ΧΑΜΕΝΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: ΧΑΜΕΝΗ

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    3

    ΧΑΜΕΝΗ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΙΑ ΕΝΤΟΝΗ ΑΓΧΩΔΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΥΠΡΗΧΕ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΠΥΡΟΔΟΤΗΣΕ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΑΓΧΟΥΣ. ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙΑ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΤΙ ΗΠΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΗΠΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ. ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΝΟΙΩΘΩ ΧΑΜΕΝΗ. Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΩ ΠΩΣ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΥΚΛΟ ΣΚΕΨΕΩΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΤΑ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ. ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ? ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ? ΠΩΣ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ? ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ? ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ? ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΝΑΛΥΣΗ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΝΑΛΥΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΑΛΛΩΝ ΑΤΟΜΩΝ.ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΜΕ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΙΚΟΤΗΤΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΕΥΓΟΥΝ. ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ. ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ? ΠΩΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΧΟΜΠΙ.. ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ? ΔΕΝ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ? ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΧΑΖΗ? ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΝΑ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΟ ΚΕΦΑΛΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΧΑΝΩ ΤΗ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ. ΝΟΙΩΘΩ ΝΑ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ. ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΤΙ ΘΕΤΙΚΟ ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΝΑΛΥΣΗ. ΓΙΑΤΙ? ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ. ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΠΛΟΚΗ? ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΕΡΩΤΙΜΑΤΑ ΜΟΥ? ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΩ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΓΩ ΕΚΕΙ ΕΞΩ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΝΟΙΩΘΕΙ?

  2. #2
    Εγώ είχα κ εχω κατά καιρούς σχεδον όλα τα ερωτήματα κ τις σκέψεις που εκφράζεις, ειδικά αυτά με το πώς θα προχωρήσει η ζωή κ πάντα με σύγκριση τη ζωή άλλων, οι οποίοι τα καταφέρνουν "φυσικά" καλύτερα...
    Κ δε χρειάζεται να γίνει κάτι συγκεκριμένο για να πυροδοτηθούν όλες οι ανασφάλειες, οι φοβίες κ τα υπαρξιακά ερωτήματα...
    Εμένα όλα μου δημιουργήθηκαν από μικροπροβληματα κ από το δικό μου τρόπο σκέψης κ αντιμετώπισης τους..
    Είναι σαν ένας αόρατος εχθρός τέτοιες σκέψεις που ξεπροβαλλουν χωρίς να καταλάβεις, αλλά και που δεν ήρθαν για να μείνουν...
    5 χρόνια όμως που λες.. πώς περνούσες αυτά τα χρόνια? Πχ η φοιτητική σου ζωή πώς ήταν, πχ σε σχέση με τη σχολή, παρέες, οικογένεια? Γεμάτη άγχος ή κ καλές στιγμές?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    παρε καφε απο τα 4all μην παθεισ τιποτα δεν ειναι διαφημιση ενημερωσου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Χρειάζεσαι ψυχοθεραπεία να βάλεις τις σκέψεις σου σε τάξη, αλλά τακτικά, όχι στη χάση και στη φέξη.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    3
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΘΗΝΑ. ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΤΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΟΠΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΘΕΡΠΑΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΝΤΟΝΗ ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΧΑ ΣΚΑΜΠΑΝΟΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ ΕΒΓΑΙΝΑ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΣΥΧΝΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ 2 ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ. ΠΕΡΑΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΡΝΑΩ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ. ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΔΛΔ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ .ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΕΛΚΟΣ Η ΚΑΚΡΚΙΝΟ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΟ Η ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Η ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ. ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ ΜΟΥ ΚΑΝΩ. ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΘΩ ΚΑΝΕΝΑ ΕΓΚΕΓΑΛΙΚΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΑΝ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΦΟΒΟΣ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΦΟΒΟ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΛΟΚΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΛΑΝΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΕΦΕΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΤΡΕΛΗ ΠΙΕΣΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΖΟΥΜΕ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΓΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΜΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΝΟΙΩΘΩ ΕΝΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙ. ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ. ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ. ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΤΣΙ? ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΦΑΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΕΡΑ ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΟΛΜΑΩ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΙ ΕΤΣΙ. ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΟΔΕΥΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΓΩΝΙΩΝ ΜΟΥ ΣΕ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ. ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΣΩ.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    3
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΟΝΙΑ. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ Η ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ? ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΜΟΝΗΜΟΥ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΓΥΡΙΣΩ ΟΛΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΛΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙ ΞΕΡΩ Η ΨΥΧΟΘΕΡΠΑΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΣΚΕΦΤΜΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΜΕ ΑΥΤΑ. 6 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΣΚΡΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΕΛΗΞΕΣ ΕΤΣΙ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    σιγα μανταμ δακρυσαμε απο τη συγκινηση θα ζησεισ οπωσ θεσ να ζησεισ και δε θα σε κρινει κανεισ εδω αλλα πεσ μου ειναι ο τελειοσ τροποσ για να ζησεισ η ο ψευτικοσ εγω ασ πουμε ζω τελεια ειμαι φουλ στα προβληματα δεν εχω μια και τα παιδια που μου φτιαχνουν τον καφε το πρωι μου λενε καλημερα αυτο για μενα ειναι τελειο για σενα τι ειναι τελειο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by katia.23 View Post
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΟΝΙΑ. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ Η ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ? ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΜΟΝΗΜΟΥ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΓΥΡΙΣΩ ΟΛΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΛΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙ ΞΕΡΩ Η ΨΥΧΟΘΕΡΠΑΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΣΚΕΦΤΜΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΜΕ ΑΥΤΑ. 6 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΣΚΡΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΕΛΗΞΕΣ ΕΤΣΙ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.

    Πιστεύω βλέπεις και η ίδια την αντίφαση σε αυτό που γράφεις. Λες θες γρήγορα αποτελέσματα και να τα καταφέρεις μόνη σου, αλλά 5 ολόκληρα χρόνια δεν τα έχεις καταφέρει, μόνο τη γρήγορη λύση δεν βρήκες ως τώρα, έτσι δεν είναι; Άρα το πιθανότερο είναι ούτε στο άμεσο μέλλον να βρεις κάποια λύση από μόνη σου και διαιωνίζεις την κατάσταση.
    Ο ψυχολόγος ή/και ο ψυχίατρος είναι μία σημαντική βοήθεια να λύσουμε τα θέματά μας όταν δεν τα καταφέρνουμε μόνοι μας, μπορεί να μην αλλάξουν όλα από τη μία στιγμή στην άλλη, αλλά σταδιακά αν πας αποφασισμένη θα αλλάξουν προς το καλύτερο. Ενώ τώρα τελματώνεις απλά. 5 χρόνια είναι μεγάλο διάστημα για να μένεις στην αδράνεια και να περιμένεις να λυθούν τα προβλήματα από μόνα τους. Ακόμα κι αυτό που λες για τα λεφτά είναι άκυρο από όπου κι αν το πιάσεις, διότι αν συνεχίσεις έτσι, μία ζωή άνεργη και άεργη θα μείνεις και θα σε στηρίζουν οι γονείς, ενώ αν το δουλέψεις με ειδικό θα σταθείς κάποια στιγμή στα πόδια σου και θα γίνεις οικονομικά ανεξάρτητη.Άσε που έτσι κι αλλιώς οι γονείς σου θέλουν απλά να σε δουν υγιή, δημιουργική και χαρούμενη, αυτή θα είναι η ανταμοιβή τους και όχι το να τους επιστρέψεις π.χ. τα λεφτά. Τέλος, ευαισθησίες τέτοιου τύπου δεν χωρούν σε θέματα υγείας. Αν πρέπει να πας στον οδοντίατρο ή αν γύριζες το πόδι σου και ήθελες ακτινογραφίες, ορθοπεδικούς, φυσιοθεραπείες, φάρμακα, δεν θα ζητούσες λεφτά από τους γονείς σου αφού δεν έχεις δικά σου;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by katia.23 View Post
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΟΝΙΑ. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ Η ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ? ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΜΟΝΗΜΟΥ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΓΥΡΙΣΩ ΟΛΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΛΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙ ΞΕΡΩ Η ΨΥΧΟΘΕΡΠΑΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΣΚΕΦΤΜΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΜΕ ΑΥΤΑ. 6 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΣΚΡΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΕΛΗΞΕΣ ΕΤΣΙ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.
    ειναι πολυ συγκινητικο αυτο που γραφεις, δειχνει οτι εχεις υπερηφανια ! και μπραβωσου.Ομως , απο πρακτικης πλευρας, εαν σκεφτεσαι αυτο συνεχως δεν θα σου κανει καλο! στο λεω διοτι εχω βρεθει σε παρομοια φαση.Εαν σκεφτεσαι συνεχως τα λεφτα, κι οτι ειναι των γονιων σου δεν θα μπορεσεις να κανεις την σωστη δουλεια, επειδη η ψυχοθεραπεια θελει να εχεις πολυ καθαρο μυαλο, κι δυστυχως ο γιατρος δεν θα στο πει αυτο αφου δεν θα θελει να σε χασει απο πελατη του.
    Πρεπει να καταλαβεις οτι αφου οι γονεις σου σου δεινουν τα λεφτα, εχουν υπολογισει τα εξοδα, και το συνολο τν χρηατων αυτων σε αντιστοιχεια με τις επισκεψεις που θα πας.Εχουν λοιπον υπολογισει τα εξοδα και ειδαν οτι τους παιρνει να τα δωσουν. Αρα δεν θα εχουν οικονομικο προβλημα.Αρα δεν πρεπει ν α σεα αγχωνει αυτο, πηγαινε και κανε την θεραπεια σου κοπελα μου, και τα επιστρεφεις μετα, σαν θα γινεις καλα, και θα μπορεις να πιασεις δουλεια!
    Μην ξεχνας οτι τα λεφτα ,ειναι της οικογεειας σου! ειναι ολων σας! ετσι το βλεπουν οι γονεις σου!! για εσενα τα μαζευουν! εισαι το παιδι τους! που θα τα χαλασουν νομιζεις αν δεν τα χαλασουν σε εσενα? σε αμαξι? η σε ρουχα? Οτι σκεφτεσαι ετσι δειχνεις οτι ειχες αξιολογη διαπεδαγωγηση και πολυ καλους ,ηθικους γονεις! σε αγαπανε και θελουν το καλο σου! εαν λοιπον εσυ καταφερεις και γινεις καλα, πιστεψεμε τα λεφτα που θα εχουν δαπανησει θα ειναι για αυτους το πιο χαρουμενο εξωδο τους μεχρι σημερα!!

Similar Threads

  1. Χαμενη στο διαστημα again
    By Μικρη_Αρκτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-11-2017, 12:24
  2. Είμαι χαμένη
    By ritsa04 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 29-07-2015, 12:18
  3. Η ΧΑΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ
    By alexsandra in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 03-11-2014, 23:15
  4. Χαμένη...
    By anwnimi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 72
    Last Post: 09-09-2008, 00:52
  5. Χαμένη λίγο
    By Dena30s in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 1
    Last Post: 17-08-2008, 19:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •