Βενζοδιαζεπινες κ Μαστουρα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    Βενζοδιαζεπινες κ Μαστουρα...

    Γεια λογω του οτι ειμαι σε ενα depressing mood κ δεν ηθελα να σκεφτομαι σκεφτηκα να ξεφυγω εστω κ λιγακι γιατι πραγματικα ειναι ολα τοσο μαυρα που δεν αντεχω να τα βλεπω κ να τα σκεφτομαι, θελω απλα να μην εχω αρνητικα συναισθηματα να με καταδυναστευουν, καλυτερα να ειμαι σε απαθεια παρα να ματωνω κ να ποναω, εβαλα

    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    μετα κοιμομουνα σερι για 5-6 ωρες περιπου κ σε μια φαση ενω ειχα ξυπνησει ενιωθα οτι ειμαι σε ονειρο κ ζω αλλη πραγματικοτητα κ δεν μπορουσα να κουνηθω ουτε να σκεφτω με διαυγεια ενω παρ ολα αυτα ημουν ξυπνητη, μετα που σηκωθηκα αλλου πατουσα κ αλλου βρισκομουνα, αυτην ακριβως την αισθηση σαν να μην ειμαι εδω κ κολλουσα στις σκεψεις μου κ ημουν πολυ βραδυκινητη κ το προσωπο μου ειχε μια περιεργη μορφη κ ακομα κ τωρα που γραφω νιωθω στον κοσμο μου, το παθα ολο αυτο απο τις βενζοδιαζεπινες?? το ξερω πως δεν ηταν σωστο αυτο που εκανα, αλλα ημουνα πολυ down κ ηθελα να δραπετευσω, υπαρχει περιπτωση αμα το κανω συνεχεια αυτο (επειδη κ παλιοτερα το εκανα με τα λεξοτανιλ) να παθω καμια μονιμη βλαβη?? γιατι εχω φαει πολλες φρικες κ εχω αρχισει να φοβαμαι, αυριο επισης εχω γιατρο πρεπει να το αναφερω? γαμωτο σαν ζομπι νιωθω κ οτι λειτουργω μηχανικα........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    α επισης ξεχασα να αναφερω οτι εχω να φαω απο χτες το πρωι, με νερο τη βγαζω, δεν ειναι οτι με πιασε η εμμονη με τα κιλα, αλλα λογω αγχους ειχα αναγουλες κ δεν κατεβαινε τιποτα κ πραγματικα δεν πειναω
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    1. Αν ήθελες κοκτέιλ, ας έπινες καμια μαργαρίτα ή μοχίτο που έχει και πρασινάδα :(
    2. Λάκρι, τα συμπτώματα είναι απο τα χάπια που κατάπιες....
    3. Έχεις σκοπό δηλαδή να το ξανακάνεις;

    Έχεις περάσει τόσα...Μην κάνεις βήματα πίσω τώρα....
    Πρέπει να βρεις άλλους τρόπους να αντιμετωπίζεις τις φρίκες που σε πιάνουν...
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δεν ξερω ειμαι κ ημιζαλισμενη τωρα σαν να την εχω ακουσει καπως αλλα βλεπω αλλα γραφω αλλα κανω εκει που κοιμαμαι ορθια ξαφνικα τρομαζω κ πεταγομαι αποτομα, σκατα............
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Απο το κοκτέιλ είναι....Δεν κάνεις μια προσπάθεια να ξανακοιμηθείς;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ειμαι σε ανησυχια κ ολως παραδοξως μου αυξηθηκαν οι τασεις αυτοκτονιας που ειχα............
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ειμαι σε ανησυχια κ ολως παραδοξως μου αυξηθηκαν οι τασεις αυτοκτονιας που ειχα............
    Τι σκέφτεσαι;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Σουελ View Post
    Τι σκέφτεσαι;
    Διαβασε καποια τελευταια μου ποστ που εκανα στο θρεντ του κενο κ θα καταλαβεις... ποιο το νοημα να κινεισαι κ να αναπνεεις οταν μεσα σου ψυχικα εχεις πεθανει, εισαι συναισθηματικα νεκρος ?? εγω δεν βρισκω καποιο νοημα πια.......
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Σου στέλνω π.μ.
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  10. #10
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    αυριο επισης εχω γιατρο πρεπει να το αναφερω? γαμωτο σαν ζομπι νιωθω κ οτι λειτουργω μηχανικα........
    Lacrymosa, έχω διαβάσει πολλά από όσα έχεις γράψει εδώ μέσα και νομίζω ότι ξέρεις καλά την απάντηση και μόνη σου. Φυσικά και πρέπει να το αναφέρεις στον γιατρό σου, δε θέλει καν ερώτημα ! Κάποιους τρόπους θα σου προτείνει για να αντιμετωπίσεις και τις φάσεις που περνάς, ώστε να μην καταλλήγεις σε τέτοιες αντιδράσεις που σου κάνουν κακό κούκλα μου... Μιλησέ του οπωσδήποτε...

    Πρόσεχε τον εαυτό σου όσο μπορείς κορίτσι, δίνεις μάχη συνέχεια, αλλά τουλάχιστον στα μάτια μου έχεις μια θαυμαστή δύναμη και πυγμή... Συνέχισε την προσπάθειά σου, δύσκολος ο δρόμος, αλλά είμαι σίγουρη ότι τα οφέλη και το αποτέλεσμα θα είναι σημαντικά και πολύ όμορφα....
    Εύκολο στα λόγια θα μου πεις... και έξω από το χορό... αλλά το θάρρος να στα γράψω αυτά το πέρνω από τα ίδια σου τα γραφόμενά .... Εσύ έχεις πίστη στον εαυτό σου, δύναμη και επιμονή... και θα τα καταφέρεις να βρεις τον δρόμο σου και να βαδίζεις πάνω εκεί χωρίς τόσες εντάσεις και εναλλαγές και με τον τρόπο που εσύ θες.

    Το ότι είσαι συναισθηματικά νεκρή είναι περιστασιακό συναίσθημα... άλλωστε αν ήσουν νεκρή μέσα σου όπως λες δε θα ταλαιπωριόσουν έτσι...

    Πιστεύω πως πρέπει να ξεκουραστείς λίγο (προσπάθησε τουλάχιστον) και αύριο πήγαινε στον γιατρό να τα συζητήσετε...
    Ξέρω τώρα· δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβούμαι τίποτα, λυτρώθηκα από το νου κι από την καρδιά, ανέβηκα πιο πάνω, είμαι λεύτερος. Αυτό θέλω. Δε θέλω τίποτα άλλο. Ζητούσα ελευτερία ([I]Νίκος Καζαντζάκης[/I])

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δεν ξερω κατα ποσο οντως ειμαι συναισθηματικα νεκρη, αλλα θελω να παγωσω γενικοτερα τα συναισθηματα μου, να πεθανω εσωτερικα δλδ, θα κανω μια προσπαθεια να ηρεμησω τωρα κ να κοιμηθω αν κ φοβαμαι μολις ξαπλωσω παλι φρικες θα αρχισω να τρωω κ αυριο που εχω γιατρο θα το αναφερω οπωσδηποτε να μου το εξηγησει γιατι το κανω μου χει γινει κατι σαν εθισμος κλεινω τωρα γιατι δεν βλεπω μπροστα μου, καληνυχτα, ελπιζω αυριο να ειναι μια καλυτερη μερα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    lakry απ ο,τι φαινεται ξαναπεσες σε καταθλιψη. νομιζω πρεπει να πας επειγοντως στο γιατρο να σου αλλαξει την αγωγη. ισως πρεπει να σου βαλει καποιο αντικαταθλιπτικο. επισης τους μηνες που γραφεις στο φορουμ, απο ο,τι εχω παρατηρησει ειχες πολλα επεισοδια κ μανιακα κ καταθλιπτικα. οι σταθεροποιητες που παιρνεις ταιριαζουν στο βιοχημικο σου προφιλ? μηπως πρεπει να δοκιμασεις καποιον αλλο?

    οι τασεις αυτοκτονιας κ το κενο κ ο αφορητος ψυχικος πονος ειναι συμπτωματα της καταθλιψης. αν συνελθεις λιγο, θα βρεις το κεφι σου για ζωη! τουλαχιστον στη διπολικη, δεν ειναι μονιμα αυτα τα συναισθηματα.

    ψυχοθεραπεια κανεις καθολου? ισως να σε βοηθουσε να προλαβαινεις καπως τα επεισοδια. η να τα διαχειριζεσαι καπως καλυτερα. σιγουρα θα μπορουσε να σε βοηθησει στη διατροφικη διαταραχη που εχεις κ στα θεματα τελειομανιας. τελειομανια ειχα κ εγω σε βαθμο αυτοκτονιας! πραγματικα τραγικη τελειομανια. η ψυχοθεραπεια με βοηθησε πολυ να μπορω να αποδεχτω οτι δεν ειμαι τελεια κ οτι η ζωη ειναι καλη κ ετσι!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  13. #13
    Αύριο που θα πας στο γιατρό σου, θα τα συζητήσετε και θα βρείτε κάποιες λύσεις.

    Καλή ξεκούραση να έχεις και εύχομαι να ηρεμήσεις και να κοιμηθείς ήσυχα...
    Ξέρω τώρα· δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβούμαι τίποτα, λυτρώθηκα από το νου κι από την καρδιά, ανέβηκα πιο πάνω, είμαι λεύτερος. Αυτό θέλω. Δε θέλω τίποτα άλλο. Ζητούσα ελευτερία ([I]Νίκος Καζαντζάκης[/I])

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Διαβασε καποια τελευταια μου ποστ που εκανα στο θρεντ του κενο κ θα καταλαβεις... ποιο το νοημα να κινεισαι κ να αναπνεεις οταν μεσα σου ψυχικα εχεις πεθανει, εισαι συναισθηματικα νεκρος ?? εγω δεν βρισκω καποιο νοημα πια.......
    Λακρυ, το ιδιο ακριβως συναισθημα ειχα πριν απο 7 χρονια. Ξερω ποσο απαισια νιωθεις αλλα μην αυτοκαταστρεφεσαι. Σαφως και δεν σου κανει καλο το κοκτειλ που εφτιαξες. Εγω το πολεμησα μονη μου χωρις τιποτα. Η αληθεια ειναι οτι ειχα παρει λιγες φορες ναρκωτικες ουσιες και εκει καταλαβα οτι αντι για καλο με εκανε πολυ χειροτερα ειδικα οταν περνουσε η επιδραση των ουσιων. Ετσι ειπα οτι θα το πολεμησω μονη μου εστω και αν ποναω γιατι θα ειμαι πολυ ασχημα μετα. Ξερω οτι πονας οπως το ειχα νιωσει και εγω καποτε και πραγματικα εχω φροντισει να μην το ξανανιωσω ποτε γιατι ειναι πολυ μα πολυ ασχημο.

    Δεν ξερω δυστυχως τι να σου πω για να νιωσεις καλυτερα γιατι ο καθενας το περναει διαφορετικα και ο καθενας εχει την λυση μεσα του. Και εγω το περασα μονη μου με τον εαυτο μου. Σιγουρα πρεπει να μιλησεις για ολα αυτα στον γιατρο σου. Ομως τι ειναι αυτο που σε λυπει? Ή τουλαχιστον αυτο που σε εφτασε εδω?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    132
    Το φόρουμ εχει γίνει στεκι ναρκωμανων?
    Επιπλέον είναι απαράδεκτο να αναφέρετε ονομασίες φαρμάκων τα οποία είναι ψυχότροπα και μπορεί ακόμα και ενα παιδι να τα βρει και να να τα πάρει! ΑΙΣΧΟΣ!!!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. TAVOR K ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΒΕΝΖΟΔΙΑΖΕΠΙΝΕΣ
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-07-2011, 15:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •