ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΡΩΗΝ..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΡΩΗΝ..

    Ας μιλησουμε για κατι που ολους τους εχει απασχολησει κατα διαστηματα.Οι πρωην....Ποσοι μετανοιωσατε πο χωρισατε,ποσοι σκεφτεστε ακομα καποια η καποιον πρωην?Ποσοι θα τα ξαναφτιαχνατε τωρα με καποιον που ειχατε χωρισει.?Τελικα κανατε τοτε οτι επρεπε για να μην χωρισετε η το παρατησατε απλα χωρις να εξαντλησετε τα παντα με αποτελεσμα να χασετε καποιον που αγαπησατε και να το μετανοιωνετε ακομα?Πιστευετε οτι πρεπει ν εγκαταλειπεις κατι που αγαπας η να το προσπαθεις και να επιμενεις για να μην χασεις αυτον ποου αγαπας γιατι θα μετανοιωνεις μια ζωη που δεν το προσπαθησες?

  2. #2
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    πΡοσωπικα εχω πολους φιλους που χωρισαν με ασχημο τροπο και βαριες κουβεντες καποτε αλλα τωρα ειναι η παντρεμενοι η ευτυχισμενοι μαζι και θα παντρευτουν.Γιατι καποιος απο τους 2 επεμεν και δεν τα παρατησε και μετα απο καιρο βρηκαν την ακρη

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    καλησπερα νικ!αν υπαρχουν περιθωρια τα εξαντλεις,ως ποτε ομως αυτα θα υπαρχουν?γιατι οταν στενευουν τα περιθωρια,εξαντλειται η υπομονη και εκει που υπαρχει αγαπη στο ζευγαρι,θα γεννηθει το μισος και η απεχθεια!οποτε ειναι προτιμοτερο κατι να τελειωνει,οταν δεν τραβαει φυσικα,παρα να τραβας κατι απο τα μαλλια!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    αυτη η διαχωριστικη γραμμη ειναι το θεμα ποια ειναι.Πιστευω οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.Οπως πιστευω οτι και η γυναικα κολακευεται οταν την διεκδικεις ασχετα αν δεν θα το δειξει

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ πιστεύω πρέπει να το παλεύεις ως το τέλος, να εξαντλήσεις όλα τα περιθώρια, αυτό είναι αγάπη και σχέση. Που είναι το κακό να δείξει η γυναίκα ότι κολακεύεται που την διεκδικούν;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    οταν µια σχεση τελειωνει...ΤΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ οριστηκα κατα την δικη μου αποψη... σιγουρα πια δεν εισαι ο ιδιος ανθρωπος... και σχεδον παντα βγαινεις πιο σοφος, πιο ωριµος και πιο κατασταλαγµενος...αν λεμε οτι εχουμε ξεπερασει εντελως καποια σχεση και καποιο χωρισµο, θα ηταν ψεµα... θα είναι παντα ενα κοµµατι της ζωης µας...ενα κοµµατι που δεν θελουμε να διαγραψουε ουτε να ξεχασουε... μαζι περασαµε ωραιες και ασχηµες στιγµες...(σε καποιες περιπτωσεις υπερισχυουν οι ασχημες αλλα οκ) αγαπηθηκαµε ομως ωριµασαµε, µαθαµε πραγµατα ο καθενας για τον εαυτο του και καταληξαµε απλα οτι οι αναγκες και οι προσδοκιες µας δυστυχως δεν ταυτιζονται...καποια στιγμη απλα φτανεις στα ορια σου και αποχαιρετας τον ανθρωπο αυτο τον οποιο αγαπησες με καλο η αχημο τροπο..παντα ετσι γινεται...ποσο δε οταν εχεισεξαντλησει ολα τ απεριθωρια...καθε εμποδιο και ε καλο που λενε...αλλα και παλι οσο αφορα το θεμα με τα περιθωρια εσυ τα βαζεις οσο αφορα τον εαυτο σου...ο καθε ενας απο εμας εχει τισ δικες του αντοχες...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ έχω πολλές αντοχές από το να μείνω μόνη μου...ή άμα ήμουν ερωτευμένη...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by lightbluepath View Post
    Εγώ έχω πολλές αντοχές από το να μείνω μόνη μου...ή άμα ήμουν ερωτευμένη...
    καλυτερα μονη λαιτ μου,παρα να εισαι με καποιον που δεν σε κανει ευτυχισμενη η δεν σου δινει ηρεμια!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by lightbluepath View Post
    Εγώ έχω πολλές αντοχές από το να μείνω μόνη μου...ή άμα ήμουν ερωτευμένη...
    πιστεψεμε και οι αντοχες καποια στιγμη τελειωνουν...οτα μια σχεση φτανει να σε αρρωστενει ψυχικα τοτε το καλυτερο ειναι να την κανεις με ελαφρα...
    Last edited by roula35; 03-01-2011 at 20:16.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    πιστευω οτι η αποψη που εχει η ρουλα ειναι και αυτη που επικρατει πιο ευρεως.Οι πιο πολλοι ταυτιζονται με αυτην.Αλλα πολλες φορες αν κανεις το αντιθετο μπορει να φερει και αλλο αποτελεσμα.Το θεμα ειναι να δειξεις και να καταλαβει ο αλλος οτι αυτα που λες και νοιωθεις τα πιστευεις και ειναι αληθινα.Απο κει και περα θα παιξει ρολο ποσο αγαπη υπηρχε πραγματικα ο λογος που χωριζεις και διαφορες καταστασεις που υπηρχαν .Βλεπω οτι αρκετοι πανω σε μια στιγμη εγωισμου φευγουν και δεν γυρνανε για εγωιστικους λογους.Και αυτο μπορει να το μετανοιωνουν πραγματικα για παντα.Αν ο ενας συντροφος επεμενε τοτε και περιμενε να ηρεμησουν τα πραγματα ισως δινοταν η ευκαιρια να ξαναγυρισεις πισω.Ποτε δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωη.Υπαρχουν και οι περιπτωσεςι βεβαια που εχει τελειωσει απο μεσα και στους 2 και δεν θα αλλαξει τιποτα.Αλλα δεν ξερεις ποτε αν ειχες χειριστει διαφορετικα το μετα τι αποτελεσμα θα ειχε.Και πολλοι αμεσως μετα απλα τα παρατανε

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by nik5 View Post
    πιστευω οτι η αποψη που εχει η ρουλα ειναι και αυτη που επικρατει πιο ευρεως.Οι πιο πολλοι ταυτιζονται με αυτην.Αλλα πολλες φορες αν κανεις το αντιθετο μπορει να φερει και αλλο αποτελεσμα.Το θεμα ειναι να δειξεις και να καταλαβει ο αλλος οτι αυτα που λες και νοιωθεις τα πιστευεις και ειναι αληθινα.Απο κει και περα θα παιξει ρολο ποσο αγαπη υπηρχε πραγματικα ο λογος που χωριζεις και διαφορες καταστασεις που υπηρχαν .Βλεπω οτι αρκετοι πανω σε μια στιγμη εγωισμου φευγουν και δεν γυρνανε για εγωιστικους λογους.Και αυτο μπορει να το μετανοιωνουν πραγματικα για παντα.Αν ο ενας συντροφος επεμενε τοτε και περιμενε να ηρεμησουν τα πραγματα ισως δινοταν η ευκαιρια να ξαναγυρισεις πισω.Ποτε δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωη.Υπαρχουν και οι περιπτωσεςι βεβαια που εχει τελειωσει απο μεσα και στους 2 και δεν θα αλλαξει τιποτα.Αλλα δεν ξερεις ποτε αν ειχες χειριστει διαφορετικα το μετα τι αποτελεσμα θα ειχε.Και πολλοι αμεσως μετα απλα τα παρατανε
    ετσι καποια στιγμη απλα τα "παρατας"...τωρα οσο αφορα για την αποψη μου ...αυτο πιστευω αλλα καποιες φορες δεν τα κανω :)

  12. #12
    πω πω....μεγάλο θέμα με τους πρώην.....
    Ναι, θα μπορούσε καποιος να κυνηγήσει μια σχέση και όλοι λίγο πολύ το έχουμε κάνει, αλλά συνήθως αυτο το κυνηγητό έχει εγωιστικό υπόβαθρο, γιατί είνα αδύνατο να περνά κάποιος χάλια σε μια σχέση και ο άλλος να μην έχει ευθύνες γι αυτό.
    Οπότε ποιος ο λόγος να τον κυνηγησεις?
    Το θέμα είναι να το καταλάβει κάνεις νωρίς για να μη ταλαιπωρείται άδικα...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    το ερωτημα ειναι αν μια σχεση τελειωνει πριν καν αρχισει.Για λογους που δεν ειναι τοσο σημαντικοι,μαι αποσταση στην αρχη η κατι αλλο.Προτου προλαβει να υπαρξει βαθια γνωριμια καλα καλα προτου προλαβεουν να γινουν πολλα πραγματ καλα καλα τοτε τι γινεται

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    καλυτερα μονη λαιτ μου,παρα να εισαι με καποιον που δεν σε κανει ευτυχισμενη η δεν σου δινει ηρεμια!
    Για λίγο μπορεί να μην σου δίνει ευτυχία, μετά άμα το παλέψεις ίσως σου δίνει, και δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που δεν σε κάνει έστω και λίγο ευτυχισμένη, αυτό πιστεύω τώρα. Βέβαια εκτός αν αρχίσει και σε χτυπάει, αλλά και πάλι η μοναξιά είναι μεγάλο πρόβλημα. Ένας λόγος που αρρώστησα μπορεί να είναι και η μοναξιά, αφού πάντα ήμουν μόνη μου.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by lightbluepath View Post
    Για λίγο μπορεί να μην σου δίνει ευτυχία, μετά άμα το παλέψεις ίσως σου δίνει, και δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που δεν σε κάνει έστω και λίγο ευτυχισμένη, αυτό πιστεύω τώρα. Βέβαια εκτός αν αρχίσει και σε χτυπάει, αλλά και πάλι η μοναξιά είναι μεγάλο πρόβλημα. Ένας λόγος που αρρώστησα μπορεί να είναι και η μοναξιά, αφού πάντα ήμουν μόνη μου.
    ναι λαιτ μου καταλαβαινω πολυ καλα τι λες..η μοναξια μας αρρωσταινει κ εγω το πιστευω αυτο και ετσι ειναι δηλαδη,αλλα απο την αλλη κ ο συμβιβασμος του να εισαι με καποιον που δεν σου κανει η δεν σου φερεται καλα,ειναι τρις χειροτερο απο τον πονο της μοναξιας.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Επικοινωνία με πρώην
    By antonis70 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 28-09-2010, 00:42
  2. ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ
    By elenh in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 09-09-2010, 16:29
  3. Εκείνος, η πρώην , το παιδί και γω
    By minthi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 23-05-2010, 01:53
  4. Οταν μπαινει ο πρωην στη μεση..
    By Giorgos22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 12-05-2009, 12:48
  5. Εμμονή με πρώην κολλητή μου...
    By numerevis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 01-12-2006, 02:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •