Εχω αρρωστησει με τον τζόγο. Δεν αντεχω αλλο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 76
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    1
    Γειά σου. Νομίζω ότι μπορείτε να μετατρέψετε το πάθος σας σε κάτι πιο πολύτιμο. Συνήθως τα άτομα που πάσχουν από τυχερά παιχνίδια μπορεί να είναι πραγματικά αποτελεσματικά όταν εργάζονται με τα οικονομικά ... Τουλάχιστον είναι καλή ιδέα να βρούμε μια δουλειά στην οποία να πετύχετε. Έχω βιώσει παρόμοια προβλήματα επίσης και βρήκα τον τρόπο εργασίας στο σπίτι ... Υπάρχουν πολλές ευκαιρίες για εκείνους που είναι πρόθυμοι να κερδίσουν χρήματα: https://www.instaforex.com/reviews_forex_traders Ελπίζω ότι η συμβουλή μου θα βοηθήσει.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Θοδωρή μόνος σου το είπες. Είναι φαύλος κύκλος. Αν κάθε φορά που πας να παίξεις σκέφτεσαι ότι κ να κερδίσεις θα τα χάσεις την επόμενη η την παραεπομενη φορά αυτό είναι αρκετό για να πεις όχι. Επίσης ο χρόνος που θα σπαταλησεις κ η ψυχολογική σου φόρτιση που ακολουθεί είναι άλλος ένας λόγος.αναλογως του πόσο συχνά πας τόσο θα σου κακοφανει στην αρχή. Αν παίζεις κάθε μέρα τότε οι πρώτες 10μερες θα σου φανούν βουνό. Εκεί πρέπει να δείξεις δύναμη. Τον πρώτο καιρό, μέχρι να ξεκολλήσει το μυαλό σου να θεωρεί αυτό το πράγμα ευχαρίστηση.
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    1
    Γεια χαρά σε όλους διάβασα τα κείμενα όλων κ θελω να σταθώ στο κείμενο του Samui ο οποιος στη ουσία σου λέει σταματά να παιζεις 1000 ευρω over 1.5 ιμηχρονο κ ριξτα όλα πάνω στην velcom η σε καποια άλλη εταιρεία στο χρηματιστήριο ώστε να πας να πέσεις από το μπαλκόνι σου νωριτερα.τι είναι αυτα ρε παιδια που λέτε στο κόσμο.μπαινουν να πουν το πρόβλημα τους κ τους λέτε ότι να ναι.εγω το παραδέχομαι, παιζω γιατί γουστάρω τη φάση χάσω κερδίσω μπορει κ να είμαι εθισμένος δεν παίζω κάθε μέρα κ πάντα με όριο.Το να παίξεις καποια χρήματα γιατί Πιστευεις ότι κάποιο παιχνίδι που παρακολουθείς πάντα κ όχι κάτι τελειωμένα αλγερινό κύπελα θα έρθει δεν νομιζω ότι είναι κακό.κ πάντα οπως είπα με μέτρο.οσων αφορά τα καζίνο τα on-line σταματήστε αμέσως.πολυ καλός μου Φιλος μου δούλευε σε καζίνο κ ηξερε τι σπίνια θα έρθει πριν φύγει η μπίλια από τα χέρια του κρουπιερη.δεν υπάρχει τρόπος να κερδίσεις.Ποτε!!!όλα τα αλλα είναι παραμυθια.ουτε μαντρεγκαλε ουτε αντίστροφα μαντρεγκαλε ουτε τίποτα.αν έχετε θέμα όντως πρεπει να το παραδεχτείτε αρχικά κ δεύτερον να τα βρείτε με τον εαυτό σας.ενα καλό απογευμα αντι να παίζετε χαζομαρες στα καζίνο κ όλες αυτές τις αηδίες παρτε το παιδάκι σας στη πλατεία το φιλο σαα κ παίξτε ένα PlayStation καντε καποια δουλειά στο σπιτι σας η στο σπιτι των γονιών σας ασχοληθείτε κ γεμίστε την μέρα σας μην κάθεστε άπραγοι κ γεμίστε τον χρόνο σας η ζωή ριναι πολύ όμορφη κ δεν χρειάζεται να εχεις δεκάδες χιλιαδες ευρώ για να πας με τη κοπέλα σου σινεμά ουτε μια βόλτα το παιδάκι σου στον παιδοτοπο.αλλαξτε τωρα το τρόπο σας κ δείξτε ότι ειστε άντρες κ φοράτε παντελόνια μην αφήνετε το χρόνο να πάει χαμένο γιατί δεν γυρνάει πίσω.κ οποίος θέλει να παίξει μα θυμάται ότι κ να παίξει θα χάσει κ αν κερδίσει αυτή την επόμενη θα χάσει.αρκετα μεγάλο το μήνυμα κ ισως το βαρεθήκατε ομως ετσι πιστευω εγω.ευχομαι υγεία σε όλους το 2020 γιατι κ με λεφτά αν δεν την εχεις έφαγες πακέτο!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    11
    "Συμπτώματα και διάγνωση του εθισμού στον τζόγο" . Για όποιον ενδιαφέρεται να τσεκάρει τα συμπτώματα.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    1
    Αν αντιμετωπίζετε προβλήματα λόγω του παιχνιδιού ενός άλλου προσώπου, καλό είναι να είστε ειλικρινείς μαζί τους - kouloherides.net. Πρέπει να γνωρίζουν πώς επηρεάζει η συμπεριφορά τους.
    Συμβουλές αυτοβοήθειας για προβληματικούς παίκτες
    Κάνω:

    να πληρώσετε σημαντικούς λογαριασμούς, όπως η υποθήκη σας, πριν από το παιχνίδι
    περνούν περισσότερο χρόνο με την οικογένεια και τους φίλους τους που δεν παίζουν
    Αντιμετωπίστε τα χρέη σας αντί να τα αγνοήσετε - επισκεφθείτε την Εθνική Γραμμή Χρεών για συμβουλές

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Αλλη μια προσπαθεια να το κοψω το ρημαδι σημερα εστειλα email να το κλεισουν οριστικα. Οποιος παιζει και θελει να το σταματήσει μπορει. Αρκει εκει που εχεις νευρα χανοντας, χωρις δευτερη σκεψη να κανεις αποκλεισμο. Στη βραση κολλαει το σιδερο. Αν δεν εχεις εγκρατεια οσα και αν σου δωσει θα τα επιστρεψεις σε χρονο μηδεν και θα φας οσα εχεις και δεν εχεις.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Αλλη μια προσπαθεια να το κοψω το ρημαδι σημερα εστειλα email να το κλεισουν οριστικα. Οποιος παιζει και θελει να το σταματήσει μπορει. Αρκει εκει που εχεις νευρα χανοντας, χωρις δευτερη σκεψη να κανεις αποκλεισμο. Στη βραση κολλαει το σιδερο. Αν δεν εχεις εγκρατεια οσα και αν σου δωσει θα τα επιστρεψεις σε χρονο μηδεν και θα φας οσα εχεις και δεν εχεις.
    Ειναι στην φυση του τζογου, να μην ξεκολλλας , χανεις-κερδιζεις , αυτη ειναι η ασθενεια ......... θελει ψυχολογο, οχι ψυχιατρο ...μακαρι να τοκοψες , ειναι καταστροφικο παθος ......

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ειναι στην φυση του τζογου, να μην ξεκολλλας , χανεις-κερδιζεις , αυτη ειναι η ασθενεια ......... θελει ψυχολογο, οχι ψυχιατρο ...μακαρι να τοκοψες , ειναι καταστροφικο παθος ......
    Βρισκεται και μεσα στο σπιτι ειναι αστα να πανε. Ας ελπισω οτι δεν υπαρχει αλλο site εχω αποκλειστει απο 4. Μην βγει κανενα αλλο μπροστα μου σαν φαντης μπαστουνης. Μια φορα να παιξεις αυτοι σε βρισκουν, εννοω στο fb. Σε ψυχολογο δεν εχω παει τι να μου πει τα κλασικά. Εγω αυτο που σκεφτομαι τελευταια ειναι οτι ειναι ενας τροπος για να ξεφυγουμε απο τα προβληματα της καθημερινοτητας ασχετος αν τα κανουμε χειροτερα και το μονο που καταφερνουμε ειναι να τα παγωνουμε. Αλλα για φαντασου τι ωραια ειναι να βλεπεις τα μπαρμπαδελακια να γυριζουν και οι αλλοι να ασχολουνται με Κορωνοιους κτλ αστειεύομαι. Μα να μου μεινουν 0,44 λεπτα να τα κανω 60 ευρω και στο τελος να βαζω κι απο πανω τοτε ειπα στοπ.
    Η μια προηγουμενη μερα κερδιζα 150 και ηθελα να πληρωσω λογαριασμους τα εφαγα κι αυτα. Συμπερασμα τα μηχανακια φταινε? η εμεις που δεν ελεγχουμε τον εαυτο μας? Ρητορικη ερωτηση!!!
    Last edited by Delmember2052020; 06-03-2020 at 21:55.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Η μια προηγουμενη μερα κερδιζα 150 και ηθελα να πληρωσω λογαριασμους τα εφαγα κι αυτα. Συμπερασμα τα μηχανακια φταινε? η εμεις που δεν ελεγχουμε τον εαυτο μας? Ρητορικη ερωτηση!!!
    Δεν θελω να γινω κατηγορος , ισως ολοι εχουμε το παθος μας , φυσικα φταιμε εμεις που δεν ελεγχουμε τον εαυτο μας ......ευχομαι να το ξεπερασεις , φιλε μου , γιατι ειναι καταστροφικο παθος , που γινεται να το ξεπερασεις , και χωρις ψυχολογους , αρκει να συνειδητοποιησεις τι κανεις .......
    παντα σε φιλικο τονο .......
    καλη επιτυχια ευχομαι .....

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Εννοειται αλληλεγγυη. Μηπως εισαι αυτος που επαιξες μαυρο ασπρο και κερδισες και δεν ξαναπατησες? ή κανω λαθος?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Εννοειται αλληλεγγυη. Μηπως εισαι αυτος που επαιξες μαυρο ασπρο και κερδισες και δεν ξαναπατησες? ή κανω λαθος?
    ......................

    Ναι, αυτος ειμαι , αλλα μην παραδειγματιστεις !!! καλη μνημη εχεις ......33 φορες πηγα καζινο, ( τις κατεγραφα ) τις 21 κερδισα , τις λοιπες εχασα ........περιμενοντας να ερθει το ενα χρωμα ( παιζοντας στο αλλο ) , αλλα οτι και να γινοταν , κερδιζα-εχανα , εφευγα .........μια φορά επαιζα/φορά , κι εφευγα .....ποτε δεν παρεβην το συστημα αυτο , ποτε δεν επαιξα 2η φορα.................
    σημερα δεν θα τοκανα , ειναι πολυ βαρετο να πηγαινεις στο καζινο συνεχως , οπως συνεβη το καλοκαιρι του 2010 ..................18.000 κερδισα , και δεν ξαναπατησα , τι φλας ειχα φαει ? .......επαιζα 1500-2000 / φορά ........μαυρο -κοκκκινο, αλλα ηξερα απο τζογο , ειχα εμπειριες , που να σταματησω ........
    παντα φιλικα ........
    δεν θεωρω τον εαυτο μου τζογαδορο .........καιροσκοπο, ναι ........

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Μνημη δεν εχω καθολου αλλα θυμαμαι την περιπτωση σου ε καλα εσυ εχεις αυτοελεγχο και δεν εχεις εθισμο. Νομιζω εισαι μια απο τις σπανιες περιπτωσεις ανθρωπων που εχουν κερδισει απο το καζινο. 1500 σε ενα πονταρισμα πολλα. Μπραβο σου παντως γιατι συνηθως τα χρωματα δεν ερχονται συχνα εν αλλαξ. Η ρουλετα ειναι πολυ στημενο παιχνιδι εκει που παει να καθησει η μπιλια πηδαει αλλου
    Δεν ηθελες να το κανεις σαν επαγγελμα αφου εχεις αυτοελεγχο? να πηγαινεις να πονταρεις 200 δεν ερχεται 400 δεν ερχεται 800 κτλ. 6000 το μηνα θα βγαζεις αν κερδιζεις 200 την ημερα
    Last edited by Delmember2052020; 07-03-2020 at 01:39.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    αγαπητε luna , ειμαι οντως εξαιρεση , πηγα στα καζινο, για ναγορασω μια μηχανη ( ενω ειχα τα χρηματα , αλλα μουχε κολλησει να κερδισω το καζινο ) , μολις εφτασα το ποσον αγορας της , δεν ξαναπατησα .......αυτο λεγεται εξαιρεση ...........
    αλλα σε ισοτισμιες νομισματων , που επαιζα πριν , στην τελικη εχασα , ετσι παιρνονται τα μαθηματα .........με χασουρα .......και μονον .....

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αγαπητε luna , ειμαι οντως εξαιρεση , πηγα στα καζινο, για ναγορασω μια μηχανη ( ενω ειχα τα χρηματα , αλλα μουχε κολλησει να κερδισω το καζινο ) , μολις εφτασα το ποσον αγορας της , δεν ξαναπατησα .......αυτο λεγεται εξαιρεση ...........
    αλλα σε ισοτισμιες νομισματων , που επαιζα πριν , στην τελικη εχασα , ετσι παιρνονται τα μαθηματα .........με χασουρα .......και μονον .....
    Μαλλον ειχες βαλει ενα στοιχημα με τον εαυτο σου να αποδειξεις οτι εχεις ορια

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Μαλλον ειχες βαλει ενα στοιχημα με τον εαυτο σου να αποδειξεις οτι εχεις ορια
    Το γνωριζω οτι εχω ορια ........... δεν χρειαζεται να μου το αποδειξω .....

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By maria. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 09-02-2016, 12:42
  2. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By giannis.l98 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-04-2015, 19:58
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2015, 11:50
  4. δεν αντεχω αλλο!!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 02-11-2011, 01:07
  5. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 14:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •