Περίεργη αλλαγή συμπεριφοράς.. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 71
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Εν προκειμενου τοτε σου χρωστω συγνωμη ironman ,διοτις δεν το καταλαβα οτι ειχατε βρεθει πολλες φρες μαζι,αρα υπηρξε κανονικα σχεση αναμεσα σας απλα ηταν λιγο καιρο.
    Θα ελεγα οτι εγινε εγινε, δεν αξιζεινα αφινεις την πικρα να σου τρωει χρωνο απο τα ομορφα νιατα σου.Φερθηκες πολυ αξιοπρεπες, εισουν σωστος σαν ανδρας απο τα λεγομενα σου , αρα δεν πρεπει να εχεις καθολου τυψεις.
    Η συμπεριφορα της ηταν λαθος, ειναι ξεκαθαρο.Ομως αν θελουμε να το ψαξουμε λιγακι θα επρεπε να ειμαστε πιο αναλητικοι, διοτις δεν μπορουμε να ξερουμε το τι μπορει να εχει περασει στην ζωη της αυτη η κοπελα, πως ηταν τα παιδικα της χρονια, πως ηταν η οικογενιακη της κατασταση, εαν οι γονεις της ηταν σωστα σαν γονεις προς αυτην η της φερθηκαν ασχημα, αν κακοποιηθηκαι η αν εζησαι καποια πραγματα πολυ δυσκολα σαν ηταν μικρο κοριτσακι,αρα δεν μπορουμε να ξερουμε τι γινετε στην ψυχη της.
    θα σου πω κάτι καρφακι δεν μου καίγεται τι πέρασε εγώ δεν φταίω σε τίποτα και αν πέρασε όντως να κάτσει μόνη της όχι να αραδιαζει του κόσμου τις ψευτιες για έρωτες και κουραφεξαλα ώρα είναι να δίνουμε και ελαφρυντικά στον κάθε ψυχοπαθή που σκότωνε επειδή πέρασε δυσκολα.Τυψη απολύτως καμία Αν κάτι έκανα που δεν κατάλαβα και την ενόχλησε πάλι χάνει το δίκιο της γιατί ο κόσμος κάθεται και συζητάει δεν φεύγει προσπαθώντας να ρίξει αλλού τις ευθύνες και μετά να χλευάζει και από πανω

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ίσως δεν είχε ξεπεράσει ακόμα τον πρώην της. Προσπάθησε να τον ξεπεράσει μαζί σου, αλλά δεν της έβγαινε. Και έβγαλε πάνω σου όλη την «κακιασμένη» συμπεριφορά που ίσως άξιζε ο πρώην της. Είναι μία θεωρία. Μπράβο σου που στάθηκες δυνατός, που είσαι ένα ευαίσθητο παλικάρι, που είσαι ικανός να αγαπάς και να δίνεσαι ολοκληρωτικά. Δεν είναι όλοι έτσι κι εύχομαι να βρεις σύντομα μια κοπέλα που να ταιριάζετε.
    σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια μου είχε ξεκαθαρίσει ότι δεν πάει παρακάτω αν κάτι δεν έχει τελειώσει αν μου έλεγε ψέματα σας λέω ψέματα γι'αυτό λέω πλέον ότι εχω μπερδέψει ποια από αυτά ήταν αληθινά και ποια ψευτικα

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Εν προκειμενου τοτε σου χρωστω συγνωμη ironman ,διοτις δεν το καταλαβα οτι ειχατε βρεθει πολλες φρες μαζι,αρα υπηρξε κανονικα σχεση αναμεσα σας απλα ηταν λιγο καιρο.
    Θα ελεγα οτι εγινε εγινε, δεν αξιζεινα αφινεις την πικρα να σου τρωει χρωνο απο τα ομορφα νιατα σου.Φερθηκες πολυ αξιοπρεπες, εισουν σωστος σαν ανδρας απο τα λεγομενα σου , αρα δεν πρεπει να εχεις καθολου τυψεις.
    Η συμπεριφορα της ηταν λαθος, ειναι ξεκαθαρο.Ομως αν θελουμε να το ψαξουμε λιγακι θα επρεπε να ειμαστε πιο αναλητικοι, διοτις δεν μπορουμε να ξερουμε το τι μπορει να εχει περασει στην ζωη της αυτη η κοπελα, πως ηταν τα παιδικα της χρονια, πως ηταν η οικογενιακη της κατασταση, εαν οι γονεις της ηταν σωστα σαν γονεις προς αυτην η της φερθηκαν ασχημα, αν κακοποιηθηκαι η αν εζησαι καποια πραγματα πολυ δυσκολα σαν ηταν μικρο κοριτσακι,αρα δεν μπορουμε να ξερουμε τι γινετε στην ψυχη της.
    Το τι έχεις περάσει μικρός δεν πρέπει να γίνεται δεκανικη για την οποία προβληματική συμπεριφορά παρουσιάζεις αργότερα πατώντας πάνω σε ανθρώπους και καταστάσεις ...

    Ίσα ίσα αν έχεις κακοποιηθεί και φτάσεις σε μια ηληκια που αρχίζεις και καταλαβαίνεις τι γίνεται ψάχνεις να βρεις τρόπους να επουλώσει τις πληγές σου .
    Δεν ψάχνεις ανθρώπους να τους προκαλέσεις τις ίδιες πληγές και να βγάλεις επάνω τους ότι αποθημενο και σκληρό κουβαλάς από τότε...

    Αυτή είναι τουλάχιστον η πιο αναδρη δικαιολογία που μπορείς να ακούσεις ..
    Προτιμώ να έρθει ο άλλος και να μου πει ότι μου φέρθηκε σκάρτα γιατί έτσι θέλει ,έτσι έχει μάθει να φέρεται στους ανθρώπους από να μου κλαφτει και να βάλει το οποίο ψυχολογικό του θέμα μπροστά ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ναι πίκρα θα ήταν αλλά πιστεύω ότι στην περίπτωση που θα σου έλεγε ,οκ περάσαμε πολύ όμορφα μαζί ,νιώσαμε ότι νιώσαμε, αλλά για εμένα τελείωσε και έχω ανάγκη να αποχωρήσω όμορφα και με σεβασμό πάντα σε όλα αυτά που ζήσαμε...
    Όμορφα και πολιτισμένα όπως λήγει νομίζω κάθε ώριμη σχέση ...
    Χωρίς κατηγορίες ,χωρίς υπονοούμενα και υπεκφυγές ...

    Εκεί ναι όντως θα υπάρξει και πίκρα και απογοήτευση αλλά όχι κακία και στο τέλος απέχθεια ...

    Όσο και να σε πληγώνει κάτι τέτοιο σέβεσαι τα θέλω του άλλου και πας παρακάτω χωρίς υπονοούμε ,χωρίς κατηγορίες και φυσικά χωρίς να παρατραβαει μια άρρωστη κατάσταση ..

    Σοκάρεσαι γιατί δεν σου είχε ξανατυχη...γιατί δεν έχεις μάθει να λειτουργείς εσύ έτσι σαν άνθρωπος ..
    Γιατί έχεις ενσυναίσθηση!
    Κάτι καινούργιο πάντα μας σοκάρει ,μέχρι την στιγμή που θα το ζήσουμε και θα το αφομοιώσουμε και αυτό..

    Ότι νιώθεις βγαλτω τώρα ,να ξέρεις όσο πιο γρήγορα εξωτερικευσεις τα πάντα τόσο πιο εύκολα θα βγεις από αυτα...

    Θα δεις σε λίγο καιρό θα το συζητάς και θα σου είναι αδιάφορα πλέον όλα αυτά που έχει κάνει ...

    Και να σου πω και κάτι που τελικά πρέπει να το απαντάμε όλοι μας πλέον στον ευατο μας ,όταν κάτι αρνητικό μας συμβαίνει..

    Αξίζει για ενα τέτοιο είδος ανθρώπου να σπαταλας την ενέργεια σου ?Να δηλητηριάσεις την ψυχή σου?

    Για εμένα να σου πω τελικά δεν αξίζει..Δωστα όλα ,στην κυριολεξία όμως ,μια δυνατή κλωτσιά ..
    Να γκεμοτσακιστουν να φύγουν μακρυά από την σκέψη σου και την καρδιά σου.
    Δεν αξίζει ούτε δευτερόλεπτο να πικραινεσε για πάρτη τους ,γιατί πολύ απλά αυτοί οι άνθρωποι που φτάνουν σε μια ηλικία και λειτουργούν έτσι ,ο κόσμος ανάποδα να γυρίσει αυτοί έτσι θα είναι ..
    Καμιά προσπάθεια δεν θα καταβάλουν για να πάνε παρακάτω ψυχικά και συναισθηματικά ..
    ωραίο το ποστ σου αλλά δεν έχω ενσυναίσθηση και δεν θέλω να έχω αυτοί είναι άνθρωποι με χαμηλή αυτοεκτίμηση μαζοχιστες και με σύνδρομα μητέρας Τερέζας αυτοί είναι στην ουσία οι ενσυναισθητικοι και είναι τα τέλεια θύματα των ναρκισσιστων που δεν είναι άλλο από εγωιστικά καθάρματα με συναισθηματική αναπηρία.Αν είχα ενσυναίσθηση να ξέρεις ότι ακόμα εκεί θα ήμουν να υπομένω ξεφτιλικια και αδιαφορία.Αυτα είναι τα τέλεια θύματα που βγαίνουν σμπαραλια από τέτοιες σχέσεις

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    ωραίο το ποστ σου αλλά δεν έχω ενσυναίσθηση και δεν θέλω να έχω αυτοί είναι άνθρωποι με χαμηλή αυτοεκτίμηση μαζοχιστες και με σύνδρομα μητέρας Τερέζας αυτοί είναι στην ουσία οι ενσυναισθητικοι και είναι τα τέλεια θύματα των ναρκισσιστων που δεν είναι άλλο από εγωιστικά καθάρματα με συναισθηματική αναπηρία.Αν είχα ενσυναίσθηση να ξέρεις ότι ακόμα εκεί θα ήμουν να υπομένω ξεφτιλικια και αδιαφορία.Αυτα είναι τα τέλεια θύματα που βγαίνουν σμπαραλια από τέτοιες σχέσεις
    Σε αυτό διαφωνώ ...

    Ως ενσυναίσθηση ορίζεται η συναισθηματική ταύτιση με την ψυχική κατάσταση ενός άλλου ατόμου, και η κατανόηση της συμπεριφοράς και των κινήτρων του..
    Μιλάμε για κατανόηση πάντα ....
    Τώρα αν κάποιος υπερβαίνει ευατο και χαρακτηρίζεται και από άλλα στοιχεία και φτάνει σε μαζοχιστικες αντιδράσεις είναι άλλο θέμα ..

    Δεν είναι συναισθηματική αναπηρία το να προσπαθείς να να καταλάβεις την συναισθηματική κατάσταση ενός ατόμου και να προσπαθήσεις να το βοηθήσεις κατανοώντας και συμμερίζοντας τις ανάγκες τους ..

    Αυτό μόνο άνθρωπος με χαμηλή αυτοεκτηση δεν το κάνει ...Ίσα ίσα θέλει πολύ δυναμισμό και αποφασιστικότητα να πεις ότι εγώ αυτόν τον άνθρωπο θα προσπαθήσω να τον κατανοήσω και να τον βοηθήσω ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Συναισθηματική αναπηρία έχει ο ναρκισσιστης τεσπά ο όρος ενσυναίσθηση δεν μου κάνει εμένα τουλάχιστον ούτε όπως τον εννοείς εσυ ενσυναισθητικος είναι με τον τρόπο που το λες ίσως ο φίλος πιο πάνω που έψαχνε τα πως και τα γιατί την οδήγησαν να συμπεριφέρεται έτσι.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Μέσες άκρες ενσυναισθητικος είναι αυτός που καταννοει πολλά και βρίσκει δικαιολογίες στον άλλον που φέρεται άσχημα και προσπαθεί να βοηθήσει ε για εμένα όλα αυτά χαμηλή αυτοεκτίμηση είναι να μένεις σε μια δυσλειτουργική σχέση μήπως και αλλάξει ο άλλος

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Μέσες άκρες ενσυναισθητικος είναι αυτός που καταννοει πολλά και βρίσκει δικαιολογίες στον άλλον που φέρεται άσχημα και προσπαθεί να βοηθήσει ε για εμένα όλα αυτά χαμηλή αυτοεκτίμηση είναι να μένεις σε μια δυσλειτουργική σχέση μήπως και αλλάξει ο άλλος
    Όταν έναν άνθρωπο προσπαθείς να τον βοηθήσεις να αλλάξει ή να βγει από αυτό που τον βασσανιζει μόνο χαμηλή αυτοεκτίμηση δεν δείχνει...

    Άλλο να μένεις σε μια δυσλειτουργική σχέση εθελοτυφλωντας για το προφανές και άλλο βοηθάω κάποιον ο οποίος μου έχει ζητήσει να βρει μια λύση στο θέμα του η οποία θα τον πάει παρακάτω σαν άνθρωπο ...

    Άποψη μου πλέον ότι μόνο δυνατοί και ψυχικά υγιής μπορούν να τα βγάλουν πέρα με τέτοια άτομα χωρίς να τους επηρεάζει η κατάσταση τους ...
    Κάνουν την προσπάθειά τους ,αν δουν ότι αποδίδει καρπούς συνεχίζουν και ας πιεζονται και οι ίδιοι κάποιες φορές ,τους αποζημιώνει η εξέλιξη του φίλου τους,του εραστή τους όπως θες πες το ...
    Αν όμως καταλάβουν ότι όλο αυτό δεν έχει κανένα αντίκτυπο και εκμεταλευονται και σωματικά και ψυχικά ,απλά αποχωρούν και διασφαλίζουν την δική τους καλή υγεία ...

    Τα άτομα με χαμηλή αυτοεκτίμηση είναι αυτά που συνήθως επιζητούν την επιβεβαίωση μέσα από σχέσης που παρολου ότι αναγνωρίζουν ότι είναι προβληματικές παραμένουν σε αυτές....
    Νομίζουν ότι μόνο τέτοιες συμπεριφορές του αξίζουν και δεν αναζητούν κάτι καλύτερο για αυτά, γιατί πολύ απλά δεν πιστεύουν στον ίδιο τους τον ευατο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Άμα σου το έχει ζητήσει και έχει καταλάβει το πρόβλημα του είναι άλλο καπέλο προσωπικά όμως θεωρώ ότι ένας άνθρωπος θέλει πολύ δουλειά για να αλλάξει οι περισσότεροι δεν την κάνουν η δεν το θέλουν γιατί πρέπει να πιεστούν.Τεσπα

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το τι έχεις περάσει μικρός δεν πρέπει να γίνεται δεκανικη για την οποία προβληματική συμπεριφορά παρουσιάζεις αργότερα πατώντας πάνω σε ανθρώπους και καταστάσεις ...

    Ίσα ίσα αν έχεις κακοποιηθεί και φτάσεις σε μια ηληκια που αρχίζεις και καταλαβαίνεις τι γίνεται ψάχνεις να βρεις τρόπους να επουλώσει τις πληγές σου .
    Δεν ψάχνεις ανθρώπους να τους προκαλέσεις τις ίδιες πληγές και να βγάλεις επάνω τους ότι αποθημενο και σκληρό κουβαλάς από τότε...

    Αυτή είναι τουλάχιστον η πιο αναδρη δικαιολογία που μπορείς να ακούσεις ..
    Προτιμώ να έρθει ο άλλος και να μου πει ότι μου φέρθηκε σκάρτα γιατί έτσι θέλει ,έτσι έχει μάθει να φέρεται στους ανθρώπους από να μου κλαφτει και να βάλει το οποίο ψυχολογικό του θέμα μπροστά ...
    Στο συγκεκριμενο μου μηνυμα δεν πηγα να "δικαιολογησω" την κοπελα. Προσπαθησα να εξηγησω την λαθος συμπεριφορα της, διοτις ειναι παραλογη και δεν συμφερει ουτε αυτην αυτο που εκανε, δεν τη συμφερει θελω να πω διοτις ο ironman φαινεται για αξιολογος ανθρωπος, οχι γυναικας ,νομιζω οτι για μια γυναικα που θα εψαχνε σοβαρη σχεση θα ηταν σωστη επυλογη αρα ειναι παραλογο αυτο που εκανε αυτη,δεν την συνεφεραι. Οταν λοιπον καποιος συμπεριφερεται χωρις ιδιων οφελος ετσι δλδ, τοτες ολοι οι γιατροι λενε οτι υπαρχει προβλημα . Δεν ειμαι ομως εγω γιατρος, απλα επειδη εχω κανω ψυχαναλυση & ψυχοθεραπεια εχω να πω οτι η κοπελα δεν μπορει να κανει αυτο που λες Marilou , να του πει δλδ στα ισια οτι ειναι ετσι και τετοια, πρωτα απο ολα διοτις για αυτην δεν κανει κατις λαθος, μετα διοτι δεν μπορει να αντιλυφθει συνειδητα το λαθος της, δεν εχει αυτο που εχεις εσυ, ο θεματοθετης και οι πιο πολλοι την συνειδηση δλδ της ηθικης . Αμα εχει μεγαλωσει σε ενα σπιτι για κλαματα δεν μπορεσαι να μαθει την ηθικη , να μαθει το σωστο και το λαθος ,να μαθει πως πρεπει να συμπριφερεται στους συνανθρωπους της, αυτα ολα τα αποκτουμε απο μικρα απο τους γονεις μας! ειναι επιστημονικα αποδεδηγμενο! απλα στην χωρα μας δυστυχως τα εχουμε ξεφτιλισει ολα!,νομιζουμε οτι η ψυχαναλυση-ψυχοθεραπεια ειναι ευκολο, ειναι χαβαλες. Δεν ειναι ετσι, εναι κατις το δυσκολο, θελει πολυ καιρο ,θελει θυσια διοτις πρεπει να δωθεις να ανοιξεις τον εαυτο σου και να πεις ολα σου τα μυστικα! εκει μαθαινεις πραγματα για εσενα που ουτεκαν φανταζοσουν. Μετα οταν τελειωσει αυτο ,ερχεται η ψυχοθεραπεια ,οπου παλυ θελει χρονο, και δεν σου λεει κανεις την λυση , το τι πρεπει να κανεις θα το βρεις μονος σου.
    Επανερχομαι λοιπον, οτι δεν δικαιολογω την κοπελα, ειναι βλαμενη με την συμπεριφορα της, το ξερω, ζουμε σε ενα κοσμο ζουγκλα,δεν υπαρχει χρονος για να κατσουμε να ψαξουμε τι συμβαινει στον αλλον και ειναι κακος, το δεχομαστε ως δεδομενο,και του κανουμε επιθεση! ετσι ειναι η ζωη πλεον.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Σαφώς και υπάρχει πρόβλημα για τον πολύ απλό λόγο όταν αποφασίζεις να φύγεις δεν ζητάς και τα ρέστα ούτε κοιτάς να πικαρεις τον άλλον αυτό φτάνει στα όρια του σαδισμού δεν χρειάζεται να κάνεις επίδειξη πόσο καλά είσαι ούτε να πικαρεις τον άλλον.Δηλαδη να στο πω και έτσι ανθρωπιά μηδέν για κάποιον που όσο να ναι όλο και κάτι μοιραστηκες έστω και αν το χρονικό διάστημα ήταν μικρό.Δηλαδη άγνωστος να σου είναι ο άλλος τέτοια πικα δεν κάνεις.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια μου είχε ξεκαθαρίσει ότι δεν πάει παρακάτω αν κάτι δεν έχει τελειώσει αν μου έλεγε ψέματα σας λέω ψέματα γι'αυτό λέω πλέον ότι εχω μπερδέψει ποια από αυτά ήταν αληθινά και ποια ψευτικα
    Είναι πιθανό να είπε ψέματα. Ήξερε πως αν σου έλεγε κάτι διαφορετικό, δε θα την ξανάβλεπες.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Είναι πιθανό να είπε ψέματα. Ήξερε πως αν σου έλεγε κάτι διαφορετικό, δε θα την ξανάβλεπες.
    φίλε μου από δω και πέρα ότι και να πω δεν ξέρω τα χω χαμένα αλλά πιστεύω αν τα είχε βρει με τον άλλον δεν θα καθόταν να ασχοληθεί με καζουρες η λογική μου αυτό μου λέει.Αυτη φαίνεται σαν να θέλει να με τιμωρήσει να με τσιγκλισει;να με κάνει να αισθανθώ ασχημα;Όταν είσαι κολλημένη με άλλον δεν θα ασχοληθείς καν

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Εγώ δεν είπα ότι τα βρήκε με τον πρώην, το αντίθετο. Εκείνος θα τη χώρισε κι εκείνη τώρα ξεσπάει όπου μπορεί.

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Απο την αλλη φιλε θεματοθετη ,εκει εξω καθ μερα υπαρχουν σχεσεις και ζευγαρια που ειτε ειναι στην αρχη τους ειτε στο τελος τους.Με τους λογους να ειναι μερικοι σαν τους δικου σου αλλοι να ειναι απο βλακια, η ακομα χειροτερα απο την εμβολη τριτων ,οπου θα ποαει και πιο πολυ.
    Οσο για την συγκεκριμενη κοπελα , οσο και να την κατηγορουμε ολοι εδω μεσα ,οσο κι να λεμε οτι η απαξιοση της ταιριαζει η πραγματικοτητα δειχνει αλλο πραμα! οχι μονο δεν αγνοειται! , αλλα υπαρχουν γυρο στα 10 ατομα που γραφουμε για αυτην ,που ασχολουμαστε για αυτην ,υπαρχει ενα φορουμ με ενα ειδικο θεμα μονο για αυτην .

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Αλλαγή συμπεριφοράς
    By Nelia_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 95
    Last Post: 07-09-2019, 14:53
  2. Σχέση από απόσταση και αλλαγή συμπεριφοράς
    By mariamil in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-2019, 21:03
  3. Αδυναμία αφοσίωσης και αλλαγή συμπεριφοράς
    By Falons in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 19-10-2018, 21:52
  4. Σταδιακη αλλαγη συμπεριφορας.
    By kurt07 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 01-09-2013, 15:55
  5. ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ?..
    By m86 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 21-03-2013, 20:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •