Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 664
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 664 of 837 FirstFirst ... 164564614654662663664665666674714764 ... LastLast
Results 9,946 to 9,960 of 12551
  1. #9946
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά οπότε τώρα γράφω με κάθε επιφύλαξη αλλά αν εννοείς ότι θα μιλήσουμε ξανά όταν δυναμώσω, θ' αργήσουμε λίγο... Και δεν το λέω με προσβλητική διάθεση, το διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ...

    Να πω και κάτι άλλο που σκέφτομαι εδώ... Το έλεγα στο γιατρό ότι σκέφτομαι να κάνω κακό στον εαυτό μου και μου έλεγε ότι όσο μένει μόνο στη σκέψη δεν πειράζει... Δεν ξέρω τι θα λέει τώρα...
    Τώρα ξέρεις κάτι; ΒΑΡΈΘΗΚΑ να ακούω τι θα λέει ο ένας και ο άλλος.. Άλλαξε γιατρό! Και όλοι πάντα θα έχουν κάτι να πουν..
    Δεν μου λες, τι ΑΚΡΙΒΏΣ θέλεις για να δυναμωσεις; Και περιμένω απάντηση σε αυτό!!!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #9947
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα σου πω τι σκέφτομαι... Δεν θέλουν να παραδεχτούν τις ευθύνες τους για την κατάσταση και τα ρίχνουν σ' εμένα... Μία από τις απόπειρες μου ήταν μετά από ξύλο που είχα φάει απ' τον πατέρα μου και δεν ήταν η πρώτη φορά... Οπότε τον συμφέρει να με βγάλει τρελή για να φαίνεται ότι δικαιολογείται για τις φορές που με έχει χτυπήσει... Και χθες έλεγε ότι είμαι "φακελωμένη" επειδή υπάρχουν γνωματεύσεις και το βιβλιάριο υγείας που γράφει την αγωγή μου... Ε, αυτά τα λόγια με πληγώνουν...
    Τότε πάρε την ζωή στα χέρια σου. Σήκω και πάτε γερά στα πόδια σου και θα τα καταφέρεις. Αυτά τα λόγια σε πληγώνουν και λογικό αλλά εσύ έτσι πληγώνεις περισσότερο τον εαυτό σου.

  3. #9948
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όπως νομίζεις... Δεν ξαναγράφω τίποτα εδώ, αν κάποιος θέλει το e mail μου ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα, αυτά κι από εμένα... Θα περιμένω μέχρι αύριο τέτοια ώρα, μετά γεια σας...
    Ρεεε πας καλά?? Έτσι αντιδράς με όλα? Για να συνέλθεις στα λέω.. Κάνε κάτι να ζήσεις. Πεισμωσε και βγες από όλο αυτό που ζεις. Το παρελθόν σου σε έχει καταπιεί. Το παρόν σου δεν σαρεσει. Και τι κάνεις; Παρεξηγήθηκες με μένα που δεν σου έκανα ωωω στην πλατουλα; Θέλω να κάνεις κάτι για να είσαι καλά. Δεν πάει άλλο έτσι... Οι άλλοι σου τα λένε με τον ωραίο τρόπο. Εγώ στα λέω με τον σκληρό τρόπο. Αλλα για να σηκώσεις κεφάλι.. Όχι να σκύψεις τελείως!! Έχουμε πει τόσα εμείς.. Αντεε

  4. #9949
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Τώρα ξέρεις κάτι; ΒΑΡΈΘΗΚΑ να ακούω τι θα λέει ο ένας και ο άλλος.. Άλλαξε γιατρό! Και όλοι πάντα θα έχουν κάτι να πουν..
    Δεν μου λες, τι ΑΚΡΙΒΏΣ θέλεις για να δυναμωσεις; Και περιμένω απάντηση σε αυτό!!!
    Θέλω εκείνον ή κάποιον σαν εκείνον, δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα μόνη μου όσο αξιολύπητο κι αν ακούγεται...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #9950
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θέλω εκείνον ή κάποιον σαν εκείνον, δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα μόνη μου όσο αξιολύπητο κι αν ακούγεται...
    Κοίτα.. Εκείνος δεν ξέρω αν θα γυρίσει.. Για να βρεις κάποιον σαν εκείνον ΣΉΚΩ ΌΡΘΙΑ!!
    Δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα μόνη σου; Έλα να μείνεις μαζί μου! Στο λέω αλήθεια, θέλεις;
    Κάποιος "εκεινος/εκείνη" λείπει από όλους μας! Έλα να κλάψουμε μαζί..
    ΚΑΙ ΣΤΕΊΛΕ ΜΟΥ ΜΉΝΥΜΑ ΤΏΡΑ..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #9951
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τι ακριβώς είναι τα μάτια σκλήθρου;
    Φαντάζομαι ότι το σκλήθρο είναι γνωστό σαν δέντρο στον περισσότερο κόσμο. Είναι αρκετά κοινό στην κεντρική και βόρεια Ελλάδα και προτιμά υγρά εδάφη, γι' αυτό και το συναντά κανείς κατά μήκος των ποταμών και των ρεμάτων. Τα μάτια είναι τα μέρη εκείνα ενός δέντρου από τα οποία φυτρώνουν τα νέα βλαστάρια την άνοιξη. Στην αγορά δε θα βρεις τα μάτια του σκλήθρου αυτούσια αλλά το εκχύλισμα απ' αυτά. Επενεργεί στον ανθρώπινο οργανισμό με διάφορους τρόπους, όπως ανέφερα και το διαπίστωσα πάνω μου (δεν είναι placebo γιατί έτυχε να έχω κάνει ανάλυση αίματος που το κατέδειξε, συν η αλλαγή στην εξέλιξη της μελανιάς).


    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Που τα βρίσκω;
    Μπορείς να το αναζητήσεις σε μαγαζιά με προϊόντα φυτοθεραπείας ή διατροφικά συμπληρώματα. Ειδάλλως υπάρχει και το ηλεκτρονικό εμπόριο. Για την αναζήτηση χρήσιμη είναι η επιστημονική ονομασία του, Alnus glutinosa.

  7. #9952
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες Vox...

    Μήπως κατά τύχη είναι ξύπνιος κανείς; Δεν έχω άλλο ύπνο και σηκώθηκα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #9953
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες Vox...

    Μήπως κατά τύχη είναι ξύπνιος κανείς; Δεν έχω άλλο ύπνο και σηκώθηκα...
    Εδω...με ψιλονευρα...εσυ?

  9. #9954
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Εδω...με ψιλονευρα...εσυ?
    Εγώ είμαι ήρεμη αλλά ξύπνησα στις 04:00 κι ένιωθα τη μπαταρία φουλ γεμάτη... Εσύ γιατί έχεις νεύρα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #9955
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ είμαι ήρεμη αλλά ξύπνησα στις 04:00 κι ένιωθα τη μπαταρία φουλ γεμάτη... Εσύ γιατί έχεις νεύρα;
    Ετσι με τα της δουλειας...ρε συ θυμησε μου...εμπαινα πολυ πιο παλια στο φορουμ κ σε θυμαμαι.Ειχες διαγνωση;νομιζω θυμαμαι το νικνειμ σου κ τα ροζ γραμματα.

  11. #9956
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Ετσι με τα της δουλειας...ρε συ θυμησε μου...εμπαινα πολυ πιο παλια στο φορουμ κ σε θυμαμαι.Ειχες διαγνωση;νομιζω θυμαμαι το νικνειμ σου κ τα ροζ γραμματα.
    Ναι, έχω κατάθλιψη και κάποια ψυχωτικά συμπτώματα...
    Εσύ μήπως έμπαινες με άλλο ψευδώνυμο;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #9957
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, έχω κατάθλιψη και κάποια ψυχωτικά συμπτώματα...
    Εσύ μήπως έμπαινες με άλλο ψευδώνυμο;
    Ναι αλλα για λιγο κ πολυ παλιοτερα.φαντασου ουτε καν θυμαμαι τι νικ ειχα.Η διαγνωση ποτε εγινε;

  13. #9958
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Ναι αλλα για λιγο κ πολυ παλιοτερα.φαντασου ουτε καν θυμαμαι τι νικ ειχα.Η διαγνωση ποτε εγινε;
    Έχει πάρα πολλά χρόνια, από τα 15 μου ταλαιπωρούμαι... Ξεκίνησε με ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή (που πλέον ελέγχεται αρκετά καλά) και μετά εξελίχθηκε σ' αυτά που σου είπα...
    Εσύ τι διάγνωση έχεις;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #9959
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχει πάρα πολλά χρόνια, από τα 15 μου ταλαιπωρούμαι... Ξεκίνησε με ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή (που πλέον ελέγχεται αρκετά καλά) και μετά εξελίχθηκε σ' αυτά που σου είπα...
    Εσύ τι διάγνωση έχεις;
    Καταθλιψη , αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν θεωρει οτι εχει βιολογικη βαση οτι πιστευει οτι εχει περισσοτερο να κανει με καποια τραυματικα γεγονοτα που περασα.Με την αγωγη σου εισαι τυπικη;ελπιζω να μην παρεξηγεις που ρωταω...κυριως ρωταω γτ αν δεν παιρνεις τα φαρμακα ο,τι κ να πει ο καθενας εδω μεσα ισως να μην μπορει να σε βοηθησει οσο θα ηθελε.Μηπως να σιγουρευτεις κιολας οτι η διαγνωση ειναι σωστη;ρωταω γτ δεν ειναι δυσκολο να γινει δυστυχως λαθος διαγνωση.

  15. #9960
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Καταθλιψη , αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν θεωρει οτι εχει βιολογικη βαση οτι πιστευει οτι εχει περισσοτερο να κανει με καποια τραυματικα γεγονοτα που περασα.Με την αγωγη σου εισαι τυπικη;ελπιζω να μην παρεξηγεις που ρωταω...κυριως ρωταω γτ αν δεν παιρνεις τα φαρμακα ο,τι κ να πει ο καθενας εδω μεσα ισως να μην μπορει να σε βοηθησει οσο θα ηθελε.Μηπως να σιγουρευτεις κιολας οτι η διαγνωση ειναι σωστη;ρωταω γτ δεν ειναι δυσκολο να γινει δυστυχως λαθος διαγνωση.
    Δεν σε παρεξηγώ, μην ανησυχείς... Είμαι αρκετά τυπική, μόνο κάποια βράδια τυχαίνει να μην τα πάρω σε περίπτωση που αποκοιμηθώ στην τηλεόραση αλλά κατά τα άλλα ναι...
    Για τη διάγνωση σ' όποιον γιατρό και να πήγα τα ίδια είπε κι έχω κουραστεί με τις αλλαγές γιατρών (έχω παρατήσει έναν - δύο γιατί ήταν αγενέστατοι, αν σου πω τι μου είπε ο τελευταίος θα καταλάβεις) και δεν θέλω ν' αλλάξω πάλι...

    Τώρα περιμένω να ξυπνήσουν οι γονείς μου αλλά θα πάρει σίγουρα κάνα δίωρο, ευτυχώς που είσαι εσύ εδώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •