούς λόγους θα σας το πω εγώ ,και πότε δεν χρειάστηκε ευτυχώς. Είναι πολύ αγχωτικό να το ζεις,το ξέρω και σε καταλαβαίνω απόλυτα ,αλλά θα πάνε όλα καλά στο υπόσχομαι ... !!
    Ότι θες ότι νιώθεις μπορείς να ρωτάς ,θεωρώ ότι θα είμαστε και εδώ αρκετοί που το έχουμε περάσει απλά θέλει ξεκούραση.εγω όταν ένιωθα κάποια ώρα της μέρας λίγο καλύτερα ,σηκώνομουν και έκανα δουλειές και μετά ήμουν χειρότερα. Επίσης ο γιατρός μας είχε πει , πεινάμε δεν πειναμε ,να κάνουμε 5 μικρά γεύματα τη μέρα και δύο λίτρα νερό να πίνουμε για να βοηθήσουμε τον οργανισμό μας..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Πρώτα από όλα θα συμβουλευεσαι τον γιατρό σου και μετά μπορείς να παίρνεις περαιτέρω συμβουλές από τα παιδιά εδώ μέσα!

  9. #39
    Ο αδελφός μου είναι αυτή τη στιγμή στο Αττικό Νοσοκομείο, 3η ημέρα, πολύ βαριά.
    Κόλλησε Covid, αυτός και ο φίλος του ταυτόχρονα. Είχαν πάει μαζί σε ένα ανοιχτό θέατρο και μετά από τρεις μέρες είχαν και οι δύο πυρετό. Ο φίλος του, αν και την πέρασε βαριά με πυρετό δεν κατέληξε στο νοσοκομείο. Ο αδελφός μου την τρίτη μέρα ξεκίνησε αγωγή με κολχικίνη, δεν έκανε τίποτα! Είχε δύσπνοια και την 5η ημέρα έκανε αιμόπτυση και πήγε νοσοκομείο. Η κατάστασή του βελτιώθηκε λίγο αλλά παρέμεινε στάσιμη παρά τις αντιβιώσεις και την κορτιζόνη που του δίνουν. Αύριο ξεκινάει θεραπεία με μονοκλωνικά αντισώματα. Τον έβαλαν και υπέγραψε επειδή η θεραπεία είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο.
    Ο αδελφός μου είναι εμβολιασμένος και με τις δύο δόσεις Pfizer εδώ και 2 μήνες. Ο φίλος του έχει εμβολιαστεί και με τις 2 δόσεις Astra Zeneka, επίσης. Επιπλέον, ο αδελφός μου κόλλησε τα δύο από τα τρία παιδιά του που ευτυχώς το περνάνε με ελαφριά συμπτώματα (μέχρι στιγμής).
    Το πιο περίεργο είναι ότι τον Φεβρουάριο η νύφη μου κόλλησε κόβιντ από τον βρεφονηπιακό σταθμό που εργάζεται αλλά παρόλο που ο αδελφός μου τότε ήταν ανεμβολίαστος, δεν κόλλησε από την νύφη μου , αν και στο ίδιο σπίτι, ούτε τα παιδιά είχαν κολλήσει.
    Ελπίζω να πάει καλά, έχω μεγάλη αγωνία.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    περαστικα του και παντα σιδερενιος!

  11. #41
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Μίλησα με γιατρούς μου είπανε τι να πάρω δόξα τον Θεό ένας γείτονας μ τα έφερε. Παίρνω ένα συροπι για τον βήχα μέχρι στιγμής για να δούμε.
    Ο γιατρός του αδελφού μου του είπε να πάρει οξύμετρο και αν το οξυγόνο πέσει κάτω από 94 να πάει στο νοσοκομείο. Του αδελφού μου έπεσε στο 92 και πήγε νοσοκομείο. Του έκαναν αξονική και βρήκαν πνευμονία και το 25% των πνευμόνων να έχει σοβαρή ζημιά και να μην λειτουργεί.
    Πήγαινε νοσοκομείο κατά την γνώμη μου. Μην φοβάσαι, δεν θα σε κρατήσουν αν δεν διαπιστώσουν ότι είναι αναγκαίο. Αλλά μπορεί να γλιτώσεις τα χειρότερα. Εμείς ξαφνικά, βρεθήκαμε ένα βήμα πριν την εντατική. Στον θάλαμο ο αδελφός μου είναι χειρότερα απ' όλους. Ακόμα δεν έχει διαφύγει τον κίνδυνο ο καημένος αλλά τουλάχιστον έχει βελτιωθεί λίγο.

  12. #42
    Επίσης, να σας πω ότι στο Αττικό γινόταν "το αδιαχώρητο" που λένε, πάρα πολλοί ασθενείς με covid, ο αδελφός μου περίμενε πάνω από 3 ώρες για να εξεταστεί. Πάνω από 50 άτομα ήταν με covid για να εξεταστούν την Παρασκευή το πρωί που μπήκε, όλοι με βαριά συμπτώματα. Ένας πατέρας γύρω στα 45 με την κόρη του γύρω στα 20 η οποία δεν μπορούσε να αναπνεύσει καθόλου. Νοσηλεύτηκαν και οι δύο. Το ακόμη πιο απογοητευτικό είναι ότι υπήρχαν πάρα πολλοί νέοι στους ασθενείς. Στον θάλαμο του αδελφού μου νοσηλεύεται ένας 30χρονος.
    Επιβλέπει την κατάσταση και ο Τσιόδρας. Τον είδε δύο φορές.

  13. #43
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    περαστικα του και παντα σιδερενιος!
    Ευχαριστώ πολύ Νίκο! Περνάμε μεγάλη αγωνία. Ελπίζουμε να ανταποκριθεί στην θεραπεία με τα μονοκλωνικά αντισώματα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Ευχαριστώ πολύ Νίκο! Περνάμε μεγάλη αγωνία. Ελπίζουμε να ανταποκριθεί στην θεραπεία με τα μονοκλωνικά αντισώματα.
    Κασσανδρα ήταν εμβολιασμενος ο αδερφός σου; Πω πω τι λες τώρα

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Ο αδελφός μου είναι αυτή τη στιγμή στο Αττικό Νοσοκομείο, 3η ημέρα, πολύ βαριά.
    Κόλλησε Covid, αυτός και ο φίλος του ταυτόχρονα. Είχαν πάει μαζί σε ένα ανοιχτό θέατρο και μετά από τρεις μέρες είχαν και οι δύο πυρετό. Ο φίλος του, αν και την πέρασε βαριά με πυρετό δεν κατέληξε στο νοσοκομείο. Ο αδελφός μου την τρίτη μέρα ξεκίνησε αγωγή με κολχικίνη, δεν έκανε τίποτα! Είχε δύσπνοια και την 5η ημέρα έκανε αιμόπτυση και πήγε νοσοκομείο. Η κατάστασή του βελτιώθηκε λίγο αλλά παρέμεινε στάσιμη παρά τις αντιβιώσεις και την κορτιζόνη που του δίνουν. Αύριο ξεκινάει θεραπεία με μονοκλωνικά αντισώματα. Τον έβαλαν και υπέγραψε επειδή η θεραπεία είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο.
    Ο αδελφός μου είναι εμβολιασμένος και με τις δύο δόσεις Pfizer εδώ και 2 μήνες. Ο φίλος του έχει εμβολιαστεί και με τις 2 δόσεις Astra Zeneka, επίσης. Επιπλέον, ο αδελφός μου κόλλησε τα δύο από τα τρία παιδιά του που ευτυχώς το περνάνε με ελαφριά συμπτώματα (μέχρι στιγμής).
    Το πιο περίεργο είναι ότι τον Φεβρουάριο η νύφη μου κόλλησε κόβιντ από τον βρεφονηπιακό σταθμό που εργάζεται αλλά παρόλο που ο αδελφός μου τότε ήταν ανεμβολίαστος, δεν κόλλησε από την νύφη μου , αν και στο ίδιο σπίτι, ούτε τα παιδιά είχαν κολλήσει.
    Ελπίζω να πάει καλά, έχω μεγάλη αγωνία.
    Γρήγορα περαστικά σας !

    Ειναι το δεύτερο περιστατικό που βλέπω με εμβόλιασμενο και πραγματικά με ανησυχεί ακόμα περισσότερο όλο αυτό .

    Στο πρώτο που ξέρω ήταν ο άνθρωπος με άσθμα και οι γιατροί του είπαν πως έτσι και δεν έκανε το εμβόλιο τώρα δεν θα μιλούσαν μαζί του .
    Δυσκολεύτηκε πολύ μπήκε και εντατική αλλά όλα ευτυχώς πήγαν καλά και τώρα αναρρώνει σπίτι του .

    Εύχομαι σύντομα να είναι και ο αδελφός σου κοντά σας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κορίτσια απαντήστε με πάσα ειλικρίνεια...
    By mindcrime in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 66
    Last Post: 07-12-2020, 00:06
  2. Πιθανότητα εγκυμοσύνης;
    By BraveHeart97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-2018, 01:54
  3. Πιθανότητα για ναρκισσιστική διαταραχή προσωπικότητας;
    By nasiaser in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 1
    Last Post: 21-12-2012, 13:00
  4. Πιθανοτητα εγκυμοσυνης
    By Minas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 13-09-2012, 15:28
  5. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!
    By GIANNA76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-06-2008, 17:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •