Την άποψη σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Την άποψη σας

    Καλησπέρα.. Χθες γύρισα από διακοπές, πέρασα όμορφα κ ήθελα κ σήμερα να βγω μία βόλτα με μία φίλη για ποτάκι σε συγκεκριμένο
    μαγαζι. Φρόντισα λοιπόν να την ρωτήσω από χθες το βράδυ κ μου απάντησε οκ .. Σήμερα το πρωί με παίρνει τηλ. για να με ρωτήσει αν έχω διάθεση για ξενύχτι..παραξενεύτικα κ πριν προλάβω ν' απαντήσω μου είπε ότι μια άλλη φίλη θα πάει με τον άντρα της στην Επίδαυρο κ θέλει να πάει κ αν μπορώ κ θέλω να πάω κ εγώ. Απάντησα όχι.. μ ενόχλησε αφάνταστα κ ένιωσα να με κρεμάει γι' άλλη μια φορά! Υπερβολική η αντίδραση μου? Δεν θα μ' ενοχλούσε αν μου είχε πει "δεν ξέρω.." "θα δούμε" κλπ κλπ...
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δε νομιζω οτι σε κρεμαει γτ σε πηρε τηλεφωνο και σου προτεινε μαλιστα να πας μαζι σε μια αλλη βολτα που δεν τυχαινει και καθε μερα. Εσυ γτ δεν πας μαζι στην επιδαυρο να δειτε και κανενα εργο? πατε για ποτακι αλλη φορα. Eαν ομως δε σου τηλεφωνουσε καθολου ή δε σου προτεινε να πας και συ επιδαυρο, τοτε θα τανε θεμα πιστευω. Εκτος αν εχεις γενικοτερα παραπονο απο αυτη τη φιλη.
    Last edited by kerasi; 26-07-2014 at 19:01.

  3. #3
    Έχω παράπονα γενικώς κ δεν μπορώ να της τα πω γιατί περνάει μια πολύ δύσκολη φάση.. δεν μπορώ να πάω, γιατί σήμερα λείπει η γυναίκα που φροντίζει την μητέρα μου κ η αδελφή μου έφυγε σήμερα για διακοπές. Ξέρει τις δυσκολίες που υπάρχουν .. φυσικά έκανε την τυπική ερώτηση αν η αδελφή μου είναι εδώ κ πρότεινε να πάμε αύριο.. Φυσικά αύριο είναι μια άλλη μέρα κ εγώ δεν ξέρω αν θα μπορώ.. Ίσως έχω γίνει υπερεύαισθητη...Ίσως περιμένω από τους άλλους να λειτουργούν όπως εγώ..
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σαν τι παραπονα εχεις απ αυτην, εκτος απ το σημερινο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Ναι είσαι υπερευαίσθητη,μπορεί και να έχεις σε όλα δίκιο αλλά αγάπαγε τον φίλο σου με τα ελαττώματά του.!
    Αν φθάσει το πράγμα στο όριο τότε την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια.!

  6. #6
    QUOTE=kerasi;494711]Σαν τι παραπονα εχεις απ αυτην, εκτος απ το σημερινο?[/QUOTE] όταν ο άλλος ξέρει τις δυσκολίες που περνάς, ανοίγεις την ψυχή σου κ λες ότι σ όλα αυτά που περνάς λείπει ένας σύντροφος κ μέσα σ όλα τ αλλά σου λέει κ συ μιλάς για γκόμενους ή να πετάει οτι δεν μπορούμε να πηγαίνουμε με το δικό σου πρόγραμμα.. κ διαφορα αλλα.. την δικαιολογώ μέχρι ενός σημείου γιατί κ αυτή έχει τα δικά της..
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  7. #7
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Ναι είσαι υπερευαίσθητη,μπορεί και να έχεις σε όλα δίκιο αλλά αγάπαγε τον φίλο σου με τα ελαττώματά του.!
    Αν φθάσει το πράγμα στο όριο τότε την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια.!
    Αυτό προσπαθώ κ συνέχεια δίνω ευκαιρίες κ δικσιολογω...
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ποσο καιρο εισαστε φιλες?

  9. #9
    6 χρόνια... αλλά δεν πιστεύω οτι τα χρόνια έχουν σημασία..ο χαρακτήρας έχει.. κ είναι πολύ φιλότιμο άτομο κ μ έχει βοηθήσει κ σε δύσκολες στιγμές γι' αυτό κ δεν την κάνω μ' ελαφρά.. δεν είμαι αχάριστη..
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κι εγω θα συμφωνησω με αυτο που λες, αλλωστε απολυτο ταιριασμα ειναι δυσκολο να βρεις. Εφοσον σε αλλα θεματα σου εχει φερθει καλα σε καμμια περιπτωση μη τα χαλασεις. Τωρα για την εξοδο ενταξει ειναι λιγο καπως γτ το χες σχεδιασει στο μυαλο σου αλλα απ την αλλη δεν τυχαινει και καθε μερα να πας επιδαυρο, οποτε το βρισκω λογικο να δωσει προτεραιοτητα εκει. Αν μπορεις να λειψεις πηγαινε και συ κοντα, αλλιως την επομενη.

  11. #11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κι εγω θα συμφωνησω με αυτο που λες, αλλωστε απολυτο ταιριασμα ειναι δυσκολο να βρεις. Εφοσον σε αλλα θεματα σου εχει φερθει καλα σε καμμια περιπτωση μη τα χαλασεις. Τωρα για την εξοδο ενταξει ειναι λιγο καπως γτ το χες σχεδιασει στο μυαλο σου αλλα απ την αλλη δεν τυχαινει και καθε μερα να πας επιδαυρο, οποτε το βρισκω λογικο να δωσει προτεραιοτητα εκει. Αν μπορεις να λειψεις πηγαινε και συ κοντα, αλλιως την επομενη.
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές... :)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Καλησπέρα.. Χθες γύρισα από διακοπές, πέρασα όμορφα κ ήθελα κ σήμερα να βγω μία βόλτα με μία φίλη για ποτάκι σε συγκεκριμένο
    μαγαζι. Φρόντισα λοιπόν να την ρωτήσω από χθες το βράδυ κ μου απάντησε οκ .. Σήμερα το πρωί με παίρνει τηλ. για να με ρωτήσει αν έχω διάθεση για ξενύχτι..παραξενεύτικα κ πριν προλάβω ν' απαντήσω μου είπε ότι μια άλλη φίλη θα πάει με τον άντρα της στην Επίδαυρο κ θέλει να πάει κ αν μπορώ κ θέλω να πάω κ εγώ. Απάντησα όχι.. μ ενόχλησε αφάνταστα κ ένιωσα να με κρεμάει γι' άλλη μια φορά! Υπερβολική η αντίδραση μου? Δεν θα μ' ενοχλούσε αν μου είχε πει "δεν ξέρω.." "θα δούμε" κλπ κλπ...
    Εγώ την βρίσκω υπερβολική την αντίδρασή σου, εκτός αν υπάρχουν άλλα που σ' ενοχλούν στη συγκεκριμένη φίλη.
    Στο μπαράκι φαντάζομαι μπορείτε να πάτε και άλλη μέρα, ενώ στην Επίδαυρο, που σε κάλεσε, προφανώς δεν μπορεί να πάει κάθε μέρα.
    Εμένα προσωπικά θα με ενοχλούσε αν κάποιος φίλος παρεξηγιόταν αμέσως, αν πρότεινα κάτι άλλο που προέκυψε.
    Δεν μπορεί να αισθανόμαστε πιεσμένοι και από τους φίλους μας, μαζί τους πρέπει να χαλαρώνουμε και να διασκεδάζουμε.
    Εκτός αν αυτό το ποτάκι το περίμενε με μεγάλη αγωνία, για κάποιους συγκεκριμένους λόγους και δεν παίρνει αναβολή.

  13. #13
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Εγώ την βρίσκω υπερβολική την αντίδρασή σου, εκτός αν υπάρχουν άλλα που σ' ενοχλούν στη συγκεκριμένη φίλη.
    Στο μπαράκι φαντάζομαι μπορείτε να πάτε και άλλη μέρα, ενώ στην Επίδαυρο, που σε κάλεσε, προφανώς δεν μπορεί να πάει κάθε μέρα.
    Εμένα προσωπικά θα με ενοχλούσε αν κάποιος φίλος παρεξηγιόταν αμέσως, αν πρότεινα κάτι άλλο που προέκυψε.
    Δεν μπορεί να αισθανόμαστε πιεσμένοι και από τους φίλους μας, μαζί τους πρέπει να χαλαρώνουμε και να διασκεδάζουμε.
    Εκτός αν αυτό το ποτάκι το περίμενε με μεγάλη αγωνία, για κάποιους συγκεκριμένους λόγους και δεν παίρνει αναβολή.
    Για μένα δεν είναι εύκολο να βρίσκω χρόνο να βγω... ήταν ευκαιρία για μένα σήμερα.. αύριο δεν μπορώ να ξέρω.. ούτε για το επόμενο κλπ κλπ.. ούτε άλλες παρέες έχω... αν διαβάσεις κάποιες αναρτήσεις μου θα καταλάβεις γιατί... Το είπα κ πιο πάνω... δυστυχώς περιμένω να λειτουργούν όλοι όπως εγώ.. αν κάποιος μου είχε κάνει πρόταση να βγούμε κ ερχόταν κ 2τερη μετά ( κ απ ότι κατάλαβα αυτοπροσκαλέστηκε γιατί η φίλη μου πήρε τηλ για να τους ρωτήσει αν θέλουν να έρθουν το βράδυ μαζί μας) δεν θα την δεχόμουν.. αλλα εγώ ειμαι εγώ..
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    25
    Αν δεν υπήρχε πραγματικός λόγος εγώ θα πήγαινα. Πολλές φορές πρέπει να αρκεστούμε με τα λίγα. Το λέω εγώ που πριν βγω σκέφτομαι 1000 πράγματα και φαντάζομαι πως θα είναι η βραδιά. Ποτέ δνε είναι έτσι και μου χαλάει την ψυχολογία. Αλλά έχω μάθει αυτό το πράγμα οτι μερικές φορές απλά πρέεπι να περνάμε καλα με αυτό που έχουμε.

Similar Threads

  1. πολιτική άποψη
    By Συνήθεια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 60
    Last Post: 28-04-2013, 06:54
  2. ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    By mia27 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 30-03-2013, 01:18
  3. Την άποψη σας παρακαλώ
    By deladrian in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 27-01-2013, 16:51
  4. Μια αποψη
    By theodorosGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-05-2012, 11:35
  5. ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ....
    By x.ps. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 18-11-2008, 11:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •