Νέα γνωριμία, Απόσταση και.. αναμονή! - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 147
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Και για να σπάσουμε και λίγο την σοβαρότητα (γιατί θα το γυρίσουμε σε κατάθλιψη), είμαι στην 3η μέρα χωρίς επικοινωνία από πλευράς μου :)
    Κράτα γερά!!!

  2. #77
    Ναι…και όμως συμβαίνει..έννοια καβατζας (όπως σου έχουν πει είδη φίλοι εδώ…). Τον έχεις στο περιμενε..έρχεσαι φεύγεις και πάλι το ίδιο..κανείς εσυ την ζωή σου και άσε τον άλλον να ψήνεται…μην δικαιολογείς…αν όντως σε γούσταρε θα έστελνε μυνημα…Προχωρά μπροστά…πάμε για αλλά…δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι…ειλικρινά…και να εμφανιστεί- και να της δώσεις δεύτερη ευκαιρία θα κάνει το ίδιο…για λίγο καιρο μια χαρα και μετά πάλι εξαφανιζον…
    Από τον τρόπο γραφής φαίνεσαι συγκροτημένο άτομο που ξέρει τι θέλει…αξίζεις για κάτι που να σ προσφέρει ασφάλεια,αλήθεια και ντομπροσυνη και όχι κρυφτό…το κρυφτό είναι για τα παιδάκια…
    Θέλεις να είσαι με ένα άτομο που θα σε κοιτάει στα μάτια και θα βλέπεις την αλήθεια του η με κάποιο που είναι μαύρο άσπρο σε χρόνο ντε τε;;;
    Αξιζει …;; Αξίζεις ;;; Αυτό σκεψου.. τι αξίζεις….
    :)

  3. #78
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Να καταλάβω το γεγονός ότι ήθελε να δοκιμάσει και δεν ήθελε μετά ή κάτι δεν της άρεσε. Αλλά από την στιγμή που έφυγα από το σπίτι της, υποτίθεται είχε τον χρόνο να σκεφτεί και όπως ανέφερες ή θέλεις κάποιον ή δεν θέλεις. Και αν κατέληξε στο ότι τελικά δεν θέλει ή δεν ταιριάζουμε (που και εδώ έχουμε μια αστοχία αλλιώς γιατί να μου πει από μόνη της ότι "βλέπω ότι ταιριάζουμε σε πάρα πολλά και μ'αρέσει αυτό"), γιατί συνέχισε την επικοινωνία σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα, έστελνε αφιερώσεις τραγούδια κτλπ.
    Όταν δεν θέλεις κάποιον ανεβάζεις τραγούδια και του λες στο αφιερώνω? Και του λες ότι ξεκίνησες είσαι στον δρόμο και έρχεσαι Αθήνα για 4 μέρες και θέλω να βρεθούμε? Και μιλάς μέχρι την 2η μέρα και όλα καλά και μετά την επόμενη μέρα από εκεί που του λες το απόγευμα ότι θα σου στείλω σήμερα να βρεθούμε, μετά από 3 ώρες λες δεν είσαι καλά και αλλάζουν τα πάντα?
    Κακά τα ψέμματα παιδιά, η κατάσταση όντως είναι μπερδεμένη και από την μια στιγμή στην άλλη δεν αλλάζουν έτσι τόσο απότομα τα πράγματα αν δεν έχει γίνει κάτι σοβαρό και πόσο μάλλον να μην κατέβεις και για τον γάμο της κολλητής σου!
    Και για να σπάσουμε και λίγο την σοβαρότητα (γιατί θα το γυρίσουμε σε κατάθλιψη), είμαι στην 3η μέρα χωρίς επικοινωνία από πλευράς μου :)
    Πώς είσαι Κώστα; Τα έχεις σκεφτεί πλέον πιο ψύχραιμα;

  4. #79
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Πώς είσαι Κώστα; Τα έχεις σκεφτεί πλέον πιο ψύχραιμα;
    Έχουν γίνει κάποια πράγματα, κάποια ψιλοξεκαθάρισαν, κάποια είναι ακόμα στον αέρα, βρεθήκαμε από κοντά πάλι σε χαλαρή φάση βέβαια. Η ουσία της υπόθεσης πέρα από τα σοβαρά προβλήματα που αντιμετώπιζε και έχουν επιλυθεί σε μεγάλο βαθμό αλλά και κάποια που ακόμα αντιμετωπίζει, είναι το θέμα της απόστασης όπως μου είπε απ'έξω απ'έξω (το οποίο προσωπικά για μένα βέβαια, αν τον άλλον τον θέλεις το προσπαθείς έστω για λίγο διάστημα να γνωριστείς καλύτερα να περάσεις στιγμές για να καταλάβεις αν όντως αξίζει να προχωρήσεις κάτι με το σκεπτικό κάποια στιγμή ο ένας να πάει στην πόλη του άλλου, ειδικά όταν εκείνη λόγο δουλειάς της θα μπορούσε να το κάνει πολύ πιο εύκολα, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ, εκείνη ίσως να μην έχει τα ψυχικά αποθέματα με όλα αυτά που έχει περάσει τελευταία για να το προσπαθήσει και ειδικά αν το έχει ξανακάνει στο παρελθόν).

    Βέβαια ξεκάθαρη απάντηση δεν πήρα, και μάλλον αμφιταλαντεύεται από όσα μου έλεγε και μπορούσα να καταλάβω δηλαδή.. Εγώ την είδα ότι όσο είμαι εκεί μαζί της είναι καλά, γελάει, κάνουμε πλάκα δείχνει σημάδια τρυφερότητας προς εμένα, αλλά μόλις απομακρύνομαι, κλείνεται, απομακρύνεται και μάλλον προσπαθεί να το διαχειριστεί. Να τονίσω ότι δεν μείναμε μαζί καθώς εγώ είχα πάει για δουλειά 3 μέρες οπότε το συνδύασα έτσι επί της ευκαιρίας.

    Από την μία χάρηκα που κατάφερα να την δω απο κοντά (και από ότι φάνηκε το χάρηκε και εκείνη), από την άλλη η ψυχολογία μου μία ανεβαίνει μία είναι στο πάτωμα γιατί δεν την εχω δίπλα μου και είμαι σχεδόν σίγουρος πως αν είμασταν στην ίδια πόλη θα είμασταν μαζί.. Προσπαθώ να σκεφτώ λύσεις αλλά δεν.. Η αλήθεια έιναι ότι και εγώ προσπαθώ να βρω ένα τρόπο να το διαχειριστώ και στεναχωριέμαι με τον ίδιο τρόπο που κάνει και εκείνη.

    Θα επανέλθω μόλις βρω λίγο χρόνο να σας πω περισσότερα και αναλυτικότερα γιατί έχουν σημασία στο να καταλάβετε τι μου έχει πει ώστε να πάρω και άλλες γνώμες..
    Last edited by KostasAnagn; 26-10-2021 at 14:19.

  5. #80
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Και μιας και έχω λίγο ελεύθερο χρόνο συνεχίζω εδώ για περισσότερα..

    Συνεχίζω από την φάση που είχα πεί οτι θα αφήσω λίγο καιρό κενό χωρίς επαφή να δω αν θα στείλει. Εν τέλη πέρασαν περίπου 10 ημερές χωρίς να κάνει εκείνη κάποια επαφή και δοκίμασα εγώ να την ρωτήσω τι κάνει και πως τα πηγαίνει. Μου απάντησε ότι ακόμα είναι στο τρέξιμο και ότι έχει προβλήματα, μου είπε ότι είναι δύσκολα τα πράγματα και ότι πραγματικά δεν είναι καλή περίοδος για εκείνη. Της είπα ότι αν χρειαστεί οτιδήποτε και μπορώ να την βοηθήσω με κάποιο τρόπο να μου το πει. Σκέφτηκα να κάνω μια κίνηση εφόσον δεν μπορώ να είμαι άμεσα δίπλα της για να της φτιάξω την διάθεση, της έστειλα λουλούδια. Όχι τριαντάφυλλα δεν ήθελα να το πάω έτσι, κάτι πολύχρωμο και ωραίο απλά να την ανεβάσω λίγο ψυχολογικά. Και όντως μόλις τα πήρε μου έστειλε ότι είναι υπέροχα και πραγματικά την βοήθησαν και την ανέβασαν και με ευχαρίστησε πολύ γι'αυτή την κίνηση.
    Ψιλομιλάμε λίγο όλο αυτο το διάστημα αλλά ποτέ δεν έστειλε πρώτη. Κάποια στιγμή θα καθόταν ευκαιρία για δουλειά για μένα και της αναφέρω ότι θα ανέβω για λίγες μέρες πάνω και την ρωτάω αν θα ήθελε να βρεθούμε από κοντά να τα πούμε, μου απαντάει πως εννοείται θα τα πούμε και ότι κοντεύει να ξεμπερδέψει με το μπέρδεμα στην δουλειά της. Τέλος πάντων μία μέρα πρίν ανέβω μου στέλνει εκείνη πρώτη, κίνηση που είχε να κάνει πολύ καιρό και να με ρωτήσει τελικά αν όντως ανέβω όπως της είχα πει. Την ενημερώνω ότι ναι ισχύει θα έρθω και την ρωτάω αν θα δουλεύει και πότε θα έχει χρόνο να τα πούμε καθώς μου έχει λήψει η παρουσία της και θέλω να την δω απο κοντά. Μου λέει άδεια έχω όλο αυτό το διάστημα (μιλάμε για άδεια αναρρωτική απο αρχές Σεπτεμβρίου έως και τέλη τώρα αυτού του μήνα) και ότι ξεμπέρδεψε με το πρόβλημα που αντιμετώπιζε με την δουλειά της με θετικό εν τέλη αποτέλεσμα και ότι περιμένει να βρεθούμε απο κοντά, να της στείλω όποτε έχω ελεύθερο χρόνο και εγώ.

    Για να μην τα πολυλογώ, θα καθόμουν 3 μέρες, περνάει η πρώτη της στέλνω μου λέει δεν θα μπορέσω γιατί είχε μια δουλειά. Έρχεται η δεύτερη μέρα, μιλάμε στο τηλέφωνο και λέμε να ξαναμιλήσουμε το απόγευμα καθώς θα έχει κενό. Την παίρνω τηλέφωνο και δεν το σήκωσε ποτέ, οπότε παίρνω την απόφαση (εν μέρη ακραία και το ξέρω και εγώ δεν έπρεπε αλλά!) και πηγαίνω από το σπίτι της. Χτυπάω και της λέω να κατέβει. Έρχεται, λίγο μαζεμένη σε γενικές γραμμές και μου λέει "είναι ωραίο αλλά και ταυτόχρονα δεν είναι ωραίο που ήρθες έτσι". Ότι δηλαδή υπό συνθήκες καλές θα της άρεσε που πήγα έτσι αλλά ήταν λάθος το timing. Γενικά την είδα καταβεβλημένη, φαινόταν στο πρόσωπό της ότι ήταν ταλαιπωρημένη γενικά.. Μιλάμε λίγο της λέω τι έγινε γιατί τέτοια συμπεριφορά, μου λέει αλλιώς τα είχα στο μυαλό μου και αλλιώς μου βγήκε, απλά μου λέει είναι λάθος μου και ο τρόπος που το διαχειρίστηκα όλο αυτό και σου ζητάω μια μεγάλη συγνώμη γιατί μάλλον έδινα ελπίδες χωρίς να πρέπει, απλά έχουν γίνει πάρα πολλά και γενικά όλο αυτό το διάστημα δεν είμαι καλά, δεν ξέρω ίσως περνάω και κατάθλιψη. Μου λέει κατάλαβα από ένα σημείο και μετά ότι μέσα από τις συνομιλίες που κάναμε δεν καταλάβαινες κάποια πράγματα και σκέφτηκα ότι φταίει η απόσταση γι'αυτό.. Της λέω δεν καταλάβαινα κάποια πράγματα γιατί με είχες στον αέρα όταν σε ρωτούσα να μου πεις λεπτομέρειες το απέφευγες και δεν ήξερα ακριβώς τα προβλήματα σου απλά υπέθετα. Μου λέει ότι ακόμα και εδώ να ήσουν δεν θα μπορούσες να με βοηθήσεις, γιατί της ανέφερα ότι είχα πολλές ευκαιρίες να έρθω μιας και της το είχα πει ότι μπορώ αλλά δεν μου το είπε τελικά ποτέ ναι έλα. Επίσης της ανέφερα ότι για αρκετό διάστημα δεν της έστελνα γιατί ήξερα ότι περνάει δύσκολα και δεν ήθελα να γίνομαι πρήξας απέναντί της και μου απαντάει αυτό δεν είναι λύση, δηλαδή αν είσαι με κάποια κοπέλα έτσι την βοηθάς λέγοντάς της ότι δεν σου στέλνω για να μην σε ζαλίζω? Αν δείς τις συνομιλίες μας της απαντάω πολλές φορές μιλούσα μόνος μου, μιας και σου έστελνα και δεν απαντούσες, οπότε τι να στείλω, τι να σου πώ και τι να ρωτήσω? Προχωράει η κουβέντα και την ρωτάω οπότε δηλαδή καταλαβαίνω ότι έχει πάρει την απόφασή σου και έχεις κατασταλάξει, και μου απαντάει όχι δεν σου είπα αυτό δεν έχω πάρει καμία απόφαση, απλά έχουν γίνει πολλά τα οποία δεν ξέρεις και δεν είναι της παρούσας φάσης να τα πούμε εδώ έτσι.. Το κακό είναι ότι θόλωσα σε κάποια φάση και δεν σκέφτηκα να την ρωτήσω, εφόσον ήξερες την απόσταση με πιό σκεπτικό τότε με φώναξες να έρθω σπίτι σου την πρώτη φορά..? Αλλά οκ δεν το ρώτησα ποτέ..

    Της λέω οκ, τουλάχιστον να βγούμε για έναν καφέ να τα πούμε σαν νορμάλ άνθρωποι τα νέα μας γίνεται? Αν το θές πραγματικά της λέω και να ξέρω και εγώ να σου στέλνω μηνύματα θέλεις? Θα απαντάς ή θα εξαφανίζεσαι? Μου λέει ναι δεν μου έχεις κάνει κάτι για να έχω πρόβλημα μαζί σου. Την πήρα αγκαλιά, ήταν σαν να ήθελε και εκείνη αλλά κάτι την κρατούσε και ήταν μαγκωμένη. Με άφησε να την φιλήσω απλά στο μάγουλο αν και δεν γύρισε το πρόσωπό της, καθόταν ευθεία μπροστά μου μούτρα με μούτρα ακίνητη αλλά λέω ας μην το ζορίσω και την φιλήσω ευθέως..
    Βγαίνουμε την επόμενη μέρα και την βλέπω πιό πρόσχαρη, πιό χαμογελαστή, να κάνουμε πλάκα, να με χαϊδεύει στον ώμο, να ψιλοξαπλώνει στον ώμο μου όταν κάναμε πλάκα ή όταν μου έλεγε κάτι. Να την χαϊδεύω και εγώ στην πλάτη, βέβαια αγκαλιές όπως όταν είμασταν την πρώτη φορά δεν κάναμε αλλά κρατούσα και εγώ λίγο ένα όριο προσπαθούσα να καταλάβω τι γίνεται.. Γενικά μου ανέφερε τα προβήματα που αντιμετώπιζε στην δουλειά της, είχε και κάποια θέματα με την υγεία της όντως τελικά που της έκαναν το πρόβλημα που είχε πιό έντονο με αποτέλεσμα να την επηρεάσει σε πολλά πράγματα και ένα από αυτά και η δουλειά της. Δεν κοιμόταν καλά για πολύ καιρό και τέτοιες καταστάσεις που την κούραζαν αρκετά. Τώρα τρέχει και παλεύει να μπεί πάλι σε μια σειρά και θέλει προσοχή το θέμα της υγείας της κάθε χρόνο τσεκάρισμα φάση και φυσιοθεραπείες.
    Γυρίσαμε την άφησα σπίτι αγκαλιαστήκαμε άπειρες φορές και της λέω μην χάνεσαι να τα λέμε, και μου είπε ότι μιας και κάθεται σκεφτόταν κάποια στιγμή να έρθει Αθήνα απλά δεν ξέρει αν μπορέσει και αν προλάβει.
    Μου λέει καλό ταξίδι να προσέχεις και όταν φτάσεις στείλε μου! Να αναφέρω ότι όταν γύρισα και της είπα όλα οκ έφτασα της είπα ότι χάρηκα πολύ που την είδα έστω και γι'αυτό το λίγο και ότι πραγματικά θέλω να την ξαναδώ σύντομα και μου απάντησε πως και εκείνη χάρηκε και θέλει το ίδιο!

    Και πείτε εμένα τώρα που με ζώνουν τα φίδια τι σκ@τα να κάνω (σόρρυ κιόλας για τον τόνο), αλλά το μυαλό μου πάει να σπάσει, εγώ πιστεύω ότι αν ήμουν εκεί ή αν ήταν εκείνη εδώ θα είμασταν μαζί. Εκείνη δείχνει ότι όποτε είμαι μαζί της νιώθει ωραία, περνάει καλά, χαίρεται και όταν φεύγω είναι λες και κλείνεται στον εαυτό της, εξαφανίζεται και προσπαθεί να το διαχειριστεί χωρίς επικοινωνία. Είναι δύσκολη η περίπτωση και δεν έχω λύση πραγματικά, θα μου πείτε παράτα τα και προχώρα.. ναι εντάξει ωραία καλά τα λέμε όσοι είμαστε απ'έξω από τον χορό, τα έχω πεί και εγώ σε άλλους.. αλλά δεν μπορώ, αλήθεια το σκέφτομαι συνέχεια και όσο περισσότερο προσπαθώ να το μετριάσω τόσο πιο έντονα μου επιστρέφει. Και αυτό γίνεται γιατί ήταν η πρώτη φορά μετά από καιρό που είχα σχέση και δεν ψαχνόμουν γενικά είχα κλειστεί στο αισθηματικό τομέα και δεν άφηνα να με προσεγγίσει καμία και τσουπ γίνεται αυτό τώρα και έχω πέσει με τα μούτρα καθώς πιστεύω σε τεράστιο ποσοστό ότι κάτι παρόμοιο δεν πρόκειται να ξαναγίνει, γιατί θα ξανακλειστώ πάλι και η αλήθεια είναι ότι δεν γίνονται συνέχεια αυτά.. μια φορά τυχαίνουν να μην ψάχνεις και να σε βρίσκει αυτό και να σου δείχνει και ενδιαφέρον και να σου αρέσει και εσένα.

    Αυτά, συγγνώμη για το κατεβατό, ήρωας όποιος το διαβάσει όλο πραγματικά και ευχαριστώ!
    Last edited by KostasAnagn; 27-10-2021 at 01:06.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post

    Και πείτε εμένα τώρα που με ζώνουν τα φίδια τι σκ@τα να κάνω !
    Τα έχεις κάνει ήδη αρκετά σκατά οπότε το καλύτερο μάλλον είναι να μην κάνεις τπτ.

    Ήθελες να πάρεις "απαντήσεις". Τις πήρες;

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα.
    διαβασα προσεκτικα. μπορω να στα υπογραμμισω παραγραφο- παραγραφο αυτα που ειδα, αλλα δεν νομιζω οτι εχει νοημα.
    θα στα πω, συνολικα, λοιπον.
    απο ολο σου το κειμενο, εγω καταλαβα οτι αυτες οι εξελιξεις σου δημιουργησαν ελπιδες και ψαχνεσαι να βρεις πως θα μπορουσε να προχωρησει αυτη η γνωριμια... για εμενα, παντου, αλλα ΠΑΝΤΟΥ, στην διηγηση σου, γραφει με τεραστια φωτεινα γραμματα που αναβοσβηνουν,
    FRIENDZONE!!!!!

    τιποτε ενθαρυντικο ερωτικα δεν εγινε η δεν σου ειπε πουθενα, η κοπελα αυτη. με το ζορι την συναντησες, δεν θα εμφανιζοταν καν!!! ναι, χαιρεται να ενδιαφερεσαι για εκεινην και να μην νοιωθει μονη. οπως σωστα αναρωτηθηκες και δεν το ρωτησες, μια χαρα σε καλεσε να κοιμαστε μαζι ενω υπηρχε η αποσταση. ο λογος που δεν το ξανακανε, ειναι γιατι δεν της βγαινει ερωτικο.. της βγαινει φιλικο. ειναι μονη, κατι εχει ναυαγησει στα προσωπικα της , περα απο την υγεια και τα επαγγελματικα και ο μονος που ενδιαφερεται για εκεινην εισαι εσυ. αλλα ακομα κιε τσι, σου ριχνει ακυρα, οποτε θελει απανταει, κλπ. αλλα χαιρεται να εισαι στην θεση σου και να την παρακαλας.
    εγω λεω αστο και φυγε. εσυ, θα κανεις αυτα που θελεις μεχρι να συνειδητοποιησεις τι γινεται..

  8. #83
    kopela93
    Guest
    Ειλικρινά τώρα πέρα από την πλάκα γιατί να είσαι καβάτζα μιας κοπέλας η οποία δεν θέλει τα ίδια πράγματα με σένα;;;
    Για ποιο λόγο ξεπέφτεις τόσο πολύ;;
    Σήκω και φύγε δεν της αξίζει να της δίνεις τόση σημασία υπάρχουνε άνθρωποι εκεί έξω που θα σε εκτιμήσουν για αυτό που είσαι

  9. #84
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Τα έχεις κάνει ήδη αρκετά σκατά οπότε το καλύτερο μάλλον είναι να μην κάνεις τπτ.

    Ήθελες να πάρεις "απαντήσεις". Τις πήρες;
    Το ότι τα έχω κάνει σκ@τά δεν νομίζω να οφείλεται σε μένα, τουλάχιστον όχι στον μεγαλύτερο βαθμό. Εγώ τα έκανα σκ@τά που ήμουν ξεκάθαρος από την αρχή?
    Αν θεωρούμε απάντηση το "εγώ αλλιώς το είχα στο μυαλό μου" και στην ερώτηση μου οτι εν τέλη δηλαδή έχεις πάρεις τις αποφάσεις σου και έχεις κατασταλάξει απαντάει με γρίφους στυλ "όχι δεν είπα ότι έχω πάρει αποφάση".. θα έλεγα ότι απάντηση ξεκάθαρη δεν πήρα για άλλη μια φορά..

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    διαβασα προσεκτικα. μπορω να στα υπογραμμισω παραγραφο- παραγραφο αυτα που ειδα, αλλα δεν νομιζω οτι εχει νοημα.
    θα στα πω, συνολικα, λοιπον.
    απο ολο σου το κειμενο, εγω καταλαβα οτι αυτες οι εξελιξεις σου δημιουργησαν ελπιδες και ψαχνεσαι να βρεις πως θα μπορουσε να προχωρησει αυτη η γνωριμια... για εμενα, παντου, αλλα ΠΑΝΤΟΥ, στην διηγηση σου, γραφει με τεραστια φωτεινα γραμματα που αναβοσβηνουν,
    FRIENDZONE!!!!!

    τιποτε ενθαρυντικο ερωτικα δεν εγινε η δεν σου ειπε πουθενα, η κοπελα αυτη. με το ζορι την συναντησες, δεν θα εμφανιζοταν καν!!! ναι, χαιρεται να ενδιαφερεσαι για εκεινην και να μην νοιωθει μονη. οπως σωστα αναρωτηθηκες και δεν το ρωτησες, μια χαρα σε καλεσε να κοιμαστε μαζι ενω υπηρχε η αποσταση. ο λογος που δεν το ξανακανε, ειναι γιατι δεν της βγαινει ερωτικο.. της βγαινει φιλικο. ειναι μονη, κατι εχει ναυαγησει στα προσωπικα της , περα απο την υγεια και τα επαγγελματικα και ο μονος που ενδιαφερεται για εκεινην εισαι εσυ. αλλα ακομα κιε τσι, σου ριχνει ακυρα, οποτε θελει απανταει, κλπ. αλλα χαιρεται να εισαι στην θεση σου και να την παρακαλας.
    εγω λεω αστο και φυγε. εσυ, θα κανεις αυτα που θελεις μεχρι να συνειδητοποιησεις τι γινεται..
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί όλο αυτό και φάνηκε. Δεν ξέρω αν το χαίρεται με την κακή έννοια ότι να έχω κάποιον καβάτζα να μου στέλνει και άστον εκεί να ψάχνεται ή ότι όντως μπορεί να έχει θέματα και με την επικοινωνία μαζί της να ανεβαίνει λίγο ψυχολογικά αλλά πιστεύω ότι σίγουρα υπάρχουν και άλλα προβλήματα όπως μου ανέφερε τα οποία για τους δικούς της λόγους δεν ήθελε να επεκταθεί. Τώρα αν αυτά τα θέματα είναι ψυχολογικά που την επηρεάζουν και δεν μπορεί να προχωρήσει.. δεν το ξέρω.
    Γνώμες ακούω όπως ακριβώς είπες, ότι και να λέει ο οποιοσδήποτε κάνουμε ότι θέλουμε εμείς στο τέλος. Το πως θα προχωρήσω δεν μπορώ να το ξέρω, θα πέσω και άλλο ψυχολογικά το καταλαβαίνω γιατί ξέρω τον εαυτό μου, θέλω να επιδιώξω πάλι επαφή μαζί της κάποια στιγμή ή αν τελικά κατέβει εδώ όπως είπε. Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί από την πλευρά μου..

    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ειλικρινά τώρα πέρα από την πλάκα γιατί να είσαι καβάτζα μιας κοπέλας η οποία δεν θέλει τα ίδια πράγματα με σένα;;;
    Για ποιο λόγο ξεπέφτεις τόσο πολύ;;
    Σήκω και φύγε δεν της αξίζει να της δίνεις τόση σημασία υπάρχουνε άνθρωποι εκεί έξω που θα σε εκτιμήσουν για αυτό που είσαι
    Το ανέφερα στο κατεβατό που έγραψα πιο πάνω γιατί έχω κρατηθεί από αυτή την περίπτωση. Γιατί έχω κόψει τα έξω, έχω την δουλειά μου στην οποία οκ είναι ψιλοστάσιμα τα άτομα τα οποία γνωρίζεις οπότε ευκαιρίες νέων γνωριμιών δεν υπάρχουν εύκολα. Η μόνη μου "διέξοδος" είναι η γυμναστική που κάνω σε καθημερινή βάση στην οποία επίσης δεν υπάρχουν προοπτικές για κάποια γνωριμία (άσε που όσες πω ότι ίσως κάτι θα ήθελα να κάνω είναι σε σχέση), άντε να βγώ για ένα καφέ την εβδομάδα με κανα φίλο σε πολύ χαλαρή φάση για να λέμε τα νέα μας. Οι περισσότεροι γνωστοί μου πλέον έχουν οικογένειες και παιδιά, οπότε δεν είναι εύκολο να βγαίνεις για ποτά πχ ώστε να κάνεις έυκολα κάποια γνωριμία, παρόλο που έχω έναν αρκετά ικανοποιητικό κοινωνικό κύκλο.
    Και επειδή δεν θέλω να στοχοποιήσω καταστάσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, είχα σοβαρή σχέση 6 χρόνια που προχώρησε και τελικά έληξε και όλο αυτό με ανάγκασε να γίνω πιο δύσκολος στο να κάνω κινήσεις για νέα γνωριμία με τον φόβο του ότι αν προχωρήσει σε κάτι σοβαρό πάλι θα υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού μου η αποτυχία και δεν είμαι να ξαναπεράσω για 2η φορά τα ίδια, δεν κάνω για το άθλημα μετά που λένε.. Όμως αυτή η κοπέλα ήταν η μόνη που το κατάφερε και με έβγαλε από αυτό τον τρόπο σκέψης, γιατί το είχα ξαναπροσπαθήσει και με άλλη στο παρελθόν και δεν είχε αποτέλεσμα, ήμουν πάλι κλειστός, που σημαίνει ότι έχει να κάνει με το τί μου βγάζει η κάθε κοπελά.
    Αυτό είναι και μια μικρή δική μου "ακτινογραφία" για να καταλάβετε και περίπου τι άτομο είμαι και πως μπορώ ή δεν μπορώ να διαχειριστώ κάποιες καταστάσεις. Θα μου πείτε τράβα σε έναν ψυχολόγο να σε βοηθήσει να το ξεπεράσεις. Το πρόβλημα δεν είναι να το ξεπεράσω, το πρόβλημα είναι να μην με φλομώνουν με ψέμματα καθώς το μεγαλύτερο πρόβλημα στην προηγούμενη σχέση ήταν αυτό το οποίο προερχόταν απο ψυχολογικό παλιό τραύμα που δεν το είχε ξεπεράσει ποτέ τελικά εκείνη. Απλά ήμουν άτυχος όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι.
    Και άντε και το κάνω, φεύγω εξαφανίζομαι προσπαθώ να την ξεχάσω.. Αν γίνει θα περάσει πολύ καιρός, πραγματικά πολύ καιρός όμως γιατί έχω το "κακό", όταν η άλλη μου δείχνει ενδιαφέρον προσπαθώ να το επιστρέψω διπλά και αυτό με κάνει να ανοίγομαι με 1000. Τώρα αν το κάνω αυτό, απλά θα ρίξω τοίχους γύρω μου και δεν θα με ανεβάζει τίποτα, δεν θα έχω όρεξη για καμία γνωριμία, πραγματικά δηλαδή ποιός θα είχε όρεξη να ξεκινήσει κάτι μετά από αυτό ακόμα και αν είχε και ευκαιρίες για γνωριμία (κάτι που δεν έχω). Όχι τίποτα άλλο.. τα χρόνια περνάνε και όσο μεγαλώνεις σκέφτεσαι ότι τα πράγματα ζορίζουν..

  10. #85
    kopela93
    Guest
    Ναι σε καταλαβαίνω ότι έχεις πολλούς λόγους να θες να προσπαθήσεις αλλά πρέπει να το αφήσεις να φύγει γιατί μία σχέση δεν εξαρτάται μόνο από σένα όσο και να θες να προχωρήσεις. Άφησε το.
    Δώσε άλλου έμφαση.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Πολυ μπλα-μπλα για το τιποτα, ειναι η περιληψη οχι μονο της αφηγησης σου αλλα και της "σχεσης" σου. Αλλα οτι και να σου λενε οι αλλοι κι ενω κι εσυ βλεπεις οτι εχουν δικιο, ψαχνεις τροπο να την δικαιολογεις. Οποτε, οπως καλα ειπες, θα πραξεις αυτο που νομιζεις εσυ φτανοντας το μεχρι το τελος.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Το ότι τα έχω κάνει σκ@τά δεν νομίζω να οφείλεται σε μένα, τουλάχιστον όχι στον μεγαλύτερο βαθμό. Εγώ τα έκανα σκ@τά που ήμουν ξεκάθαρος από την αρχή?
    Ζητώ συγνώμη αν είμαι αυστηρός μαζί σου, αλλά κάνεις σημαντικά λάθη. Καταλαβαίνω ωστόσο ότι βρίσκεσαι σε ευάλωτη κατάσταση και υποφέρεις αλλά εσύ ευθύνεσαι για το ότι βρέθηκες σε αυτή την κατάσταση. Εσύ όπως λες ήσουν ξακάθαρος και η κοπέλα όχι, αλλά αυτό δεν μοιράζει την ευθύνη. Αυτό διότι ασάφεια σημαίνει είτε ότι δεν ξέρει τι θέλει είτε ότι σε δουλεύει και παίζει παιχνίδια. Οι γυναίκες που γουστάρουν έναν άνδρα και δεν παίζουν παιχνιδάκια, είναι ξεκάθαρες. Και στις δύο αυτές περιπτώσεις ένας άνδρας που σέβεται τον εαυτό του δεν κάθεται. Ένας άντρας που σέβεται τον εαυτό του φεύγει χωρίς να ζητά εξηγήσεις από την άλλη πλευρά γιατί αυτό που θα συμβεί είναι κι άλλη ασάφεια. Όπως κι έγινε.

    Επίσης τεράστιο λάθος είναι να τρέχεις πίσω από μία γυναίκα, ελπίζοντας ότι θα αλλάξει κάτι. Αυτό δλδ που κάνεις. Πρόκειται για ότι πιο υποτιμητικό μπορεί να κάνει ένας άντρας. Ακόμα κι αν μείνει μαζί σου στην περίπτωση αυτή θα το κάνει από οίκτο και αυτό για πολύ λίγο. Αυτή η γυναίκα ξέρεις πότε θα σε σεβαστεί; Όταν θα νοιώσει ότι σε χάνει από την ζωή της, όταν θα νοιώσει ότι έχεις κι άλλες επιλογές, ότι δεν είσαι πλέον το στανταράκι, ο αγγαλίτσας, ο καλυνηχτάκιας. Ένας φοβισμένος άντρας. Και ξέρεις γιατί τότε θα σε σεβαστεί; γιατί το μυν που θα δίνεις θα είναι ότι σέβεσαι τον εαυτό σου, ότι δεν φοβάσαι και κάτι τέτοιες συμπεριφορές (ασαφείς) τις γράφεις στα δυο σου τα @@.

    [/QUOTE]

  13. #88
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Ζητώ συγνώμη αν είμαι αυστηρός μαζί σου, αλλά κάνεις σημαντικά λάθη. Καταλαβαίνω ωστόσο ότι βρίσκεσαι σε ευάλωτη κατάσταση και υποφέρεις αλλά εσύ ευθύνεσαι για το ότι βρέθηκες σε αυτή την κατάσταση. Εσύ όπως λες ήσουν ξακάθαρος και η κοπέλα όχι, αλλά αυτό δεν μοιράζει την ευθύνη. Αυτό διότι ασάφεια σημαίνει είτε ότι δεν ξέρει τι θέλει είτε ότι σε δουλεύει και παίζει παιχνίδια. Οι γυναίκες που γουστάρουν έναν άνδρα και δεν παίζουν παιχνιδάκια, είναι ξεκάθαρες. Και στις δύο αυτές περιπτώσεις ένας άνδρας που σέβεται τον εαυτό του δεν κάθεται. Ένας άντρας που σέβεται τον εαυτό του φεύγει χωρίς να ζητά εξηγήσεις από την άλλη πλευρά γιατί αυτό που θα συμβεί είναι κι άλλη ασάφεια. Όπως κι έγινε.

    Επίσης τεράστιο λάθος είναι να τρέχεις πίσω από μία γυναίκα, ελπίζοντας ότι θα αλλάξει κάτι. Αυτό δλδ που κάνεις. Πρόκειται για ότι πιο υποτιμητικό μπορεί να κάνει ένας άντρας. Ακόμα κι αν μείνει μαζί σου στην περίπτωση αυτή θα το κάνει από οίκτο και αυτό για πολύ λίγο. Αυτή η γυναίκα ξέρεις πότε θα σε σεβαστεί; Όταν θα νοιώσει ότι σε χάνει από την ζωή της, όταν θα νοιώσει ότι έχεις κι άλλες επιλογές, ότι δεν είσαι πλέον το στανταράκι, ο αγγαλίτσας, ο καλυνηχτάκιας. Ένας φοβισμένος άντρας. Και ξέρεις γιατί τότε θα σε σεβαστεί; γιατί το μυν που θα δίνεις θα είναι ότι σέβεσαι τον εαυτό σου, ότι δεν φοβάσαι και κάτι τέτοιες συμπεριφορές (ασαφείς) τις γράφεις στα δυο σου τα @@.
    Καταλαβαίνω τι λες απόλυτα. Όταν βγήκαμε δεν έδειξα σε κάτι αδυναμία μπροστά της δεν υπήρχε και λόγος δηλαδή, ούτε ο καληνυχτάκιας και ο φοβισμένος ήμουν καθώς δεν αναφερθήκαμε σε τίποτα στο μεταξύ μας κομμάτι μόνο τα νέας μας λέγαμε και τις δυσκολίες που πέρασε εκείνη, όπως και την προηγούμενη μέρα που συναντηθήκαμε για λίγο εγώ πάλι ήμουν ξεκάθαρος και της είπα αν δεν θέλεις δεν βγαίνουμε, τόσο απλά δηλαδή δεν το κυνήγησα. Παρόλα αυτά εκείνη ήταν ασαφής όπως ανέφερες και εσύ με το να μου πει αλλιώς τα σκεφτόμουν αλλά δεν έχω καταλήξει σε απόφαση..
    Εννοείται πως δεν στέλνω κάθε μέρα όπως κάναμε πιο παλιά, ούτε κυνηγάω κάτι μέσα από τα μηνύματα που μπορεί να της στείλω. Απλά κρατάω μια επαφή.. για να μαθαίνω νέα της και πως είναι γενικά καθώς ξέρω ότι δεν περνάει καλά και έχει ζόρια. Εγώ της είπα ότι είμαι πολύ καλα, όχι ότι είναι ψέμα, όντως δεν έχω κανένα πρόβλημα σε τίποτα στα υπόλοιπα στην ζωή μου ευτυχώς όλα πάνε μια χαρά.
    Γενικά είμαι άνθρωπος που θέλει να βοηθάει τον άλλον άσχετα αν έχει να κάνει με το αισθηματικό κομμάτι ή όχι, στηρίζω ψυχολογικά πρώτα απ΄όλα και το έχω κάνει πολλές φορές.
    Παιχνίδια πάντως δεν νομίζω να παίζει.. μεγαλύτερο ποσοστό δίνω στο δεν ξέρει τι θέλει ή λόγο των προβλημάτων δεν μπορεί να πάρει μια απόφαση και είναι μια έτσι μία αλλιώς με αποτέλεσμα να καταλήξει να πει ότι αλλιώς τα είχε στο μυαλό της και να βάζει σαν δικαιλογία μπροστά την απόσταση.

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Αν γυρνούσες πίσω στο παρελθόν, θα έκανες κάτι διαφορετικά;

  15. #90
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αν γυρνούσες πίσω στο παρελθόν, θα έκανες κάτι διαφορετικά;
    Ίσως να ήμουν λίγο πιο "έντονος" στο συναισθηματικό κομμάτι στο μεταξύ μας δηλαδή από κοντά όταν είχα μείνει μαζί της. Που βέβαια ίσως ήταν και λίγο ρίσκο γιατί η αντίδρασή της να ήταν διαφορετική και να μην της άρεσε κάτι τέτοιο. Αλλά όχι, δεν νομίζω να άλλαζα κάτι σε γενικές γραμμές. Ίσα ίσα της συμπεριφέρθηκα πολύ οκ και μου το είπε και η ίδια απο μόνη της και ότι δεν υπάρχει λόγος να μην μου μιλάει.

Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η αναμονη μου προκαλει αγχος
    By Xismp97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-12-2018, 00:04
  2. ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ Ψ.Υ.
    By LostClown in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-11-2017, 17:38
  3. Και παλι σε αναμονη για Sleeve...
    By divralaura in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 16-11-2014, 18:00
  4. Στρατος κ αναμονη να περασει ο καιρος!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 23-02-2014, 23:48
  5. Αναμονή....
    By Μπερδεμένη23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 16-09-2013, 19:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •