Δεν θέλω κανέναν αλλον - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 166 to 180 of 205
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι κάνεις δεν θέλει σεξ σαν υποχώρηση αλλά μια χαρά σε πιέζουν κι ας βλέπουν ότι δεν γουστάρεις! Και μια χαρά απολαμβάνουν στοματικό ενώ ξέρουν ότι δεν θες , μέχρι να τελειώσουν Το έχω δει το εργακι, αν εσένα δεν σου έχει συμβεί μη μιλάς
    αυτο δεν ειναι κατι που "συμβαινει" μονο του, σαν φυσικο φαινομενο...
    αν δεν σε βιασει ο αλλος, ΕΣΥ εισαι που το κανεις.

    φυσικα και δεν εχω επιτρεψει να μου συμβει κατι παρομοιο. ΠΟΤΕ δεν εχω κανει ουτε σεξ , ουτε στοματικο ουτε φαρυγγικο, χωρις να το θελω η ιδια και χωρις να εχω σεξουαλικη επιθυμια για τον αλλον.
    αν εχεις κανει κατι τετοιο στο παρελθον, εσυ εισαι που δεν σεβεσαι τον εαυτο σου, οχι οι ανδρες.
    ο αλλος, μπορει να σου ζηταει ο,τι του κατεβει στο κεφαλι. τι σημαινει αυτο; οτι πρεπει να το κανεις χωρις να το επιθυμεις;

  2. #167
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Ουτε εσυ διαβαζεις αυτα που γραφουμε. Τα φλιρταρεις μεσα απο την δικη σου οπτικη, και τελικα δεν βοηθιεσαι σε τιποτα γιατι με ο,τι δεν συμφωνεις η ο,τι δεν καταλαβαινεις τα απορριπτεις.
    Δεν δειχνεις νς εχεις αποκομισρει τιποτα απο ολη τη συζητηση πιυ κανουμε. Εν θες ομως να αποκτησεις εμπειριες και να παρεις μαθηματα οπο αυτες πρεπει να μαθεις να επεξεργαζεσαι και αυτα με τα οποια δεν συμφωνεις και να προσπαθεις να καταλαβεις αυτα που δεν καυαλαβαινεις.
    Απορώ που συνεχίζεις να ασχολείσαι. Εδώ έχει παθολογική άρνηση (ή αδυναμία κατανόησης) των θεμάτων της. Είναι φανερό ότι είναι συναισθηματικά και κοινωνικά ανήλικη (ούτε καν 17χρονη, οι κόρες μου ίσως και να σκέφτονταν έτσι στα 13). Πρέπει να ζητήσει βοήθεια ειδικού αν θέλει να πάει παρακάτω...

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Απορώ που συνεχίζεις να ασχολείσαι. Εδώ έχει παθολογική άρνηση (ή αδυναμία κατανόησης) των θεμάτων της. Είναι φανερό ότι είναι συναισθηματικά και κοινωνικά ανήλικη (ούτε καν 17χρονη, οι κόρες μου ίσως και να σκέφτονταν έτσι στα 13). Πρέπει να ζητήσει βοήθεια ειδικού αν θέλει να πάει παρακάτω...
    Εχεις δικιο. Κι εγω απορω με τον εαυτο μου.

  4. #169
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Εχεις δικιο. Κι εγω απορω με τον εαυτο μου.
    ...και σίγουρα ο περίγυρός της (οικογένεια, φίλες, "σχέσεις") δεν την βοηθά καθόλου προς αυτή τη κατεύθυνση.

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Απορώ που συνεχίζεις να ασχολείσαι. Εδώ έχει παθολογική άρνηση (ή αδυναμία κατανόησης) των θεμάτων της. Είναι φανερό ότι είναι συναισθηματικά και κοινωνικά ανήλικη (ούτε καν 17χρονη, οι κόρες μου ίσως και να σκέφτονταν έτσι στα 13). Πρέπει να ζητήσει βοήθεια ειδικού αν θέλει να πάει παρακάτω...
    συμφωνω οτι η σεξουαλικη και συναισθηματικη ωριμοτητα ειναι γυρω στα 13. οι 17χρονοι εχουν αρκετα ολοκληρωμενη σεξουαλικοτητα, ακομα κι οταν δενε χουν κανει σεξ. εκεινη λειτουργει λες και ειναι απο αλλον πλανητη. .

  6. #171
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω οτι η σεξουαλικη και συναισθηματικη ωριμοτητα ειναι γυρω στα 13. οι 17χρονοι εχουν αρκετα ολοκληρωμενη σεξουαλικοτητα, ακομα κι οταν δενε χουν κανει σεξ. εκεινη λειτουργει λες και ειναι απο αλλον πλανητη. .
    Εδώ νομίζει ότι οι ελεύθερες σχέσεις (που έχουν από τη φύση τους 100% επίκεντρο το σεξ) είναι το ίδιο με τους λευκούς γάμους ή τη συμβίωση δύο asexuals.

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Εδώ νομίζει ότι οι ελεύθερες σχέσεις (που έχουν από τη φύση τους 100% επίκεντρο το σεξ) είναι το ίδιο με τους λευκούς γάμους ή τη συμβίωση δύο asexuals.
    ακριβως.
    εχει κοινωνικη αγνοια.
    νομιζει οτι ελευθερη σχεση, ειναι να κανεις παρεα και να πηγαινεις εκδρομες χωρις να κανεις σεξ.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Κατανοώ και κάποιες αντιδράσεις στα post της συγκεκριμένης θεματοθέτριας και κάποιες ειρωνικές - επιθετικές απαντήσεις καθώς όντως το σκεπτικό της, η νοοτροπία της και η έκφρασή της ξενίζουν και πολλές φορές γίνεται προσβλητική.

    Παρόλα ταύτα, έκατσα και διάβασα αρκετά posts της και μπορώ να πω οτι σοκαρίστηκα.
    Είναι κάποιες περιπτώσεις που το θεωρώ εως κι επικίνδυνο να αναλύονται σε τέτοια φορουμς όπου ακούγονται απόψεις μη ειδικών καθώς αυτό δυσχεραίνει τη κατάσταση, όσο κι αν οι προθέσεις κάποιων απαντήσεων είναι αγνές.

    Θεωρώ οτι υποβόσκει κάτι πολύ δύσκολο ψυχοπαθολογικά και δεν ξέρω αν είναι κάποιο οδυνηρό βίωμα ή αν πηγάζει απο το οικογενειακό περιβάλλον και ανατροφή (αμαρτίες γονέων.. )αλλά ολοφάνερα έχει επηρεάσει όλη την ενήλικη σκέψη της. Είναι τόσο επιτακτική η ανάγκη για επίλυση ειδάλλως με την πάροδο του χρόνου θα αναπτυχθούν περαιτέρω ψυχώσεις κι εμμονές και η κοινωνική και συναισθηματική έλλειψη και δυσκολία θα είναι ακόμα μεγαλύτερη.

    Οπότε lemon πραγματικά ελπίζω να κάνεις σοβαρή και εις βάθος θεραπεία η οποία θα σε βοηθήσει να απεμπλακείς απο αυτόν τον φαύλο κύκλο σκέψης και να χαρείς τη ζωή σου και τη παρέα των ανδρών όπως πρέπει.

    Το σώμα μας το έχουμε για να το ευχαριστιόμαστε σε όλους τους τομείς και να απολαμβάνουμε όλα τα πράγματα στο έπακρο. Το καλό φαί, ένα ωραίο ποτό, την ηδονή του - καλού - σεξ κι ουτω καθεξής. Μια ζωή την έχουμε, πρέπει να φύγουμε χορτασμένοι!

    Κανένας δεν μας χρησιμοποιεί παραπάνω απο οτι εμείς αυτον στο σεξ ή παραπάνω απο όσο τον αφήνουμε (μιλάω για ενήλικες ερωτικές σχέσεις κι όχι για κακοποιητικές προφανώς..)

    Στο σεξ τα πράγματα (πρέπει να ) είναι δούναι και λαβείν και να υπάρχει ειλικρίνεια και (αυτο)σεβασμός.
    Ναι, υπάρχουν ελεύθερες σχέσεις που οι άνθρωποι περνάνε συνειδητοποιημένα πάρα πολύ καλά μαζί και η ικανοποίηση είναι αμοιβαία. Δεν είναι εκμετάλλευση το σεξ, ούτε το θέλουν οι λιγούρηδες, ούτε είναι βρώμικο, κατώτερο και λιγότερο αναγκαίο από την αγκαλιά και το φιλί. Είναι έκφραση και ανάγκη.

    Φυσικά δεν είναι προνόμιο μόνο των όμορφων ανθρώπων, η σεξουαλική έλξη είναι υποκειμενική και αλίμονο αν δεν ήταν!

    Δεν πιστεύω οτι είσαι ασέξουαλ, πιστεύω οτι κάπως έχεις γαλουχηθεί με αυτή την παθολογική αντίληψη και πραγματικά χάνεις μια απο τις μεγαλύτερες απολαύσεις της ζωής και κρίμα!
    Δεν χρειάζεται να είσαι ερωτευμένος ή σε μακροχρόνια σχέση με τον άλλον για να υπάρξει σεξουαλική επαφή, η χημεία έρχεται ακόμα κι απο εκεί που δεν το περιμένεις!

    Μη σπαταλάς τη ζωή σου τσάμπα σε μίζερες καταστάσεις και προφανώς μην κατηγορείς τους ανθρώπους που θέλουν το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο!

    Θεωρώ οτι χρειάζεται πολύ δουλειά με τον εαυτό σου και τον ψυχολόγο σου προφανώς αλλά ποτέ δεν είναι αργά να κερδίσεις πίσω τον χαμένο χρόνο!

    Να είσαι όμως ανοιχτή και να μην βάζεις μόνη σου τα εμπόδια στον εαυτό σου, είναι πολύ κρίμα!

  9. #174
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Θεωρώ οτι χρειάζεται πολύ δουλειά με τον εαυτό σου και τον ψυχολόγο σου προφανώς αλλά ποτέ δεν είναι αργά να κερδίσεις πίσω τον χαμένο χρόνο!
    Της γράφουμε ορισμένοι να προσφύγει σε ειδικό, αλλά αγνοεί συστηματικά να αντιληφθεί ή να σχολιάσει οτιδήποτε διαφωνεί ή δεν της αρέσει να ακούει.

    Και δυστυχώς, μάλλον η οικογένειά της ή το φιλικό της περιβάλλον δεν την βοηθά προς αυτή τη κατεύθυνση.

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Και εγώ πάντως έχω πάθει σοκ με όσα διαβάζω και τα αυθαίρετα συμπεράσματα που βγαίνουν.
    1ον η χρόνια μοναξια και η απογοήτευση μπορούν να ρίξουν την λίμπιντο και 2ον μπορεί να μην έχει ορμές γιατι δεν έχει ένα αντικείμενο πόθου, κάποιον να την φτιάχνει ή να την συγκινήσει συναισθηματικά να της δείξει πως είναι ξεχωριστή.
    Γενικά παρατηρώ πως όλο το φταίξιμο πέφτει εδώ μέσα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στην γυναίκα ! Λες και υπάρχουν άπειροι αξιόλογοι άντρες και τους λέει όχι. Δεν γνωρίζετε τι κυκλοφορεί εκεί έξω !

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν είπα ότι θέλω ελεύθερη σχέση χωρίς σεξ.
    Δεν είμαι καθυστερημενη, ξέρω ότι θα έχει και σεξ.
    Επίσης υπάρχουν άτομα που δεν τρελαίνονται για σεξ και έχουν σχέσεις.

    Επίσης κι εγώ παρατηρώ παντού (όχι μόνο στο φόρουμ) ότι για όλα φταίει η γυναίκα.
    Οι άντρες τα κάνουν όλα τέλεια; Οι άντρες δεν γκρινιάζουν; Οι άντρες δεν φταίνε καθόλου για την έλλειψη όρεξης για σεξ που έχουμε; Αν είναι αγαρμποι και κοιτανε την πάρτη τους εμείς πως να θέλουμε να προχωρήσουμε μαζί τους; Πώς να μην ξενερώσουμε;
    Αν με κάποιον που μου φερθεί σωστά νιώσω ότι θέλω να προχωρήσω, τότε ποιος έφταιγε που δεν προχώρησα με τους προηγούμενους;
    Ο άλλος σήμερα έστειλε ότι δεν απαντούσε επειδή είχε πολλη δουλειά και ότι θέλει να βρεθούμε
    Δεν αναφερθήκαμε στο θέμα καθόλου

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αντρεσ παιδι μου πεταμενα λεφτα
    Λεμον θα σου πω ενα μυστικο ειμαι ο μονοσ αντρασ που βλεπει την αξια των γυναικων εννοω χωρισ να ειμαι κατι ΒΛΕΠΩ την αξια σασ

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν είπα ότι θέλω ελεύθερη σχέση χωρίς σεξ.
    Δεν είμαι καθυστερημενη, ξέρω ότι θα έχει και σεξ.
    Επίσης υπάρχουν άτομα που δεν τρελαίνονται για σεξ και έχουν σχέσεις.

    Επίσης κι εγώ παρατηρώ παντού (όχι μόνο στο φόρουμ) ότι για όλα φταίει η γυναίκα.
    Οι άντρες τα κάνουν όλα τέλεια; Οι άντρες δεν γκρινιάζουν; Οι άντρες δεν φταίνε καθόλου για την έλλειψη όρεξης για σεξ που έχουμε; Αν είναι αγαρμποι και κοιτανε την πάρτη τους εμείς πως να θέλουμε να προχωρήσουμε μαζί τους; Πώς να μην ξενερώσουμε;
    Αν με κάποιον που μου φερθεί σωστά νιώσω ότι θέλω να προχωρήσω, τότε ποιος έφταιγε που δεν προχώρησα με τους προηγούμενους;
    Ο άλλος σήμερα έστειλε ότι δεν απαντούσε επειδή είχε πολλη δουλειά και ότι θέλει να βρεθούμε
    Δεν αναφερθήκαμε στο θέμα καθόλου
    Του χες στειλει και δεν απαντουσε δηλαδή; Και απαντησε σημερα; Ή εστειλε μονος του;

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν είχαμε μιλήσει καθόλου μετά από τη συζήτηση για τα πεσιματα στο κλαμπ.
    Εκείνος έστειλε μόνος του ότι δεν απαντούσε από τότε γιατί είχε δουλειες και ότι θέλει να βγούμε

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν είπα ότι θέλω ελεύθερη σχέση χωρίς σεξ.
    1. Δεν είμαι καθυστερημενη, ξέρω ότι θα έχει και σεξ.
    Επίσης υπάρχουν άτομα που δεν τρελαίνονται για σεξ και έχουν σχέσεις.

    Επίσης κι εγώ παρατηρώ παντού (όχι μόνο στο φόρουμ) ότι για όλα φταίει η γυναίκα.
    Οι άντρες τα κάνουν όλα τέλεια; Οι άντρες δεν γκρινιάζουν; 2.Οι άντρες δεν φταίνε καθόλου για την έλλειψη όρεξης για σεξ που έχουμε; Αν είναι αγαρμποι και κοιτανε την πάρτη τους εμείς πως να θέλουμε να προχωρήσουμε μαζί τους; Πώς να μην ξενερώσουμε;

    3.Αν με κάποιον που μου φερθεί σωστά νιώσω ότι θέλω να προχωρήσω, τότε ποιος έφταιγε που δεν προχώρησα με τους προηγούμενους;
    Ο άλλος σήμερα 4.έστειλε ότι δεν απαντούσε επειδή είχε πολλη δουλειά και ότι θέλει να βρεθούμε
    Δεν αναφερθήκαμε στο θέμα καθόλου

    1. η ελευθερη σχεση εχει σεξ χωρις αλλες υποχρεωσεις και δεσμευσεις, ουτε καν εξοδους πολλες φορες (συνηθως).
    αλλα το σεξ το εχει γιατι και οι δυο επιθυμμουν ακριβως αυτο. ΠΟΛΥ ΣΕΞ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ.
    εσυ εχεις σκοπο να κανεις σεξ με το ζορι στην "ελευθερη σχεση" για την οποια μιλας και οχι με επιθυμια... αρα δεν καταλαβες ακομα και τωρα τι ειναι ελευθερη σχεση. το αν εισαι καθυστερημενη η κολλημενη/χοντρα μπλοκαρισμενη, ρωτα το στον ψυχιατρο.

    2. φυσικα και δεν φταινε οι ανδρες που δενε χεις διαθεση για σεξ (δεν λειπει σε ολους η διαθεση για σεξ. σε εσενα λειπει και μαλιστα ειναι πολυ σπανιο να λειπει σε τετοια ηλικα, σχεδον 30!!! .)
    για το αν ασχολεισαι με αγαρμπους , παρτακηδες , ξενερωτους, εσυ φταις. υπαρχουν πααααρα πολλοι ανδρες που δεν ειναι ουτε αγαρμποι , ουτε ξενερωτοι, ουτε παρτακηδες, αλλα προφανως δεν ασχολουνται μαζι σου... κανε μια καλη ψυχοθεραπεια να ξεκολλησεις κι ισως βρεις μερικους τετοιους.

    3. ΑΝ με καποιον προχωρησεις οχι με πονο, αηδια και υπομονη οπως μας περιγραφεις οτι σκοπευεις, αλλα με πραγματικη λαχταρα για ΣΕΞ, ελα να το ξανασυζητησουμε. με οσα λες εδω, δεν υπαρχει τετοιο ενδεχομενο στον οριζοντα.

    4. τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. ο καημενος, ελπιζει οτι θελεις ολοκληρωμενη γνωριμια, αλλα δεν ηρθε ακομα η ωρα του. αν ποτε υπαρξει καποια προοδος στην γνωριμια, μας το λες...

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη, έχω σχέση και θέλω άλλον.
    By Hypatia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 19-10-2021, 22:08
  2. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον;
    By Pako23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 23:58
  3. Έχω σχέση αλλα θελω αλλον
    By dimitra.karantzi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 15-07-2019, 18:18
  4. δε θελω να βλεπω κανεναν
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 69
    Last Post: 13-05-2017, 13:31
  5. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 14:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •