Δεν θέλω να ειμαι μόνος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 220
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186

    Δεν θέλω να ειμαι μόνος

    Καλησπερα σας,

    θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου με εσας.

    Είμαι ιδ. υπάληλος, είμαι κατοικος Αθηνών και είμαι 30 ετών.
    Το πρόβλημα που με απασχολεί είναι ότι δεν έτυχε μέχρι τωρα να συνάψω κάποιου είδους σχέση με γυναίκα (ερωτική, φλερτ μηδέν κλπ.). Μου αρέσουν οι γυναίκες πάρα πολύ, πάντα μου άρεσαν, αλλά όμως παρατηρώ οτι εγώ δεν αρέσω..!!

    Έξω με παρεες που βγαίνω (όχι και πολύ συχνά τα τελευταία χρόνια) κανένα αποτέλεσμα.
    Όλοι οι γνωστοί μου σε απέλπιδες προσπάθειες να μου τονώσουν το ηθικό συνηθίζουν να μου λένε "είσαι ωραίο παιδί, εισαι καλό παιδί, κάτι θα βρεθεί και για σένα, νέος είσαι, μην το σκέφτεσαι" κ.α.

    Το ανησυχητικό είναι ότι τα παραπάνω λόγια τα έχω ακούσει και από γυναίκες!!!!! μιας και ξέρω ότι στην γλώσσα των γυναικών το "εισαι καλό παιδί" μεταφράζεται ως "δεν σε γουστάρω/δεν σε βλέπω ερωτικά" κλπ.

    Παρατηρώ τον κόσμο γύρω μου, τους φίλους μου, τις συμπεριφορές τους και κατανοώ οτι ενω για κάποιους είναι πανεύκολο να κάνουν μια σχέση με μια κοπέλα, την ίδια ώρα για κάποιους άλλους είναι τόσο δύσκολο..

    Έχω αρχίσει και φοβάμαι ότι θα μείνω μόνος μου στο τέλος και δεν μου αρέσει η ιδέα.. και τα χρόνια περνούν..

    ΥΓ. Σε γνωστή ιστοσελίδα γνωριμιών που είχα γραφτεί προ καιρού πάλι κανένα αποτέλεσμα.

    ΥΓ 2. Θα πήγαινα σε γραφείο συνοικεσίων αλλά και εκεί δεν βλέπω να έχω και πολύ τύχη μιας και είμαι.. χαμηλόμισθος! (μισθός >€500).

    ΥΓ 3. Πολλοί με προτρέπουν οτι για να κάνω μια γνωριμία θα πρέπει εγω να μιλήσω/προσεγγίσω πρώτος την γυναίκα αλλά κατι τέτοιο είναι αδύνατον για δυο λόγους: 1ον) Έχω γενικευμένη αγχώδη διαταραχή σε συμβατική ορολογία και 2ον) Γνωρίζω είτε από παραδείγματα που ακούω καθημερινά είτε διαβάζοντας στο διαδίκτυο ότι οι γυναίκες δεν επιθυμούν να τις προσεγγίζουν άγνωστοι άντρες, ενοχλούνται και το θεωρούν ανωμαλία. Αν και δεν εχω προσωπική πείρα πάνω σε αυτό, αυτό το συμπέρασμα έχω βγάλει.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    πολλες γυναικες θα υπαρχουν και για σενα..

    περασαν τα χρονια και εχεις ξεχαστεί... αν καταλαβα καλα αυτό που χρειαζεσε είναι λιγο παραπανω ανδρισμος... και να ξεπεράσεις την αγχωδη διαταραχή..

    ξεκινα με καμια γνωστη... γυρνα το λιγο στο πονηρο πετα κανα υπονοουμενο.. πες της να πατε θαλασσα είναι και καλοκαιρακι... δεν ξερω ποσο ευκολο σου είναι.. αλλα είναι ο μονος τροπος.. δεν θα ρθει καμια να σου πει ελα να κανουμε σχεση.. αν δεν κουνησεις λιγο το δαχτυλακι σου..

    αν δεν εχεις τρελες απαιτησεις από την γυναικα.. να σαι σιγουρος ότι υπαρχουν πολλες εκει εξω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    ξεκινα με καμια γνωστη...
    Δεν έχω. Οι φίλοι μου έχουν πολλες φίλες αλλα οι περισσότερες ειναι δεσμευμένες.
    Και εγω στην εργασία μου είμαι σε πόστο που κάθομαι όλη την ημέρα μόνος μου.
    Γενικώς πολύ μοναξιά..
    Όχι δεν έχω "τρελές" απαιτήσεις. Και δεν μου λείπει το σεξ, η συντροφιά μου λείπει ένας άνθρωπος δικός μου να ξέρω ότι θα τον πάρω τηλέφωνο να τον ακούσω και να μου πει δυο γλυκές κουβέντες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Καλησπερα σας,

    θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου με εσας.

    Είμαι ιδ. υπάληλος, είμαι κατοικος Αθηνών και είμαι 30 ετών.
    Το πρόβλημα που με απασχολεί είναι ότι δεν έτυχε μέχρι τωρα να συνάψω κάποιου είδους σχέση με γυναίκα (ερωτική, φλερτ μηδέν κλπ.). Μου αρέσουν οι γυναίκες πάρα πολύ, πάντα μου άρεσαν, αλλά όμως παρατηρώ οτι εγώ δεν αρέσω..!!

    Έξω με παρεες που βγαίνω (όχι και πολύ συχνά τα τελευταία χρόνια) κανένα αποτέλεσμα.
    Όλοι οι γνωστοί μου σε απέλπιδες προσπάθειες να μου τονώσουν το ηθικό συνηθίζουν να μου λένε "είσαι ωραίο παιδί, εισαι καλό παιδί, κάτι θα βρεθεί και για σένα, νέος είσαι, μην το σκέφτεσαι" κ.α.

    Το ανησυχητικό είναι ότι τα παραπάνω λόγια τα έχω ακούσει και από γυναίκες!!!!! μιας και ξέρω ότι στην γλώσσα των γυναικών το "εισαι καλό παιδί" μεταφράζεται ως "δεν σε γουστάρω/δεν σε βλέπω ερωτικά" κλπ.

    Παρατηρώ τον κόσμο γύρω μου, τους φίλους μου, τις συμπεριφορές τους και κατανοώ οτι ενω για κάποιους είναι πανεύκολο να κάνουν μια σχέση με μια κοπέλα, την ίδια ώρα για κάποιους άλλους είναι τόσο δύσκολο..

    Έχω αρχίσει και φοβάμαι ότι θα μείνω μόνος μου στο τέλος και δεν μου αρέσει η ιδέα.. και τα χρόνια περνούν..

    ΥΓ. Σε γνωστή ιστοσελίδα γνωριμιών που είχα γραφτεί προ καιρού πάλι κανένα αποτέλεσμα.

    ΥΓ 2. Θα πήγαινα σε γραφείο συνοικεσίων αλλά και εκεί δεν βλέπω να έχω και πολύ τύχη μιας και είμαι.. χαμηλόμισθος! (μισθός >€500).

    ΥΓ 3. Πολλοί με προτρέπουν οτι για να κάνω μια γνωριμία θα πρέπει εγω να μιλήσω/προσεγγίσω πρώτος την γυναίκα αλλά κατι τέτοιο είναι αδύνατον για δυο λόγους: 1ον) Έχω γενικευμένη αγχώδη διαταραχή σε συμβατική ορολογία και 2ον) Γνωρίζω είτε από παραδείγματα που ακούω καθημερινά είτε διαβάζοντας στο διαδίκτυο ότι οι γυναίκες δεν επιθυμούν να τις προσεγγίζουν άγνωστοι άντρες, ενοχλούνται και το θεωρούν ανωμαλία. Αν και δεν εχω προσωπική πείρα πάνω σε αυτό, αυτό το συμπέρασμα έχω βγάλει.
    Αυτο που διάβασες με τους αγνώστους το θεωρώ βλακεία.. Ελεος δλδ γιατι να τον θεωρήσει η αλλη ανώμαλο επειδή του αρεσε κ της το εξέφρασε..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Για το δυο οχι δεν το θεωρουν ανωμαλια ενοητε παντα με τον τροπο που θα τις προσεγγισει κανεις ....( πχ ενα τις πεις τι κανεις κ@υλα μου ναι θα φας ακυρο- θεωρειθεις ανωμαλος )
    Τωρα για την γενικευμενη ανχωδη διατταραχη σιγουρα μπορεις να τα καταφερεις ναι θα ειναι δυσκολοτερο απο τους αλλους αλλα σιγουρα μπορεις ...θα βρεις καποιες φρασεις κλειδει η ερωτησεις παγιδα που θα σε βοηθησουν στην αρχη χωρις να αλλιωσουν παντα τον χαρακτηρα σου
    Επισεος δεν καταλαβα αυτο με την ορολογια
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Γεια σου συμπατριωτη!!! 1 χρονο διαφορα εχουμε. μονο αυτο.
    οπως καταλαβες κι εγω μια απο τα ιδια. αρα καλοσωρισες στο κλαμπ.

    Αυτο που λες στο τελος ειναι λαθος για να μην πω βλακεια. Εγω εχω διαβασει ακριβως το αναποδο και απο εναν φιλο που εχω (ο οποιος αν και δεν εχει καποια ιδιαιτερη εμφανιση οποτε πλησιαζει μια κοπελα σε κλαμπ, καφετερεια ή ακομα και στο δρόμο παντα καταφερνει να παρει το τηλ. φβ και εγω δεν ξερω τι αλλο :p . ειναι η γλωσσα του σωμματος και η γλωσσα {το μπλαμπλα})
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  7. #7
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Είμαστε πολλοί τελικά.
    Φίλε,και εγώ στα ίδια.
    Και επειδή κάτι ανέφερες πως σου έχουν πει ότι είσαι ωραίο παιδί κλπ.,η πλάκα είναι πως μια ωραία γυναίκα με την οποία έχουμε φιλικές σχέσεις,μου έχει πει ότι είμαι μια χαρά από εμφάνιση(αν και έχω κόμπλεξ).Και ώρες ώρες αρνούμαι να το πιστέψω.

  8. #8
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Για το δυο οχι δεν το θεωρουν ανωμαλια ενοητε παντα με τον τροπο που θα τις προσεγγισει κανεις ....( πχ ενα τις πεις τι κανεις κ@υλα μου ναι θα φας ακυρο- θεωρειθεις ανωμαλος )
    Τωρα για την γενικευμενη ανχωδη διατταραχη σιγουρα μπορεις να τα καταφερεις ναι θα ειναι δυσκολοτερο απο τους αλλους αλλα σιγουρα μπορεις ...θα βρεις καποιες φρασεις κλειδει η ερωτησεις παγιδα που θα σε βοηθησουν στην αρχη χωρις να αλλιωσουν παντα τον χαρακτηρα σου
    Επισεος δεν καταλαβα αυτο με την ορολογια
    Εγώ ψάχνω αυτές τις φράσεις.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Εγώ ψάχνω αυτές τις φράσεις.....
    Η φρασεις κλειδει η φρασεις παγιδα? η ολες?
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Καλησπερα σας,

    θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου με εσας.

    Είμαι ιδ. υπάληλος, είμαι κατοικος Αθηνών και είμαι 30 ετών.
    Το πρόβλημα που με απασχολεί είναι ότι δεν έτυχε μέχρι τωρα να συνάψω κάποιου είδους σχέση με γυναίκα (ερωτική, φλερτ μηδέν κλπ.). Μου αρέσουν οι γυναίκες πάρα πολύ, πάντα μου άρεσαν, αλλά όμως παρατηρώ οτι εγώ δεν αρέσω..!!

    Έξω με παρεες που βγαίνω (όχι και πολύ συχνά τα τελευταία χρόνια) κανένα αποτέλεσμα.
    Όλοι οι γνωστοί μου σε απέλπιδες προσπάθειες να μου τονώσουν το ηθικό συνηθίζουν να μου λένε "είσαι ωραίο παιδί, εισαι καλό παιδί, κάτι θα βρεθεί και για σένα, νέος είσαι, μην το σκέφτεσαι" κ.α.

    Το ανησυχητικό είναι ότι τα παραπάνω λόγια τα έχω ακούσει και από γυναίκες!!!!! μιας και ξέρω ότι στην γλώσσα των γυναικών το "εισαι καλό παιδί" μεταφράζεται ως "δεν σε γουστάρω/δεν σε βλέπω ερωτικά" κλπ.

    Παρατηρώ τον κόσμο γύρω μου, τους φίλους μου, τις συμπεριφορές τους και κατανοώ οτι ενω για κάποιους είναι πανεύκολο να κάνουν μια σχέση με μια κοπέλα, την ίδια ώρα για κάποιους άλλους είναι τόσο δύσκολο..

    Έχω αρχίσει και φοβάμαι ότι θα μείνω μόνος μου στο τέλος και δεν μου αρέσει η ιδέα.. και τα χρόνια περνούν..

    ΥΓ. Σε γνωστή ιστοσελίδα γνωριμιών που είχα γραφτεί προ καιρού πάλι κανένα αποτέλεσμα.

    ΥΓ 2. Θα πήγαινα σε γραφείο συνοικεσίων αλλά και εκεί δεν βλέπω να έχω και πολύ τύχη μιας και είμαι.. χαμηλόμισθος! (μισθός >€500).

    ΥΓ 3. Πολλοί με προτρέπουν οτι για να κάνω μια γνωριμία θα πρέπει εγω να μιλήσω/προσεγγίσω πρώτος την γυναίκα αλλά κατι τέτοιο είναι αδύνατον για δυο λόγους: 1ον) Έχω γενικευμένη αγχώδη διαταραχή σε συμβατική ορολογία και 2ον) Γνωρίζω είτε από παραδείγματα που ακούω καθημερινά είτε διαβάζοντας στο διαδίκτυο ότι οι γυναίκες δεν επιθυμούν να τις προσεγγίζουν άγνωστοι άντρες, ενοχλούνται και το θεωρούν ανωμαλία. Αν και δεν εχω προσωπική πείρα πάνω σε αυτό, αυτό το συμπέρασμα έχω βγάλει.
    Καλησπέρα και καλωσόρισες στο κλαμπ! Τα ίδια είμαι κι εγώ φίλε! Μ'έχει πάρει από κάτω και είμαι άκρως απελπισμένος!:( Αυτό που λες ότι εσύ δεν αρέσεις το βιώνω κι εγώ με τον χειρότερο τρόπο! Όσο για το 2, όχι ακριβώς. Δηλαδή, δε θέλουν προσέγγιση από κάποιον που την πέφτει με χυδαιόλογα και τα σχετικά. Οπότε μένουμε στον κανονικό τρόπο προσέγγισης. Με τον κανονικό τρόπο, άμα στην κοπέλα της αρέσεις, δε χρειάζεται να κάνεις πολλά...

  11. #11
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Η φρασεις κλειδει η φρασεις παγιδα? η ολες?
    Τις φράσεις για να φλερτάρω κοπέλα στο στύλ που θέλω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Όχι, όχι!
    Στο 2) δεν εννοώ με χυδαίο και άσχημο τρόπο, εννοείται αυτό..
    Όμως, αν διαβάσετε απόψεις και διάφορες ιστορίες στο διαδίκτυο γραμμένες από γυναίκες, θα διαπιστώσετε και εσεις ότι γενικότερα οι γυναίκες ενοχλούνται ακόμα και σε τέτοιου είδους "ευγενικές και με τρόπο" προσεγγίσεις από άντρες (σε μπαρ, καφε, στα ΜΜΜ κλπ.) και βρίζουν κιόλας, μας θεωρούν λιγούρηδες κ.α. Έχω την εντύπωση ότι οι γυναίκες λίγο-πολύ μισούν το αντρικό φύλο γενικότερα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Όχι, όχι!
    Στο 2) δεν εννοώ με χυδαίο και άσχημο τρόπο, εννοείται αυτό..
    Όμως, αν διαβάσετε απόψεις και διάφορες ιστορίες στο διαδίκτυο γραμμένες από γυναίκες, θα διαπιστώσετε και εσεις ότι γενικότερα οι γυναίκες ενοχλούνται ακόμα και σε τέτοιου είδους "ευγενικές και με τρόπο" προσεγγίσεις από άντρες (σε μπαρ, καφε, στα ΜΜΜ κλπ.) και βρίζουν κιόλας, μας θεωρούν λιγούρηδες κ.α. Έχω την εντύπωση ότι οι γυναίκες λίγο-πολύ μισούν το αντρικό φύλο γενικότερα..
    Οι γυναικες εχουν κομπλεξ οχι ολες αρκετες ειτε γτ καποιος πρωην της το δημηουργησε ειτε γτ εχουν διαβασει αναλογα πραγματα πχ μονο οι αντρες ειναι κυνηγοι ειτε γτ το ειχαν απο παντα
    Το χυδαιο τροπο το ειπα ως παραδειγμα απλα
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Τις φράσεις για να φλερτάρω κοπέλα στο στύλ που θέλω.
    Ολες οι φρασεις για ολους τους τυπους γυναικων ειναι ιδιες
    Οι ερωτησεις οαγιδα ειναι ερωτησεις που ειτε απαντησει θετικα ειτε αρνητικα εχεις μια απαντηση και για τα δυο
    Οι φρασεις κλειδη ειναι φρασεις που παιρνεις στοιχεια τα οποια εκμεταλευεσε αργοτερα σε μια αλλη συζητηση
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Τις φράσεις για να φλερτάρω κοπέλα στο στύλ που θέλω.
    Σ΄αγαπώ γιατί είσαι ωραία... !

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι μονος χωρις φιλους
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 21-07-2017, 01:33
  2. Δε μπορω να ειμαι αλλο μονος μου
    By solkots in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-2014, 13:40
  3. ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ...
    By olga18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 12-09-2012, 00:41
  4. ρε παιδια ειμαι μονος.....
    By giorgaros in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 136
    Last Post: 20-03-2012, 05:09
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ
    By nikv in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2009, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •